Jump to content

Mikro seviyelerde zaman nasıl geçer?

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 hours ago, haci said:

Bence diyebiliriz. Demek zorundayız.. Bu boşlukta yer alan evren sayısı da sonsuz olmak zorunda..

Daha zorunda olduğun şeyde şu. Uzayın her kesrinde, aynı şekilde sonsuz sayıda evrende olmak zorunda. 

Velakin, metematik akıl der ki, eğer bir yerde sonsuz çıkıyor duruyorsa sonuçlar, orada bir takım ciddi yanlışlar vardır. Bunu ciddiye almak faydalı olacaktır.

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, haci said:

Bence diyebiliriz. Demek zorundayız.. Bu boşlukta yer alan evren sayısı da sonsuz olmak zorunda..

bence de ve olay şu belkide doğadaki en ağır cümle geliyor, hiçlik varlığın temeli olmak zorunda yani hiçlik varlığın kendisidir.

Sitelerde Paylaş
On 16.09.2019 at 15:45, anibal yazdı:

Daha zorunda olduğun şeyde şu. Uzayın her kesrinde, aynı şekilde sonsuz sayıda evrende olmak zorunda. 

Velakin, metematik akıl der ki, eğer bir yerde sonsuz çıkıyor duruyorsa sonuçlar, orada bir takım ciddi yanlışlar vardır. Bunu ciddiye almak faydalı olacaktır.

Sonsuzluk, yoklukta olduğu gibi, doğada olmayan bir kavram.  Ama yokluktan farklı olarak aynı zamanda insanın aklının ermediği bir kavram.

Bir işlemi yaparken sonuç sonsuz çıkarsa, sorun çıkan sonuçta değildir. İşlemin kendisindedir.

Sitelerde Paylaş
On 18.09.2019 at 22:27, haci said:

Sonsuzluk, yoklukta olduğu gibi, doğada olmayan bir kavram.  Ama yokluktan farklı olarak aynı zamanda insanın aklının ermediği bir kavram.

Bir işlemi yaparken sonuç sonsuz çıkarsa, sorun çıkan sonuçta değildir. İşlemin kendisindedir.

yani evren benim dediğim gibi başlangıçsız sonsuz hiçliğin yokluğun olmadığı ufak bi kuantum dalgalanmasından ortaya çıkan kaotik bir olgudur değil mi?

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bilgix yazdı:

yani evren benim dediğim gibi başlangıçsız sonsuz hiçliğin yokluğun olmadığı ufak bi kuantum dalgalanmasından ortaya çıkan kaotik bir olgudur değil mi?

Evrenin vaküm dalgalanmasından oluştuğu görüşü, diğer teorilerden daha fazla rağbet görür.

Sitelerde Paylaş
On 21.09.2019 at 17:39, haci said:

Evrenin vaküm dalgalanmasından oluştuğu görüşü, diğer teorilerden daha fazla rağbet görür.

hacı evrendeki saf enerji hep vardı dersek mi daha mantıklı yoksa hiçliğin birikimiyle oluştu dersek mi?

tarihinde bilgix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...