Jump to content

Müslüman Olmayan Müslümanlar

Recommended Posts

Müslüman: 1. İslamlığı benimsemiş, İslam dininden olan (kimse). 2. dinine bağlı, İslamlığın kurallarına uygun davranan (kimse). Açıkçası ikinci tanım beni şaşırttı. Çünkü kimsenin zihinlerinde böyle bir tanım yok. Hükmünü kabül eden müslüman sayılıyor, yaşamayanda müslüman yani tek demesi gereken Allah bunları söylemiş, Allah doğru söylemiş demesine bile gerek yok.

Kuranın geneline bakarsanız, müslümanlığın teslim olmak olduğunu görebilirsiniz. Herşeyden önce Allah birşeyi aynı anlamlara gelen birbirinden farklı kelimelerle ifade etmez. Bu yüzden mümin, müslüman; kâfir, müşrik. Bunlar isim değillerdir sıfatlardır.

tarihinde Nuri Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed'e inananlara müslüman denir, durum bu kadar basit.

12 minutes ago, Nuri Kara said:

Herşeyden önce Allah birşeyi aynı anlamlara gelen birbirinden farklı kelimelerle ifade etmez.

Allah denen şey de Muhammed'in konuşturduğu bir çorap kuklasıdır, Muhammed istediği gibi konuşturur bu çorap kuklasını. Mesela evlatlığının karısını mı yatağa atmak istiyor, hemen bu çorap kuklasını konuşturup gerekli izni kopartır. Bu açık gerçeği anlamayanlara müslüman denir.

Sitelerde Paylaş

"Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerdir" Maide 44.

Bu ayete göre günümüzde kendisini Müslüman sanan ama demokratik,laik yönetimlerde yeralan kimseler Kuran'a göre Müslüman sayılmaz. Ama kim takar Kuran'ı ? Günümüzde bile neredeyse kimse Kuran ile başka bir inancı veya felsefeyi sentezlemeden yaşamıyor.

tarihinde Tedirgin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Muhammed'e inananlara müslüman denir, durum bu kadar basit.

Allah denen şey de Muhammed'in konuşturduğu bir çorap kuklasıdır, Muhammed istediği gibi konuşturur bu çorap kuklasını. Mesela evlatlığının karısını mı yatağa atmak istiyor, hemen bu çorap kuklasını konuşturup gerekli izni kopartır. Bu açık gerçeği anlamayanlara müslüman denir.

Doğru, fazla kurcalama, Allah düşünenleri sonsuza kadar yakıyormuş. İnsanın bilinçaltında kendisi ile zıt gideni sonsuza kadar yakan sadist, sapık ve manyak bir tanrı figürü oldukça düşünme de bir yere kadar olur.

Daha çok zevk alabilmek için, ara sıra insanları umutlandırıyor, sonra bu umutları yok edip insanlığın yaşadığı hayal kırıklığı görmek ona daha büyük zevk veriyor.

Hayat sana güzel ben böyle diyorum dersin arkana bile bakmazsın. Allah düşünenleride yakar, zevk alabilmek için...

Muhammed'e inananlara müslüman denir. Herşey basit sana göre. Senin gibi ince düşünmeyenlere ne denir biliyormusun? Kalın kafalı denir.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Tedirgin yazdı:

Bu ayete göre günümüzde kendisini Müslüman sanan ama demokratik,laik yönetimlerde yeralan kimseler Kuran'a göre Müslüman sayılmaz. Ama kim takar Kuran'ı ? Günümüzde bile neredeyse kimse Kuran ile başka bir inancı veya felsefeyi sentezlemeden yaşamıyor.

43. İçinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrat yanlarında olduğu halde seni nasıl hakem tayin ediyorlar; bunun ardından da yüz çevirip gidiyorlar. Onlar asla inanmış değildirler.

44. Kendilerini Allah’a vermiş olan peygamberlerin ve -Allah’ın kitabını korumaları kendilerinden istendiği için- rablerine teslim olmuş zâhidlerin, bilginlerin yahudiler arasında kendisiyle hükmettikleri, içinde hidayet ve aydınlık bulunan Tevrat’ı elbette biz indirdik. Hepsi onun (hak olduğunun) şahitleri idi. O halde insanlardan korkmayın, benden korkun da âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

Ayeti öyle bir kesmişsinki oha dedim. Sen neden Tevrat'la hükmetmiyorsun?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

43. İçinde Allah’ın hükmü bulunan Tevrat yanlarında olduğu halde seni nasıl hakem tayin ediyorlar; bunun ardından da yüz çevirip gidiyorlar. Onlar asla inanmış değildirler.

44. Kendilerini Allah’a vermiş olan peygamberlerin ve -Allah’ın kitabını korumaları kendilerinden istendiği için- rablerine teslim olmuş zâhidlerin, bilginlerin yahudiler arasında kendisiyle hükmettikleri, içinde hidayet ve aydınlık bulunan Tevrat’ı elbette biz indirdik. Hepsi onun (hak olduğunun) şahitleri idi. O halde insanlardan korkmayın, benden korkun da âyetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah’ın indirdiği ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

Burada bahsedilen Tevrat değil Kuran'ın ta kendisidir. İslam zaten Tevrat'ın değiştirildiğini söylemekte. Bu ayetteki amaç insanları Kuran'daki sapıklıklara göre yönettirebilmeyi sağlamaktır.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Tedirgin yazdı:

Burada bahsedilen Tevrat değil Kuran'ın ta kendisidir. İslam zaten Tevrat'ın değiştirildiğini söylemekte. Bu ayetteki amaç insanları Kuran'daki sapıklıklara göre yönettirebilmeyi sağlamaktır.

Bağlamdan yoksun okuyunca her bir bok söylenilebilir. İşid böyle doğdu. Bu ayette bahsedilen Tevrat'ın ta kendisidir. Bir ayetten bir cümle keserek istediğini söyleyemezsin. Özür dilerim söylersin istediğin gibi inan.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tedirgin yazdı:

Bu durumu bu ayeti kabul ediyorlar ama konjonktür izin vermediği için uygulayamıtorlar diye savunuyorlar.  yani bu ayetin varlığını reddederse dinden çıkar ama var olduğunu kabul edip yine de uygulamazsa günahkar olur dinden çıkmış olmaz diye yorumlayanlar var.  alkol yasak diyip içki içiyorum günahı boynuma diyenler gibi 

Sitelerde Paylaş
56 minutes ago, Nuri Kara said:

Muhammed'e inananlara müslüman denir. Herşey basit sana göre.

Evet, bu kadar basit. Bunu ancak akıl sahipleri düşünür.

36 minutes ago, Nuri Kara said:

Bağlamdan yoksun okuyunca her bir bok söylenilebilir. İşid böyle doğdu. Bu ayette bahsedilen Tevrat'ın ta kendisidir. Bir ayetten bir cümle keserek istediğini söyleyemezsin. Özür dilerim söylersin istediğin gibi inan.

Kafiri tanımlarken hiç bağlam mağlam demiyordun, ne oldu da birden bağlamı hatırladın. Kafiri tanımlarken neden bağlamından koparıyorsun? Tam dansözsün, ne tutarlılık gibi bir derdin var, ne de dürüstlük gibi bir derdin. İşine nasıl gelirse öyle kıvırıyorsun.

Nisa (150-151) Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Kuran kafir derken kimleri kastettiğini burada tanımlamış, tek yapman gereken ayete soru sormak.

Soru: Ey ayet, söyle bana gerçek kafirler kimlerdir?

Ayet: Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler.

Tek yapman gereken bu cevaba göre akıl yürütmek. Mesela "Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler" derken kimler kastediliyor gibi. Ama nerede sende böyle akıl ve mantık kullanarak düşünmek. Ben öyle yorumlamıyorum diye kaçamak cevap verip tüymek. Sen daha düşünmekten korkuyorsun. Eee, insan Allah gibi sapık, sadist, manyak bir tanrıya inanınca tabii ki düşünmekten, akıl ve mantık kullanmaktan kaçar, inanmayana akılalmaz işkencelerle sonsuza kadar yakan sapık bir putla kim ters düşmek ister ki?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Nuri Kara said:

İslam'a göre sadece Tevrat değil, incil ve Kuran da Allah'ın indirdikleridir.

Al bir kafir tanımı daha. Neymiş kafir, Allah'ın indirdikleri ile hükmetmeyenlermiş.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

İslam'a göre sadece Tevrat değil, incil ve Kuran da Allah'ın indirdikleridir.

Al bir kafir tanımı daha. Neymiş kafir, Allah'ın indirdikleri ile hükmetmeyenlermiş.

Zeka küpü ben kâfirim o zaman, Allah'ın indirdikleriyle hükmetmiyorum.

1 saat önce, sağduyu yazdı:

Evet, bu kadar basit. Bunu ancak akıl sahipleri düşünür.

Kafiri tanımlarken hiç bağlam mağlam demiyordun, ne oldu da birden bağlamı hatırladın. Kafiri tanımlarken neden bağlamından koparıyorsun? Tam dansözsün, ne tutarlılık gibi bir derdin var, ne de dürüstlük gibi bir derdin. İşine nasıl gelirse öyle kıvırıyorsun.

Nisa (150-151) Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır.

Kuran kafir derken kimleri kastettiğini burada tanımlamış, tek yapman gereken ayete soru sormak.

Ben her zaman bağlama bakarım. Bağlamdan söz ediyorsan -ki işine gelmez şimdi- burada inkarın, ayrımın sebebi ikisi arasında yol tutmak olarak gösterilmiş yani bir insanın böyle bir amacı varsa kâfirdir. Çok mu zor anlaması? Bunu ancak akıl sahipleri anlar.

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, Nuri Kara said:

Ben her zaman bağlama bakarım. Bağlamdan söz ediyorsan -ki işine gelmez şimdi- burada inkarın, ayrımın sebebi ikisi arasında yol tutmak olarak gösterilmiş yani bir insanın böyle bir amacı varsa kâfirdir. Çok mu zor anlaması? Bunu ancak akıl sahipleri anlar.

Merhaba,

Anladığım kadarıyla dinin masal olduğunu söyleyen bir müslümansın.  Yani süleyman karıncalarla konuşmamış, ebabil kuşları düşmanlara pişmiş taşlar atmamış ve muhammed ayı ikiye bölmemiş, bunların hepsi hikaye ve benzetme. Yanlış anladıysam düzelt. 

Şimdi kitabında da diyor ki bu hikayelerin birazına inanırız birazına da inanmayız diyenler kafir diyor. Bu arkadaşlar da sana soruyor e böyle bir ayet var, senin dediğinle çelişmiyor mu? Sen de diyorsun ki ayeti anlamadınız ve aptalsınız. Öncelikle kuran'ı baştan sona okudun mu? Ayetleri biliyor musun? Biliyorsan buradaki o zalim ve hissiyatsız geri zekalılara basit bir dille tekrar anlatır mısın neyi yanlış anlıyorlar? 

Dehandan yararlanmak ümidiyle.

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, Nuri Kara said:

Hala İslam'a göre kafirin Muhammed'e inanmayana dendiğini gizlemek için kıvırıp duruyorsun. Öyle sözlük tanımını alıp İslam'da gerçeği gizleyene kafir denir demek kelimeyi bağlamından koparmak demektir, İslam'da kafir Muhammed'e inanmayana denir.

Mesajın geri kalanını neden görmezden geliyorsun, bunu kendine sordun mu?

Soru: Ey ayet, söyle bana gerçek kafirler kimlerdir?

Ayet: Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler.

Tek yapman gereken bu cevaba göre akıl yürütmek. Mesela "Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler" derken kimler kastediliyor gibi. Ama nerede sende böyle akıl ve mantık kullanarak düşünmek. Ben öyle yorumlamıyorum diye kaçamak cevap verip tüymek. Sen daha düşünmekten korkuyorsun. Eee, insan Allah gibi sapık, sadist, manyak bir tanrıya inanınca tabii ki düşünmekten, akıl ve mantık kullanmaktan kaçar, inanmayana akılalmaz işkencelerle sonsuza kadar yakan sapık bir putla kim ters düşmek ister ki?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bayşapka yazdı:

Merhaba,

Anladığım kadarıyla dinin masal olduğunu söyleyen bir müslümansın.  Yani süleyman karıncalarla konuşmamış, ebabil kuşları düşmanlara pişmiş taşlar atmamış ve muhammed ayı ikiye bölmemiş, bunların hepsi hikaye ve benzetme. Yanlış anladıysam düzelt. 

Şimdi kitabında da diyor ki bu hikayelerin birazına inanırız birazına da inanmayız diyenler kafir diyor. Bu arkadaşlar da sana soruyor e böyle bir ayet var, senin dediğinle çelişmiyor mu? Sen de diyorsun ki ayeti anlamadınız ve aptalsınız. Öncelikle kuran'ı baştan sona okudun mu? Ayetleri biliyor musun? Biliyorsan buradaki o zalim ve hissiyatsız geri zekalılara basit bir dille tekrar anlatır mısın neyi yanlış anlıyorlar? 

Dehandan yararlanmak ümidiyle.

Mucizelere inanmıyorum ve Kuranda örnek olsun diye gerçekleşmemiş şeylerinde anlatıldığını düşünüyorum.

Merhaba,

Neden reddettiğine bağlı olarak bir insan kâfir olabilir. Görmediği birşeyin üstünü örtemez. O topluma uygun çözümler sunulduğuna inandığım için, reddedildiği zaman kâfir olunması çok normal. Şimdi miras ayetlerini uygulamak kâfirlik olabilir ancak. Çağımızda kadınlar kendi ayaklarının üzerinde duruyorlar. Bilime gözünü kapatanlarda kâfirlerdir. Ben çeliştiğimi düşünmüyorum.

Yani şimdi bile evlilikte örneğin. Erkek tarafından bekleniyor. Eskidende böyleyse erkeğin mirastan fazla pay alması gayet mantıklıdır. Ama şimdi kadın erkek ayrımı yok sorumluluk yönünden. Eşit olmalı. Kâfirlik birşeylerin üstünü örtmek, bunun nerede geçtiği bile önemli değil; Kuranın benim gibi o topluma uygun çözümler sunduğunu düşünürseniz gayet normal olur.

43 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hala İslam'a göre kafirin Muhammed'e inanmayana dendiğini gizlemek için kıvırıp duruyorsun. Öyle sözlük tanımını alıp İslam'da gerçeği gizleyene kafir denir demek kelimeyi bağlamından koparmak demektir, İslam'da kafir Muhammed'e inanmayana denir.

Mesajın geri kalanını neden görmezden geliyorsun, bunu kendine sordun mu?

Sana kaç defadaha demem gerekiyor? İslam'da inanmayana kafir denir diyorsan de, senin bileceğin iş, istediğin gibi inan.

Birde zaten cevap vermişimde okuduğunu anlamama gibi bir niteliğin olduğu için hala neden görmezden geliyorsun diyorsun.

Sitelerde Paylaş

Sana kaç defadaha demem gerekiyor? İslam'da inanmayana kafir denir diyorsan de, senin bileceğin iş, istediğin gibi inan.

Birde zaten cevap vermişimde okuduğunu anlamama gibi bir niteliğin olduğu için hala neden görmezden geliyorsun diyorsun.

İslam'da inanmayana değil, "Muhammed'e" inanmayana kafir denir. Yoksa her dinli bir şeye inanıyor, Kuran'ın müşrik dediği kimseler inanmıyor mu? İnanıyor ama Muhammed'e inanmıyorlar, o yüzden Muhammed kendisine inanmayanları kafir olarak nitelemiş. Aynı şekilde hristiyanlar da, yahudiler de Kuran'a göre kafirdir çünkü Muhammed'e inanmıyorlar.

Neden yaptığım tanımdan "Muhammed" kelimesini atarak kalanını alıp onun üzerinden yorum yapıyorsun?

Neden reddettiğine bağlı olarak bir insan kâfir olabilir.

Kuran'da neden reddettiğine bağlı olarak kafir olmak diye bir şey yok. Muhammed'i reddediyorsan, inanmıyorsan kafirsin, nedeni önemli değil.

Bilime gözünü kapatanlarda kâfirlerdir.

Yine aynı şekilde Kuran'da bilime gözünü kapatanlar kafirdir diye bir şey yok, o senin uydurman. Kuran'ı temel alıp Kuran dışı tanımlar uydurmak da ne oluyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...