Jump to content

Ateistler cevap veremedi ama buradaki ateistlerle henüz karşılaşmadılar.

Recommended Posts

Buradaki  arkadaşlar  hep  benim  karşıma  çıksa  onu  rezil  ederim  kafasında  olabiliyor.Bir yaratıciyi  mecbur  kabul  etmek  zorundasınız  bu  zorunluluk  o  çok  güvendiğiniz  aklınızın  ve  mantığınızın  gereği.Ateistleri  aklını  iyi  kullanan  bireyler  olarak  bilirdim ama  ateistler  cevap  veremeyince  işi  dalgaya  almaya  hakaret  etmeyi  severler  bunlar  kişisel  hakaret  değil  gözlemler  elbette yoksa  genelleme  yapmıyorum . Aşağıdaki  10  dk  lık  video  bize  Yaratıciyı  ilmek  ilmek anlatıyorken  ve  bunun  daha  binlercesi  varken  sizin  bunlara  kör  olmanız  takdire  şayan! Karşılarına  çıksa  bu  adamın. hitabeti  karşısında  susup  kalacak  kişiler  sanırım  sadece  burada  ahkam  kesebiliyorlar. Buyrun  vicdanen  aklen  bu  videodaki  argümanlarla  baş  edebilecek  misiniz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yine mi salak videolar.

Güya Tanrı varmış o da Arap putu Allah’mış. Göz kendi kendine oluşamazmış onu da Allah yapmış ve  böylelikle ateisti nakavt etmiş. 

Kafanızı öpeyim sizin.

Len bunların karşısına çıkıp da şunları soracak bir ateist yok mu da bu malları çıkarıyorlar? Bir dümen çevirdikleri muhakkak. 

-Diyelim ki Tanrı var bu Tanrı’nın Zeus ya da başkası olmadığını nereden biliyorsunuz? Belki sizi domaltıp zikecek? Bu özgüven nereden geliyor?

- Diyelim ki göz kendiliğinden oluşamaz, onu Allah yaptı, Ondan çok daha mükemmel olan Allah nasıl oluştu? Onun niye yaratıcısı yok? 

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Bir yaratıciyi  mecbur  kabul  etmek  zorundasınız  bu  zorunluluk  o  çok  güvendiğiniz  aklınızın  ve  mantığınızın  gereği.

Getir, koy artaya, kabul edelim. Bak çözüm ne kadar basit. Bu kadar kıvırmanıza da gerek kalmaz, yapacağınız tek şey bir yolunu bulup bu yaratıcı dediğiniz zımbırtıyı sergilemek ya da kulağından tutup getiremiyorsanız doğal yolla oluşamayacak bir eser göstermeniz.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Getir, koy artaya, kabul edelim. Bak çözüm ne kadar basit. Bu kadar kıvırmanıza da gerek kalmaz, yapacağınız tek şey bir yolunu bulup bu yaratıcı dediğiniz zımbırtıyı sergilemek ya da kulağından tutup getiremiyorsanız doğal yolla oluşamayacak bir eser göstermeniz.

Yani  gözdeki  atomlar  nerede  nasıl  bulunabileceklerini  biliyorlar diyorsunuz  sonsuz  ihtimal  içinden  nerede  olacaklarını, ne  kadar  boyutlarda  olacağını  bilen  organlarimiz  uzuvlarimiz  var  diyorsun  ve bunu  atomlar  yapıyor  diyecek  kadar  nickinize  aykırı  davraniyorsunuz 

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Yani  gözdeki  atomlar  nerede  nasıl  bulunabileceklerini  biliyorlar diyorsunuz  sonsuz  ihtimal  içinden  nerede  olacaklarını, ne  kadar  boyutlarda  olacağını  bilen  organlarimiz  uzuvlarimiz  var  diyorsun  ve bunu  atomlar  yapıyor  diyecek  kadar  nickinize  aykırı  davraniyorsunuz 

Bırak zevzekliği de şu tanrını kulağından tutup getir şuraya.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Buradaki  arkadaşlar  hep  benim  karşıma  çıksa  onu  rezil  ederim  kafasında  olabiliyor.Bir yaratıciyi  mecbur  kabul  etmek  zorundasınız  bu  zorunluluk  o  çok  güvendiğiniz  aklınızın  ve  mantığınızın  gereği.Ateistleri  aklını  iyi  kullanan  bireyler  olarak  bilirdim ama  ateistler  cevap  veremeyince  işi  dalgaya  almaya  hakaret  etmeyi  severler  bunlar  kişisel  hakaret  değil  gözlemler  elbette yoksa  genelleme  yapmıyorum . Aşağıdaki  10  dk  lık  video  bize  Yaratıciyı  ilmek  ilmek anlatıyorken  ve  bunun  daha  binlercesi  varken  sizin  bunlara  kör  olmanız  takdire  şayan! Karşılarına  çıksa  bu  adamın. hitabeti  karşısında  susup  kalacak  kişiler  sanırım  sadece  burada  ahkam  kesebiliyorlar. Buyrun  vicdanen  aklen  bu  videodaki  argümanlarla  baş  edebilecek  misiniz?

Mükemmellik bir safsatadır, yok göz mükemmelmiş, yok anne sütüymüş falan filan... hepsi daha iyi olabilirdi, hatta bebeğin ve anne sütünün ne olduğu iyice anlaşılırsa belki ileride insanlar anne sütü yerine kendi yaptıkları besini kullanırlar.

Kamerayı birinin yaptığına neden inanıyormuşda göze inanmıyormuş. Kamerayı biri yapmamış olabilir, bir sistem kurarsın fabrika kurarsın kamera otomatik olarak üretilir. Evrim bir sistemdir ve gözü otomatik olarak üretir. Şöyle denilir tabii o fabrikayı kuranın olduğuna inanıyorsun neden evrimi kuranın olduğuna inanmıyorsun. Çünkü fabrikayla kamera üretmekle evrimin gözü üretmesi aynı şey değil, göz bir canlıya ait. Evrim ise canlılığa bağımlıdır. Rastgele olduğuna dair yaygın bir görüş var ama basit örnekler verirsem, ben kambur yürürsem kamburlaşırım, bütün insanlar kambur yürürse bizden sonra gelecek nesil olmasada birkaç nesil sonra insanlığın dna'sına işlenmiş olur kamburluk. Canlının davranışları evrimi etkiler, gözün gerekliliğide canlıların sürekli birşeyleri görebilmeleri için kendilerini zorlamalarına yol açmıştır. Akla ihtiyaç kalmadı, çünkü canlılık yeterlidir.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

bütün insanlar kambur yürürse bizden sonra gelecek nesil olmasada birkaç nesil sonra insanlığın dna'sına işlenmiş olur kamburluk

evrime göre genetik olarak kambur bireyler üreyerek çoğalır diğerleri ölürse toplum kamburlaşır. ilk kamburluğu da mutasyona bağlıyor. yani genetik olması gerek yoksa kambur olmayan biri kambur yürüyünce genetik bir değişikliğe sebep olmaz. lisedeki  teist bioloji hocam evrimciler fiziksel özelliklerin aktarıldığını iddia ediyor, bodycinin oğlu kalıplı olur diyor halbuki böyle bir şey yok evrim yalan diyordu. halbuki evrim mutasyon, genetik aktarım ve bunun çevre koşullarına uyumu ile ilgili. bu iki örnek de doğru değil.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, ck789 yazdı:

evrime göre genetik olarak kambur bireyler üreyerek çoğalır diğerleri ölürse toplum kamburlaşır. ilk kamburluğu da mutasyona bağlıyor. yani genetik olması gerek yoksa kambur olmayan biri kambur yürüyünce genetik bir değişikliğe sebep olmaz. lisedeki  teist bioloji hocam evrimciler fiziksel özelliklerin aktarıldığını iddia ediyor, bodycinin oğlu kalıplı olur diyor halbuki böyle bir şey yok evrim yalan diyordu. halbuki evrim mutasyon, genetik aktarım ve bunun çevre koşullarına uyumu ile ilgili. bu iki örnek de doğru değil.

Uzun boy aktarılabiliyor, vücud yapısıda aktarılıyor. Doğuştan şişkin bir kas yapısına sahip olmasını beklemek saçma, eğer aktarılsa bile bu oranlı olurdu, sonradan yapma kas gibi olmazdı, at kası gibi olurdu, yine babasına benzemezdi.

Çevre koşullarına uyum canlıların istekleri yüzünden, kendilerini zorlamak yerine ölürsem öleyim deselerdi, çevre uyumu yerine canlılığın sonu olurdu.

Birşey genlere yerleşiyor ama bunun zamanı şaibeli, miktarı şaibeli. Yani küçük bir miktar yerleşiyorsa ancak iki üç nesil sonra çocuklar kambur doğmaya başlardı. Dediğim gibi çevre uyumuda tamamen canlının istemesiyle alakalı...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Buyrun  vicdanen  aklen  bu  videodaki  argümanlarla  baş  edebilecek  misiniz?

Birincisi, inanmıyorsan körsün diyecek kadar dangalak olan dinin kendisi. Sen hakaretin ateistlerden geldiğini söylüyorsun. Kendi kitabını okumayı öğrensen her şey açık ve net olacak. 

İkincisi, yalancı dikotomi diye bir olay var. Yalan söyleyip karşı tarafı inandırmak istersen karşındakine iki seçenek verirsin ve kendi istediğin yöne çekmeye çalışırsın. 

Video da yalancı dikotomiler dolu. 

Düşünmeyi bilmediğin için kendin başa çıkamıyorsun. Sana iki seçenek verilip ya bu ya bu başka da yol yok dendiği zaman aslında yalan söylüyorlar. Örnek vereyim:

Soruyu yanlış soruyoruz:

Bir topu 30 derece açıda bırakıyorsun, aşağı doğru gidiyor. Neden gidiyor?

a) Allah aşağı çekiyor.

b) Top kendi kendine aşağı gitmeye karar veriyor.

Eğer dendiği gibi top kendi kendine aşağı gitmeye karar vermeyeceğine göre demek ki a doğru demek zorundadır. 

Şimdi soruyu doğru soruyoruz:

Bir topu 30 derece açıda bırakıyorsun, aşağı doğru gidiyor. Neden gidiyor?

a) Allah aşağı çekiyor.

b) Top kendi kendine aşağı gitmeye karar veriyor.

c) Yer çekimi.

Şimdi a'yı işaretliyorsan sorun sende. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

big  bang  işte  yoktan  var  edilmiş  evren

Bence bilim birşeyleri cevaplama potansiyeli olacağını açıkladı. Yani sen bu nasıl oldu Allah yaptı diyon, senin gibilerle konuşmak çok kolay. Senden aldığımı sana satıyorum. Bilimsel bir açıklaması var, bilmiyorum ama öğreniriz yakında. Senin dediğinden daha akılcı. Sen ne diyorsun nasıl olduğunu bilmiyorum, demekki birisi yaptı.

Senin gibiler bilime savaş açmalı, bilim yapanı öldürmeli falan. Çünkü şu dünyada bilimle açıklanamayacak maddi bir sebep yok. Açıklandığı zaman kafanızı kuma gömersiniz artık. Anne sütü dediğin şeyin mükemmel olmadığı anlaşılacak, nasıl oluştuğu açıklanacak, bilim geriye doğru gitmez, sanki araştırcakta ah bu bulunamazmış diyecek, sonrada bulunamaz olduğu için tanrı varmış diyecek. Diyorum ya bilim yapıp kendi kuyunuzu kazmış oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Hocam yaş kaç?

Sitelerde Paylaş

Bu yazi bana ait degil. Bu forum da okuyup kopyalamistim, cok güzel bir örnek olarak gördügüm icin.

Evrimin mekanizmalarinin bazilarini basit bir örnekle anlatmaya calisiyor:

" Yeterince zaman bulursa her olasılık gerçekleşebilir. Bir zarın altı gelmesini istediğin zaman yarım dakikalık deneme yeterli gelir. İki zarla altı altı gelmesini istediğinde bir dakika belki yetmeyebilir ama üç dakika yetecektir.

Şimdi ağırlık merkezleri tam ortasında olmayan, hepsinin ağırlık merkezi farklı bin tane zar düşünelim. Biz sadece altı gelen zarları istiyoruz. Diğerleri işe yaramıyor. Büyük bir yüzeye bütün zarları fırlattık. Sonra sadece altı gelenleri topladık, diğerlerini çöpe attık. Bir daha attık, yine altı gelenleri topladık, öbürleri çöpe...

Bunu yirmi kere filan tekrarladığımızda artık ne kadar atsak hiç bir zarın altıdan başka gelmeyeceği bir zar sayısına ulaşırız. Artık kalan atıyorum yirmi zarın hepsi her atışta altı gelecektir.

Evrim böyledir. Ağırlık merkezlerinin çeşitli olması mutasyondur. Altı gelmeyen zarların çöpe atılması seleksiyondur. Evrim canlıların oluşumu için geliştirilmiş bir teori olsa da tüm varlığın en büyük gerçeğidir. İçinde yaşam oluşmamış sayısız evren de evrenler evriminin bir parçasıdır."  

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Sonsuz olan tek ihtimal, senin götverenliğin. 

O atomların nereye geleceğinin kaç ihtimali var bir söylesene. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

yaşı  falan  boşverinde  videodaki  elemanin  bilgisine  hitabetine  karşı  diliniz  tutulurdu  değil mi  doğru  söyleyin  dürüst olun!

Bilgisine değilde hitabetine dilim tutulur.Sonuçta imam hatip okumadım. :)
Hitabet   zaten okulda da pek öğrenilmez doğuştan gelen bir yetenek.

Ama  çok sabırlı  biriyimdir.Öyle bir kaç dakikalık video ile olmaz bu işler.

Benim burada açılmış bir sürü başlığım var.

Teistler cevap veremedi ama cevap verecek bilgili teist varsa buyursun gelsin. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...