Jump to content

Üniversite ve Yaş sorunsalı.

Recommended Posts

Herkese esenlikler dilerim. 29 yaşındayım ve elimde rahatça öğrenim görecek miktarda nakit var. İş kurmayı düşündüm ama batma riski olduğu için ve içimde okuma tutkusu olduğundan eğitime yönelmek istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Üni bitiminde 33-34 yaşında olacağım galiba. Tarih ve Felsefe düşünüyorum. Atamam yapılabilir mi? Yaşımdan ötürü sıkıntı yaşar mıyım? Tecrübelerinizi aktarır mısınız

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, SatanistDeğilim. yazdı:

Önerin nedir hafız.  Sayısala pek kafam basmaz ama sözelim dipçik gibidir. Öğretmen olup devlete kapağı atayım diyorum.  

Benim lisedeyken en sevdiğim ders Tarih'ti. Hatta rehberlik hocasıyla bir görüşmemde Tarih Öğretmenliği seçmeyi düşündüğümde direk seçme deyip kestirip attı. Çünkü çok atama sıkıntısı oluyor öğretmenlikte. Gerçi Matematik ve İngilizce dışında bütün öğretmenliklerde durum öyle bildiğim kadarıyla. 

Sözelde en garanti bölüm muhtemelen İlahiyat'tır. ?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, apsimon yazdı:

Çoğu kişi üniversiteye manştacılık yapmaya gider. Bence çok kasmayın

Benim ki sıfırdan bir hayat kurmak üzerine.  Ailem ile tüm bağımı koparttım. Okuyacak bölüm düşünüyorum. 

28 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Benim lisedeyken en sevdiğim ders Tarih'ti. Hatta rehberlik hocasıyla bir görüşmemde Tarih Öğretmenliği seçmeyi düşündüğümde direk seçme deyip kestirip attı. Çünkü çok atama sıkıntısı oluyor öğretmenlikte. Gerçi Matematik ve İngilizce dışında bütün öğretmenliklerde durum öyle bildiğim kadarıyla. 

Sözelde en garanti bölüm muhtemelen İlahiyat'tır. ?

Hangi bölümlere yönelmem mantıklı olur. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, SatanistDeğilim. yazdı:

Macaristanı düşünüyorum ama önce şu eğitimi halletmem lazım. Eğitime ancak yeter zaten. Tecrübeli şahıslardan yararlanmam lazım. 

Sen gırgır geçiyorsun. Nasıl bir insan Macaristan'da yaşamak ister. Ben Sovyetler zamanında komünist Macaristan'dan Türkiye'ye kaçanları biliyorum. Macaristan yaşanacak bir ülke değil.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, la ferrari said:

Turist vizesiyle gidince bir süre verilmiyor mu? 

Eger Asyada Tayland, Cin de falan yasayabilirim diyorsan, Ingilizce ogretmeni ol. Ingilizcen iyiyse ogretmenlik fakultesinde falan okumana gerek yok. Ingilizcen yeterli duzeyde degilse de dil egitimi icin once burda bor temel at sonra Amerikaya, Kanadaya falan git orda TESOL sertifikani al bu sekilde Ingilizce ogretmeni olarak is bulabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Üniversiteye gidiyorsanız, daha oradayken iş piyasasında ilişkiler kurmaya çalışmak lazım ve kendinizi hazırlamanız lazım. Öyle önce üniversiteyi bitireyim, sonra nasılsa iş bulurum düşüncesi, o zaman nihayet geldiğinde yerini kăbusa bırakabilir. Sebebi ise gayet basit: Birçok işyeri "genç, dinamik ve tecrübeli" profilli eleman aramaktadır.   

Sömester aralarında yaygın olan barmenlik yapmak veya satıcı olarak çalışmak yerine, üniversitede okuduğunuz branşa uygun iş yerlerinde çalışmaya çabalayın ki elinizde iş görüşmelerinde gösterebileceğiniz bir referans olsun. Bir de şu var; hani "okumanın yaşı olmaz" derler. Bence bunu diyenler iyi dememiş, çünkü yaş olarak 30´un üzerinde iş hayatına atılıyorsanız, işiniz pek kolay değil.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Üniversiteye gidiyorsanız, daha oradayken iş piyasasında ilişkiler kurmaya çalışmak lazım ve kendinizi hazırlamanız lazım. Öyle önce üniversiteyi bitireyim, sonra nasılsa iş bulurum düşüncesi, o zaman nihayet geldiğinde yerini kăbusa bırakabilir. Sebebi ise gayet basit: Birçok işyeri "genç, dinamik ve tecrübeli" profilli eleman aramaktadır.   

Sömester aralarında yaygın olan barmenlik yapmak veya satıcı olarak çalışmak yerine, üniversitede okuduğunuz branşa uygun iş yerlerinde çalışmaya çabalayın ki elinizde iş görüşmelerinde gösterebileceğiniz bir referans olsun. Bir de şu var; hani "okumanın yaşı olmaz" derler. Bence bunu diyenler iyi dememiş, çünkü yaş olarak 30´un üzerinde iş hayatına atılıyorsanız, işiniz pek kolay değil.

Teşekkür ederim. 2009 yılından bu yana aktif çalışıyorum. Şuan işsizim, hem evimi ailemden ayırmak hem eğitim almak için uğraşıyorum. Farklı bölümlere yönelebilirim belli olmaz sadece kafamı kurcalayan hayatımı düzene sokmak için ne yapmam hangi bölümü okumam gerektiği yönünde.  Yazılım-Grafik tasarım kursları buldum bayağı sağlam firmalar. Fiyatı tuzlu ama belki Mühendislik okuyacak olursam oradan aldığım eğitim üni ve sonrasında işime yarar diye düşünüyorum. Kafam çok karışık. Keşke 4 yaş genç olsaydım, memur olma ihtimalim artardı. 

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, SatanistDeğilim. yazdı:

Teşekkür ederim. 2009 yılından bu yana aktif çalışıyorum. Şuan işsizim, hem evimi ailemden ayırmak hem eğitim almak için uğraşıyorum. Farklı bölümlere yönelebilirim belli olmaz sadece kafamı kurcalayan hayatımı düzene sokmak için ne yapmam hangi bölümü okumam gerektiği yönünde.  Yazılım-Grafik tasarım kursları buldum bayağı sağlam firmalar. Fiyatı tuzlu ama belki Mühendislik okuyacak olursam oradan aldığım eğitim üni ve sonrasında işime yarar diye düşünüyorum. Kafam çok karışık. Keşke 4 yaş genç olsaydım, memur olma ihtimalim artardı. 

Geriye doğru bakmanın ve hayıflanmanın hiç kimseye bir getirisi olmaz. Sadece önünüze bakın ve elinizdeki motivasyonu hiç eksiltmeyin. Evet; Yazılımcı veya Grafikçi gibi meslekler günümüzde gelecek vaad eden branşlar. Bunları üniversite eğitimi ile birleştirebilirseniz, bence karamsar olmak için bir neden yok. Umarım başarılı olursunuz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 07.08.2019 at 11:04, SatanistDeğilim. yazdı:

Herkese esenlikler dilerim. 29 yaşındayım ve elimde rahatça öğrenim görecek miktarda nakit var. İş kurmayı düşündüm ama batma riski olduğu için ve içimde okuma tutkusu olduğundan eğitime yönelmek istiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Üni bitiminde 33-34 yaşında olacağım galiba. Tarih ve Felsefe düşünüyorum. Atamam yapılabilir mi? Yaşımdan ötürü sıkıntı yaşar mıyım? Tecrübelerinizi aktarır mısınız

Reyiz üniversite diplomasının değerli olduğu zamanlar geride kaldı. 2010 civarı falan tamamen bitti o iş. Bir iş kolunu gözüne kestir ona çırak olarak gir öğren sonra o işin tüccarı olmaya çalış.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, SatanistDeğilim. yazdı:

Bana gelmez öyle işler.

Öyle işler derken? Fiziksel olarak yapılan işler mi?

Bizim yanımızda sağlık ocağında biraz samimi olduğum bir doktor vardı. Adam yakındaki dönerciyi kastederek "Bu adamlar benden fazla para kazanıyorlar. Para ticarette." diyordu.

Ayrıca 29 yaş bir zanaat öğrenmek için geç değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...