Jump to content

Üniversite ve Yaş sorunsalı.

Recommended Posts

On 07.08.2019 at 14:17, SatanistDeğilim. said:

Önerin nedir hafız.  Sayısala pek kafam basmaz ama sözelim dipçik gibidir. Öğretmen olup devlete kapağı atayım diyorum.  

Hem sevdiğin işler, hem öğretmen olmak istiyorsun, hem de bu yaştan sonra özel sektördeki stres ve baskı ile uğraşmamak için bu girdide aşırı mantıklı düşünmüşsün.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, copyPaste yazdı:

Öyle işler derken? Fiziksel olarak yapılan işler mi?

Bizim yanımızda sağlık ocağında biraz samimi olduğum bir doktor vardı. Adam yakındaki dönerciyi kastederek "Bu adamlar benden fazla para kazanıyorlar. Para ticarette." diyordu.

Ayrıca 29 yaş bir zanaat öğrenmek için geç değil.

Zanaat var zaten. 11 yıl önce fırında çıraklık yapmıştım. Hamur işlerinden iyi anlarım askerde ekmeğini çok yedim. Ben fiziksel olarak zorlanmayacağım. Kafamın rahat edeceği iş düşünüyorum kısaca öyle demiş olayım. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Khan yazdı:

Hem sevdiğin işler, hem öğretmen olmak istiyorsun, hem de bu yaştan sonra özel sektördeki stres ve baskı ile uğraşmamak için bu girdide aşırı mantıklı düşünmüşsün.

Atamamın yapılacağına emin olsam hiç düşünmem. İnsan kaynaklarına ne diyorsunuz? Kamu yönetimi mi okusak

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, SatanistDeğilim. said:

Atamamın yapılacağına emin olsam hiç düşünmem. İnsan kaynaklarına ne diyorsunuz? Kamu yönetimi mi okusak

Ne yapacağından emin değilsen, hiç bir şey yapamazsın.

Amacın ne?

Kişilik olarak bahsettiğin mesleklere yatkın mısın?

Çabuk sıkılan, 3-4 sene sonra yeni maceralar kovalayacak mısın?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Khan yazdı:

Ne yapacağından emin değilsen, hiç bir şey yapamazsın.

Amacın ne?

Kişilik olarak bahsettiğin mesleklere yatkın mısın?

Çabuk sıkılan, 3-4 sene sonra yeni maceralar kovalayacak mısın?

Amacım hayatımı düzene sokmak. Bunun için Üni+İş gerekli. Sonra belki evlilik olabilir. Yaşıma uygun bölümde karar kılsam gerisi kolay aslında. Ailemin yanına başarılı dönmek istiyorum. Yoksa haklı çıkacaklar. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, SatanistDeğilim. said:

Amacım hayatımı düzene sokmak. Bunun için Üni+İş gerekli. Sonra belki evlilik olabilir. Yaşıma uygun bölümde karar kılsam gerisi kolay aslında. Ailemin yanına başarılı dönmek istiyorum. Yoksa haklı çıkacaklar. 

Kendi fikrimi belirtiyorum, yanlış anlayabilirsin.

Bu yaşa gelip hâlâ ailene kendini kanıtlamaya çalışıyorsan; kusura bakma ama kendinden sorumlu bir özgür bir birey değil, daha çok ailenin dışlanmış bir uzuvusun.
Senin amacın meslek edinmek değil, evlenmek değil...

Kendini kanıtlamak, kısacası şov yapmak.

Yolunda başarılar...

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Khan yazdı:

Kendi fikrimi belirtiyorum, yanlış anlayabilirsin.

Bu yaşa gelip hâlâ ailene kendini kanıtlamaya çalışıyorsan; kusura bakma ama kendinden sorumlu bir özgür bir birey değil, daha çok ailenin dışlanmış bir uzuvusun.
Senin amacın meslek edinmek değil, evlenmek değil...

Kendini kanıtlamak, kısacası şov yapmak.

Yolunda başarılar...

Senin yerinde bende olsam büyük ihtimalle aynı şeyleri düşünürdüm. Kendi hatam eksik yazmışım. 

Benim asla aileme kendimi kanıtlama gibi bir durumum olmadı. Ama ailem ile aramda oluşan problemlerin başında şu hususlar var.

-Dinsiz olduğum için neye el atsam başarısız olacağımı,asla mutlu olamayacağımı ve sonunda pişman olup eve geri döneceğimi düşünüyorlar. 

O kadar dinsel bir yaşamı var ki ailemin ve tüm akrabalarımın, aralarında uzaylı gibi hissediyorum kendimi. Hiç bir konuda anlaşamıyoruz. Ailemi tam kıvama getiriyorum bu sefer akrabalar kafamın etini yiyor. Yaşadığım yerde sıkıntılı bir bölge zaten. Etrafım komple olumsuzlarla sarılmış durumda. 60 yıl önce dedem köyden çocuklarıyla çıkıp gelmiş buraya sıfırdan düzen kurmuş,iyide para kazanmış. Ben dedemin yaptığını yapacağım sadece o ailesiyle göçmüş ben tek başımayım. Bu da benim için bir avantaj. 

Küçüklüğümde başımdan geçen bir olayı anlatayım; O kadar dinle kafayı bozan ailem var ki bende onun etkisiyle aşırı dindar ve yobaz yetiştim. Bir gün küçüğüm,yaşım 10-12 arasında ancak var. İçimden şizofrenik bir şekilde konuşmaya,Allah hakkında olumsuz ifadeler kullanmaya başladım ve korkup annemin yanına koştuğumu biliyorum. Ağlıyordum. Başıma bir iş gelecek diye. Düşünün  nasıl bir din baskısı ile büyüdüğümü. Nickimden anlayacağınız üzere Ateizm ile Satanizmi karıştırıyorlar. 10 yıl olacak hala daha satanist muamelesi görüyorum. 

Konuyla pek alakası yok ama içimi dökesim geldi. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, SatanistDeğilim. said:

-Dinsiz olduğum için neye el atsam başarısız olacağımı,asla mutlu olamayacağımı ve sonunda pişman olup eve geri döneceğimi düşünüyorlar. 

Konu amacından uzaklaşıyor. Şu üstteki cümle aynı kapıya çıkıyor.

Yine kendini kanıtlama çabaları. Bunu kendine itiraf edip yoluna öyle bakmanı tavsiye ediyorum.

Ailen tarafından uzun süre istismara uğramış ve fazla bir vakittir de yalnızsın.

Etraflıca düşünüp, neyi amaçladığını, planını ve hedefini önüne koy.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...