Jump to content

Sözlüklerdeki hiçbir şeyi beğenmeyen enteller(!)

Recommended Posts

Her ne kadar Uludağ Sözlük'te de böyle çakma entelektüeller bulunsa da bunlara ağırlıklı olarak Ekşi'de rastlıyorum. 

Herhangi bir film, edebi eser, müzik vs yeni çıktığında böyle tipler başlıyorlar eleştiri topuna tutmaya. Hepsi de böyle bir sanat eleştirmeni vs edasıyla yapıyor bunları. 

İlla yapıt olmak zorunda da değil. Başarılı olduğu bilinen bir sporcu ya da çoğunlukla güzel ya da yakışıklı bulunan bir oyuncu ya da model hakkında da olumsuz yorum yapmadan duramıyorlar. Genellikle de sözlük erkekleri yakışıklı olan ünlüleri, sözlük kadınları da güzel ünlüleri gömmeye uğraşıyor. 

Bunların at gözlükleriyle bakıldığı zaman dandik olmayan bir film ya da müzik, başarısız olmayan bir edebi eser ya da çirkin olmayan bir ünlü yok hiç. 

Yani şu sözlüğü dışarıdan okuyan birisi herhalde 40 yıllık sinema eleştirmenleri, film yönetmenleri, müzik otoriteleri, usta edebiyatçılar, güzellik yarışması jürileri ya da güzellik kraliçeleri falan hep bu sözlükte toplanmış zannedecek.

Benim ise bu tip yazarlara bakınca gördüğüm tek şey hayatta bir sözlükte yazmaktan başka herhangi bir meziyeti olamayan, hiçbir başarı gösterememiş ve bir baltaya sap olamamış ezik, geri zekalı ve cahil çakma enteller. Klavye başında her bir bokta entel olduğunu kanıtlamaya çalışan aşağılık kompleksli zavallılar, bir diğer deyişle herbokologlar.

Mesela bir örnek vereyim; maNga'nın Eurovision'da bize ikincilik getirmiş gayet başarılı bir parçası olan We Could Be The Same'in ilk çıktığı zamanki yorumlarını okuyayım dedim. Herkes "çok dandik, çok iğrenç bir şarkı" falan demiş. 

Son olarak bu tipleri özetleyen bu caps'i bırakayım:

WXXq6m.jpg

Sitelerde Paylaş

Ekşi Sözlük'te çok fazla yazar var biliyorsunuz. Bu kadar kalabalık bir platformda her türden görüş olur. Neticede görüşler "rastgele" birikiyor orada ve eğitim düzeyi yüksek, "eli kalem tutan", çok kalabalık bir kitlenin fikir dünyasını yansıtıyor.

Tabii bu arada çeşitli konularda ortaya bir eğilim de çıkıyor ki, o eğilim bazen rahatsız edici, itici olabiliyor. Sen de ondan şikayet ediyorsun galiba Faşist Ateist.

Ama kasıtlı bir yönlendirme (manipülasyon) olmadığı sürece yani insanlar fikirlerini istedikleri gibi dile getirip özgürce yazdıkları sürece herhangi bir sorun yok demektir bence.

Ayrıca gündemi takip etmek için çok faydalı bir site orası. Türkiye'de kamuoyu oluşturma gücü bile var.

Ben şahsen ağırlıklı olarak iki platformu takip ediyorum internete girdiğimde: Biri Ateistforum, biri de Ekşi Sözlük.

Sitelerde Paylaş

Tipik bir salağın hezeyanları devam ediyor.

Ha, bu kez yaptığı salaklık ne? Tamam, doğru bir tespit, ama salak salak çıkarım yapıyor bunun üzerinden

Bak şapşal budala, zavallı, ezik, elinden bir bok gelmeyen, beceriksiz tiplerin temel durumu şudur: Başkalarını aşağı çekerek, kendinin yüksek olduğunu iddia etmek. Bu gerzekler ki, bu ülkede elbette bolca var. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Tipik bir salağın hezeyanları devam ediyor.

Ha, bu kez yaptığı salaklık ne? Tamam, doğru bir tespit, ama salak salak çıkarım yapıyor bunun üzerinden

Bak şapşal budala, zavallı, ezik, elinden bir bok gelmeyen, beceriksiz tiplerin temel durumu şudur: Başkalarını aşağı çekerek, kendinin yüksek olduğunu iddia etmek. Bu gerzekler ki, bu ülkede elbette bolca var. 

Eksidekiler mi böyle yoksa başlık sahibi mi?

Ben nedense ne kadar planlarımdan is tecrubelerimden bahsetsem nette veya çevremde mutlaka alay etmeye küçük düşürmeye çalışan insanlarla karşılaşıyorum.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, la ferrari said:

Eksidekiler mi böyle yoksa başlık sahibi mi?

Ben nedense ne kadar planlarımdan is tecrubelerimden bahsetsem nette veya çevremde mutlaka alay etmeye küçük düşürmeye çalışan insanlarla karşılaşıyorum.

Al birini vur ötekine...

Başarı birilerinin lafları ile değil, başaracağım deyip yolunda yürümekle kazanılır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...