Jump to content

Tanrı İddialarının Geçersizliği

Recommended Posts

54 dakika önce, saygsayg yazdı:

Hiçbirşey yoktan var olmaz, bu konuda anlaştık. Aynı fikirdeyiz.....

Sorum şu : Enerji  nasıl var oldu?

Hiçbir şey yoktan var olmaz cümlesi ne anlama gelir? Enerji hep vardı, enerji ezeli ve ebedidir. Uyduruk, sözde tanrınıza ezeli ve ebedidir nasıl diyorsanız, bunu da öyle anlayacaksınız. Varlık Ezeli ve Ebedi'dir. Hiçbir şey yoktan var olmaz, varken yok olmaz. Yani yoktan var olan, yaratılan bir şey yoktur. Bir yaratıcı da yoktur. Yani tanrı yarattı diye bir şey yoktur, bu bilimsel olarak gerçek değildir, yanlıştır. Doğa üstü, bilim ötesi bir şey de yoktur. Varolan her şeyin bilimsel izahı vardır ve her şey yalnızca varolanın dönüşümüdür. Anlaşıldı mı şimdi?

tarihinde Filozofça tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 saat önce, Filozofça yazdı:

Uyduruk, sözde tanrınıza ezeli ve ebedidir nasıl diyorsanız, bunu da öyle anlayacaksınız.

Önce önyargılarından kurtul. Tanrı uyduruk olabilir, sümer uydurması da olabilir  yahut da olmayabilir konumuz bu değil

18 saat önce, Filozofça yazdı:

Varlık Ezeli ve Ebedi'dir. Hiçbir şey yoktan var olmaz, varken yok olmaz. Yani yoktan var olan, yaratılan bir şey yoktur. Bir yaratıcı da yoktur. Yani tanrı yarattı diye bir şey yoktur, bu bilimsel olarak gerçek değildir, yanlıştır. Doğa üstü, bilim ötesi bir şey de yoktur. Varolan her şeyin bilimsel izahı vardır ve her şey yalnızca varolanın dönüşümüdür. Anlaşıldı mı şimdi?

Anlaşılmadı...

Diyorsun ki, herşey var olan şeylerin dönüşümüyle oluştu. Tamam, bu önermeni kabul ediyorum.

Hatta panteizmi savunuyorsan ona da kabul.

Şimdi soruyorum : Ezeli olan şey (her ne ise: tanrı, düzensiz kütle ..vs) nasıl oluştu?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, saygsayg yazdı:

Önce önyargılarından kurtul. Tanrı uyduruk olabilir, sümer uydurması da olabilir  yahut da olmayabilir konumuz bu değil

Anlaşılmadı...

Diyorsun ki, herşey var olan şeylerin dönüşümüyle oluştu. Tamam, bu önermeni kabul ediyorum.

Hatta panteizmi savunuyorsan ona da kabul.

Şimdi soruyorum : Ezeli olan şey (her ne ise: tanrı, düzensiz kütle ..vs) nasıl oluştu?

Daha ezeli olan şeyin hep vardı, sonradan oluşmadı, yaratılmadı, bir yaratıcısı da yok anlamına geldiğini anlayamamışsın. Yukarıda söylemiştim, enerji ezeli ve ebedidir. Hiçbir şey yoktan var olmaz, varken yok olmaz. Yani bütün varlık ezeli ve ebedidir. Yoktan var olan, yaratılan bir şey yoktur. Bir yaratıcı da yoktur. Din tanrı cehaletinden, önyargılarından kurtulursan ancak o zaman gerçeği ve ne demek istediğimi anlayabilirsin(iz). Yok olma korkusuyla din tanrı ebedi hayat ahiret yalanlarına sığınarak gerçeği bilemez ve anlayamazsınız. Varlık, ezeli ve ebedidir. Tanrı dedikleri şey de evrenin ta kendisidir. Bizi tanrı yarattıkları dedikleri şey de evrimdir. Var olan her şeyin bilimsel izahı vardır, bilim ötesi, doğa ötesi hiçbir şey de yoktur. Yani yok olma korkusuyla uydurdukları ve hiçbir bilimsel gerçekliği olmayan tanrı yarattı yalanları, doğa üstü masalları gerçek değildir, bilimsel olarak yanlıştır. Ölüm de yok oluştur, ölen kişi yok olur bu gerçeğin özetidir.

virüsler.png

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, Filozofça yazdı:

Hiçbir şey yoktan var olmaz, varken yok olmaz. Yani bütün varlık ezeli ve ebedidir. Yoktan var olan, yaratılan bir şey yoktur.

Dön dolaş aynı şeyi söylüyorsun, anladık, kabul ettik. Benim soruma konsantre ol.

57 dakika önce, Filozofça yazdı:

Din tanrı cehaletinden, önyargılarından kurtulursan ancak o zaman gerçeği ve ne demek istediğimi anlayabilirsin(iz). Yok olma korkusuyla din tanrı ebedi hayat ahiret yalanlarına sığınarak gerçeği bilemez ve anlayamazsınız. Varlık, ezeli ve ebedidir.

Kafanı tanrıya takmışsın, onu benle değil, bir müslümanla falan tartış.

59 dakika önce, Filozofça yazdı:

Tanrı dedikleri şey de evrenin ta kendisidir.

Panteistsin yani

Bir saat önce, Filozofça yazdı:

Bizi tanrı yarattıkları dedikleri şey de evrimdir.

Evrim, üzerinde çok yol alınması gereken ve çok fazla eksikleri olan bir bilim dalıdır. Ateistlerin sığınma kapısı olmamalıdır.

Bir saat önce, Filozofça yazdı:

Var olan her şeyin bilimsel izahı vardır, bilim ötesi, doğa ötesi hiçbir şey de yoktur.

Her şeyi anlatmışsın, soruma cevap yok. Var olan her şeyin bilimsel izahı var ise => Enerjinin varlık izahı nedir? (son kez soruyorum)

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, saygsayg yazdı:

Dön dolaş aynı şeyi söylüyorsun, anladık, kabul ettik. Benim soruma konsantre ol.

Panteistsin yani

Evrim, üzerinde çok yol alınması gereken ve çok fazla eksikleri olan bir bilim dalıdır. Ateistlerin sığınma kapısı olmamalıdır.

Her şeyi anlatmışsın, soruma cevap yok. Var olan her şeyin bilimsel izahı var ise => Enerjinin varlık izahı nedir? (son kez soruyorum)

Panteist değilim. Tanrı yalancılarının tanrı dedikleri şey zaten evrendir, evren ezeli ve ebedidir, yoktan var olmadı varken de yok olmayacak diyorum. Tanrı evrendir demiyorum. Tanrı yaratmak demektir, yoktan var olan, yaratılan bir şey yoktur bir yaratıcı da yoktur diyorum. Tanrı doğa üstülük demektir, doğa üstü bilim ötesi bir şey yoktur diyorum. Ben de 3. ve son defa sana enerji ezeli ve ebedidir, ezeli ve ebedi demek de sonradan oluşmadı, yaratılmadı, yoktan var olmadı, enerji hep vardı anlamına geldiğini söylüyorum. Siyah puntoyla yazdığım yere odaklan. Enerji nasıl oluştu, ezeli olan şey nasıl oluştu diye sordun cevabı bu işte. Daha da anlayamazsan, anlama problemlerin var demektir. Zaten bu yazdıklarımı genelde cahil dinciler hiç anlamıyorlar çünkü yok olma korkusuyla ebedi hayat, ahiret, tanrı masallarına sığınıyorlar ve ölünce yok olacakları gerçeğiyle yüzleşemiyorlar. Halbuki bilimsel gerçekler öyle kanıtsız, bilim dışı, gerçek dışı tanrı yarattı bize ebedi hayat verecek masallarına inanarak anlaşılamaz zaten. Son olarak ben de ateist veya panteist değil nihilistim, her şey hiçtir diyorum, bu aşağılık varlığa ve her şeye karşıyım. Her şeyin yok olması gerektiğini, hiç var olmaması gerektiğini söylüyorum. Ben hiçim ve hiççiyim yani. 

78641710_10212202254331304_8500099724597002240_n.jpg

tarihinde Filozofça tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Filozofça yazdı:

yaratılmadı, yoktan var olmadı, enerji hep vardı anlamına geldiğini söylüyorum. Siyah puntoyla yazdığım yere odaklan.

O senin dediğine teistler "Vacib-ül vücub" diyorlar. Tanrı onlar için vacib-ül vücub(varlığı kendinden). Aynı noktaya çıkıyorsun. "Enerji doğmadı, doğurulmadı, çocuğu yoktur" gibi birşey.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, saygsayg said:

Panteistsin yani

Enerjini varlık izahı, benim muazzam osuruyor olmamdır. 

Eh, enerjinin varlık izahı gibi, boktan bir soruya da, osuruktan cevap olur netekim.

Bilim, götünden her salladığın martavala cevap yetiştirmek zorunda değil. Önce doğru düzgün bir şey sorda, ondan sonra.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, anibal yazdı:

Enerjini varlık izahı, benim muazzam osuruyor olmamdır. 

Eh, enerjinin varlık izahı gibi, boktan bir soruya da, osuruktan cevap olur netekim.

Bilim, götünden her salladığın martavala cevap yetiştirmek zorunda değil. Önce doğru düzgün bir şey sorda, ondan sonra.

Göt ve bok uzmanı değilim, bu konuları başkalarıyla tartış, cevap veremiyorsan araya girme

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, saygsayg said:

Göt ve bok uzmanı değilim, bu konuları başkalarıyla tartış, cevap veremiyorsan araya girme

Uzmanı değilsen neden böyle boktan sorular soruyorsun, otur yerien, çekirdeğini çitleyip dizi falan izle sende.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, saygsayg said:

Panteistsin yani

Sen enerjinin varlığını neyle açıklıyorsun? Tanrı mı yarattı ?

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Fridolin yazdı:

Sen enerjinin varlığını neyle açıklıyorsun? Tanrı mı yarattı ?

Başlığı ben açmadım, soruyorum

Şu üç şeyden eminim ama:

1. Kuran'ı Muhammed yazmıştır

2. İsa babasız değildir

3. Musa'nın Türklere bir tanrı vaadş yoktur

tarihinde saygsayg tarafından düzenlendi
İlave
Sitelerde Paylaş

Evren oluşmadan önce hiçlik yoktu. Enerji hep vardı. Ve enerji yaratılamaz, yok edilemez. Yoktan var olmaz, varken yok olmaz. Yani evrenin özü ve kaynağı olan enerji ezeli ve ebedidir. Yoktan var olmamıştır, yaratılmamıştır. Bir yaratıcısı da yoktur. Bu bilimsel gerçektir. Dolayısıyla tanrı yarattı diye bir şey yoktur. Bu bilimsel olarak gerçek değildir ve yanlıştır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...