Jump to content

Mustafa Öztürk ve Aklıngözü

Recommended Posts

Değerli üyeler ve ey millet.  Mustafa Öztürk hocayı bir çoğunuz bilir. Eğer müslüman olsaydım fikirlerine uyacağım tek insan kendisi olurdu.

Bu şahıs dikkat edenler vardır sürekli aklın gözü hesabına işaret ediyor. Bir kaç ilahiyatçı-hoca daha var ama onlar bildiğiniz gibi klasik müslümanların yaptığı gibi karalama peşinde iken Mustafa Öztürk, Aklın gözü hesabının lehine konuştuğunu görüyorum. Kendisi tarihselcilik yaparken sinsice Aklın Gözü ile aynı argümanları ileri sürüyor yöntemleri birebir.  Cübbeli Ahmet ve İhsan şenocak bir konuşmasında Mustafa hoca için şunları demişti

Cübbeli  ''Aman aman dinleyen en büyük Hoca olsa sapıtabilir. Herif acayip konuşuyor, ne dediğini anlamıyorsun seni dinden çıkartıyor aman dinlemeyin''

İhsan Şenocak '' Fıkıh diyor,Akaidimize giriyor, Müfessirlerden konuşuyor bu adam çok tehlikeli Din düşmanıdır. İlahiyattaki Turan Dursundur.'' 

Aklın Gözü hesabının izlediği yol Geleneksel islam anlayışını olduğu gibi gün yüzüne çıkartmak. 

Mustafa Öztürk ne yapıyor? Aynı şekilde geleneksel islam kabullerini ortaya seriyor ve yanlış olduğunu söylüyor. Tarihselcilik arkasına saklanarak kendini Din ve Kur'an müdafi olarak gösteriyor. (Belki samimidir ama ben pek inanmıyorum) 

Son Teke Tek programında, Mustafa hocanın Laiklik ile ilgili konuştuğu her şey birebir Aklın gözü hesabının daha önce yazdığı kelimeler. Kelimesi kelimesine aynı neredeyse.  Ben hesabı kullananın Mustafa Öztürk olduğunu düşünüyorum veya o hesabın etkisinde kaldığını, en iyimser düşünceyle o hesabı yöneten kişiye kaynak-bilgi desteği verdiğini tahmin ediyorum. 

Not:Mustafa Öztürk Tarihselci olduktan çok daha sonraları Hesap açıldı ve yazmaya başladı. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...