Jump to content

Sevgiliye/eşe güvenmek

Recommended Posts

2 saat önce, anibal yazdı:

Asıl mesele, bu doğayı anlayıp, idare etmek. Öyle idare değil, sevk ve idare babında, yönetmek babında idare etmek. Doğasını anlamadığın bir şeyi, yönetemezsin. 

Peki bu doğayı tam olarak nasıl anlıyacağız 

biraz biyoloji falan kasarak mı? 

İngilizce veya türkçe kitap yazdın mı sen hiç ? merak ettim doğrusu

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, ateistik said:

Peki bu doğayı tam olarak nasıl anlıyacağız 

biraz biyoloji falan kasarak mı? 

İngilizce veya türkçe kitap yazdın mı sen hiç ? merak ettim doğrusu

Kitap olayı, bana özel, ifşa olmak çok hoş olmaz. 

Bioyoloji elbette kasabilirsin, kasmalısın, ama aslen, psikoloji diyelim. 

Sitelerde Paylaş
On 28.08.2019 at 18:57, Faşist Ateist said:

Bana göre sevgiliye ya da eşe tamamen güvenmek iman etmekten farksızdır. Neredeyse her gün aldatma haberleri okuyoruz, kadın-erkek fark etmeksizin herkes birbirini aldatıp duruyor. Böyle bir dünyada kalkıp da birisine güvenmek, "O asla böyle bir şey yapmaz" demek salaklık gibi geliyor bana. 

Elbette ki paranoyakça her şeyden şüphelenin, atılan her adımı sorgulayın falan da demiyorum ama her an tetikte ve uyanık olmakta da bana göre fayda var.

Birinin yapabileceği en kötü şey aldatmak gibi basitlikler değil. 

Eşler şu ya da bu sebepten düşman olup birbirlerine zarar vermek için yalan söyleyebiliyor. Ya da birbirinin zayıf durumundan faydalanabiliyor. Bunun sonu genelde boşanma ve taraflardan birinin kazık yemesiyle bitiyor. 

Eşlerden biri aniden ölüp ortak biriktirdikleri parayı kendi tarafına miras bırakabiliyor. 

Kadın doğum yaparken ölüp adamı elinde çocuk ya da bebekle bırakabiliyor.

Özürlü çocuk doğup hayatının kalanını amatör hemşire olarak geçirmene sebebiyet verebiliyor. 

Kısacası evlenmek manyakça bir risktir. Acaba hayatta kalır mıyım diye bir yerlerden atlamayı seven biriyseniz tam size göre. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...