Jump to content

BİZLER TANRIYIZ....

Recommended Posts

Şimdi, memjan21 yazdı:

Sayın hacı sizi tanrının varlığına ikna eden asıl neden nedir. Biz varız, doğa, dünya, evren var diye tanrı da olmak zorunda mıdır? Her şeyi var eden birinin olması kaçınılmaz mıdır? 

Sen ne yazdığının farkında mısın? Sunduğun öneri sahte, yalan, yanlış...

Çünkü beni kimse bir Tanrı'nın varlığına ikna edebilmiş değil. Ve ayrıca benim bir Tanrı'nın varlığına inananları ortaya koymama da gerek yok. Onlar her yerde.

Sen bize aptalca bir soru sorduktan sonra bizi bir Tanrı'ya inananlar arasında sanıyor ve soruyu ona göre soruyorsun.

Sen sorunu anlamayan bir meczupsun. Sorunu hem anlamıyorsun hem de çarpıtıyorsun. Bundan zarar görecek olan sensin. Kendine gel..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 dakika önce, haci yazdı:

Sen ne yazdığının farkında mısın? Sunduğun öneri sahte, yalan, yanlış...

Çünkü beni kimse bir Tanrı'nın varlığına ikna edebilmiş değil. Ve ayrıca benim bir Tanrı'nın varlığına inananları ortaya koymama da gerek yok. Onlar her yerde.

Sen bize aptalca bir soru sorduktan sonra bizi bir Tanrı'ya inananlar arasında sanıyor ve soruyu ona göre soruyorsun.

Sen sorunu anlamayan bir meczupsun. Sorunu hem anlamıyorsun hem de çarpıtıyorsun. Bundan zarar görecek olan sensin. Kendine gel..

Sizin herkes gibi olmasa tanrı sıfatına Uygun açıklamanız var üstte. Evrenin ateist olduğunu söylüyorsunuz ama aynı zamanda tanrı olduğunuda. Asıl anlatim eksiği olan sizsiniz bence.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, memjan21 yazdı:

Budizm de cennet ve cehennem geçicidir. İslam'da olduğu gibi sonsuz değildir.

arkadaşa bir türlü anlatamadım, gerçekten çok inatçıymış, bu  tarz insanlar gerçekleri görmek istemiyor ne yazıkki..İnternetteki bilgi ve kaynakların çoğu uydurma bilgiler içeriyor,

Ben budizm'in master eğitimini aldım, çok iyi bilirim, kesinlikle cennet ve cehennem yok, buda tanrı değil ki

nasıl  cennet ve cehennem olsun sence de mantıksız olmazmı? tanrısız cennet ve cehennem.. 

Gotama Buda, MÖ 563-483 arasında Hindistan'da yaşadığı tahmin edilen ruhani öğretmen ve Budizm'in kurucusu. Doğduğunda adı Sidarta Gotama'dır. (Sanskrit; Pali: Siddhāttha Gotama). Prens Sidarta ya da Śākyamuni (Sakya kabilesinden gelen bilge) adlarıyla da anılır....

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, memjan21 yazdı:

Sizin herkes gibi olmasa tanrı sıfatına Uygun açıklamanız var üstte. Evrenin ateist olduğunu söylüyorsunuz ama aynı zamanda tanrı olduğunuda. Asıl anlatim eksiği olan sizsiniz bence.

Sende okuduğunu anlama eksikliği veya yokluğu var. Burada adam yerine konularak tartışmak istiyorsan iletileri biraz daha dikkatli okumalı ve eleştirilerini biraz daha dikkatli yapmalısın.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Sen hala   hangi cüretle yorumluyorsun? Önce buda kim? onu öğrende gel karşıma.. senin sorunun ne biliyormusun?

budizm ile hinduzmi karıştırmak.. 

Gotama Buda, MÖ 563-483 arasında Hindistan'da yaşadığı tahmin edilen ruhani öğretmen ve Budizm'in kurucusu. Doğduğunda adı Sidarta Gotama'dır. (Sanskrit; Pali: Siddhāttha Gotama). Prens Sidarta ya da Śākyamuni (Sakya kabilesinden gelen bilge) adlarıyla da anılır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Gotama_Buda

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğuştan İşsiz Senin gibi karacahiller Budayı tanrı sanıyordu onun öyle olmadığını öğrettik .

Ve bugün Budizm ve Hinduizmde cehennem inancı olduğunu da öğrendin.

Senin üzerinde emeğim çok fazla , sonsuza dek hakkımı ödeyemeyeceksin.

Bu arada Budistler cehenneme Naraka diyorlar ve bazen filmlerinde de işliyorlar konuyu:

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Haci bu konularda nerdeyse hepimizdendaha bilgilidir.Haciyla alternatifforumdada beraberdik.Ordada bu konularda cogumuzdan Üstün oldugunu göstermisti.

Ayatin birinde söyle denir.Ben sah damarinizdan size daha yakinim.Ne diyor Tanri  BEN  icinizdeyim.Öyleyse bizdede biraz TANRILIK vardir demek.Müslümanlar islami bildiklerini sanarlar.Ama inaninki islamin % 25 ini bile bildikleri yoktur.Cogu din adamlarida putperestlerden daha putperestirler.

Muhammet bazi arap sairlerin siirlerini neden kurana ayat olarak Aldi?Kuranda AKLA en Yakin ayatlar bu siir ayatlardir.

Allah icin O hep vardi deniyor.Ben bir gücün olabilecegine inanmamin yaninda,dindarlarin dedigi gibi bir TANRININ olabilecegine inanmiyorum.Isvicrede kurulan 10 kmcapindaki deney yerinde Tanrinin varligini ispata calismalari yaninda pekte net bilgilere ulasamamislardir henüz.Sanirim ulasamiyacaklardirda sanirim.Hele dinlilerin dedigi gibi bir TANRININ olmasi hicde mümkün degildir.Tanri onlarin dedigi gibi ilkel olamaz.SACMA  SAPANN  AYATLAR yazmaz.

Tanrinin KITABI  insanin beynidir.Arabin ALLAHI yarattigi beyinden bile habari yoktur,her seyi YÜREGIN yaptigina inanmaktadir.HalbukiYÜREGIN yani Kalbin tek bir görevi vardir,KANI  pompalamak,Diger herseyi yapan BEYiNDIR.Aslinda BEYINDEN  habari olmayan ALLAH  degil  FELLAHDIR.Yaniiiiii kitaplari yazanlar,yazdiranlar Fellahlardir.

Ibrahim suresi 4 üncü ayat diyürki bu kitap araplara inmistir.Hatta baska bir ayatta söyle diyür bu kitap mekke ve cevresine inmistir.Bu konuda 9 ayat var.Amaaaaaa Fellahlarla Fellahlasmislar diyürki bu kitap bütün insanliga inmistir.Kurani okudugumda birakin bu nasil Allahmiski demeyi bu nasil peygambermiski böyle bir kitap yaziyor yazdiriyor.

El Muhammet diyürki iLK  MÜSLÜMAN  benim.

El Musada diyürki ilk müslüman benim.

El baba tarafindan kizkardesiyle evlenen Yahudularin azgin peygamberide diyorki iLK  MÜSLÜMAN  ben iBRAHIMIM,ABRAHAMIM,iBRAHiMOViCiM.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Köyün kadinlari anamdan sikeyette bulundular bana.Dedilerki senin anan Burda birseye AK derken ,ötede ayni seye kara diyor.

Anama dedimki köyün garilarin senden sikeyetciler.Ne dedi biliyormusunuz.PENUM pir AGIZUM  vardur.Icindede 40 taneta SAKiZUM vardur.Pu sakizlari ister HAPOYLE  CEYNERUM istersemda HAOYLE.Paga kimse karisamaz.Anamda hocagarisi,hoca gelinidir.Üstelikte karatenizludur.Kuranda bir ayatta söyle diyor:Onlar (araplar)müslüman oldular ama Iman etmediler.Yani Namaz kilip,oruc tutup,hacca gidiyürlar ama bosuna daha beni tanimiyorlar.Müslümanlarin kitaplarinda gecenler SÜMERLERDEN ,HiNDULARDAN arap SAIRLERINDEN alinmadir.

Her cinsden iki hayvan aldik gemiye diyorBiri erkek biri disi.Canlinin biri hem erkek hemide disi.Bundan neden bahsetmedi acabaMuhammedin kitabi.--------------------------------------------------------------------------------------------------------Hemserim YASAR  NÖRÜ  ÖZTÜRK söyle demisti.Dünyada Ileri gelen din adamlari bir araya gelip Kuran ayatlari arasindaki bir cok ayati tESBIT  Edip bu ayatlari kurandan uzaklartirmazlarsa kuranin ÖMRÜ fazla uzun olamaz demisti hemserim,

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

iste böyleee.

Sevgili emre,su ayati oku , islamin kimin oldugunu ögrenirsin

www.kuranmeali.info/14/ibrahim_suresi/4.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

İBRAHİM-4 için 40 meâl bulundu. Ahmed Hulusi (14/İBRÂHÎM-4: Biz her Rasûlü kendi toplumunun lisanı ile irsâl ettik ki, onlara en anlaşılır şekilde açıklasın.

Dedeniz

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, haci yazdı:

Sende okuduğunu anlama eksikliği veya yokluğu var. Burada adam yerine konularak tartışmak istiyorsan iletileri biraz daha dikkatli okumalı ve eleştirilerini biraz daha dikkatli yapmalısın.

Beni sizi anlamadım ya da size anlatamadim kendimi. Birşeye inanıyorsunuz, inandığıniz şeye neden tanrı demek zorunda kalıyorsunuz? Ateistsiniz çünkü dinlerin tanrılarınin varlığına inanmıyorsunuz. Ama evrende bir iletişimin olduğunuda söylüyorsuz, neden ve o kimdir?

Sitelerde Paylaş
On 29.09.2019 at 23:02, haci yazdı:

Bizler Tanrıyız...

Maşallah.

Varoluşu ve Varoluşta yansıyan, kendini gösteren hakiki Varlığı tam da hacı dan beklenen bir üslupla ifade etmişsiniz.

Bence insan kendini ne olarak tanımlarsa tanımlasın, kurumsallaşmış dinlere karşı tavrı ne olursa olsun, Tanrı demekten korkmaması lazım. Çünkü insanın kendini tanıması ve arayışıyla Tanrı yı arayışı iç içedir. Yemek yemek ne kadar insana ait bir şeyse, dua etmek de o kadar insana aittir ve gerçektir. Hepimiz arıyoruz. Arayışımızın sonuçları konusunda ön yargılardan ve peşin hükümlerden olabildiğince uzak olmak ise tarafsız ve entellektüel olmaya çalışan ateistlerden özellikle beklenen bir şeydir.  

Din ya da Tanrı insanın bir gerçeğidir. O kadar gerçeğidir ki mesela Einstein ın evreni anlamak için en temel sabit olarak ışığı ve ışık hızını koymasıyla yaratılış kitabında geçen sıralamada önce ışığın yaratılmasının ilişkili olduğunu düşünüyorum.

Acizane fikrim şudur: Tarihsel, toplumsal ve dünyevi durumlarda ortaya çıkan eksiklikler, kusurlar ve hatalara bakarak vicdanımızın ve kalbimizin hakikat ve mükemmellik beklentisini çöpe atmak doğru olmaz. İnsan böyledir. Niyetiyle ve kalbiyle en güzeli, en doğruyu ve mükemmeli yaşayabilir ama davranışları ve amelleri eksik olur, kusurlu olur, hatalı olur, tarihe ait olur. Bu böyle diye kalbimizin kıblesini inkar etmemek, şaşırmamak lazımdır. Çünkü olgunlaşma ve terbiye hep o kalbimizdeki ve niyetlerimizdeki mükemmel ve ideal duruma, yani Tanrısallığa yakınlaşmaya çalışmak suretiyle olur.

Bir müslüman olarak bunu şöyle ifade edebilirim: batınımızı hakikat ile zahirimizi de şeriat ile terbiye edeceğiz.

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

O kadar gerçeğidir ki mesela Einstein ın evreni anlamak için en temel sabit olarak ışığı ve ışık hızını koymasıyla yaratılış kitabında geçen sıralamada önce ışığın yaratılmasının ilişkili olduğunu düşünüyorum.

İbrahimi dinlerdeki gibi kişiselleşmiş (Yani insanlar gibi özellikleri olan) "Tanrıları" çocukça bulan değerli bir bilim adamının sözlerini anlıntılayarak,bir kişiselleştirilmiş dinin "Tanrısını" savunmak sizce ne kadar doğru orantılıdır ? Madem bilim adamlarının sözlerine değer veriyorsanız (Ki bu da çok güzel birşeydir) neden bu bilim adamının tüm düşüncelerini paylaşmayasınız ki ? Öncelikle dürüst olmak gerekir. Değerli bir bilim adamını kendi düşüncelerimiz için kullanırsak bu bizi daha da aşağılık bir insana dönüştürür. 

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

Maşallah.

Varoluşu ve Varoluşta yansıyan, kendini gösteren hakiki Varlığı tam da hacı dan beklenen bir üslupla ifade etmişsiniz.

Bence insan kendini ne olarak tanımlarsa tanımlasın, kurumsallaşmış dinlere karşı tavrı ne olursa olsun, Tanrı demekten korkmaması lazım. Çünkü insanın kendini tanıması ve arayışıyla Tanrı yı arayışı iç içedir. Yemek yemek ne kadar insana ait bir şeyse, dua etmek de o kadar insana aittir ve gerçektir. Hepimiz arıyoruz. Arayışımızın sonuçları konusunda ön yargılardan ve peşin hükümlerden olabildiğince uzak olmak ise tarafsız ve entellektüel olmaya çalışan ateistlerden özellikle beklenen bir şeydir.  

Din ya da Tanrı insanın bir gerçeğidir. O kadar gerçeğidir ki mesela Einstein ın evreni anlamak için en temel sabit olarak ışığı ve ışık hızını koymasıyla yaratılış kitabında geçen sıralamada önce ışığın yaratılmasının ilişkili olduğunu düşünüyorum.

Acizane fikrim şudur: Tarihsel, toplumsal ve dünyevi durumlarda ortaya çıkan eksiklikler, kusurlar ve hatalara bakarak vicdanımızın ve kalbimizin hakikat ve mükemmellik beklentisini çöpe atmak doğru olmaz. İnsan böyledir. Niyetiyle ve kalbiyle en güzeli, en doğruyu ve mükemmeli yaşayabilir ama davranışları ve amelleri eksik olur, kusurlu olur, hatalı olur, tarihe ait olur. Bu böyle diye kalbimizin kıblesini inkar etmemek, şaşırmamak lazımdır. Çünkü olgunlaşma ve terbiye hep o kalbimizdeki ve niyetlerimizdeki mükemmel ve ideal duruma, yani Tanrısallığa yakınlaşmaya çalışmak suretiyle olur.

Bir müslüman olarak bunu şöyle ifade edebilirim: batınımızı hakikat ile zahirimizi de şeriat ile terbiye edeceğiz.

Sizin hakikatten kastınız tek bir şey ise? herkesin kendisine göre bir hakikati olmalı ki öylede. Eğer kutsal kitapların bahsetti tanrı olursa bu hakikat akla ve mantığa ters. Herkesin inandığı tanrı başka bir tanrı esasen. Ama insanın bu yolcuğunda hakikat dediği şeyin kendisini anlamaktan başka bir şey olduğunu zannetmiyorum. Bu yolcuğun sonunun tanrıya varmasıda gerekmiyor ayrıca. Sırf bir tanrı var diye yaşamına yön vermemelidir insan. Bu bir davranış bozukluğundan öte bir şey değil. Var olduğuna inandığın bir varlık karşısında kendini düzenlemeye çalışmak, bunu sevmez dediğin varlık bir başka yerde onu seviyor ya da onaylıyor oluyur. Çünkü dinler, kültürlerin ahlak, adalet gibi temel hareket basamaklarını betimler. Ve bunun en büyük etkeni coğrafyadır. Bu yüzden de ona kaderdir deriz. Belki de kaderin en iyi tanımıdır. İnsanın içinde ki tanrı ile uğraşmasının tek nedeni onu tanımıyor oluşurdur.  

Sitelerde Paylaş
On 30.09.2019 at 18:53, tolonbey yazdı:

iste böyleee.

Şöyle yazmıştım:

Bu arada panteist inanç içerisinde olanların, yani kendilerini ve kainatı Allah'ın parçası olarak görenlerin yanılgısına şu ayetler de güzel cevap vermektedir:

İhlas Suresi 3 Ne doğurmuştur o, ne doğurulmuştur!

(Allah ne bir şeyden türemiştir, ne de kendinden birşey türetmiştir.Yarattıklarını tamamen kendisinden ayrı, başka bir deyişle yoktan var etmiştir.)

6:101 Gökleri ve yeri yoktan var edendir. Eşi olmadığı halde nasıl olur da çocuğu olur? Her şeyi o yaratmıştır ve o, her şeyi bilendir.

Enam suresi 1 Hamt Allah`adır! o ki gökleri ve yeri yaratmış, karanlıklara ve nura vücut vermiştir. Sonra, gerçeği örtenler bunları Rablerine denk tutuyorlar.

Rabbimiz herşeyi kendisinden ayrı yani yoktan yarattığından dolayı hiçbir ortağı yoktur ve bu yüzden şirk en büyük günahtır.

Ve yaşadığımız dünya bir rüya veya hayal alemi değil, tamamiyle gerçektir:

Teğabün Suresi

3 Gökleri ve yeri gerçek olarak yarattı; sizi biçimlendirdi ve görünüşlerinizi güzel yaptı. Yalnız O'nadır dönüş.

İbrahim Suresi        19      Allah'ın gökleri ve yeri hak(gerçek) olarak yarattığını görmedin mi? Dilerse sizi yok eder, yepyeni bir halk getirir.

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/11/kainat-veya-zihninizi-put-edinmeyin.html

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Notable kami

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Japanese_deities

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Eger kurana inaniyorsaniz,o Zaman TANRIYA inanmiyorsunuz demek.Nedenini genekuran ayatlariyla aciklaycam.--------------------------------------------Ibrahim suresi 4:ayetin kisalastirmasi söyle derBiz bu kitabi ARAPLARA gönderdik……Nasil siz kalkarda bu kuran bütün insanliga inmistir deye bilirsiniz.------------------------------------------------------------------------------------------------------Hakka suresi 40:O yani kuran cokmuhterem bir nebinin sözüdür,diyür.iki ayat sonra yani HAKKA suresi 43 dede söyle diyor birisisi, O yani kuran Allahin sözüdür.Simdi hankisine inanalim ayet 40 ami yoksa 43 emi.Sonra bu ayati Allah söylemis olsaydi cümle söyle olmasi gerekirdi.O yani kuran  BENIM  sözümdür demesi gerekirdi.Ama nasil söylüyor,O ALLAHIN sözüsür dendimi bunu söyleyen Allah degil vallah araptir.

Fakat o, dünyaya saplanıp kaldı da kendi heva ve hevesine uydu. Onun durumu köpeğin durumu gibidir:(arap kültürüişleri güçleri İT,KÖPEK,MAYMUN,DOMUZ der dururlar en başları.Başı öyle olunca …

1. Bunlar 700 kadar sayılmıştır. Bunların hemen hepsi Hazreti Abdullah İbni Abbas'tan rivayet olunmuştur. O canlı bir lügattir: "Şiir Arap divanıdır, Kur'an'da bir kelimenin mânası kapalı kalırsa şiire müracaat eder, divanlardan onun mânasını anlamaya çalışırız.'' derdi.

Dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır bol kepçe bey, durum tam tersi yine,

Kuran Yalnızca Arap Yarımadasına mı İndi? Yoksa Evrensel mi?

https://kurandaceliskiolmaz.com/kuran-yalnizca-arap-yarimadasina-mi-indi-yoksa-evrensel-mi/

“Kuran İslam Öncesi Yazılmış Şiirlerden Etkilendi” İddiasına Cevap

https://kurandaceliskiolmaz.com/kuran-islam-oncesi-yazilmis-siirlerden-etkilendi-iddiasina-cevap/

Ve Hakka suresini bütünlük içinde okursan ayetlerin bir şairin değil çok şerefli bir elçinin ağzından bize aktarıldığı söyleniyor.

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Bunlara inananlar varmi hala icinizde.

çok şerefli bir elçinin (ALLÂH’ dan alıp tebliğ ettiği) sözüdür.

70/ el-Meâric -40- Doğuların ve Batıların Rabbine yemin ederim ki, şüphesiz onların yerine daha iyilerini getirmeye Bizim gücümüz yeter. Bizim önümüze geçilemez.<somalide günde acindan ölen 1000 cocuk vardi pekiiiiiii madem senin gücün yetiyordubu cocuklar ölürken sen nerdeydin bu cocuklarin imdadina avrupali GAURLARLA müslümanlardan bir türkiye katildi bu cocuklara yardima.Cölde 4 yasindaki kiz acindan ölmek üzereyken Akbabada basinda bekliyordu,kiz ölsünde kizi gagalamaya basliyim diye.Nerdeydi sizin o cok Güclü övünen RABBINIZ? (BURDA  DOGULULARIN , BATILILARIN  RABBINA  yemin eden kim FELLAHIN  RABBIMI yoksa FELLAHMI?Arabin uydurduklarina TANRI sözü diyenlere inaninki sasiyorum.)

74/ el-Müddesir -32-33-34-35-36-37- Hayır, (öğüt almazlar.) Ay'a, çekilip gittiğinde geceye, aydınlandığında sabaha andolsun ki o (cehennem) insan için; içinizden ileri geçmek yahud geri kalmak isteyenler için uyarıcı olarak elbette en büyük bir şeydir.

75/ el-Kıyâme -2- Kıyamet gününe yemin ederim. (Kusurlarından dolayı kendini) kınayan nefse de yemin ederim (ki diriltilip hesaba çekileceksiniz).

77/ el-Mürselât -1-2-3-4-5- Yemin olsun tanınmak için gönderilenlere, derken büküp devirenlere, büyük bir şekilde yayanlara, derken seçip ayıranlara, sonra bir öğüt bırakanlara.

79/ en-Nâzi’ât -1- Andolsun şiddetle çekip çıkaranlara,   

2- Andolsun kolaylıkla alanlara,    

3- Andolsun yüzüp yüzüp gidenlere,    

4- Derken, öne geçenlere, 

5- Nihayet işi çekip çevirenlere (ki, mutlaka tekrar diriltileceksiniz).

81/ et-Tekvîr -15-16- Andolsun, bir görünüp bir sinenlere, akıp gidip kaybolanlara,

17- Andolsun, yöneldiği zaman geceye,

18- Andolsun, aydınlandığı zaman sabaha ki.

84/ el-İnşikâk -16-17-18- Yemin ederim şafağa, geceye ve içinde topladıklarına, dolunay  halindeki ay’a ki.

85/ el-Bürûc -1-2-3- Burçlarla dolu göğe andolsun, vaad edilmiş güne (kıyamete) andolsun, şâhidlik edene ve şâhidlik edilene andolsun ki.

86/ et-Târık -1- Kasem olsun o semâya ve târıka.

11- Yağmurlu göğe andolsun,  (yagmurlu gög sahatimdir)

12- Yarık yarık çatlamış yere andolsun------ arabin allahimi yoksa arapmi yere yemin eden.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Hayır bol kepçe bey, durum tam tersi yine,

Kuran Yalnızca Arap Yarımadasına mı İndi? Yoksa Evrensel mi?

https://kurandaceliskiolmaz.com/kuran-yalnizca-arap-yarimadasina-mi-indi-yoksa-evrensel-mi/

“Kuran İslam Öncesi Yazılmış Şiirlerden Etkilendi” İddiasına Cevap

https://kurandaceliskiolmaz.com/kuran-islam-oncesi-yazilmis-siirlerden-etkilendi-iddiasina-cevap/

Ve Hakka suresini bütünlük içinde okursan ayetlerin bir şairin değil çok şerefli bir elçinin ağzından bize aktarıldığı söyleniyor.

Surede ayetleri bir şairin değil, çok şerefli bir elçinin iletttiği/söylediği söyleniyor.

Yeter ki şu ayet cımbızlama hastalığına bir son verin, tabloyu net göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

kuranmeali.com/AyetKarsilastirma.php?sure=14&ayet=4

Arapça metinde istediğiniz kelimeyi çift tıklayarak o kelimenin Kur'an'da başka nerelerde geçtiğini görebilirsiniz. Bu tarz arama, kelimelerin "harekeleri" dikkate alınarak yapılmaktadı

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...