Jump to content

Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

Recommended Posts

2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Zerrelerin  ne zoru varda anne sütünü  oluşturuyor  sorusu  hala ortada  duruyor?

Zerrelerin ne zoru varda bir insan anne olmadan da süt üretiyor? Senin ne alip veremedigin var bu zerrelerden?

Niye süt üretiyormus. Niye isiyormusuz. Niye terliyormusuz. Niye insulin? niye adrenalin? Niye lenf bezleri? Niye atesimiz yükseliyor?

Deli falansan git zerrelerle konusmayi ögren. Onlara sor dertleri neymis.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 saat önce, deadanddark yazdı:

Zerrelerin ne zoru varda bir insan anne olmadan da süt üretiyor? Senin ne alip veremedigin var bu zerrelerden?

Niye süt üretiyormus. Niye isiyormusuz. Niye terliyormusuz. Niye insulin? niye adrenalin? Niye lenf bezleri? Niye atesimiz yükseliyor?

Deli falansan git zerrelerle konusmayi ögren. Onlara sor dertleri neymis.

anne olmadan süt üretme derken anlayamadım o kısmı? Diğer dedikleriniz içinde geçerli zerreler bunları yapmak zorunda değilken neden yapmakta sorusunu soruyorum?

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

anne olmadan süt üretme derken anlayamadım o kısmı? Diğer dedikleriniz içinde geçerli zerreler bunları yapmak zorunda değilken neden yapmakta sorusunu soruyorum?

Geçenlerde "her forumun bir delisi" olur demiştim, yanılmışım.

Bence iki delisi olur; diğeri de bu şahıs!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, kavak yazdı:

Geçenlerde "her forumun bir delisi" olur demiştim, yanılmışım.

Bence iki delisi olur; diğeri de bu şahıs!

Siz hiç tanrı olayına ihtimal vermiyor musunuz? Yani kafanızda bitti mi bütün sorgulamalar.Yetti artık ben sınıra ulaştım mı diyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bazen isler istedigimiz gibi gitmiyor demek istemistim. Bazi kadinlar cocuk sahibi olmadan vucutlari süt üretiyor.

Zerreler hedef sasirabiliyor. Kücükler ama boylarindan büyük isler yapiyorlar, burasi tamamdir. Arkasinda bir el aramaya gerek yok.

Kimyasal olaylar bunlar.

Akyuvarlarin nasil bakteri kovaladigini biliyor musun?

bakterinin arkasinda biraktigi kimyasal izi takip ediyor. Tipki bir lokomotifin demir yolunu izlemesi gibi. Senin benim gibi bile oynaya birseylerin pesine düsmüyor yani. Bu aksam gidip bir barda kafa bulmaliyim demiyor.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

İlki kim acaba? Dahilerle delileri karıştırmayın! ?

Karıştırmam için çok sarhoş olmam lazım, ancak o bile mümkün değil, çünkü istesem de sarhoş bile olamıyorum.

İlki, nam-ı diğer EK.

Yoksa üstüne mi alındın?!:D

Edit: Gizlimiz yok; @EK

Kulakların çınladı mı?!:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, kavak yazdı:

İlki, nam-ı diğer EK.

Yoksa üstüne mi alındın?!:D

O zaman şunu biliyor olman lazım.

Bir zır deliler var, bir zır zır deli var, bir de hınzır deliler var. Kendisinin söylemi bu :)

@EK bence gizli bir dahî fakat yeterli eğitimi almadığından inisiye olamamış olabilir. 

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, John_Ahmet yazdı:

O zaman şunu biliyor olman lazım.

Bir zır deliler var bir de hınzır deliler var. Kensinin söylemi bu :)

EK bence gizli bir dahî fakat yeterli eğitimi almadığından inisiye olamamış olabilir. 

Keçi inadında ısrar eden deliler de var, bunu da göz ardı etmemek lazım.

Onun şu gizli dahiliği(!) şöyle dursun, yana yakıla İslam misyonerliğine soyunduğu muhakkak.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Keçi inadında ısrar eden deliler de var, bunu da göz ardı etmemek lazım.

Bu cümleden de payımı aldım fakat benim çok haklı nedenlerim var özdevinim ve devridaim konusunda! ?

2 dakika önce, kavak yazdı:

Onun şu gizli dahiliği(!) şöyle dursun, yana yakıla İslam misyonerliğine soyunduğu muhakkak.

Sizler de ateizmin misyonerleri sayılmaz mısınız ya da non-teizmin diyelim. Bu neden bir deli özelliği ya da davranışı olsun?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Bu cümleden de payımı aldım fakat benim çok haklı nedenlerim var özdevinim ve devridaim konusunda! ?

Senin bugün canın sıkılıyor galiba!:D

Şu PM zımbırtısı iyi hoş da; yani boş vakit geçirmek bakımından.

Neyse sen yine uğraş ancak somut bir şeyler elde ettiğin, yaptığın, ürettiğın zaman kulaklarımızı çınlatıver.

Bak...somut diyorum, ona göre.

1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Sizler de ateizmin misyonerleri sayılmaz mısınız ya da non-teizmin diyelim. Bu neden bir deli özelliği ya da davranışı olsun?

Hani onu iyi tanıyordun?!

Ateizm misyonerliğini boşver, o bizi Hrıstiyan misynonerliği yapmakla suçluyor habire!

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, kavak yazdı:

Senin bugün canın sıkılıyor galiba!:D

Aynen, bütün projeleri bitirdim ve şimdi yapacak hiç işim kalmadı. Ne yapsam bilmiyorum. Şöyle güzel hararetli bir konu da yok, eski yazarlar da birer birer gittiler. @teflon gelse de şu yarım kalmış muhabbetlere devam etsek.

Sitelerde Paylaş

süt üretimi ve daha ötesi 

süt üretimi meme dolu iken azalır boş iken çoğalır dengeli bir mekanizması vardır
hatta sütteki yağ ve diğer madde oranları dahi gün saatlerinde değişir
sezeryan doğumda normal doğuma göre sütün geçiktiği söylenmektedir
normal doğumda bebek bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğu söylenir
ve dahi ilk gelen kıvamlı yoğun sütün mutlaka bebeğe yedirmesi gerektiği bağışıklığı artırıcı maddeler içerdiği söylenir.
hormon kimyasal bilimsel filan da bu hormonların durup duruken doğumda aktifleşmesi nedendir?
hep kafa önde olacak şekilde doğumu nedendir?
ve dahi dişsiz zayıf yavruya, normal dişli insanın bir dünya meyve sebze peynir şeker yiyerek çiğneyerek ve sindirerek yorucu ve uzun zamandan sonra alacağı her şeyi süt içine monte edip bebeğe çiğnemeden sunulması nedendir?

yer çekimi filanda dünya  ay kadar olsa idi çekim 6 da 1 e iner  her şey ağır çekime girer hayat olmaz su olmaz sıcaklık farkları korkunç olur yaşam olmaz
binlerce parametre nasıl bir arada belli oranlarda belli kanunlarla sabitlenip kontrol edilip hayatı devam ettirme yönünde karar kıldı?
misal dünya hızı  şimdikinden 2 kat hızlı olsa dünya dönüşü 12 saate iner tersi olsa 48 saate yükselir
en ideal hızın ve yönün ve yörüngenin tayini nedendir?
araba bile yavaş gitse sıkılırz hızlı gitse korkarız sarsılırız   hep dengede gitmek nedir?
ayetlerde  sadece kadir vurgulanmaz alim likte birlikte çoğu kez vurgulanır
kader kadir takdir miktar aynı köktür
k-d-r kök anlamı ölçme oranlama  bir şeyi başka bir şeye oranlama kıyaslama
misal: bir terzinin takım elbise dikmek için önce beden ölçüleri alınır sonra o elbise o ölçü ile dikilir
ve tam üzerine oturur normal hazır giyim pek uymaz zira klasik kalıba göre yapılır sonra mecburen tadilat geçirir kısalır uzar genişletilir filan

işte bu k-d-r fiiline baktığımızda her şeyin adeta levhi mahfuzda Allah ilminde olan bir kalıba hesaba ölçüye göre yaratıldığı anlatılır
yine ay ve güneşe menzil ve yörüngelerin takdir edildiği ve belli hesaba göre çalıştığı vurgulanır
ayın şekilden şekile girmesi  incecik hilalden dolunaya sonra ters şekilde dönüşümü tam hesap ve kitap işi.
güneş misal ay gibi olsa bekle ki dolunay moduna girsin de tam aydınlatma yapsın
hele birde hilal gibi incelse veya arada kaybolsa çıkıncaya kadar dünya buz tutar.

bebek doğarken beden simetrisi esasen bu takdire ölçüye orana göredir
bebek büyüdükçe tüm azaları aynı oranda büyür  gözlerden biri küçük kalsa estetik kaybolur
memelerden biri küçük kalsa veya olmasa denge gider estetik bozulur v.s
yağmurun gökten bir miktar ve kadar ile indiği yerin onu bir ölçü ile emdiği anlatılır
nuh tufanında bu ölçünün epeyce açıldığı bellidir.
ama sen yer yeri betonlaştırsan ağaçları kessen o  beton yağmuru emmez toplanır her tarafı basar
güya bilimsel filimsel fıstıksalsın modernsin ama dengeyi bozduğun için ozon delindi buzullar eridi
ısınma kirlilik artı virüsler mutasyon geçirip korona olup başına yağdı habitatı bozdun
sen hazır ölçülü şu düzeni bozma yeter daha senden bir şey beklenmez
zira düzen mükemmel organik hayat ve insan ile uyumlu mutabık
insan dahi ilmi kudreti artıkça dokunmasız uzaktan yönetiyor
elle açılan tv uzaktan kumanda ile sonr ses ile sonra belki düşünce ile kontrol edilirken
Allahın sonsuz ilmi ve kudreti ile temasız kablosuz kudreti ile yönetmesine neden şaşılsın ki
zaten umum 5 duyu bir nevi temasız kablosuz iletim alır ışık ile görme sesin duyulması kokuların yayılımı
ayetlerde bazı şeylerin kanunlar ile otomatikmen yapıldığı anlatılırken kunfe yekun denilen emrin direk Allah tarafından vasıtasız meydana geldiği anlaşılıyor
Allahın ilmi her şeyi kuşatmıştır kudreti de böyledir.sıfatlar ve zat aynı şey değildir
kudret ilim sıfattır kadir alim isimdir zat ise ayrıdır.bizzat madde iş görmez. madde arkasında kanun denilen  adeta maddenin ruhu tabir edilen bir mananın iş gördüğü açıktır
bir kilim nakışlarındaki renk ve uyumlar dokuyanın zzevk estetik maharet ve ilmini gösterir
gidip iplik ve renk içinde kilimciyi aramak beyhudedir
veya perde önünde  yürüyen konuşan karagöz kuklasında yada radyo içinde insan aramak beyhudedir
gözlerindeki perdeyi kaldır madde perdesine takılma perde gerisindeki gör ve tanı ve anla ve itaat et yada isyan edeceksen  sen bilirsin.

**
bilim sadece nasılı inceler
insan aklı asla nasıl ile tatmin olmaz
tam tersi daha çetrefili olan neden niçini hikmeti merak eder
bu fıtridir bu yüzden akıl ve kalb tatmin olmak için niçin neden anahtarı ile perde gerisindekini görmek için binler perdeleri aralarda aralar derine daldıkça dalar
işte bilim de farkına varmadan nasıl ile işe başlar ama neden niçine takılır gider
atom dan atom altına gidttikçe derine daldı birden bir noktada paradigma değişti şaştı kaldı
daha çok şaşıracak  .

şunuda eklemeliyim ki kanun soyut manasız bir yığın değildir

her şeyden önce kanun kısıtlama sınırlamadır ve dahi  düzenin devamlılığını kaostan korumak içindir

ve her kanun kudret ilim irade hikmet gibi sıfatları barındırmak zorundadır

bu sıfatlar da bizzat kanunun kendi içinde olamaz zira kanunu aşkın daha üst hiyerarşide olan sıfatlardır

kanun özü kısıtlama düzenleme içerdiği için uygulanması dahi kudret ilim ve hikmet ile yapılmak zorundadır

kainata cari kanunların insan kudret ilim iradesini aşkın olduğu açıktır

hangi insan dünyanın hızına yön ve yörüngesine müdahele edebilir

hangi güç toplanıp güneşi uzaklaştırabilir yada yakınlaştırabilir

yangi güç yer çekimine meydan okuyabilir

ha meydan okursun da uçak gibi bedelini ödersin ne kadar yakıt enerji ile ancak dengeleme yaparsın

kaldı ki o bile bir çok tabii kanunların özüne mutabık kalarak yapıldığı halde bu bedel ödeniyor

bir kova suyu yerden 5 katta ki eve çekmek için ne kadar enerji gerekir

ama tonlarsa su her an göğe yükselmekte rüzgarla sürüklenip diğer diyarlara gidip şakır şakır yağmakta  güneş tüm bunların zembereği bedava temiz 

tam tersine rüzgar yönünde akan yelkenli ve su yönünde gidenler gibi insanlar o çekim itim kuvvetine mutabık işler yapmak zorunda

insan yapma uyduları ay gibi tabii uydular ile  aynı mekanizma ile çalışır döner ancak enerji sağlamk gerek ve ömürleri vardır

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

durup duruken

durup dururken öyle mi?!

her şeyi tanrın yapıyor!

senin tanrına minnettarız.

senin tanrın olmasa yağmur yağmaz, kuzular melemez, memeden süt gelmezdi.

senin tanrın olmasa yaprak bile kıpırdamazdı.

23 derece 27 dakikalık eğiklik olmazdı.

hadi koronayı da modern insan yapıyor!

tarihte hiç salgın görülmemiş ya!

tamam ozonu biz deldik, peki depremleri hangi namussuz yapıyor?

dünyanın bir bölgesinde dört mevsim yağmur yağarken bir bölgesinde niye kıtlık-kuraklık var?

dünyada niye bu kadar gözlüklü insan var?

karizmatik gösterdiği için mi?

modern insan olmasaydı götünü taşla silecektin!

modern insan olmasaydı belki silecek götün de olmayacaktı.

çünkü, tarihteki yaygın bebek ölümlerinden biri de belki sen olacaktın.

yine de senin tanrına hamdolsun!

Sitelerde Paylaş
On 24.06.2020 at 21:25, akılsızşuursuzatom said:

Siz hiç tanrı olayına ihtimal vermiyor musunuz? Yani kafanızda bitti mi bütün sorgulamalar.Yetti artık ben sınıra ulaştım mı diyorsunuz?

Şu zerreler, neyin zoruyla bok oluyor? Diğer dedikleriniz içinde geçerli zerreler boku yapmak zorunda değilken neden yapmakta sorusunu soruyorum? Hemde bunu senin götünün içinde yapıyorlar yaaaaa?

Elbette ki bu zerrelerin zoru yok, o bkun olmasının sebebi, süper zencinin seni sikiyor olması. Şimdi kafanda sana yeni bir sorgulama işte? Yoksa, en bir şüphasiz hakikat olan süper zenciyi inkar mı edeceksin? Süper zenci ve senin götten sikilmişin teki olduğun olayına hiç mi ihtimal vermiyorsun? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, anibal yazdı:

Şu zerreler, neyin zoruyla bok oluyor? Diğer dedikleriniz içinde geçerli zerreler boku yapmak zorunda değilken neden yapmakta sorusunu soruyorum? Hemde bunu senin götünün içinde yapıyorlar yaaaaa?

Elbette ki bu zerrelerin zoru yok, o bkun olmasının sebebi, süper zencinin seni sikiyor olması. Şimdi kafanda sana yeni bir sorgulama işte? Yoksa, en bir şüphasiz hakikat olan süper zenciyi inkar mı edeceksin? Süper zenci ve senin götten sikilmişin teki olduğun olayına hiç mi ihtimal vermiyorsun? 

Ne kadar akademik  bir açıklama  imrendim  doğrusu. 

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Ne kadar akademik  bir açıklama  imrendim  doğrusu. 

Zerre merre diye sayıklayan ve götüyle düşünüp konuşan sana, ne akademik açıklama yapıcaz ki? Sana akademik değil, götten bir açıklama yapmak zaruri. 

Ve buyur, seni sikerek o zerrelerin bok olmasını ve senin de sıçmanı sağlayan süper zenci hakikatini inkar mi ediyorun? Bu kadar basit bir soru, o kadar basit, o kadar basit ki, öyle böyle değil... Buyur, bir cevap ver hadi...

Sitelerde Paylaş
On 16.09.2019 at 10:13, akılsızşuursuzatom yazdı:

İnsan doğar  doğmaz  annesinden  süt  gelir  ve  dişleri  olmayan  yavru  bu  gıdayı  tüketir. Niçin  garip  gelmiyor  size  diş  yok  ve  bebek  için  tadı,besin  değeri  tam da  bebek  için  donanımlı  bir  gıda  geliyor. Bebek  doğar  doğmaz  aç  kalıyor  ve  gereken  besinleri  anne  sütünden  alamıyorsa  bunu  ispatlayın  ki  yapabilirseniz!

Ne demek istediğin belli değil tamda nikneymine uygun bir başlık açmışsın şaşırmak mümkün değil. hem diyorsun ''tam donanımlı gıda geliyor hemde gereken besinleri anne sütünden alamıyorsa'' nasıl bir bir başlık açmak anlam vermek imkansız...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...