Jump to content

Recommended Posts

8 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Kur'an'da zalim insanlarda bahsettiği Tağut olan insanlardir. Cizye=karşılık  Vergi diye anlami yoktur. 18:74'de Musa ilk başta karşı çıkiyor.  Ceza kelimesi ayni cizye kelimesinden gelir ve karşılik icin kullanilir. Sünni Ateizm görüşüne sahipsin. Allah yolunda savaşmak (2:193-2:246-8:39-9:123-22:39-22:40-42:42-60:8) bu ayetlere baktığın zaman Allah yolundasavaşmak savunma savaşı olduğu ortayaçıkıyor. (7:33-42:42-68:12) ayetlerine bak.

Tağut ne? Dincilerin kendi zulümlerini haklı göstermek için uydurduğu bir kavram. Hala Allah yolunda savaşmak falan diye sayıklıyorsun. Hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten bir tanrı neden benim için savaşın, ölün, öldürün diye kıçını yırtıyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşine gelmeyince nasıl da "Savunma Savaşı" diyerek ayetleri kıvırmaya çalışıyor. :) Emeviler'de, Endülüs'ü zaten "Savunma Savaşı" yaparak işgal etmişti değil mi? 

Siz 19'cular gerçekten komiksiniz. İşiniz gücünüz içinde "vurun, kırın, öldürün, esir alın, savaşın" gibi kelimeler geçen ayetlere farklı anlamlar katarak şirin göstermeye çalışmaktan başka bir şey değil.

Edit: Şimdi gelir; "Emeviler, Kuran'ı bozdu", "Bana Emeviler ile gelmeyin" diye laga luga yaparak kendince bu mesaja da cevap vermeye çalışır. :)

tarihinde 322 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tağut ne? Dincilerin kendi zulümlerini haklı göstermek için uydurduğu bir kavram. Hala Allah yolunda savaşmak falan diye sayıklıyorsun. Hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten bir tanrı neden benim için savaşın, ölün, öldürün diye kıçını yırtıyor?

Allah yolunda savasmak ayetlerinde hep savunma savasidir ve bunu Allah yolunda savasmak olarak söylüyor. Yoksa Allah'ın bir ihtiyaci yoktur. Verdigim ayetleri oku.

Sitelerde Paylaş
Just now, KuranMumini2698 said:

Allah yolunda savasmak ayetlerinde hep savunma savasidir ve bunu Allah yolunda savasmak olarak söylüyor. Yoksa Allah'ın bir ihtiyaci yoktur. Verdigim ayetleri oku.

Madem bu Allah'ın hiç boka ihtiyacı yok, ne diye habire benim için savaşın, önünüze geleni kesip biçin diyor? Ayrıca bu savunma savaşı bahanelerini de geç, dincilerden başka kimse yutmuyor bu yalanı.

Tevbe 111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sence bir tanrı böyle bir şey söyler mi yoksa iktidarı ve gücü elde etmek isteyen Muhammed mi bunu söyleyen?

Sitelerde Paylaş

Yolunda savaşılan bu allah kim abicim? Bunun yolunda ne diye savaşılıyor? Bunun yolunda savaşarak neyi göstermeye çalışıyorsunuz? Kendisi islama göre bu acı, ızdırap, kötülük ve ölüm dolu bu düzeni yaratan, canlıların birbirini yediği bir sistem kuran, doğum yoluyla bu acımasız öğütücünün sürekliliğini sağlayan bir tanrı profili. Çocuk yapanlara cehennenime yakıt ürettirecek kadar da sinsi ve tuzakçı. Kendisi  oldukça merhametsiz ve kötü. Şuna neden oldu dediğiniz bir tanrı profilinin yolunda savaşınca onurlu ve üstün olduğunu sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Tam tersi alçak ve onursuz kişilersiniz.

p56Zpz.jpg

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Madem bu Allah'ın hiç boka ihtiyacı yok, ne diye habire benim için savaşın, önünüze geleni kesip biçin diyor? Ayrıca bu savunma savaşı bahanelerini de geç, dincilerden başka kimse yutmuyor bu yalanı.

Tevbe 111. Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır.

Sence bir tanrı böyle bir şey söyler mi yoksa iktidarı ve gücü elde etmek isteyen Muhammed mi bunu söyleyen?

Hiçbir yerde önünuze geleni biçin demiyor. Kendiz savunun demektedir. Tevbe 111'de yasadigi yerleri savunanlar için saldirgan olmayanlar için ödül vermektedir. O kadar verdiğim ayete körsen sana başka birşey denmez.

Sitelerde Paylaş

Nerede olursanız olunuz ölüm size ulaşır; sarp ve sağlam kalelerde olsanız bile! Kendilerine bir iyilik dokunsa “bu Allah'tan” derler; başlarına bir kötülük gelince de “bu senden” derler. “Hepsi Allah'tandır” de! Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar? Nisa 78

Benim birini var etmem onu öldürdüğüm anlamına gelir, her doğum bir öldürmedir, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diyen bir tanrı profili müslümanlara karşıtlarınızı kesin, onları bu şekilde öldürün demiş çok mu? Sonuç olarak bir kılıç darbesiyle ölmek bir ölüm şekli, hastalıktan kıvrana kıvrana ölmek de bir ölüm şekli. Çeşitli ölüm nedenleriyle ölen milyonlarca kişi, milyonlarca canlı var lan. Dünya denilen bu yer ceset yığınlarıyla üstünde yükselen, toprağı kan ve gözyaşına bulanmış büyük bir mezarlık. Bir müslüman öldürmeye karşı olamaz. Öldürmeye karşı olsa zaten öldürülme anlamına gelen doğumu kutsamaz, ölüm nerede olursanız olun sizi bulur diyen allahın yalaka ve yancılığını yapmazdı. Müslümanın sorunu ancak ölüm şekilleriyle olabilir. İntihar ederek ölmeye karşı olmak gibi. Ona da karşılar. Çünkü  yaşam yarattığı için övgü ve şükür bekleyen, o içlerindeki kibirli tanrı bunu bir aşağılanma olarak görüyor. Al yaşamını başına çal lan yavşak diyorsun resmen. Her doğumda ölüme yeni kurban verilirken, yaşama içgüdüsü olan canlılara ölüm süreçleri yaşatılırken, bunların zoruna giden birinin intihar etmesi. Bu ölüm şekline karşılar, ölüme, öldürülmeye değil bak.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@kavak @teflon @322 @Buzul @sağduyu Arkadaşlar şunu bilin ki kötülük hiç bir zaman kitaplaştıralamadı. Şunu düşünüyor olabilirsiniz; "Canlılık ve canlı olarak kalabilmek beraberinde bir vahşetle boğuşmanızı gerektiriyor" gibi daha rasyonel bir bakışınız olabilir hatta diyebilirsiniz ki "bakın kurban bayramı içerisindeyiz ve milyonlarca hayvan 1 gün içerisinde kurban edildi". Bu konuda haklı olabilirsiniz ancak insan kurbanın etmenin yerine o gün en doğru yaklaşım hayvan kurban etmekti. Bunu yeteri kadar düşündüğünüzde kavrayabiliyorsunuz. Yine pek çok hukuk ve adalet konusunda yapılan yanlışlar vardı ve tüm bunlarla etkili şekilde baş edecek etkili sistemlere ihtiyaç duyuluyordu. Bugünün soyal devlet, hukuk devleti anlayışı bu ihtiyacı karşıladığı için dini saf dışı bıraktı diyebilirsiniz fakat ben aksini düşünüyorum çünkü vicdan gibi daha hassas ve kurallara dökülmek için çok karmaşık olan değerlerimiz için hala bir sisteme ihtiyaç duyuyoruz.

Siz kitaplar ve kitap okumak deyince ne hissediyorsunuz? Çoğunuzun kabul edebileceği gibi kitaplar en iyi dostumuzdur ve geçmiş ve geleceği en iyi şekilde bu araçlarla aydınlatabiliyoruz. Sizin bir kitaba karşı duyduğunuz bu aşırı öfkeyi ve sürekli hakkında konuşma ve yazma ihtiyacı hissetmenizi anlıyorum ancak bu konuda yanlış şekilde sürekli negatif düşünmenizi anlamıyorum.

Merak etmeyin kötülük, hiç bir zaman bir doktirine dönüşüp kitaplaşamadı bu konudan emin olabilirsiniz.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Hiçbir yerde önünuze geleni biçin demiyor. Kendiz savunun demektedir. Tevbe 111'de yasadigi yerleri savunanlar için saldirgan olmayanlar için ödül vermektedir. O kadar verdiğim ayete körsen sana başka birşey denmez.

Tevbe 5'te "Bulduğunuz yerde öldürün.", "Din Allah'ın oluncaya kadar savaşın." demiyor mu? Daha neyi anlatıyorsun?

Tevbe 38-39. Ey iman edenler! Ne oldunuz ki, size “Allah yolunda sefere çıkın” denilince, yere çakılıp kaldınız. Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatını mı seçtiniz? Oysa ahirete göre dünya hayatının yararı, pek az bir şeydir. Eğer Allah, yolunda sefere çıkmazsanız, sizi elem dolu bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir toplum getirir. Siz ise O’na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Bak, bak, savaşmak istemeyen insanları nasıl da cehennemle korkutuyor Muhammed. Bu savaşa teşvik etmek değil de ne?

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

@kavak @teflon @322 @Buzul @sağduyu Arkadaşlar şunu bilin ki kötülük hiç bir zaman kitaplaştıralamadı. Şunu düşünüyor olabilirsiniz; "Canlılık ve canlı olarak kalabilmek beraberinde bir vahşetle boğuşmanızı gerektiriyor" gibi daha rasyonel bir bakışınız olabilir hatta diyebilirsiniz ki "bakın kurban bayramı içerisindeyiz ve milyonlarca hayvan 1 gün içerisinde kurban edildi". Bu konuda haklı olabilirsiniz ancak insan kurbanın etmenin yerine o gün en doğru yaklaşım hayvan kurban etmekti. Bunu yeteri kadar düşündüğünüzde kavrayabiliyorsunuz. Yine pek çok hukuk ve adalet konusunda yapılan yanlışlar vardı ve tüm bunlarla etkili şekilde baş edecek etkili sistemlere ihtiyaç duyuluyordu. Bugünün soyal devlet, hukuk devleti anlayışı bu ihtiyacı karşıladığı için dini saf dışı bıraktı diyebilirsiniz fakat ben aksini düşünüyorum çünkü vicdan gibi daha hassas ve kurallara dökülmek için çok karmaşık olan değerlerimiz için hala bir sisteme ihtiyaç duyuyoruz.

Siz kitaplar ve kitap okumak deyince ne hissediyorsunuz. Çoğunuzun kabul edebileceği gibi kitaplar en iyi dostumuzdur ve geçmiş ve geleceği en iyi şekilde bu araçlarla aydınlatabiliyoruz. Sizin bir kitaba karşı duyduğunuz bu aşırı öfkeyi ve sürekli hakkında konuşma ve yazma ihtiyacı hissetmenizi anlıyorum ancak bu konuda yanlış şekilde sürekli negatif düşünmenizi anlamıyorum.

Merak etmeyin kötülük, hiç bir zaman bir doktirine dönüşüp kitaplaşamadı bu konudan emin olabilirsiniz.

Tüm sorun yaşamın kendisinde. Yaşam tüm acı, kötülük ve ölümlerin kaynağıdır, yaşama içgüdüsü olan canlılara ölüm sürecini yaşatandır. Şu sırtlanlar zebrayı canlı canlı, acı çektire çektire yiyorsa bu gezegen yaşam ile zehirlendi diyedir. Yaşam yok olmalıdır. Müslümanların da allahı yaşamdır. Allah yaşam yanlısı zihnin mitolojideki yansımasından başka bir şey değildir. Kendilerini varoluşa zorlayan, acı, ızdırap ve ölümü dayatan anne ve babalarına sevgi duyan, yoksunluk çeken, muhtaç bedenlerini varoluşa zorlayan bu kişilere bizi yedirdiniz, içirdiniz, yoksunluğumuzu giderdiniz, hakkınızı ödeyemeyiz diyip şükür eden insanların, kendilerini varoluşa zorlayan, acı, ızdırap ve ölümü dayatan bir tanrı uydurup ona tapınmaları, yoksunluk çeken, muhtaç bedenlerini varoluşa zorlayan bu tanrıya nimetler verdin, yoksunluğumuzu giderdin diyip şükretmeleri şaşırtıcı değil. Anne babayı, çıkar yerine tanrıyı koy. Hiçbir fark yok. Zaten islamda allah ile birlikte anne, babaya da şükür istenir. Bakınız lokman 14.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, John_Ahmet said:

Siz kitaplar ve kitap okumak deyince ne hissediyorsunuz. Çoğunuzun kabul edebileceği gibi kitaplar en iyi dostumuzdur ve geçmiş ve geleceği en iyi şekilde bu araçlarla aydınlatabiliyoruz. Sizin bir kitaba karşı duyduğunuz bu aşırı öfkeyi ve sürekli hakkında konuşma ve yazma ihtiyacı hissetmenizi anlıyorum ancak bu konuda yanlış şekilde sürekli negatif düşünmenizi anlamıyorum.

Hala neyi anlatıyorsun? Biz burada İslam'ın doğru mu yanlış mı olduğunu tartışıyoruz, sense gelmiş yanlışı, yalanı savunanlar adına bahane üretmekle meşgulsün.

Ayrıca kitaba öfke duyan falan da yok, bir kitabı kutsayıp içindeki yalanları, yanlışları savunan, bunları doğruymuş, iyiymiş gibi sunan zihniyete karşı öfke var. Olmayan bir şeyi varmış gibi sunma kurnazlığını da bırak. Bir kitabın içindeki yalanları, yanlışları göstermek ne zamandan beri kitaba öfke duymak olarak görülüyor? Bir kitabı eleştirmek insanın en doğal hakkı değil mi? İnsanların Kuran'ı eleştirmesi sana neden batıyor?

Gelip burada bizlere nutuk atacağına git de biraz bu kitaptaki yalanları, yanlışları savunanlara laf söylesene. Nedir bu İslam'ı savunma ihtiyacı?

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Gelip burada bizlere nutuk atacağına git de biraz bu kitaptaki yalanları, yanlışları savunanlara laf söylesene. Nedir bu İslam'ı savunma ihtiyacı?

İyi bir vicadana muhtaç, savunmasız, görece daha iyi bir toplum için faydalı olunmaya dönük genetik bir yapıyla dünyaya gelen masum bireylerin bu din olmadan çıplak gibi hissetmesi ve bunun yerini alacak şefkatli ve daha yapıcı bireylerin çoğalmasıdır. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, John_Ahmet said:

İyi bir vicadana muhtaç savunmasız, görece daha iyi bir toplum için faydalı olunmaya dönük genetik bir yapıyla dünyaya gelen masum bireylerin bu din olmadan çıplak gibi hissetmesi ve bunun yerini alacak şefkatli ve daha yapıcı bireylerin çoğalmasıdır. 

???

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Şu yukarıdaki sorunu cevaplamak adına kendi düşüncemi yazdım. Kendi anlayışında gözümüze batan en aşırı eylemleri namaz kılmak, zekat vermek ve yardımlaşma kültürünü yaymak amacıyla kendince fakir olanlara yardım edip, senede bir ay boyunca oruç tutup bu çıplaklık hissiyatını gidermek için görece diğerlerine göre daha kapalı giyinen insanların dışındaki görece bu insanlara nazaran dine daha uzak olan ve islam diniyle bağdaşmayan eylemlerini referans gösterip bu dini ve bu kültürü kötüleme ve aşağılama çabanızı kınıyorum.

Eğer islam dinini tamamen yok etmek istiyorsanız tarif edilen müslümandan çok daha iyi bireyler olup, daha şefkatli daha üretken ve daha yardım sever ve paylaşımcı olamadığınız müddetçe islam her yerde kendini yoğun şekilde hissettirecektir.

Çünkü islam kendinden önceki din ve kültürleri bu anlayışla yok etmiştir.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, John_Ahmet said:

Şu yukarıdaki sorunu cevaplamak adına kendi düşüncemi yazdım. Kendi anlayışında gözümüze batan en aşırı eylemleri namaz kılmak, zekat vermek ve yardımlaşma kültürünü yaymak amacıyla kendince fakir olanlara yardım edip, senede bir ay boyunca oruç tutup bu çıplaklık hissiyatını gidermek için görece diğerlerine göre daha kapalı giyinen insanların dışındaki görece bu insanlara nazaran dine daha uzak olan ve islam diniyle bağdaşmayan eylemlerini referans gösterip bu dini ve bu kültürü kötüleme ve aşağılama çabanızı kınıyorum.

Ne sayıklıyorsun be? Burada neyin doğru neyin yalan olduğunu tartışıyoruz, sen gitmiş demagoji yapıyorsun. Nelermiş bu İslam dini ile bağdaşmayan ama bizim referans gösterdiğimiz eylemler? Şu aşağılık,rezil, pislik arap dinini sevgi, barış, huzur dini gibi gösterme salaklığı da nedir? Neyin ne olduğunu bilmiyoruz sanki. Sen bu palavraları ancak cahillere, ahmaklara satarsın. Bir kaç görece iyiymiş gibi görünen şeyler var diye pislikleri, mantıksızları, yalanları, bu dindeki kin ve nefret söylemini görmezlikten mi gelelim yani?

Eğer islam dinini tamamen yok etmek istiyorsanız tarif edilen müslümandan çok daha iyi bireyler olup, daha şefkatli daha üretken ve daha yardım sever ve paylaşımcı olamadığınız müddetçe islam her yerde kendini yoğun şekilde hissettirecektir.

Senin gibi İslam dini yalakalığı yapan, bu dini savunan ahmaklar olduğu sürece bu din tabii ki varlığını sürdürmeye devam eder. Bu rezil, pislik dini yaşatmaya çalışanlara laf söyleyeceğine bu rezilliği, ilkelliği eleştirenlere, yanlış olduğunu söyleyenlere saldırmakla ne elde edeceğini sanıyorsun?

Ayrıca İslam'ın kendinde önceki din ve kültürleri de senin dediğin şekilde yok ettiği de koca bir yalandır, hiç utanmıyor musun apaçık bir şekilde yalan söylemeye, çarpıtmaya? İslam'ın kendinden önceki bazı din ve kültürleri nasıl yok ettiği de apaçık ortada, kanla, savaşla, zulüm ve baskı ile yok etmiştir.

Sitelerde Paylaş

Dikkat ettiysen ben ezbere konuşmuyorum? Bu konuda postmodern bir anlayışımın olduğunu söylüyorum ve İslam'ın korunup kollanması gereken yönlerine değiniyorum ki böyle bir forumda bunu yapmaya oldukça ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Alışık olduğunuz ezber argümanlara cevabınız hazır olduğundan konuya sizin bakmaktan kaçındığınız bir açıdan yaklaşarak yeteri kadar iyi ifade ettiğimi düşünüyorum.

Bu başlıkta değindiğim konuları tekrar okuyacak olursak;

6 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Kur'an da geçen hikayekerdeki halklar tam anlamı ile kötüyü oynayan iyiler konumundadır ve şöyle düşünürler "illa ki birileri kötü olacaksa onlar biz olalım ki gerçek kötülere fırsat vermeyelim" derler ve bunu hakkıyla belirli bir yere kadar başarmışlardır. Kendilerini gerçekten kötü sananlara da bıyıklarının altından gülüp o dönemin diyalektiği ile bunu yeteri kadar ifade etmiş olmalılar ancak yine bunu doğru anlamayıp saldırgan ve gaspçı kültür bu dinin tam kendileri için olduğunu düşünüp haddini aştığı durumlar da yaşanmıştır.

Sonuç olarak islam dinine gerçekte iyi bir amaç için bizi yaratan her kimse o dönemin tanrı inançlarını etkileyerek bu dinden daha kötü gelenekleri olan halkların insan kurban ettiği, kız çocuklarını öldürdüğü ve masum muhtaç insanları ezdiği düşünülürse islam o dönemlerde ışık saçıyordu. 

Bu durumda ayetleri okurken değer yargılarını kendi atmosferin gibi konforlu odanda sıcacık kahveni yudumladığın o huzur dolu bir ambiansta değil bilakis çok yoğun ve şiddet dolu kin duygularının ve katliamların ortasında kendini hayal edip anlamlarını böyle yorumlarsan daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Sayın @sağduyu ve @teflon bu konuda daha dikkkatli olun. Gerçekte bir tanrı olduğuna inanmasam da geçmişte buna fazlası ile inandığı halde uygun olmayan barış dışı yada öfke ve kin dolu eylemleri dizginlemek için onların tanrı inanışlarını etkilemek ve yönlendirmenin o kadar da yanlış bir davranış olduğunu düşünmüyorum. Sizlerde de böyle hassasiyetler bulunmasını istiyorum ve değerlendirmelerinizi size çağ dışı gelen ayetleri o ayetleri yazanlardan binlerce kez daha vahşi insanları düşünüp biraz daha anlayış göstermenizi talep ediyorum.

4 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Siz kitaplar ve kitap okumak deyince ne hissediyorsunuz? Çoğunuzun kabul edebileceği gibi kitaplar en iyi dostumuzdur ve geçmiş ve geleceği en iyi şekilde bu araçlarla aydınlatabiliyoruz. Sizin bir kitaba karşı duyduğunuz bu aşırı öfkeyi ve sürekli hakkında konuşma ve yazma ihtiyacı hissetmenizi anlıyorum ancak bu konuda yanlış şekilde sürekli negatif düşünmenizi anlamıyorum.

3 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Görüldüğü üzere bu yazılarda kimseye saldırmıyorum. Sürekli kötü olarak eleştirdiğiniz böyle bir doktrinin iyi yönlerinin korunmaya muhtaç olduğunu ve sardığı yaraları aynı şekilde tedavi edecek başka bir kurumun bulunmadığını da özellikle vurguluyorum.

Dualite gereği her şey zıttıyla varlığını sürdürebiliyor. Dolayısıyla bir şeyi yok etmek öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Bir şeyi yok ederken yerine başka bir şey koyamıyorsanız o şeyi yok edemezsiniz.

Özellikle tanrı savı konusunda ontolojik bir açıklama kesinlikle yoktur ve dinler bir açıdan böyle önemli soruların cevabı niteliğini taşırken diğer yandan zalim insanların kurduğu tuzaklar için çok önemli öğretilere sahiptir. Zalime karşı savaş açmadan savunma ve bilgi verme yöntemleriyle onu etkisizleştirir.

Gördüğüm kadarıyla bu foruma üye olanlar arasında ateist olanların diğerlerine nazaran daha agresif tonda paylaşımlar yaptığını ve iyi ve kaliteli paylaşımları küfürle aşağılama ve haddini aşan söylemler yoluyla değersizleştirmeye çabalıyorsunuz. Sizin motivasyonunuzun kaynağı İslam'ı kötü bir mevhum gibi göstermeye çalışan İslam'ın göbeğindeki görece dine daha uzak olan mezhep ve gruplar gibi batının da bunun destekçisi olduğunu ve aynı şekilde bu hain grupların ekmeğine yağ süren İslamafobinin yaygınlaşmasına katkı sağlanıyor. Çünkü İslam insanların gözünde masumlaşırsa bu batı için hiç iyi olmayacak bunun farkındalığı ile bu konuda manupülatif tüm projelere destek veriyorlar. Bu nedenlerle Türkiye'den de çok korkuyorlar. Bunu son dönemlerde çok daha iyi anlıyoruz fakat önemli noktaları rahat bırakmayıp oralardaki vahşetin sürmesine destek verip İsrail askerlerinin en küçük sebeplerden cuma namazı kılan oradaki masum insanların üzerine ateş açarak müslümanları diğer insanların gözünde küçültmeye tüm güçlerini kullanarak devam ediyorlar. Bunu yapmalarındaki sebep çok açık. İslam'ın bu hipnotik etkisinden korkuyorlar. İslam savunucularını çok önemli yapan ve yaygınlaşmasını çok hızlı artırıp mensuplarını zengin eden böyle bir kurumu elbette sizin gözünüzde değersizleştirme gayretinde olacaklar. İşte sizler bu gibi nedenlerle gereksiz yere İslamafobik yapıdasınız. Bir ateist olarak aynı nefreti Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm için de gösteremediğiniz sürece benim gibi mertliği en önemli değer olarak gören insanların gözünde bitin yavşağı kadar değer taşımadığınızı bilmenizi istiyorum.

Siz kötüsünüz! Birinin size bunu söylemesi gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, John_Ahmet said:

Bir ateist olarak aynı nefreti Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm için de gösteremediğiniz sürece benim gibi mertliği en önemli değer olarak gören insanların gözünde bitin yavşağı kadar değer taşımadığınızı bilmenizi istiyorum.

Müslümanların İslam dinine yönelik eleştirilere karşı ürettiği salakça argümanlardan birisi daha. Başka dinlerdeki rezillikler, pislikler, ilkellikler, saçmalıklar senin dinini aklıyor mu sanıyorsun ahmak herif? Ama o da yaptı gibi ahmakça bir savunma da ancak senin gibi ahmaklardan beklenir.

Mertlikmiş, sen mertlikten, dürüstlükten ne anlarsın be? Müslüman değilim diyerek ikiyüzlülük yapan senin kaypak yavşaklara mı mert deniyor yani?

Hadi bir müslümanın kendi inandığı dini cansiperane savunması anlaşılır da ben müslüman değilim deyip İslam yalakalığı yapan senin gibi yavşakları, ikiyüzlülüleri anlamak imkansız. Kötü kötüyü savunana iyi bir şeymiş gibi göstermeye çalışan senin gibi ahmaklara denir. Ne zamandan beri kötünün kötü olduğunu dile getirenler kötü diye nitelendiriliyor?

44 minutes ago, John_Ahmet said:

Görüldüğü üzere bu yazılarda kimseye saldırmıyorum. Sürekli kötü olarak eleştirdiğiniz böyle bir doktrinin iyi yönlerinin korunmaya muhtaç olduğunu ve sardığı yaraları aynı şekilde tedavi edecek başka bir kurumun bulunmadığını da özellikle vurguluyorum.

İslam insanlığın hangi yaralarını sarmış be? İnsanları inanan inanmayan, kadın erkek, köle hür diye ayıran, bizden onlardan diye ayıran, aralarına kin ve nefret tohumları eken bir zihniyetin hangi iyi yönlerinden bahsediyorsun? Senin aklına İslam'dan, dinden başka bir kurum gelmiyorsa bu senin aptallığından, ahmaklığındandır.

52 minutes ago, John_Ahmet said:

Dualite gereği her şey zıttıyla varlığını sürdürebiliyor. Dolayısıyla bir şeyi yok etmek öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Bir şeyi yok ederken yerine başka bir şey koyamıyorsanız o şeyi yok edemezsiniz.

Yerine bir şey koyuyoruz, bilimi, aklı ve mantığı. Ama sen ille de ben arapları yalayacağım diyorsan o da senin bileceğin bir şey. Sen arap kıçı yalamaya devam et.

55 minutes ago, John_Ahmet said:

Özellikle tanrı savı konusunda ontolojik bir açıklama kesinlikle yoktur ve dinler bir açıdan böyle önemli soruların cevabı niteliğini taşırken diğer yandan zalim insanların kurduğu tuzaklar için çok önemli öğretilere sahiptir. Zalime karşı savaş açmadan savunma ve bilgi verme yöntemleriyle onu etkisizleştirir.

Dinler hiç bir şeyin cevabı değildir, sadece cevap veriyormuş taklidi yapar. Şimdiye kadar hangi din hangi bilgiyi vermiş? Temeli yalana, palavraya dayanan bir kurum ne bilgisi verecek? Ayrıca bırak bu dinler zalime karşı savaşıyor ayaklarını, bu zırvalara ancak ahmaklar, cahiller inanır. Kendi zulümlerini meşru göstermek için biz zalime karşı savaşıyoruz havası veren kurumlardır dinler.

Gördüğüm kadarıyla bu foruma üye olanlar arasında ateist olanların diğerlerine nazaran daha agresif tonda paylaşımlar yaptığını ve iyi ve kaliteli paylaşımları küfürle aşağılama ve haddini aşan söylemler yoluyla değersizleştirmeye çabalıyorsunuz. Sizin motivasyonunuzun kaynağı İslam'ı kötü bir mevhum gibi göstermeye çalışan İslam'ın göbeğindeki görece dine daha uzak olan mezhep ve gruplar gibi batının da bunun destekçisi olduğunu ve aynı şekilde bu hain grupların ekmeğine yağ süren İslamafobinin yaygınlaşmasına katkı sağlanıyor. Çünkü İslam insanların gözünde masumlaşırsa bu batı için hiç iyi olmayacak bunun farkındalığı ile bu konuda manupülatif tüm projelere destek veriyorlar. Bu nedenlerle Türkiye'den de çok korkuyorlar. Bunu son dönemlerde çok daha iyi anlıyoruz fakat önemli noktaları rahat bırakmayıp oralardaki vahşetin sürmesine destek verip İsrail askerlerinin en küçük sebeplerden cuma namazı kılan oradaki masum insanların üzerine ateş açarak müslümanları diğer insanların gözünde küçültmeye tüm güçlerini kullanarak devam ediyorlar. Bunu yapmalarındaki sebep çok açık. İslam'ın bu hipnotik etkisinden korkuyorlar. İslam savunucularını çok önemli yapan ve yaygınlaşmasını çok hızlı artırıp mensuplarını zengin eden böyle bir kurumu elbette sizin gözünüzde değersizleştirme gayretinde olacaklar. İşte sizler bu gibi nedenlerle gereksiz yere İslamafobik yapıdasınız. Bir ateist olarak aynı nefreti Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm için de gösteremediğiniz sürece benim gibi mertliği en önemli değer olarak gören insanların gözünde bitin yavşağı kadar değer taşımadığınızı bilmenizi istiyorum.

Geldik yine batı, dış güçler safsatasına. İslam püripak, sütten çıkmış ak kaşık ama batı kötü değil mi? Ulan ne zaman özeleştiri yapmaya, acaba biz de mi bir yanlış var demeye başlayacaksınız? Her pisliğiniz, ilkelliğiniz, rezilliğiniz için başkalarını suçlamaya ne kadar devam edeceksiniz? Ne zaman asıl düşmanın bu rezil, aşağılık, ilkel arap dini olduğunu, kendi insanlarını sömürenin aslında içinizde olduğunu ve bunu da İslam dini sayesinde daha rahat yaptığını göreceksiniz? Bu ahmaklıkla görebileceğiniz şüpheli. Bu rezil, aşağılık, ilkel arap dinini yaşatmak için sahte hedefler göstermek nereye kadar götürecek senin gibi arap kıçı yalayıcılarını?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, John_Ahmet yazdı:

Özet olarak diyor ki, kurandaki yalanları, yanlışları, tutarsızlıkları ortaya koymayın, islamı eleştirmeyin, bu işime gelmiyor, zoruma gidiyor. Bu arada binlerce müslümanın öldüğü, müslümanların birbirlerini kılıçtan geçirdiği Ayşe ile Alinin orduları arasında çıkan savaşın nedeni de kuzey, güney, doğu değil batıymış.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, John_Ahmet yazdı:

İslam'ın bu hipnotik etkisinden korkuyorlar. İslam savunucularını çok önemli yapan ve yaygınlaşmasını çok hızlı artırıp mensuplarını zengin eden böyle bir kurumu elbette sizin gözünüzde değersizleştirme gayretinde olacaklar.

İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21

Yani kısaca diyor ki, atalarının inanç ve öğretilerine tutsak, sorgulamayan, düşünmeyen, iman eden ve islam paketi içinde ne yazıyorsa katılan ve savunan, yanlışa yanlış, tutarsızlığa tutarsızlık diyemeyen,  islama duygusal olarak bağımlı, sömürülmeye uygun kuşaklar gerekli bize, ayette de denildiği gibi. Gerçi müslümanların hemen hemen hepsi ataları tarafından atalar dini islama inanmaya programlanan kişiler. Burada bir iman etme değil de, iman ettirilme, inandırılma durumu söz konusu aslında. 
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Bir ateist olarak aynı nefreti Hıristiyanlık, Musevilik ve Budizm için de gösteremediğiniz sürece benim gibi mertliği en önemli değer olarak gören insanların gözünde bitin yavşağı kadar değer taşımadığınızı bilmenizi istiyorum.

Nüfusunun %99'unun Müslüman olduğu iddaa edilen bir ülkede Hristiyanlığı, Museviliği veya Budizm'i eleştirmenin kimseye faydası olmaz. Türkiye'yi son 17 yıldır "Siyasal İslamcılar" yönetiyor ve Kuran ve İslam'ı adete bir propaganda malzemesi olarak kullanıyorlar, insanları bu şekilde kandırıyorlar.

Kendilerinden olmayanları "Bunlar  Ateist, Bunlar Haşhaşi, Bunlar Sapık, Bunlar Zerdüşt vs."  diyerek tanımlayan ve insanları Müslüman ve Gayrimüslüm olarak ikiye ayıran İslamcılar tarafından yönetiliyoruz. Biz böyle bir ülkede tabiki de İslam'i eleştireceğiz ve bu dinin pisliklerini ortaya dökeceğiz.

tarihinde 322 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...