Jump to content

Yerçekimi Fenomeni!

Recommended Posts

merhaba bu konuda yerçekimini derinlemesine analiz edelim istiyorum çünkü dünyanın en büyük beyinleri bile bunu tam olarak çözemedi.

şimdi öncelikle bir örnekle gidelim tam ekvator çizgisinde su küvet gibi bir delikten akmıyor aynı şekilde gezegenin ortasından bir delik açsak bir delikten atılan top direk delikten çıkmaz tam çekirdeğin en ortasında asılı kalır bu durumda sizce yerçekimi nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bir saat önce, bilgix yazdı:

merhaba bu konuda yerçekimini derinlemesine analiz edelim istiyorum çünkü dünyanın en büyük beyinleri bile bunu tam olarak çözemedi.

şimdi öncelikle bir örnekle gidelim tam ekvator çizgisinde su küvet gibi bir delikten akmıyor aynı şekilde gezegenin ortasından bir delik açsak bir delikten atılan top direk delikten çıkmaz tam çekirdeğin en ortasında asılı kalır bu durumda sizce yerçekimi nedir?

Su küvet deliğinden akar.

Eksik  yada hatalı yazdın galiba bu kısmı.

Yerçekimi kütlelerin birbirlerie uyguladığı bir kuvvettir.

Ama neden nasıl oluştuğu bilinmiyor.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, bilgix said:

Bunun yerçekimi ile pek alakası yok.

Su, her delikten, her yerde akar, akmasının sebebi yerçekimidir. Ekvatorun üstünde olsan da gene akar. O olay, şöyle birşey, delikten akan suyun girdabı, ekvatorun kuzeyinde bir yöne, güneyinde tersi yönüne döner.

O topta büyük ihtimalle öbür uçtan çıkar, dünyanın ortasına falan gitmez. Fizik bu kadar basit değil yani aslında. 

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, mirasyedi said:

Su küvet deliğinden akar.

Eksik  yada hatalı yazdın galiba bu kısmı.

Yerçekimi kütlelerin birbirlerie uyguladığı bir kuvvettir.

Ama neden nasıl oluştuğu bilinmiyor.

Yerçekimi bir kuvvet değil. Yerçekimi, kütlenin mekanı, yani uzayı bükmesi olayı. eğer kütle yeterince çoksa, mekan o kadar bükülür ki, öteki madde ona yakınlaşmaya başlar.

Bu, devridaim makinesi falan yapmaya gidip, madara olan elemanların, görmek istemedikleri ve bilmedikleri bir konudur. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Yerçekimi bir kuvvet değil. Yerçekimi, kütlenin mekanı, yani uzayı bükmesi olayı. eğer kütle yeterince çoksa, mekan o kadar bükülür ki, öteki madde ona yakınlaşmaya başlar.

Bu, devridaim makinesi falan yapmaya gidip, madara olan elemanların, görmek istemedikleri ve bilmedikleri bir konudur. 

@Emre Karaköse ile @John_Ahmet   gibi devri daim makinesi yapıldığını yapılabileceğini iddia eden mesajım yok.

Yerçekimi kuvvet değilse ne olduğunu ve ölçme birimini yazar mısın? :)

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, mirasyedi yazdı:

@Emre Karaköse ile @John_Ahmet   gibi devri daim makinesi yapıldığını yapılabileceğini iddia eden mesajım yok.

Yerçekimi kuvvet değilse ne olduğunu ve ölçme birimini yazar mısın? :)

Siz yerçekiminin ya da devridaim makinesi olduğu iddia edilenlerin ne olduğunu biliyor musunuz da beni eleştirme cürreti gösteriyorsunuz. Bu konu sizin alışık olduğunuz ezberlerinize göre bir konu değil, önce bunu öğrenin sonra eleştirin.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Hayır, diğer taraftan çıkar.

2 saat önce, anibal yazdı:

Bunun yerçekimi ile pek alakası yok.

Su, her delikten, her yerde akar, akmasının sebebi yerçekimidir. Ekvatorun üstünde olsan da gene akar. O olay, şöyle birşey, delikten akan suyun girdabı, ekvatorun kuzeyinde bir yöne, güneyinde tersi yönüne döner.

O topta büyük ihtimalle öbür uçtan çıkar, dünyanın ortasına falan gitmez. Fizik bu kadar basit değil yani aslında. 

Ortası delik  olan bir dünyada deliğe bırakılan top öbür taraftan çıkmaz. 

Devridam makinesimi yapıyorsunuz.
Enerji  dengesini bozdunuz. :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Siz yerçekiminin ya da devridaim makinesi olduğu iddia edilenlerin ne olduğunu biliyor musunuz da beni eleştirme cürreti gösteriyorsunuz. Bu konu sizin alışık olduğunuz ezberlerinize göre bir konu değil, önce bunu öğrenin sonra eleştirin.

Mekanik hesapları   bilmiyorsun.
Ortada çalışan bir makinende yok. (yapamıyorum bahanesini kabul etmiyorum) 

Hala elektrik faturası doğalgaz faturası veriyorsun.

Böyle bir makinesi olan bunları öder mi? :)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Mekanik hesapları   bilmiyorsun.
Ortada çalışan bir makinende yok. (yapamıyorum bahanesini kabul etmiyorum) 

Hala elektrik faturası doğalgaz faturası veriyorsun.

Böyle bir makinesi olan bunları öder mi? :)

Senin benimle bu hesapları yapacak kapasiten bile yokken bana bilmiyorsun deme hakkın olduğunu düşünüp ve benim tedavüldeki enerji tedariği firmalarına para ödediğim konusunu da popondan uydurup haklı olduğunu mu söylemeye çalışıyorsun? Bu işler o kadar basit değil, benim açıklamaya çalıştıklarımın onda birini anlasan zaten şu an benimle farklı konuşurdun.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, John_Ahmet yazdı:

Senin benimle bu hesapları yapacak kapasiten bile yokken bana bilmiyorsun deme hakkın ve benim tedavüldeki enerji tedariği firmalarına para ödediğim konusunu da popondan uydurup haklı olduğunu mu söylemeye çalışıyorsun? Bu işler o kadar basit değil, benim açıklamaya çalıştıklarımın onda birini anlasan zaten şu an benimle farklı konuşurdun.

Çalışan makinen varsa at resmini buraya?

Makinen ile ilgili her  sorduğum  soruya cevap vereceksin .

Sorularım hesap ile alakası olmayacak merak etme.Hepsi ölçme ile ilgili olacak. :)

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Çalışan makinen varsa at resmini buraya?

Makinen ile ilgili her  sorduğum  soruya cevap vereceksin .

Sorularım hesap ile alakası olmayacak merak etme.Hepsi ölçme ile ilgili olacak. :)

Konuyu derinlemesine inceleyen tenkit eden değil, neden çalışmayacağını irdeleyerek açıklayan sorular olsun. Senden en az yüz soru bekliyorum ancak tüm bunları yaparken neden çalışacağını da anlamayı ihmal etmeyeceksin, anlaştı mı? Ayrıca bunu anladığında dürüstçe itiraf edeceksin.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Konuyu derinlemesine inceleyen tenkit eden değil, neden çalışmayacağını irdeleyerek açıklayan sorular olsun. Senden en az yüz soru bekliyorum ancak tüm bunları yaparken neden çalışacağını da anlamayı ihmal etmeyeceksin, anlaştı mı? Ayrıca bunu anladığında dürüstçe itiraf edeceksin.

Ayrıca burada işi çok zor olan kesinlikle benim, sen değilsin onlarca kişi karşı fikirdeyken abuk sabuk itirazlarınıza cevap yetiştirmek zorunda kalıyorum. Şöyle aranızda dürüst ve tartışma uslübuna sahip bir delikanlı çıksa ve tartışsa zaten bunlar çoktan ayyuka çıkar merak etmeyin. Şimdiye dek bu sebeplerle anlaşılamadı.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Ayrıca burada işi çok zor olan kesinlikle benim, sen değilsin onlarca kişi karşı fikirdeyken abuk sabuk itirazlarınıza cevap yetiştirmek zorunda kalıyorum. Şöyle aranızda dürüst ve tartışma uslübuna sahip bir delikanlı çıksa ve tartışsa zaten bunlar çoktan ayyuka çıkar merak etmeyin. Şimdiye dek bu sebeplerle anlaşılamadı.

Tartışmak için ortada çalışan bir cihaz olması gerekir. 

Olmayan şeyin neyini tartışacağız?

2 saat önce, John_Ahmet yazdı:

Ben direk hileleri eleyen ölçmelere gireceğim. :)

Ölçmelerden bir sonuç alamazsam çalışacağını kabul edebilirim.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Tartışmak için ortada çalışan bir cihaz olması gerekir. 

Olmayan şeyin neyini tartışacağız?

Haa çok eminsin yani olmadığına, elinde tüm ürünlerin çetelesi var, baktın ve yok diyorsun öyle mi? Sizlerde gram zeka olsa benimle böyle tartışmazsınız. Benim bir benzerinin nasıl çalıştığının bilgisini verdiğim bir çalışmanın tipolojik eş değerlerinden biridir bu ve gravity power engine ürünüdür. Bilenler bilmeyenlere duyursun. Kendini hiç bir şey bilmeden çıkan en son bütün ürünlerden haberdar oluyormuş gibi gösteriyorsunuz fakat hiç birinizin bir halt bildiği yok!

Nerene sokacaksın bu cihazı onu merak ediyorum!

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

Haa çok eminsin yani olmadığına, elinde tüm ürünlerin çetelesi var, baktın ve yok diyorsun öyle mi? Sizlerde gram zeka olsa benimle böyle tartışmazsınız. Benim bir benzerinin nasıl çalıştığının bilgisini verdiğim bir çalışmanın tipolojik eş değerlerinden biridir bu ve gravity power engine ürünüdür. Bilenler bilmeyenlere duyursun. Kendini hiç bir şey bilmeden çıkan en son bütün ürünlerden haberdar oluyormuş gibi gösteriyorsunuz fakat hiç birinizin bir halt bildiği yok!

Videolardan yapılan hileler belli olmaz.

Daha önce atmıştın videoyu.

Hem bu şirketin mail adresine sipariş vermiştim.

Elimizde yok cevabı verdi. 

Geliştirme aşmasındayız filan diyordu. :)

Bu yüzden kendin yaptığın makina varsa onu at diyorum.

Videoda habire hava kabarcıkalrını gösteriyor.

Üstteki jeneratörden hava pompasına  olan hattı göstermiyor.Dışardan içerden enerji kaynağı var mı ?Belli olmuyor.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, mirasyedi yazdı:

Videolardan yapılan hileler belli olmaz.

Daha önce atmıştın videoyu.

Hem bu şirketin mail adresine sipariş vermiştim.

Elimizde yok cevabı verdi. 

Geliştirme aşmasındayız filan diyordu. :)

Bu yüzden kendin yaptığın makina varsa onu at diyorum.

Videoda habire hava kabarcıkalrını gösteriyor.

Üstteki jeneratörden hava pompasına  olan hattı göstermiyor.Dışardan içerden enerji kaynağı var mı ?Belli olmuyor.

Uydurma yavşak, adam firmanın futbol takımını bile kurmuş, sürekli bunlardan satıyor. Sistem matematiksel olarak anlaşılır zaten fakat zeka sahibi ve temel fizik-matematik bilgisine sahip insanlara anlatılabiliyor. Sizin gibi üçüncü dünya ülkesindeki denyolara anlatma motivasyonum bulunmuyor.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, mirasyedi yazdı:

Ortası delik  olan bir dünyada deliğe bırakılan top öbür taraftan çıkmaz. 

Devridam makinesimi yapıyorsunuz.
Enerji  dengesini bozdunuz. :)

Enerji dengesini top çıkmazsa bozarsın.

Küçük bir topu açılan bir sondaj ile attığımızı var sayalım. 

Top dünyanın merkezine kadar enerji kazanacaktır, tam merkezden diğer tarafa geçince kuvvet ters yöne dönecek ve topu yavaşlatmaya başlayacaktır. Özünde top kazandığı enerjiyi kaybeder çünkü şartlar aynı. Buda topun diğer delikten atıldığı yükseklikte çıkması demektir. 

Ayrıca yine evet, top bu aralıkta sonsuz bir döngüye girer. 

Tabi ki burada sürtünmeyi ihmal ettik. Eğer sürtünme olsaydı top ilk atıldığında merkezde pat diye durmayacak ama elinde sonunda merkezde kalacaktı. 

►Bu noktada önemli olan şey aslında ivmedir. Uzay boşluğunda hiç sürtünmenin olmadığını var sayalım. Daha sonra bu ortamda bir topu hızlıca döndürelim. Topu artık durduracak bir kuvvet yok, top aldığı enerjiyi öylece kaybedemeyeceği için sonsuza kadar dönmeye devam edecek. Peki bu toptan nasıl yararlanabilirsiniz ? 

Unutmayın, topa hiç bir şey temas ettiremezsiniz çünkü bu sürtünmeye sebep olur. Uzay boşluğundaki mutlak vakumda işlemimizi yapıyoruz oradaki sürtünme o yüzden yok. 

( Kopya bu sorunun ilk cümlesinde var, bu gezegen üzerinde elektriği üretmenin 2 yolu vardır. Peki ne gerekli ? )

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...