Jump to content

Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

Recommended Posts

3 dakika önce, burbachi yazdı:

evrim safsata değil. evrim dünyadaki canlı çeşitliliğinin tek açıklamasıdır.süt hormonları süt yapar.

Yani soruma cevap bu mu.. Trilyonlarca zerre hormonları meydana getiriyorlar.. Sonra da bu hormonları meydana getiren zerreler diğer zerreleri süt yapmaları için sevkediyorlar.. Yani trilyonlarca süt zerresini hep birlikte hareket ettiren trilyonlarca hormon zerresi öyle mi.. Bu safsataya inanıyor musun gerçekten.. 

Peki zerreler akılsız ve şuursuz ve kör.. Niçin süt hormonu ve süt olmak için hareket ediyorlar.. Ne zorları var. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 dakika önce, burbachi yazdı:

yürü be . yürü. bilim hindistanda , yunanistanda başladı. mö 2nci milenyumlarda.

İslâmiyet de ilk insan ile başladı.. 

Dediğim gibi, fenler intizam ve hikmet diliyle bize Allahı isim ve sıfatlarıyla bildirip, tanıtıyorlar.. Çünkü, fenler vücudumuzun en ince ayrıntısındaki hikmet ve ölçüyü bize haber veriyorlar.. Tabiat ve tesadüfü ortadan kaldırıp, kast ve iradeyi güneş gibi gösteriyorlar.. Aklı başında olan kimseler, hem sütün tarifini, hem de manasını anlıyorlar.. Aklı gözünde kimseler ise, manasından habersiz yaşayıp, bu dünyada da cezasını çekiyorlar..imansızlıklarının cezası olarak bu dünyayı kendilerine idamhaneye çeviriyorlar.. 

tarihinde İLİMCİK tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, İLİMCİK said:

Yani soruma cevap bu mu.. Trilyonlarca zerre hormonları meydana getiriyorlar.. Sonra da bu hormonları meydana getiren zerreler diğer zerreleri süt yapmaları için sevkediyorlar.. Yani trilyonlarca süt zerresini hep birlikte hareket ettiren trilyonlarca hormon zerresi öyle mi.. Bu safsataya inanıyor musun gerçekten.. 

Peki zerreler akılsız ve şuursuz ve kör.. Niçin süt hormonu ve süt olmak için hareket ediyorlar.. Ne zorları var. 

zerreden kastın ne? https://www.wikiwand.com/tr/Süt

Sitelerde Paylaş
Just now, İLİMCİK said:

İslâmiyet de ilk insan ile başladı.. 

Dediğim gibi, fenler intizam ve hikmet diliyle bize Allahı isim ve sıfatlarıyla bildirip, tanıtıyorlar.. Çünkü, fenler vücudumuzun en ince ayrıntısındaki hikmet ve ölçüyü bize haber veriyorlar.. Tabiat ve tesadüfü ortadan kaldırıp, kast ve iradeyi güneş gibi gösteriyorlar.. Aklı başında olan kimseler, hem sütün tarifini, hem de manasını anlıyorlar.. Aklı gözünde kimseler ise, manasından habersiz yaşayıp, bu dünyada da cezasını çekiyorlar..Bu İmansızlıklarının cezası olarak bu dünyayı kendilerine idamhaneye çeviriyorlar.. 

hadi be.hadi be.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, burbachi yazdı:

zerreden kastın ne

Seni meydana getiren en küçük şey.. Senin vücudunda meydana gelen her bir fiil trilyonlarca zerrenin muntazam taburlar gibi hep beraber hareket etmesi ile meydana geliyor.. Yani hormonların salgılanması, sütün meydana gelmesi.vs..hep zerrelerin hareketinin sonucu.. Zerreler niçin hormonları ve sütü meydana getirmek için hareket ediyor.. Ne zorları var..niçin böyle yapıyorlar.. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, burbachi yazdı:

''Peki zerreler akılsız ve şuursuz ve kör. '' akıl ne şuur ne?  niye tanrı zerreyi böyle yapıyor? yaparken ordamıydın?

Hadiseler gözümüzün önünde cereyan ediyor.. Sadece aklı çalıştırmak kafi.. Mesela, acemi, akılsız ve kör bir adam Avrupa'ya gitse ve her bir fabrikada ve makinede üstadane muntazam işler yapsa, zerre kadar aklı bulunan o adamın kendi başına hareket etmediğini anlar.. Ahmak olan ise, o akılsız ve kör adamın yaptığını görüyoruz, onu idare edeni görmüyoruz öyle ise inkâr ederiz diyorlar..  Öyle de, zerreler akılsız şuursuz ve kör oldukları halde akılları hayrette bırakan işler yapıyorlar.. İşte aklı başında olanlar, onları idare eden ilim ve kudreti görüyorlar, anlıyorlar.. Aklı gözünde olanlar ise görmüyorlar, anlamıyorlar. 

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, İLİMCİK said:

Seni meydana getiren en küçük şey.. Senin vücudunda meydana gelen her bir fiil trilyonlarca zerrenin muntazam taburlar gibi hep beraber hareket etmesi ile meydana geliyor.. Yani hormonların salgılanması, sütün meydana gelmesi.vs..hep zerrelerin hareketinin sonucu.. Zerreler niçin hormonları ve sütü meydana getirmek için hareket ediyor.. Ne zorları var..niçin böyle yapıyorlar.. 

yapma yaaa. saçmalama.senin fizikten haberin yok. bir daha bana cevap yazma. okumayacağım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, İLİMCİK yazdı:

10 kere tekrarlamışsın başka argümanın yok diye korkmaya başladım. Yer çekimi neden seni her seferinde bir kere bile atlamadan çekiyorsa, o zerrelerde aynı sebepten yapıyor. Zorları kanunlara tabii olmaları, yoksa sen Allah öyle dediği için sebepsiz bir şekilde yaptıklarınımı sanıyordun?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Nuri Kara yazdı:

10 kere tekrarlamışsın başka argümanın yok diye korkmaya başladım. Yer çekimi neden seni her seferinde bir kere bile atlamadan çekiyorsa, o zerrelerde aynı sebepten yapıyor. Zorları kanunlara tabii olmaları, yoksa sen Allah öyle dediği için sebepsiz bir şekilde yaptıklarınımı sanıyordun?

Kanunlar iş yapamaz..Çünkü, kanunu uygulayan şuur sahibi bir kudret lazımdır..Mesela, vahşi bir adam bir kışla dairesine giriyor..Binlerce askerin bir komutanın sesiyle beraber talimlerini görüyor..Askerler hep birlikte bir adamın sesiyle hareket ettiklerini ve ateş ettiklerini müşahede ediyor..Bu askerlerin manevi bir kanun ile hareket ettiklerini bilmeyen o adam o askerlerin birbirine maddi iplerle bağlı olduklarını ve o görünmeyen ipin bu askerleri hareket ettirdiğini hayal eder..Sonra çıkar bir camiye girer..binlerce müslümanın bir adamın sesi ile beraber rüku ve secde ettiklerini görür..Onun o vahşetli aklı şeriat sahibinin manevi kanunundan habersiz olduğu için o cemaatin iplerle birbirine bağlı olduklarını ve o ipin bu cemaati hareket ettirdiğini kabul ederek maskaralı bir fikirle çıkar gider..İşte zerreler aynı bu kışla ve camideki fertler gibidir..Trilyonlarca zerre hep beraber hareket ederek harika işler yapıyorlar..Bazı kimseler bu zerrelerin Allahın kudreti ile hareket ettiğini inkar ettiklerinden bu zerrelerin birbirine maddi iplerle bağlı olduğunu ve bu ipin bu zerreleri esir edip oynattığını iddia eder..

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Nuri Kara yazdı:

Mesela, güneşin ışığının aksi her bir şeffaf şeyde görünüyor..Bir kimse, o şeffaf şeylerde görünen aksin güneşten geldiğini inkar ettiği vakit, her bir parlayan şeyde güneşin sıfatlarına sahip küçücük güneşleri kabul etmeye mecbur kalır..Öyle de, zerreler harika ve muntazam işler yapıyor..Bu zerrelerin bir tek zatın kudreti ile hareket ettiğini kabul etmeyen, her bir canlının vücudunda Allahın sıfatlarına sahip adeta ilahları kabul etmeye mecbur olur..Yani, bir düşün sana göre zerreleri kemik, damar, beyin, süt yapacak şekilde hareket ettiren bir varlık var..Bunun ismi de kanun..Yani, Allahın kudreti yerine hakiki vücudu olmayan ve sadece ilmi vücudu bulunan kanunlar trilyonlarca zerreyi idare ediyorlar...Bu hurafeyi aklı başında bir kimse kabul edemez.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Nuri Kara yazdı:

Evet sorumu tekrar ediyorum..Mesela Allahın yerçekimi kanunundan dolayı ben düşüyorum..Peki, Zerreler niçin hep birlikte hareket edip, süt gibi bir gıdayı meydana getiriyorlar..Niçin zerreler birbirlerini süt meydana getirecek şekilde çekip, itiyorlar? Ne zorları var?

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, İLİMCİK said:

Ne kadar ahmakane bir söz.. Cenabı Hak seni süte ve diğer nimetlere muhtaç yapmasaydı bu nimetlerden ve hayattan nasıl lezzet alacaktın...Allah sana her çeşit nimeti tattırmak ve ihsas etmek istiyor.. Bu sebeple seni hadsiz şeye muhtaç yapmış.. Sen ise, bu kadar nimete karşı küfür ve küfranla mukabele ediyorsun.. 

Ananın sütünün lezzetini hatırladığını falanda iddia edersin sen şimdi. Koskoca allah denen saprama ve budala, lezzet verecek başka şey bulamayacak aciz, zavallı ve sünepe bir şeymiş demek ki.

12 hours ago, İLİMCİK said:

Her ne ise.. Başta kardeşimin dediği gibi, bembeyaz, gıdalı bir sütü kan ve diğer pis şeylerin arasından süzüp tam zamanında bize ikram ediyor.. Bu kadar apaçık bir fiili tesadüf ve tabiata vermek akılsızlık.. 

O kadar pis şeyle dolu bir mahluk yaratacak kadar akılsızlık varken, başka akılsızlıkların esamesi olmaz. 

Ancak sen gibi ahmak, gerzek ve amsatan olanlar, böyle bir beyinsiz tanrıya tapabilir zaten. Tek derdiniz amsatanlığınızı aklamak, hepsi o.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Evet sorumu tekrar ediyorum..Mesela Allahın yerçekimi kanunundan dolayı ben düşüyorum..Peki, Zerreler niçin hep birlikte hareket edip, süt gibi bir gıdayı meydana getiriyorlar..Niçin zerreler birbirlerini süt meydana getirecek şekilde çekip, itiyorlar? Ne zorları var?

siz  biliyor  musunuz  cevabı?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, İLİMCİK said:

Git biraz biyokimya oku, ne zorları varmış öğrenirsin, zavallı cahil amsatan evladı amsatan.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Kanunlar iş yapamaz..Çünkü, kanunu uygulayan şuur sahibi bir kudret lazımdır..Mesela, vahşi bir adam bir kışla dairesine giriyor..Binlerce askerin bir komutanın sesiyle beraber talimlerini görüyor..Askerler hep birlikte bir adamın sesiyle hareket ettiklerini ve ateş ettiklerini müşahede ediyor..Bu askerlerin manevi bir kanun ile hareket ettiklerini bilmeyen o adam o askerlerin birbirine maddi iplerle bağlı olduklarını ve o görünmeyen ipin bu askerleri hareket ettirdiğini hayal eder..Sonra çıkar bir camiye girer..binlerce müslümanın bir adamın sesi ile beraber rüku ve secde ettiklerini görür..Onun o vahşetli aklı şeriat sahibinin manevi kanunundan habersiz olduğu için o cemaatin iplerle birbirine bağlı olduklarını ve o ipin bu cemaati hareket ettirdiğini kabul ederek maskaralı bir fikirle çıkar gider..İşte zerreler aynı bu kışla ve camideki fertler gibidir..Trilyonlarca zerre hep beraber hareket ederek harika işler yapıyorlar..Bazı kimseler bu zerrelerin Allahın kudreti ile hareket ettiğini inkar ettiklerinden bu zerrelerin birbirine maddi iplerle bağlı olduğunu ve bu ipin bu zerreleri esir edip oynattığını iddia eder..

"... o askerlerin birbirine maddi iplerle bağlı... hayal eder." Etsin ziyanı yok, çünkü madde öyle hepsi komutu kanunlardan alıp beraber hareket ediyor.

18 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Mesela, güneşin ışığının aksi her bir şeffaf şeyde görünüyor..Bir kimse, o şeffaf şeylerde görünen aksin güneşten geldiğini inkar ettiği vakit, her bir parlayan şeyde güneşin sıfatlarına sahip küçücük güneşleri kabul etmeye mecbur kalır..Öyle de, zerreler harika ve muntazam işler yapıyor..Bu zerrelerin bir tek zatın kudreti ile hareket ettiğini kabul etmeyen, her bir canlının vücudunda Allahın sıfatlarına sahip adeta ilahları kabul etmeye mecbur olur..Yani, bir düşün sana göre zerreleri kemik, damar, beyin, süt yapacak şekilde hareket ettiren bir varlık var..Bunun ismi de kanun..Yani, Allahın kudreti yerine hakiki vücudu olmayan ve sadece ilmi vücudu bulunan kanunlar trilyonlarca zerreyi idare ediyorlar...Bu hurafeyi aklı başında bir kimse kabul edemez.

Zat kanunlar tatmin etmiyormu seni?; beni tatmin ediyor... 100 kişi aynı anda hepsi aşağı atlasa hepsi aynı anda aşağı düşer, yer çekiminden habersiz biri bunlara komut veren birimi var der?

14 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Kanun yüzünden, bak şimdi 100 yıl önce açıklayamadığımız şeyleri açıklıyoruz, bunuda elbet açıklayacağız. Kanunların varlığından haberdar olan biri için bunları Allah hareket ettirmez, kanunlar yapar ama öğrenmek için zamana ihtiyaç var zira biz senin gibi bilgisizlikten faydalanmıyoruz, bilgi ise emek ister.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

"... o askerlerin birbirine maddi iplerle bağlı... hayal eder." Etsin ziyanı yok, çünkü madde öyle hepsi komutu kanunlardan alıp beraber hareket ediyor.

Zat kanunlar tatmin etmiyormu seni?; beni tatmin ediyor... 100 kişi aynı anda hepsi aşağı atlasa hepsi aynı anda aşağı düşer, yer çekiminden habersiz biri bunlara komut veren birimi var der?

Kanun yüzünden, bak şimdi 100 yıl önce açıklayamadığımız şeyleri açıklıyoruz, bunuda elbet açıklayacağız. Kanunların varlığından haberdar olan biri için bunları Allah hareket ettirmez, kanunlar yapar ama öğrenmek için zamana ihtiyaç var zira biz senin gibi bilgisizlikten faydalanmıyoruz, bilgi ise emek ister.

Yanlışınız  var  evrenin  sırlarını da  aciklasaniz.Canliligida  aciklasaniz.Bunlari  Allah  yapıyor  demediginiz  için  arkadaş  tatmin. olmaz.Sizin  yazdiklarinizi  okumaz bile  okusa  bile Allah  var  demediginiz  için  yine  aynı  soruları sorar.Yani  bilimsel  olarak  ogreneyim neymiş  diye  sormuyor  ki  hikmeti  amacı  nedir  gibi  soruları  bilimsel  nasıl  izah  ederiz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...