Jump to content

Silinen dosya hakkında

Recommended Posts

selam ,geçen gün otobüsteyken cep telefonumdan bir dosya sildim ve o anda sildiğim dosya sanki otobüsün içine düşücekmiş gibi  irkildim,o andan itibaren telefondan silinen dosyanın nereye gittiği hakkında kafamda bir soru işareti kaldı ve bu konu hakkında hiçbir fikrim yok,akabinde kafamda başka sorularda belirdi mesela böyle birşeyin aklıma gelmesi aptalca birşeymi yoksa akıllıcamı , fakat bana birazda tipik istanbul da yetişmiş bir insanın sorabileceği çapta bir soruymuş gibi görünüyor çapsız bir soru yani :) bu konu hakkında fikirlerinizi dökmenizi rica ederim..

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Zihinsel Orgazm yazdı:

selam ,geçen gün otobüsteyken cep telefonumdan bir dosya sildim ve o anda sildiğim dosya sanki otobüsün içine düşücekmiş gibi  irkildim,o andan itibaren telefondan silinen dosyanın nereye gittiği hakkında kafamda bir soru işareti kaldı ve bu konu hakkında hiçbir fikrim yok,akabinde kafamda başka sorularda belirdi mesela böyle birşeyin aklıma gelmesi aptalca birşeymi yoksa akıllıcamı , fakat bana birazda tipik istanbul da yetişmiş bir insanın sorabileceği çapta bir soruymuş gibi görünüyor çapsız bir soru yani :) bu konu hakkında fikirlerinizi dökmenizi rica ederim..

Cep telefonlarında çöp kutusu simgeside yok.
Çöp kutusu simgesi olsa   çöp kutusunu kafanda canlandırıp yerde olan çöp kutusuna attığını sanmışsın derdim. :)
Belleklerde  veriler silinmiyor silinmiş gibi yapılıyor.
Bellekte silmiş olduğun verilerin bulunduğu aynı adreslerin üzerine başka veri yazılması gerekiyor.
Çöp kutusunu boşaltmadığın için yedeğide orada olabilir.

Çöp kutusuna erişmek için ben asusun dosya yöneticisini kullanıyorum.

Çöp kutusunu gösteren çok az uygulama var.

Sitelerde Paylaş

Çoğu dosya silinmez, silinmesi için geçmesi gereken süre uzundur ve bunun önüne geçmek için silinen bölgenin yeniden yazılabilir olarak işaretlenmesi kullanılır. 

Üzerinde yazılar olan bir kağıda, yazıları silmeden tekrar yazı yazmak gibi. 

Diskdigger diye bir uygulama vardı storedan onu indirip tarama yaparsan can sıkıcı sonuçlarla karşılaşabilirsin. 

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Çoğu dosya silinmez, silinmesi için geçmesi gereken süre uzundur ve bunun önüne geçmek için silinen bölgenin yeniden yazılabilir olarak işaretlenmesi kullanılır. 

Üzerinde yazılar olan bir kağıda, yazıları silmeden tekrar yazı yazmak gibi. 

Diskdigger diye bir uygulama vardı storedan onu indirip tarama yaparsan can sıkıcı sonuçlarla karşılaşabilirsin. 

Güzel uygulama ama sadece resimleri gösteriyor.
5 sene önce yazıcıya gönderdiğim resimi buldum. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...