Jump to content

Dünya neden hala sünnet gibi bir sapıklığa göz yumuyor?

Recommended Posts

https://www.bilimislam.com/sunnetin-zararlari/

Bu sitenin adı neden bilimislam onu anlamadım ama çok faydalı ve güzel bilgiler içeriyor. 

Sünnet derisi bize empoze edilen yalanların tam aksine önemli işlevlere sahiptir ve penisi korumaktadır. Sünnet derisi penisin en çok sinir ucu barındıran kısmı olduğu için erkeğin uyarılmasında çok etkin bir şekilde rol oynar. Sünnetli erkek bu yapıya sahip olmadığı için cinsel ilişkide yeterince uyarılamaz ve daha az zevk alır. 

Sünnet derisinin gereksiz olduğu, ileride hastalıklara neden olabileceği gibi iddialar dinci safsatalarından bir tanesidir. 

Bebeklerin sünnet edilmesi ise çok daha zararlı ve tehlikelidir. Çünkü bebeğin altı bezlendiği için dışkının genital bölgeye bulaşması çok olağandır. Sünnet derisi ise işte bu durumlarda penisin enfeksiyon kapmasına engel olur.

Maalesef ülkemizde pek çok doktor bebeklerin sünnet olmasının sakıncalı olmadığını iddia ediyor ve hatta sünneti önerip duruyorlar. Ulan insan haberlere açıp bakar arada bir. Sünnet yüzünden ölen sayısız bebek haberi var internette.

Her şeyi geçelim; bir çocuğun vücudundan onun izni ve rızası olmadan bir parçanın koparılması her şeyden önce bir çocuk ve insan hakları ihlalidir. Çocuk kimsenin malı değildir, onun da çeşitli bireysel hakları vardır. Eğer sünnet olacaksa da bunu reşit olduğu zaman kendi isteğiyle yaptırmalıdır.

Bir de bu sünnet düğünü denen sapık gelenek de cabası. Bir çocuğun pipisinin ucu kesildi diye bütün sülaleyi ve komşuları toplayıp düğün yapmanın mantığı nedir? Duyan da çocuk dünyayı fethetti zannedecek. 

Ancak ne yazık ki gelişmiş Batı ülkelerinde bile bu sapık Yahudi adetine karşı herhangi bir yaptırım uygulanmıyor ya da önlemler alınmıyor. Hatta oradaki çocuklar bile sünnet ettiriliyor. 

İnsan hakları denince mangalda kül bırakmayan Batı'nın bu sapıklıkla herhangi bir mücadele vermemesinin sebebi nedir?

Bu forumda da sanırım ateistdüşünce diye bir nicki olan arkadaş açmıştı bununla ilgili bir konu. Atatürk de Türk çocuklarının sünnet olmasını yasaklamak istemiş ama ömrü yetmemiş. Eğer bu doğruysa Atatürk'e olan sevgi ve hayranlığım daha da çok artar.

tarihinde Faşist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben sünnet mağduru olduğumu düşünüyorum.sünnet olurken korkunç acı çekmiştim.4 kişi beni zapt etmekte güçlük çekmişti.peşpeşe giren  bir karış uzunluğunda ki iğnelerin acısını dün gibi hatırlıyorum.

Sonuç sosyal fobi , depresyon,ölüm korkusuyla en güzel yılları  kahrolmuş bir adam... Bilmiyorum belkide yakında intihar ederim.

Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu bu.

2 yaşında oğlum var annesi babası din yalanindan kendini kurtarmış kişiler , fakat oğlumun sünnet konusu kafamı çok kurcalıyor.

Ben yaptırmak istemiyorum lakin oğlum ilerde bu durumun yaratacağı sorunları yaşayacaktır.

Gerek toplumsal gerekse ilerde bir kız arkadaşı olduğunda sünnetsiz olması ona sorunlar doğuracak biliyorum.

Oğlumu istemeye istemeye sünnet ettirmek zorunda kalacağım sanırım.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, sinekcan yazdı:

Uzun zamandır kafamı kurcalayan bir konu bu.

2 yaşında oğlum var annesi babası din yalanindan kendini kurtarmış kişiler , fakat oğlumun sünnet konusu kafamı çok kurcalıyor.

Ben yaptırmak istemiyorum lakin oğlum ilerde bu durumun yaratacağı sorunları yaşayacaktır.

Gerek toplumsal gerekse ilerde bir kız arkadaşı olduğunda sünnetsiz olması ona sorunlar doğuracak biliyorum.

Oğlumu istemeye istemeye sünnet ettirmek zorunda kalacağım sanırım.

Sağlık sorunu yoksa, işkence edip kestirme!

Eğer ilerde sosyal sorunlar ortaya çıkarsa, en azaından sorgulama yaşına gelmiş bir birey olarak kendisi karar versin. Tabi sizlerin fikirlerini de alacaktır o zaman.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
On 10.08.2019 at 09:10, sinekcan yazdı:

Ne sorun yaşayacak abi, devlet kurumlarında çük teftişi mi yapılıyor? Alttan gelen nesillerle, toplum tam tersine böyle şeyleri umursamayacak duruma doğru evriliyor, hele ki senin oğlun 2 yaşındaysa.

On 10.08.2019 at 09:10, sinekcan yazdı:

Öyle bir kızla birlikte olmasın o da.

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2019 at 01:06, Faşist Ateist yazdı:

Bu forumda da sanırım ateistdüşünce diye bir nicki olan arkadaş açmıştı bununla ilgili bir konu. Atatürk de Türk çocuklarının sünnet olmasını yasaklamak istemiş ama ömrü yetmemiş. Eğer bu doğruysa Atatürk'e olan sevgi ve hayranlığım daha da çok artar.

Atatürk'ü gözünüzde ne kadar yüce bir yere koyuyorsunuz yav? Diyanet İşleri'ni kuran adam sünnet gibi İslam'ın temelinde olan ritüeli mi engelleyecek? Atatürk'ün eksik yaptığı ya da yanlış yaptığı ne kadar şey varsa "Yav yapacaktı ama ömrü vefa etmedi, bak görüyor musun, cık cık" diyerek savunmaya geçiliyor.

On 09.08.2019 at 01:06, Faşist Ateist yazdı:

İnsan hakları denince mangalda kül bırakmayan Batı'nın bu sapıklıkla herhangi bir mücadele vermemesinin sebebi nedir?

Çünkü modernist dönem geride kaldı ve değişik ülkelere mensup toplumların kaynaşmaya başladığı bu dönemde multikültüralizm denen bir "fallacy" aşağı toplumların aşağılık adetlerinin hoş görülmesine sebep oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...