Jump to content

İlk Müslüman Kim Çelişkisi?

Recommended Posts

Enam-163′e göre Muhammed.
Araf-143′e göre Musa.
Ali İmran-67′ye göre İbrahim.

İlk İbrahim sonra Musa ardından Muhammed geldiğine göre İbrahimin ilk müslüman olması gerekiyor, Ali İmran suresindeki 67.ayet bunu doğruluyor lakin Araf 143'te Musa'nın müslümanların ilki ve Enam 163'te ise Muhammed'in müslümanların ilki olduğunu söylüyor. İlk müslüman kimdir?

Sitelerde Paylaş

Kim olacak tabi ki benim. 

Önce gittim ilk müslüman oldum. Sonra geldim, burada atayiz oldum. 

Yemedi mi? Sahi mi? 

Yani, muhammed denen bedevinin tekinin, musa'nın, ibrahim'in falan varolduğuna, allah denen zortlamanın var olduğuna falan inanıyorsunzu da, ilk müslümanın ben olduğuma hangi cüretle inanmıyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Müslüman demek Kuran' da ki ilkelere iman etmekse İlk müslüman Muhammed' dir.Tevrat /Tanah asıl alındığında ne İbrahim nede Musa müslüman olamaz.

Tevrat 'a göre  düşünürsek :

İbrahim 'in iki eşinden iki oğlu vardır .karılarından biri özgür kadın Sara ,diğeri köle olan Hacer' dir.Sara 'dan doğan İshak,Hacer' den doğan İsmail.

İbrahim' in Tanrısı YHVH (Yahve) özetle İbrahim' e der ki " özgür kadından doğan İshak mirascım olacak "

İbrahim köle ,cariye " Hacer "den doğan oğlunu kastederek "İsmail" de mirascın "olsun deyince ,

YHVH "hayır" " Sara' dan doğan oğlun İSHAK ile antlaşmamı sonsuza dek devam ettireceğim " der..

Muhammed İsmailidir.yani Hacer soyundandır.tıpkı diğer araplar gibi.bu yüzden Yahudiler araplara kuzen derler.

Sözün kısası Muhammed israiloğullarının tanrısı "YHVH" ye göre asla peygamber OLAMAZ.

Üstelik YHVH araplardan nefret eder ve Tevrat/ Tanah da israiloğullarını arap saldırılarına karşı surekli uyarır. (Muhammed ve adamları arabistanda sürülmedik,katledilmedik yahudi bırakmadı.bknz Beni Kureyza katliamı ) 

Muhammed'in peygamber  olabilmesi için tek çare vardır :  Tevrat'ın TAHRİF olduğuna inanmak.

Tahrif olmuş Tevrat elimizdeyse olmamışı nerde ?.

orjinal Tevrat' a ulaşamayan müslümanlar düşüne dursunlar,biz  İncil' e bakalım: 

İncil de İsa ebedi  tek kurtarıcıdır.BABA' ya yani Tanrıya İsa aracı olmadan kimse ulaşamaz.

İncil' de  İSA TANRIDIR.

İsa " yer gök ortadan kalkacak ama benim sözlerim asla yok olmayacak "der.

Bu yüzden hristiyanlar İncil' in değişmezliğine inanır.en azından İsa' nın sözlerinin değişmezliğine...

Aynı garanti Kuran' da da vardır ; Allah der ki "  Kuran'ı biz indirdik,biz koruyacağız " ...

İsa kendisine iman etmeyenleri cehennemle tehdit eder,Kuran da ki Allah' ta tehdit eder,üstelik daha agrasif şekilde (kaynar su ,parçalanan bağırsaklar,dikenler,zakkum ağacı,irinli su ...ballandıra ballandıra anlatılan tasfirler. İncil de cehennemin tasfiri kısaca geçiştirilir.Cehennem  ateş ve kükürt gölüdür,karanlıktır,ağlama ve diş gıcırtısıdır.o kadar )

"müslüman " demek Kuran' nın doğrularına iman eden  demekse,ilk müslüman kim olmalıdır?  İbrahim mi ? Musa mı ? Muhammed mi ? Tevrat ve İncil' e göre çok anlamsız bir soru.

İsa Tanrı ise,Tanrı müslüman olamaz...

ama Kuran da beşikte ki İsa iman eder,müslümanım der.İncil tahrif olmalı ki bu iddiaya inanalım.(Kurana iman eden biri isek) 

İncil tahrif olduysa ,müslümanlar orijinalini getirsinlerde Allahlarının doğru söylediğine inanalım.maalesef müslümanların bakış açısına ve iddiasını göre " orjinal" ne  Tevrat vardı, nede  İncil .

"İşte orjinal Tevrat bu !" dedikleri Tevrat' ın Tanrı kelamı olduğunu nasıl kanıtlayacakları merak konusudur.

Önce ilk müslümanın kim olduğunu kanıtlasınlar .

Sitelerde Paylaş

İlk müslümanın mantıken Adem olması, Kabe’yi de onun yapmış olması gerekir. Ama kurana göre Kabe’yi ilk İbrahim yapıyor. Yani kurana göre İbrahim öncesi islam diye bir din yokmuş. Kabesiz islam mı olur? 

Yahu nereden tutarsan tut elinde kalıyor.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk müslüman Muhammed´dir, çünkü İslam ălemine göre bu dinin kutsal kitabındaki tüm yeşillikler, bizzat bu zatın ağzından çıkmıştır.  Dolayısıyla İslam´ın başlangıcı bu zatın kendi elçiliğini ilăn etmesi ile başlar.  Bu dine biat edenler müslümandır, gerisi zırvalıkdır. İslamı, tee Adem´e kadar yamamaya çalışmalarına bakmayın siz, çünkü ne Hrıstiyanlık ne Musevilik ne de Sümerler zamanında, İslam´ın İ´si okunuyordu. O devirlerde İslam´a özgü hiç bir şey bulamazsınız. "Adem müslümandır, İbrahim hay hay müslümandır" demekle olmaz bu işler ve eskilerin masallarını da eksik meksik kopyalamakta bunların üzerine yoktur. O kadar yüzsüzler ki, arakladıkları kaynakları kötüleme şampiyonluğunu da  kimseye kaptırmak istemezler.

Bir de şu var; eskilerin masallarını arakladıkları yetmiyormuş gibi eskilerin ritüellerini de araklamışlardır!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...