Jump to content

Hac 65.ayet göğün yere düşmesi

Recommended Posts

Yani diyorsunki , yer evrenin merkezidir ve düzdür , diğer cisimlerde ondan ufak ve onun üstünde duruyor? Hmmm semavi kitaplarda aynen onu anlatıyor zaten.

Ama en sevdiğim müslüman çeşidi hangisidir biliyormusun , allahının söyleyemediğini söyleyen veya söylediğini  düzelten müslüman!  Çok güzel şirk koşuyorlar ve onu aşağılıyorlar  ?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Yani diyorsunki , yer evrenin merkezidir ve düzdür , diğer cisimlerde ondan ufak ve onun üstünde duruyor? Hmmm semavi kitaplarda aynen onu anlatıyor zaten.

Ama en sevdiğim müslüman çeşidi hangisidir biliyormusun , allahının söyleyemediğini söyleyen veya söylediğini  düzelten müslüman!  Çok güzel şirk koşuyorlar ve onu aşağılıyorlar  ?

Allah bu şekilde yarattığı için zaten bu düşme olayı olmuyor güneş dünyaya düşmüyor ay dünyaya düşmüyor mesela 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

Ayetteki  gök  kavramından  güneş  ve  gezegenler  anlaşılmaktadır.Allah  ayetinde bunların  sizin  üzerinize  düşmesini  engelliyorum  onları  direksiz  havada  ben  tutuyorum  diyor.

Sen salaksın di mi? 

Koca güneş, nasıl düşecek dünyaya? Salaklıkta her gün yeni çığırlar açıyorsun.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, anibal yazdı:

Sen salaksın di mi? 

Koca güneş, nasıl düşecek dünyaya? Salaklıkta her gün yeni çığırlar açıyorsun.

Düşemez çünkü allah o şekilde yaratıyor kendi dizayn ediyor.Ateistler ise kendi kendine bu şekilde oldu diyor.Uzayda cisimler neden düşmüyor ?

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Düşemez çünkü allah o şekilde yaratıyor kendi dizayn ediyor.Ateistler ise kendi kendine bu şekilde oldu diyor.Uzayda cisimler neden düşmüyor ?

Salaklıkta bir sonraki çığırı da aştın

Sorun şu ki, sen ve dünya, güneşe düşüyorsunuz, serbest düşüştesiniz. Kim kime düşüyor, geri zekalı.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

ne alaka güneşe düşüyoruz saçmalamayın!

Eh, sana geri zekalı ve salak olduğunu söylemişmiydik? 

Sen ve dünya, bilfiil güneşe düşüyorsunuz, ama sen kim, bunu bilmek kim? Arap dölü ve boku dolu kafanda bunu bilecek yer ne kalır?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Eh, sana geri zekalı ve salak olduğunu söylemişmiydik? 

Sen ve dünya, bilfiil güneşe düşüyorsunuz, ama sen kim, bunu bilmek kim? Arap dölü ve boku dolu kafanda bunu bilecek yer ne kalır?

işte nasıl bir süreçle düşüyoruz bizi neler bekliyor ?

Sitelerde Paylaş

Güneş ilerde şişeceği için (diğer bütün yıldızlar gibi) merkür venüs ve dünyayı yutacak.  Sonsuza kadar geçerli olan bir ayette yanlış bir varsayımda bulunulmuş. 

Hemen ''Ahanda Kıyamet günü''  diye maval okuma :) Bu olana kadar insanlık başka bir yıldız sistemine yerleşmiş olacaktır.  En az 500 milyon yılımız var bunun için , güneş okyanusları buharlaştırmadan önce.

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ayetteki  gök  kavramından  güneş  ve  gezegenler  anlaşılmaktadır.Allah  ayetinde bunların  sizin  üzerinize  düşmesini  engelliyorum  onları  direksiz  havada  ben  tutuyorum  diyor.

Bu 1400 yıl öncenin kafası neden düşmüyormuş, evrenin yapısını inceleyince neden düşmediğini anlarsın. Sen yanlış çağda doğmuşsun, biraz önce doğsaydın bu söylediğin iş yapabilirdi. Sana bir tavsiye bilim öğren, sonra yer çekimi olmasaydı herşeyin havada duracağını kavra, sonra böyle saçma sapan konular açmayı bırakırsın.

Yada bilim öğrenip yoldan sapma sen devam et Allah nasıl yarattı deyip şaşırmaya, sakın anlama. Anlarsan artık süt felan diye sayıklamazsın, maazallah.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Dsdsffsdfsdfd olm sen neyin kafasını yaşıyorsun

tarihinde anibalfan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

ŞAKA MI BU  

Yok yok, gayet ciddi.

Eğer, güneş ve gezegenlerin dünyaya düşmesi gerekiyorduysa, güney yarımküredeki denizlerin, bardaktaki suların falan hepsinin dökülüp gitmesi lazım.

Ne sayıkladığının farkında bile olmayan bir salaksın, demedik mi sana?

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Peki bu put güneş ve gezegen demesini bilmiyor mu? Düşmek kelimesi ne için kullanılır? Gök sadece dünyanın üstünde mi ki de bu put düşmek fiilini kullanmış? Ya bu put dili kullanmayı bilmiyor ya da astronomiden hiç çakmıyor.

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Bak geri zekalı, ayettki gök, şu kafanı kaldırıp gördüğün mavi çatıdır. Güneş, gezegenler falan gök değildir, onların kendi adları falan hepsi vardır. 

Onun düşmeden tepenizde tutuyorum dediği, dünyanın üstünü kaplayan mavi gök kubbe

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...