Jump to content

Akıl

Recommended Posts

Bugün kendime izin verdim..

Sigarayı bırakmama rağmen artık zevk alamamaya kadar içtim...

İçki desen,  çakır keyif derler ya hani sapıtmadan bir kıdım önce, verebileceğ,, rahatlığın ve mutluluğun pik yaptığı noktaya kadar içtim.

Kapımda Ferrari, Bugatti yani para ile satılan her türlü araç mevcut..

Olmadı canım sıkıldı..Akşam 6 çayını Paris Şanzelize'de içmek istesem, uçağım ve pilotum emrimi bekliyor..

Çok güzel şarkı söylüyorum..Dünyada milyonlarca hayranım var..

Parmağımı şıklatsam "göğüsleri  henüz tomurcuklanmış" fanlarım akşama yatağımda..

Çok da güzel resim yapıyorum..Öyle müthiş rol yapıyor ve öyle oynuyorum ki Mars ta sinema olsa filmlerim kapalı gişe oynardı..

Yaniiiiii...Paranın satın alabileceği ve alamayacağı her şey bende mevcut..

Özetle cenneti dünyaya ithal ettim diyeyim..

Peki şu kahrolası akıl....

Tekrar edip duran dejavunun karanlık dehlizlerinde sıkılmayacak  mı?

Zevk, mutluluk dediğimiz şey,  sürekli olsa zevk olmaktan çıkmaz mı?   

Cehalet mutluluksa , cennet akılsızların yeri mi?

Cennete, hep, sonsuza dek mutlu olacağımı bilmek bana sıkıntı, mutsuzluk veriyor..

Tanrı akıllı ise, sanırım mutsuzluğunu paylaşmak için bizi yarattı..

Yok.Tanrı yok ise, cennet ya da cehennem insan aklının kurgusundan, umudundan başka bir şey değil mi?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 24.08.2019 at 21:00, BerkOktay yazdı:

Tekrar edip duran dejavunun karanlık dehlizlerinde sıkılmayacak  mı?

Zevk, mutluluk dediğimiz şey,  sürekli olsa zevk olmaktan çıkmaz mı?   

Cehalet mutluluksa , cennet akılsızların yeri mi?

Cennete, hep, sonsuza dek mutlu olacağımı bilmek bana sıkıntı, mutsuzluk veriyor..

Tanrı akıllı ise, sanırım mutsuzluğunu paylaşmak için bizi yarattı..

Yok.Tanrı yok ise, cennet ya da cehennem insan aklının kurgusundan, umudundan başka bir şey değil mi?

Tekrar etmeyecek tabi ki. Her an başka tatlar, her an başka görüntüler, her an başka tecelliler ya da lezzetler. Bir sonraki bir öncekinden daha güzel, daha heyecan verici, daha zirvede. Zamanın, mekanın ve maddenin sınırlamadığı sürekli bir yükseliş.

İnsan dünyada neden bunu yaşayamıyor? Çünkü sınırlar var. Madde bizi sınırlıyor. Toplumsal hayat bizi sınırlıyor. Kendi egomuz ve başkalarının egosu bizi sınırlıyor. Din ya da ahlak ta bütün bu sebeplerle bizi sınırlıyor. Ölümden sonra bu sınırların hepsi kalkıyor. 

İçeceğiz ama sadece lezzetini duyacağız, bu dünyadaki gibi zararını çekmeyeceğiz. Kadın ve erkeklerle istediğimiz gibi istediğimiz şekillerde sevişebileceğiz ama bunun utancını yaşamayacak, kişiye, aileye ya da topluma olan zararlarını yaşamayacağız. 

Zevklerimizi kısıtlayan ya da sıkılacağımızı düşündüren şey aslında onların etrafındaki sınırlar. Sınırlar ortadan kalkınca (maddenin sınırları yok, toplumsal düzen yok, ego yok, utanma yok, sağlık sorunları yok, kim ne der sorunu yok) tek düzelik ortadan kalkacak, zevkler gerçek manada ve sınırsız bir şekilde yaşanabilir hale gelecek. Doyum olmayacak çünkü doyum noktamız da sabit kalmayacak, hep yükselecek.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayal kurmanın kimseye zararı olacağını zannetmiyorum ancak hayalperestlik zaman kaybından başka birşey değildir. Bilhassa dindarların tahtalı köy ile ilgili umutları, beklentileri, hayalleri harbiden lüzumsuz zaman öldürmekten öteye geçmez. Halbuki öteki diyar ile şimdiye kadar tüm yazılıp çizilenler, içi boş umutlardan başka bir şey değillerdir. Gelen bir şey eklemiş, giden bir şey eklemiş...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Yeni Üye yazdı:

. Kadın ve erkeklerle istediğimiz gibi istediğimiz şekillerde sevişebileceğiz ama bunun utancını yaşamayacak, kişiye, aileye ya da topluma olan zararlarını yaşamayacağız. 

evlilik durumu yokmu yani?

bir kadın 2 erkekle sevişebilirmi cennette?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, bababurayagel yazdı:

bir kadın 2 erkekle sevişebilirmi cennette?

Kadın istedikten sonra neden olmasın. Kadınlar ister mi bilemem.

İster 2 ayrı erkekle sevişir, ister sevdiği tek erkekle sevişir, ister sevdiği tek erkeğin farklı görünümlerde çoğaltılmış halleriyle sevişir. Fantezide sınır yok.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, kavak yazdı:

Bilhassa dindarların tahtalı köy ile ilgili umutları, beklentileri, hayalleri harbiden lüzumsuz zaman öldürmekten öteye geçmez. Halbuki öteki diyar ile şimdiye kadar tüm yazılıp çizilenler, içi boş umutlardan başka bir şey değillerdir.

Yanıldığınızı düşünüyorum. Ölüm korkusu insanları, özellikle inançsızları neden kötü etkiliyor? Sonrasının olup olmadığını, varsa nasıl olduğunu bilememekten.

Halbuki işin sonunun güzel olacağını düşünmek ve buna inanmak bu dünyanın güzelleşmesi için de faydalı ve gereklidir.

İnsanları kaygıya, strese, depresyona sokan şeylerden birisi de geleceğin belirsizliği, olmamış şeylere dair kötümserlik ve karamsarlıktır. Her şeyin çok daha güzel olacağına inanan birisinin bugünü de yaşaması daha dolu dolu, daha tutkulu olur.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Kadın istedikten sonra neden olmasın. Kadınlar ister mi bilemem.

İster 2 ayrı erkekle sevişir, ister sevdiği tek erkekle sevişir, ister sevdiği tek erkeğin farklı görünümlerde çoğaltılmış halleriyle sevişir. Fantezide sınır yok.

muhammedin karıları aişe hatice vs:

birden fazla erkek sevişebilecekmi yani

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Yanıldığınızı düşünüyorum. Ölüm korkusu insanları, özellikle inançsızları neden kötü etkiliyor? Sonrasının olup olmadığını, varsa nasıl olduğunu bilememekten.

Halbuki işin sonunun güzel olacağını düşünmek ve buna inanmak bu dünyanın güzelleşmesi için de faydalı ve gereklidir.

İnsanları kaygıya, strese, depresyona sokan şeylerden birisi de geleceğin belirsizliği, olmamış şeylere dair kötümserlik ve karamsarlıktır. Her şeyin çok daha güzel olacağına inanan birisinin bugünü de yaşaması daha dolu dolu, daha tutkulu olur.

Ölüm korkusunun ağırlıklı olarak dinsiz imansızları olumsuz etkilediği falan yok, bunlar sizlerin hüsnü kuruntuları. Öyle olmasını için için arzu ediyorsunuz, çünkü kendinizden olmayanların mutlu mesut yaşayabileceklerini bir türlü kabullenemiyorsunuz.  Ben şahsen kendi konumumdan gayet memnunum ve gayet mutlu/mesut bir yaşam sürüyorum; darısı sizlerin başına. Tanrısız ve kutsal kitapsız gayet iyi gidiyor ki bunları laf olsun diye söylemiyoruz. Eğer bir şeylere taparak, umutlanarak veya boş hayaller kurarak rahatlıyorsanız ve size olumlu etkisini görüyorsanız, sizi tutan yok.

İster taşa ister ota tapın...farketmez.

Benim nazarımda bunların hiç bir kıymeti yok, çünkü yaşamın ta kendisi sadece burada. Birileri zamanında ölümden sonrası için bol bol hayalperestlik yaptı diye, onların peşinden gidecek kadar aklımızı yitirmedik daha.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...