Jump to content

21 Yaşındaki hristiyan Gabriella nın ağlatan müslüman oluş hikayesi

Recommended Posts

aşağıdaki video da babası ve annesi de iki göçmen olan(küba ve nikaragua) ve kendilerine latin hispanik denilen  gabriella  isminde 21 yaşında bir öğrenci kızın islama dönüşü anlatılıyor

dahası kızın babası ailesi evanjelik  papazlar

yakınlarında temiz bir plaj var kız oraya bikini iler girerdim

ama şimdi giyinik vaziyete bikini giymiyor

zira müslüman olmuş

abd ve benzeri yerlerde latinlerden bahusus latin kadınlardan islama dönüş çok yüksek

bu kızın hikayesi de ilginç

işte modernim hürüm beden benim havalarında iken erkek arkadaş ediniyor

sonra ondan hamile kalıyor

sonra kürtaj ile onu aldırıyor(fakat kürtaj dan sonra büyük travmalar vicdan azabı yaşıyor)

pişmanlık ve vicdan azabı onu intiharın eşiğine getiriyor

tabii evli değil haz için bir kaç dakikalık ilişki yaşayan erkek gidiyor

yanlız başına çaresizce kalıyor

bu karanlık ortamda iken günah vicdan azabı içinde intihara doğru giderken

bir müslüman la karşılaşıyor

ve islama girersen Allahın senin bundan önce işlediğin tüm günahları bağışlayacağını söylüyor

ki öyle ayet var hatta tevbe şartı bile yok

videonun 3:00 den itibaren Allahın her şeyi affedeceğini öğrendikten sonra rahatladığını ve bu düşüncenin intihardan ve benzeri kötü şeyler yapmaktan kendisini koruduğunu anlatırken göz yaşlarına boğuluyor

(ey islamın ruhundan bihaber şekil esiri vaizler

zebanilerle tokmaklarla korkuttuğunuz dahası kendi hayal dünyasında türettiğiniz canavarlarla insanları ürkütüp islamdan uzaklaştırdığınızın farkında mısınız

islamın esası sevgi şefkat ve ümittir umuttur asla ümit kesmemektir.

şeytan tam tersi ümitsizliğe atar zaten iblis beleseden gelir ümitsiz demektir.

iblis olmayalım melek olalım.)

zaten islam alimleri tevbenin ila öyle sesli yazılı formel olması gerekmediği

kalbinde vicdanında yaşadığı pişmanşlığın veya döktüğü bir kaç damla göz yaşının tevbe yerine geçtiği ve asıl tevbeninde bu olduğunu söylerler

o ayet:

39:53:" قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
"

" De ki: "Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."

bir hadis te bu ayet için dünya ve içindeki her şeyden daha hayırlıdır denilir

zira bu ayetten şeytan dahi bağışlanacağı umuduna kapılmıştır.

ve videoda kız her şeyin bağışlayacağını duyduğunda gözlerinin içi adeta gülüyor ve hatta sevinçten ağlıyor

biliniz ki en büyük azap ümitsizliktir

intiharların baş sebebide umutsuzluktur

bahusus kalbi hasas duyguları zarif olan kadınlar için umutsuzluk en büyük düşmandır

işte kadın kalbi islamı daha ince daha dakik daha iyi anlar.

bu güzel insanın karanlık dünyasına bu ayet güneş olup doğuyor elinden tutup aydınlığa çıkarıyor ve kurtarıyor.

o yüzden islamı seçiyor.

ey endülüsün kızları ispanyanın kızları anne ve babanız islamdır

aileniz orasıdır aileye geri döndünüz ve hoş geldiniz.

ey ırkçılıkla karşılaşan siyahi kardeşlerimiz siz zaten kafir ırkçı batıdan babanız bilali habeşi gibi çoktan islama girdiniz

hoş geldiniz.

Sitelerde Paylaş

bu güzel insan inşaAllah kendisi gibi mümin birisi ile mutlu bir evlilik yapar

zaten islam olması ile hem dünyasını hem ahiretini cennete dönüştürdü

hoş geldin ey güzel insan

yüzündeki gülücükler solmasın

gözündeki iman partılsı sönmesin

üzüntü göz yaşları döküldü

şimdi mutluluk huzur göz yaşları dökülsün

şurda da başörtülü son hali var huzurlu mutlu

islamın nuru yüzüne gözlerine yağmış adeta

image.png.57a8ca077b05aba9d6a1279e98537dad.png

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu insanları psikolojik sorunlu düşkün insanlar diye horlayan kafir taifesi

şunu bilsin ki bir kaç kişi değil bu iş çığ gibi geliyor

çığda azla başlar kısa sürede zincirleme olur

kaldı ki bu güzel kız intihardan kurtulmuş islam buna vesile olmuş dinin ne olursa olsun sırf bir insan hayatı kurtulduğu için sevinmek lazım

hiç islamı bile seçme se idi intihardan kurtulsa idi yine onun adına aynı şekilde sevinirdim

Allahın yarattığı şerefli bir insan neticede

islam zaten küfürden o yüzden ayrılır

onlar bir kişi  düşkün sorunlu diye aşağılar hor görür

islam ise bir insanın kurtuluşu tüm insanları kurtarmış gibi

birini haksız öldüren tüm insanları öldürmüş gibi  diyerek bu işin sayı ile çoklukla olmadığı bir ile binin farkının olmadığını söyleyerek ayrılır.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

erkek arkadaş ediniyor

sonra ondan hamile kalıyor

sonra kürtaj ile onu aldırıyor(fakat kürtaj dan sonra büyük travmalar vicdan azabı yaşıyor)

pişmanlık ve vicdan azabı onu intiharın eşiğine getiriyor

tabii evli değil haz için bir kaç dakikalık ilişki yaşayan erkek gidiyor

Beynini siktiğimin dangalağı, aynı olayı islam dünyasında yaşasa  ve bundan pişmanlık duysa yada duymasa, vicdan azabı çekse veya çekmese  ve çocuğu doğurmaya karar verse veya vermese kesin olarak kırbaçlanacak ya da taşlanacaktı. 

Bunu niye söylemiyorsun!

Zavallı bir yalancı pisliksiniz!

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kız islam iken yapmamış hristiyan papazın kızı iken yapmış

kaldı ki hristiyanlıkla da alakası yok yani bir nevi ateist gibi yaşamış

dinle alakası yok

sonra  kürtaj sonrası vicdanen azap çekmiş pişman olmuş

ateist te olsa Allah kalb vicdan vermiş o ilahi mekanizma devreye girmiş

oda artık çaresiz kalmış bu günahın altından kalkamam demiş  intihara karar vermiş

bir müslümana denk gelmiş ona da halini anlatmış

oda demiş ki islam her türlü günahı affeder  tevbe et demiş

kaldı ki müslüman iken zina yapıp sonra tevbe edip temiz hayatına devam eder

islam pratiğinde recm yoktur ayetlerde de yoktur

recm yahudi geleneğidir

ancak yüz sopa vurulur oda dünyevi ceza dır bekar evli olma durumuna göre oda değişir

katiyen öldürme yoktur

öldürülen kşinin tevbe hakkını elinden alıyorsun direk öldürüyorsun

kısas ile karıştırıldı her halde

bu güzel kız ak pak pırıl pırıl bir mümine ve müslime dir

annesinden doğduğu gibi süt gibi ak paktır

hoş geldin ey güzel kız

hoş geldin ey endülüsün gülü güzel insan

islama hoş geldin.

iman ile küfür arasındaki 7 farkı bulabilirmisiniz

ne 7 fark binlerce fark var küfür ile iman arasında

image.thumb.png.e31603dd53afe581bcfd436c5bddcd21.png

Sitelerde Paylaş

İşte böyle, önüne gelenle sikişip, çocuk peydahlayıp birde aldıran, sonra da timsah gözyaşı döken utanmaz, hayasız, aşşağılık ve rezillerin dinidir islam.

Kaç defa demedik mi, dinler, bilhassa islam, pislikleri, ahlaksızlıkları aklamaktan başka hiç bir boka yaramaz.

Tabi ki, birer amsatan ve amsatan evladı olmaktan başka bir haltı olmayan diğer müslümanlarda bundan pay çıkarır, birde kendilerini matah bir halt olarak ilan eder böyle.

Şu başlıktaki bedevi sevicilere bir bakın, kaltağın biri müslüman oldu diye, nerdeyse zil takıp oynayacaklar. Normlde, lan bu kaltak gelip islam oluyorsa, sikerim böyle dinin ecdadını deyip çekip gitmeleri gerekirken. De, nerde bunlarda ar, namus, haya falan....

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

olabilir her insanın ayağı sürçebilir düşebilir

gençlik tahrikatı şehvet baskısı ile gençliğin o bulutlu buğulu anlarında bir hata yapı diye 

külliyen ömür boyu lanetlensin mi tabii ki hayır

tevbe edecek iman edecek güzel hayatına devam edecek

islam kime geldi zina yapan alkol içen adam öldüren vahşi araplara geldi

onlar islama iman edip mümin oldular tevbe edip eski günahlarına dönmediler ömer oldular halid bin velid oldular

vahşi idiler vahşi r.a oldular.

kızları diri diri gömdüler karıncaya basmaz oldular

islam bir tekmede benden demez onların elinden tutar bataklıktan alır baş tacı eder

Sitelerde Paylaş

Bak ne güzel itiraf ediyor arap boku yiyicisi..

Neymiş, tevbe edecekmiş falan filan... 

Evet, islam denen şeyi kabul edenler alkol içen, adam öldüren, her tür boku yiyen araplardı, adam gibi kim gider bu islam sapıklığını kabul eder başka?

Diyor işte arap götü yalayıcısı, her boku yer, her pisliği, namussuzluğu işler, her ahlaksızlığı yaparsın, sonra da tevbe falan eder, hepsinden kurtulursun. İşte dinler bu, her tür ahlaksızlık, rezliik,i şerefsizlik ve vahşeti aklama müessesesi...

Sitelerde Paylaş

her kes insaf ile baksa hayatında belki cehalletten belki gençlikten belki o anki iyi düşüneme mekten bir iş işler

sonra aklı başına gelir keşke yapmasa idim der pişman olur sonra hayatım boyunca asla bunu daha yapmayacağım der söz verir ve yapmaz

bunu sırf dini diye bakmamak lazım insani bir olay vicdani bir olay

işte bu insan  müslüman ise yaptığı tevbedir değilse insani bir aydınlanma ve ahlaki bir sıçramadır

ikisi de makbuldür muteberdir

insan hata yaparak tecrübe ederek öğreniyor

hz adem cennete o ilk hatayı yaptıktan sonra pişman oldu tevbe etti kabul edildi

şeytan ise isyan etti kibir gösterdi kovuldu

hiç dini açıdan bakmasak ta

bir memur hatta yaptı

sonra amiri çağırdı söyledi

memur hatasını anladı özür diledi bir daha olmayacak dedi

amir insan olarak onun olgunluğunu takdir eder hoşuna gider

asla onu cezalandırmak aklından geçmez

tevbe veya hatayı kabullenme büyük erdem  insan hatadan nisyandan ari ve azade değildir

bu yüzden hatayı kabullenme özür ve bir daha yapmama büyük bir fazilletir vesselam.

Sitelerde Paylaş

Ben Türklerle evlenip güya müslüman olup sonra istisnasız arkasına bakmadan kaçan  bir ton yabancı kadın gördüm. Kaçmayan görmedim. İşin garibi bu kadınların hepsi can güvenliği nedeniyle Türkiye’ye gelmek istemiyor. Çocuklarını asla göremiyorlar.

Sitelerde Paylaş

kız zaten universite son sınıfta idi mezun olmuş avukatlık firmasında helali ile çalışmakta

hazmedemiyorlar

illaki aşağılaycaklar

hor görecekler

eskort diyecekler

düşkün diyecekler

psikolojik sorunlu diyecekler

bu arada tek hicablı kişide kendisi dir

mübarek bir insan Allah başarılı kılsın

insan hayatında hata yapabilir 

tevbe demek sürekli aynı şeyi yapmak değildir

nasuh tevbe diye geçer ki sonsuz ömrün olsa dahi yaptığı o kötü işe bir daha dönmeme demektir

yüzüne renk gelmiş kan gelmiş parıltı ve nur inmiş

nasıl huzurlu nasıl mutlu nerde intihar edecek o ağlayan kız nerde yeni hali

islam işte böyle ölüyü adeta diriltir

karanlık taş kalbi nurlandırır yumuşatır

küfür insan kalbini taştan daha katı yapar hissiz ruhsuz yapar

https://valientelaw.com/our-team/

image.png.7c5718d95f779b5115bfc637359da929.png 

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

her kes insaf ile baksa hayatında belki cehalletten belki gençlikten belki o anki iyi düşüneme mekten bir iş işler

sonra aklı başına gelir keşke yapmasa idim der pişman olur sonra hayatım boyunca asla bunu daha yapmayacağım der söz verir ve yapmaz

bunu sırf dini diye bakmamak lazım insani bir olay vicdani bir olay

Hadi ordan be! Dünyanın en halden anlamaz, en şiddet dolu, en insan ve özellikle kadın düşmanı dininin pazarlayıcısı kalkmış da bize insan hallerinden bahsedip olgunluk öğretiyor.

Bu kız Müslüman bir kız olaydı taşlayacaklardı. Hiç kaçarı yok. Sana kalsa Kur'an'da recm olmadığı için (malum, ayeti keçi yemiş) için en iyi ihtimalle kırbaçlanacaktı. Asla aman da insan cahil olabilir, hata yapabilir deyip önüne set olmayacaktın o zaman.

O yüzden sizin kızlarınızı da bir sizden koruyoruz, en azından korumak için çaba gösteriyoruz.

Ne kadar akıl sağlığı bozuk insan varsa gidip Müslüman oluyor. IŞİD'e giden bir dünya Hristiyan, şu bu var, hepsi de psikopatlık yaparak kendilerini tatmin için Müslüman oluyor ve misler gibi sapkın fantezilerini hayata geçiriyor. İslam sapkın olup da psikopatlara yaşam alanı açınca koşa koşa geliyorlar.

Bu kız gibi Müslüman olan diğer kadınlar da kesin olarak sağlıksız. Çoğunun öyküsünü okuduk, biliyoruz. Bu kız da öyle işte. Dangalağın birinden hamile kalmış, tekedilmiş, kürtaj yaptırmış ve bunalıma girmiş. Bir sürü travma. 

Nerede travmatik, sağlıksız, ilgi açı tip var, gidip Müslüman oluyor. IŞİD'e cariyelik yapmaya giden bir dünya kadın var be bu dünyada.

Kime ne anlatıyorsun?..

Sitelerde Paylaş

Baskasi islama dinine gecti diye sevinen müslüman zümresi asaglik kompleksli bir zümre.

Ben islam dan hristiyanliga gecti diye sevinen bir hristiyan görmedim.

Hristiyan bir ülkede yasamama ve bircok islam dan hristiyanliga gecen insan tanidigim halde.

Birincisi islamin dogru din oldugunun kanidi ise, ikincisi hristiyan dinin dogru din oldugunun kanidi mi?

Tam komedi bunlar. Keske hepsi yok olsalar.

tarihinde Hersey_Bilim_2014 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dini boş ver 

bir canın bir insanın intihardan kurtulması tek başına beni sevindirir

o ağlayan güzel kızın kederi üzüntüsünün gidip yerine yüzünde güller açması neşelenmesi beni sevindirir

ben hristiyan yahudi islam dinsiz diye bakmam

ateist te olsa intihardan kurtulsa sevinirim

zira bir can kurtuldu

bu  en evvel insaniyetin sonra islamiyetin sonra ahlakın etiğin emrettiği bir şey

yok kız bunalımda yok psikolojisi bozuk yok düşkün filan falan

zaten modern psikyatri psikoloji ne  yapıyor depresyondakilere uyuşurucu uyutucu ilaçlar verip bağımlılık oluşturuyor

ve intihar eğilimli kişileri iyice intihara meyilli yapıyor

bir bakıyorsun gitmiş intihar etmiş

islam sağlam bir inançtır kalbi kafayı organik şekilde tedavi eder

kalbi sıkışan göğsü daralan aklı çıkmazda olan üzerinde ağırlık hissedeni

alır kalbine inşirah göğsüne genişlik aklına nur  verir sırtındaki yükü indirir

hafifler uçmaya başlar

bunu bizzat yaşamışız

ve şu ilk mesajda yazdığım ayet kaç kişiyi iyileştirdi

islam ümittir umuttur asla umutsuzluğa düşmemektir

şu yukarıdaki ayet dehşet bir şeydir.

biraz onun psikolojisini resm edeym:

39:53:" قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
"

" De ki: "Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."

la teknadu  k-n-d şiddetli  umutsuzluktur
o kadar şiddetli ki  deniz  kadar temiz su içinde yüzse susuzluktan öleceğine kati inanır
veya yağmur yağsa bir damla ona düşmez vehmeder o kadar şiddetli
nasıl ki  denizde yüzen ve üstünede yağmur yağan kişi kuru kalmaktan  ıslanmamak zanı ne kadar saçma ise Allahın daha geniş rahmetinden  affından beri kalmak  ve affedilmeyeceğini sanmak o kadar saçmadır
bu şuna benzer: çok zengin ve yardım sever bir dostunuz var
sizin de az paraya ihtiyacınız var
o derya kadar zengin dostunuzun bir damla borcunuza çare bulamayacağını sanmak o zenginliğe merhamete iftiradır hor görmektir
ayette tevbe şartının olmaması zaten bunu gösterir.burda mümin kafir  ayrımı yoktur
kullar vardır tüm beşeriyet 
şartı da nefsine zulmeden israf edenler günah işleyenler ve bunun sınırı yok
hangi ve ne kadar günah olursa olsun affedilir denir
k-n-d şiddetli ümitsizlik yani günahını o kadar büyütür ki artık affedilmez sanır ve battı balık yan gider hesabı  olan oldu günaha devam der 
işte la ile nehiy ediliyor la ilahe gibi yani öyle şiddetli şekilde Allah dışındaki ilahları putları redderki sonra ilAllah deyişi ile sadece Allahı birler ve tek ilah onu tanır
misal: hiç kimse gelmedi ali hariç
veya sınavdan her kes geçti ali hariç
bu istisnalar öncesi la lar çok güçlüdür
la teknadu ümitsizliği kökten söker atar
bu ayette üst üste tekidler vardır
misal: bir arakadaşa: aliyi gördüm 
oda inanmazsa
evet şu gözlerimle onu gördüm denirse 
sonra kati dir ki şüphen olmasın ki onu bu gözler gördü dense iyice tekid edilse 
sonra yine inanmazsa
VAllahi Allah şahidim dir ki şüphesiz bu gözler kati şekilde Ali yi gördü denir ve zincirleme tekid edilir
bu ayette bu vardır.
önce katiyen ümit kesmeyin der 
sonra tüm günahları bağışlar diye açıklar yani günahları bağışlar değil tüm bütün günahları bağışlar ne olursa olsun manasında.
misal: çiçekleri severim demek ile
bütün çiçekler severim aynı değildir cemia umum genel toplu hepsi manasındadır
sonra şüphe yok ki kati ve kesindir ki O Allah çok bağışlayan ve acıyandır merhamet edendir.
gafur ve rahiym mübalağa kipindedir yani çok bağışlayan çok acıyan sonsuz sınırsız manasındadır
misal: birisine zengin dense
birisine çok zengin dense
bir diğerine en zengin dense veya deniz de kum onda mal servet dense işte malının çokluğu anlaşılır

bu ayet insan korkusunu gideriyor adım adım:
misal bir paraşütçü uçaktan atladı ilk başta korku yok
sonra biraz düştü  ana paraşüt açılmadı biraz korktu
sonr yedeğe bastı oda açılmadı artık korku artmaya başladı
derken hızla yere düşmeye başladı iyice korku fazlalaştı
tam tepe nokta da korkarken birden bir ağaca takıldı asılı kaldı bir rahatladı
sonra acaba ağaçtan düşebilir inebilirmiyim dedi az bir korku oluştu
sonra yavaş yavaş ipler kaydı yere indi ayakları sağlam yere bastı tam emin ve güvende tüm korku kayboldu
işte bu ayet başta günahım çok yanarım affedilmez korkusunu böyle son halde tam emin güvenli ayaklarla yere bastırır ve hayır ne olursa olsun affedileceksin diye onu rahatları
bu ayet bir mucizedir   tüm korkulara vehimlere depresyona bir şifadır.

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

dini boş ver 

bir canın bir insanın intihardan kurtulması tek başına beni sevindirir

o ağlayan güzel kızın kederi üzüntüsünün gidip yerine yüzünde güller açması neşelenmesi beni sevindirir

ben hristiyan yahudi islam dinsiz diye bakmam

ateist te olsa intihardan kurtulsa sevinirim

zira bir can kurtuldu

bu  en evvel insaniyetin sonra islamiyetin sonra ahlakın etiğin emrettiği bir şey

yok kız bunalımda yok psikolojisi bozuk yok düşkün filan falan

zaten modern psikyatri psikoloji ne  yapıyor depresyondakilere uyuşurucu uyutucu ilaçlar verip bağımlılık oluşturuyor

ve intihar eğilimli kişileri iyice intihara meyilli yapıyor

bir bakıyorsun gitmiş intihar etmiş

islam sağlam bir inançtır kalbi kafayı organik şekilde tedavi eder

kalbi sıkışan göğsü daralan aklı çıkmazda olan üzerinde ağırlık hissedeni

alır kalbine inşirah göğsüne genişlik aklına nur  verir sırtındaki yükü indirir

hafifler uçmaya başlar

bunu bizzat yaşamışız

ve şu ilk mesajda yazdığım ayet kaç kişiyi iyileştirdi

islam ümittir umuttur asla umutsuzluğa düşmemektir

şu yukarıdaki ayet dehşet bir şeydir.

biraz onun psikolojisini resm edeym:

"

la teknadu  k-n-d şiddetli  umutsuzluktur
o kadar şiddetli ki  deniz  kadar temiz su içinde yüzse susuzluktan öleceğine kati inanır
veya yağmur yağsa bir damla ona düşmez vehmeder o kadar şiddetli
nasıl ki  denizde yüzen ve üstünede yağmur yağan kişi kuru kalmaktan  ıslanmamak zanı ne kadar saçma ise Allahın daha geniş rahmetinden  affından beri kalmak  ve affedilmeyeceğini sanmak o kadar saçmadır
bu şuna benzer: çok zengin ve yardım sever bir dostunuz var
sizin de az paraya ihtiyacınız var
o derya kadar zengin dostunuzun bir damla borcunuza çare bulamayacağını sanmak o zenginliğe merhamete iftiradır hor görmektir
ayette tevbe şartının olmaması zaten bunu gösterir.burda mümin kafir  ayrımı yoktur
kullar vardır tüm beşeriyet 
şartı da nefsine zulmeden israf edenler günah işleyenler ve bunun sınırı yok
hangi ve ne kadar günah olursa olsun affedilir denir
k-n-d şiddetli ümitsizlik yani günahını o kadar büyütür ki artık affedilmez sanır ve battı balık yan gider hesabı  olan oldu günaha devam der 
işte la ile nehiy ediliyor la ilahe gibi yani öyle şiddetli şekilde Allah dışındaki ilahları putları redderki sonra ilAllah deyişi ile sadece Allahı birler ve tek ilah onu tanır
misal: hiç kimse gelmedi ali hariç
veya sınavdan her kes geçti ali hariç
bu istisnalar öncesi la lar çok güçlüdür
la teknadu ümitsizliği kökten söker atar
bu ayette üst üste tekidler vardır
misal: bir arakadaşa: aliyi gördüm 
oda inanmazsa
evet şu gözlerimle onu gördüm denirse 
sonra kati dir ki şüphen olmasın ki onu bu gözler gördü dense iyice tekid edilse 
sonra yine inanmazsa
VAllahi Allah şahidim dir ki şüphesiz bu gözler kati şekilde Ali yi gördü denir ve zincirleme tekid edilir
bu ayette bu vardır.
önce katiyen ümit kesmeyin der 
sonra tüm günahları bağışlar diye açıklar yani günahları bağışlar değil tüm bütün günahları bağışlar ne olursa olsun manasında.
misal: çiçekleri severim demek ile
bütün çiçekler severim aynı değildir cemia umum genel toplu hepsi manasındadır
sonra şüphe yok ki kati ve kesindir ki O Allah çok bağışlayan ve acıyandır merhamet edendir.
gafur ve rahiym mübalağa kipindedir yani çok bağışlayan çok acıyan sonsuz sınırsız manasındadır
misal: birisine zengin dense
birisine çok zengin dense
bir diğerine en zengin dense veya deniz de kum onda mal servet dense işte malının çokluğu anlaşılır

bu ayet insan korkusunu gideriyor adım adım:
misal bir paraşütçü uçaktan atladı ilk başta korku yok
sonra biraz düştü  ana paraşüt açılmadı biraz korktu
sonr yedeğe bastı oda açılmadı artık korku artmaya başladı
derken hızla yere düşmeye başladı iyice korku fazlalaştı
tam tepe nokta da korkarken birden bir ağaca takıldı asılı kaldı bir rahatladı
sonra acaba ağaçtan düşebilir inebilirmiyim dedi az bir korku oluştu
sonra yavaş yavaş ipler kaydı yere indi ayakları sağlam yere bastı tam emin ve güvende tüm korku kayboldu
işte bu ayet başta günahım çok yanarım affedilmez korkusunu böyle son halde tam emin güvenli ayaklarla yere bastırır ve hayır ne olursa olsun affedileceksin diye onu rahatları
bu ayet bir mucizedir   tüm korkulara vehimlere depresyona bir şifadır.

56e277021c095.png

O kadın haritada gösterilen bu ülkelerden birinde yaşasaydı taşlanarak öldürülecekti.

Girdiği dinin ne boktan bir din olduğunu bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

allaha mi inaniyorsun ?

kitabina bakalim

dünya 10 bin sene önce yaratilmiştır

allahin amk bu arada cuma yuzunden babamla kavga ediyorum siktimin dini.

gg izi wp.

tarihinde "dünyayaışınlanıpçoğaldık" tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@nogodbutAllah 

Şimdi bir insanın dinini propaganda malzemesi haline getirerek, onu reklam malzemesi olarak kullanarak iyi bir iş yaptığını sanıyorsun. 

Ama ancak kabilecilik yapıyorsun, ve ne kadar ilkel bir düşünce şeklin olduğunu gösteriyorsun. 

Kendini affettirmek için sana bir şans vereyim. 

Müslümanlıktan hristiyanlığa geçen ve hristiyanların propaganda malzemesi haline gelen bir kız bul ve videosunu burada paylaş.

Sonra da özür dile.

İyi şanslar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...