Jump to content

Bu forumda ,bu sorulara, mantıklı cevaplar, aranıyor.

Recommended Posts

"Materyalizm, bilimi köken alır, bilim materyalizmi değil" önermesinden çıkarılabilecek sonuç "materyalizm bilimseldir" olur. "bilim materyalisttir" olmaz. tabi ilk önermenin doğru olduğunu kabul ettiğimden değil çıkarımdaki sorundan bahsediyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, ck789 said:

bundan 

bu sonuca nasıl vardınız.

materyalizm bilimi tabi ki reddetmez. bunun üzerine kendi yorumunu katar. bilim bu yorumları içermez. yani materyalizm kendince bi bilim yorumuna sahiptir. bilim ise materyalizmi muhatap almaz onun konusuyla ilgilenmez. bilimin materyalist olması için "Kozmosun da var olan ve var olmuş veya var olacak her şeydir" demesi gerekir. bilim bunu diyor mu? demiyor. bunu materyalizm söylüyor. bilimsel çalışmaları reddetmiyor tabi ki materyalizm "bu çalışmalar her şeydir" diyor. bilim bunu söylemiyor. 

Diyor zaten: Kozmosun da var olan ve var olmuş veya var olacak her şeydir

Hala aynı yerde, aynı salaklıkta takılmış kalmış haldesin. Kozmostan başka bir şeyin varlığına dair bir makale falan yoksa, bilim bunu diyor demektir, yeterince açık mı?

Materyalizm onu söylemiyor. Bilim, ondan başka bir şey bulmadığı için, materyalizm bunu dile getiriyor. 

Materyalizm dediğin şeye uymayan bir bilimsel bulgu gösterebiliyorsan, buyur. Yoksa, hala neyin lakırdısı bu?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, ck789 said:

"Materyalizm, bilimi köken alır, bilim materyalizmi değil" önermesinden çıkarılabilecek sonuç "materyalizm bilimseldir" olur. "bilim materyalisttir" olmaz. tabi ilk önermenin doğru olduğunu kabul ettiğimden değil çıkarımdaki sorundan bahsediyorum. 

Aynen işte, ufak ufak kafan çalışmaya başlıyor. Materyalizm bilimseldir, tersi değil. 

Bilim, yarın gider, atıyorum bir tanrı bulur falan diyelim, o zaman materyalizm bilimsel olmaktan çıkmış olur, hepsi bu. Ama o güne kadar, bilim, materyalist olmaya devam edecektir. 

Ama senin kafan bunu gene almayacak. Materyalizme "şurda tanrı varmış, bak et" dersen, sana siktir çeker. Bilime dersen, gider bakar. İşte aralarındaki fark budur. Ama bu, tanrının olmadığı ve materyalizmin haklı olduğu gerçeğini değiştirmez. 

Sitelerde Paylaş

sizin mantığınızda bir şeye var dememek yok demekle aynı anlama geliyor anladığım kadarıyla. yani illa bir cevap veriyor pozisyonunda kabul ediyorsunuz. halbuki ortada bir cevap, bir yorum yok. burada bariz bir indirgemeye gidiyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, ck789 said:

sizin mantığınızda bir şeye var dememek yok demekle aynı anlama geliyor anladığım kadarıyla. yani illa bir cevap veriyor pozisyonunda kabul ediyorsunuz. halbuki ortada bir cevap, bir yorum yok. burada bariz bir indirgemeye gidiyorsunuz. 

Boş laf üstündesin...

Tek boynuzlu at veya yedi başlı ejderhanın yok olduğunu görmek için, birinin bunun makalesini mi yazması gerekiyor?

Bir şey yoksa, yoktur, gidilip bunun üstünde terane etmekten başka işi mi yok milletin?

Sitelerde Paylaş
On 01.10.2019 at 21:45, Doğuştan işşiz said:

1: 4 peygamber dışında, 124.000 peygamberin geliş amaçları nedir?(kitapları yok, )

2: piramitler 6000 yıl önce hangi teknolojı ile 10 tonluk taşlar nasıl dizildi?

3: farklı galaksilerde bilinçli yaşam varmı?

4: 7000 yıl önce piramitlerdeki wireless elektrik

sistemi nasıl çalışıyordu?

5: ay milyarlarca yıl önce nerdeydi?

6: bilim adamları, piramitte kimyasal tepkimeye kalarak, neden zehirlenerek öldü?

7: piramitler neden inşa edilmiş ilk modern yapılardır?

1) Kaçtane peygamber gelmiş bilmiyorum. Ama kitap olmayanların da amacı Tanrı öğretisini etrafındaki insanlara anlatmaktır. Peygamber nedir? Sorusuna verilecek cevapla amacı nedir sorusuna verilecek cevap aynı şey. Bu saçma bir soru. Tıpkı ampülün amacı nedir demek gibi bir soru. 

2) ilk pramitler daha basit yapıdadır. Zamanla taşları kesebilecek inşaat ve bildiğimiz kuleleri yapacak el aletlerine ulaştılar. Ve bir çok insan bu şekilde işçi oldu. Bildiğin inşaat usulleriyle yapıldı. Bu pramidin nasıl yapıldığından çok böyle saçma bir inşaatı yapmak için nasıl bir kölelik ve despotizm olduğunu gösteriyor. Ben burada mucize değil insanları nasıl köle yaptıklarını görebiliyorum. 

3) bence mümkün yoksa küsmem. 

4) wirless elektrik. Kablosuz Electric. Bir cümle ya ingilizcedir. Ya türkçe. Ben today sinema go. Gibi bir cümle olmaz. 

Elbette tesla ve alternatif akım çok önemli konular. Ama elektrikten anladığımız temel şey bildiğin barajdan gelen 220 volttur. Valla kablosuz elektrik şuan olsaydı buna en çok tedaş sevindirdi. 

5) ay dünyada idi. Dünyanın bir parçasıydı. Dünyaya çarpan bir meteor sonucunda Kopan parçadır. 

6) yerin 5 metre altında çoğu insan metan gazından zehirlenerek ölür. Bu türkiye de sıkça yaşanan bir iş kazasıdır. 

7) Modernizm ve Sanayi hamleleri eş zamanlıdır. 18. Yy da, kömür, tren, demir çelik vb. Bir çok sanayi fabrikaları da bir çok işçi çalışmasına bu işçilerinde aileleri ile birlikte yaşaması gerekli kılmıştır. Bu sebeple kalabalıklaşan şehirlere apartman dediğimiz yapılar oluşmaya başlanmıştır. 

Çin setti, ayasofya gibi 16 yy. Önceki yapılara "tarihi yapılar" denir. Pramitler modern yapı değil tarihi yapıdır. 

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
21 saat önce, Rhodium yazdı:

1) Kaçtane peygamber gelmiş bilmiyorum. Ama kitap olmayanların da amacı Tanrı öğretisini etrafındaki insanlara anlatmaktır. Peygamber nedir? Sorusuna verilecek cevapla amacı nedir sorusuna verilecek cevap aynı şey. Bu saçma bir soru. Tıpkı ampülün amacı nedir demek gibi bir soru. 

2) ilk pramitler daha basit yapıdadır. Zamanla taşları kesebilecek inşaat ve bildiğimiz kuleleri yapacak el aletlerine ulaştılar. Ve bir çok insan bu şekilde işçi oldu. Bildiğin inşaat usulleriyle yapıldı. Bu pramidin nasıl yapıldığından çok böyle saçma bir inşaatı yapmak için nasıl bir kölelik ve despotizm olduğunu gösteriyor. Ben burada mucize değil insanları nasıl köle yaptıklarını görebiliyorum. 

3) bence mümkün yoksa küsmem. 

4) wirless elektrik. Kablosuz Electric. Bir cümle ya ingilizcedir. Ya türkçe. Ben today sinema go. Gibi bir cümle olmaz. 

Elbette tesla ve alternatif akım çok önemli konular. Ama elektrikten anladığımız temel şey bildiğin barajdan gelen 220 volttur. Valla kablosuz elektrik şuan olsaydı buna en çok tedaş sevindirdi. 

5) ay dünyada idi. Dünyanın bir parçasıydı. Dünyaya çarpan bir meteor sonucunda Kopan parçadır. 

6) yerin 5 metre altında çoğu insan metan gazından zehirlenerek ölür. Bu türkiye de sıkça yaşanan bir iş kazasıdır. 

7) Modernizm ve Sanayi hamleleri eş zamanlıdır. 18. Yy da, kömür, tren, demir çelik vb. Bir çok sanayi fabrikaları da bir çok işçi çalışmasına bu işçilerinde aileleri ile birlikte yaşaması gerekli kılmıştır. Bu sebeple kalabalıklaşan şehirlere apartman dediğimiz yapılar oluşmaya başlanmıştır. 

Çin setti, ayasofya gibi 16 yy. Önceki yapılara "tarihi yapılar" denir. Pramitler modern yapı değil tarihi yapıdır. 

12 TONLUK TAŞLAR 5000 YIL ÖNCE METRELERCE YUKARI DİZİLMİŞ, SEN BUNA BASİT DİYORSUN, 6000 YIL ÖNCESİNDEN

BAHSEDİYORUZ, ALET YOK HİÇ BİRŞEY YOK, DİYELİMKİ ALET VAR, O TAŞLAR NASIL DİZİLDİ?

BENİM ARADIĞIM ASIL  CEVABI HİÇ KİMSE VEREMİYOR, ÇÜNKÜ ÇOK ZOR BİR SORUDUR. 

ŞU AN BİLE 12 TONLUK TAŞLARI,  O KADAR YÜKSEĞE  DİZEBİLİCEK, TEKNOLOJİ ÇOK AZDIR. 

DEVASA VİNÇLER BİLE EN FAZLA 5 TON KALDIRIR... 

ÇOCUKMUSUN SEN  YA?   VERDİĞİN CEVAPLAR , ERGENCE,,

KİTAPSİZ PEYGAMBER OLMAZ, 

TANRI ÖĞRETİSİ KİTAPLA OLUR, DİNLE OLUR, YOKSA 224.000 PEYGAMBER İŞTE BÖYLE UNUTULUR GİDER,

BIRAK KİTAP OLANLARI BİLE UNUTULUCAK.

MİLYARLARCA YIL DEDİM, AMA KAÇ MİLYAR YIL ÖNCE? ONU DEMEDİM, RAKAM VERMEDİM,

15 MİLYAR YIL ÖNCE AY YOKTU, DÜNYADA YOKTU, EVRENDE YOKTU..

AYIN 2 MİLYAR YIL ÖNCE AYNI YERDE OLDUGUNU BİLEMEYİZ. OLABİLİR AMA OLMUYABİLİR. KESİN BİLGİ VERMİYELİM LÜTFEN..

VERDİĞİN DİĞER CEVAPLARA KATILIYORUM, OLDUKÇA MANTIKLI.. 

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
58 minutes ago, Doğuştan işşiz said:

12 TONLUK TAŞLAR 5000 YIL ÖNCE METRELERCE YUKARI DİZİLMİŞ, SEN BUNA BASİT DİYORSUN, 6000 YIL ÖNCESİNDEN

BAHSEDİYORUZ, ALET YOK HİÇ BİRŞEY YOK, DİYELİMKİ ALET VAR, O TAŞLAR NASIL DİZİLDİ?

BENİM ARADIĞIM ASIL  CEVABI HİÇ KİMSE VEREMİYOR, ÇÜNKÜ ÇOK ZOR BİR SORUDUR. 

ŞU AN BİLE 12 TONLUK TAŞLARI,  O KADAR YÜKSEĞE  DİZEBİLİCEK, TEKNOLOJİ ÇOK AZDIR. 

DEVASA VİNÇLER BİLE EN FAZLA 5 TON KALDIRIR... 

ÇOCUKMUSUN SEN  YA?   VERDİĞİN CEVAPLAR , ERGENCE,,

KİTAPSİZ PEYGAMBER OLMAZ, 

TANRI ÖĞRETİSİ KİTAPLA OLUR, DİNLE OLUR, YOKSA 224.000 PEYGAMBER İŞTE BÖYLE UNUTULUR GİDER,

BIRAK KİTAP OLANLARI BİLE UNUTULUCAK.

MİLYARLARCA YIL DEDİM, AMA KAÇ MİLYAR YIL ÖNCE? ONU DEMEDİM, RAKAM VERMEDİM,

15 MİLYAR YIL ÖNCE AY YOKTU, DÜNYADA YOKTU, EVRENDE YOKTU..

AYIN 2 MİLYAR YIL ÖNCE AYNI YERDE OLDUGUNU BİLEMEYİZ. OLABİLİR AMA OLMUYABİLİR. KESİN BİLGİ VERMİYELİM LÜTFEN..

VERDİĞİN DİĞER CEVAPLARA KATILIYORUM, OLDUKÇA MANTIKLI.. 

Dostum, mö 1500 yıllık protez "metal" kol dahi var. 50 bin yıllık metal iğne dahi var. Öncelikle taşı taşımaktan çok kesmek sorun. Tarihin inşaat sektörü bizden çok daha fazla tecrübe ile doludur.  Örneğin topraktan tuğla yapmayı 10 bin yıldır denemişlerken biz daha çelik yapıyı 50 yıldır deniyoruz. Tecrübe ile teknoloji aynı şey değildir. Bak bu günlerde 7 küsür depremle İstanbulda neler olacağını tartışıyoruz. Teknolojimiz var: devasa kamyonlarımız, vinçlerimiz, dozerlerimiz, autocad, vs. Vs. Ama aklımız ve tarihin tecrübesi yok ki binlerce insan ölecek. Örneğin Osmanlı'da mimari projeler kağıdın 5 e katlanması ile yapılırdı. Bu şekilde 16 baklavanın sadece birine yapılan çizim katların kopyasına çıkarılarak simetrik bir alan elde edilirdi. 

Şimdi pramitlerin inşasında helezonik şekilde toprakla yol yapıldı. Piramit yükseldikçe etrafındaki toprakta yükseltildi. Piramit bittiğinde toprağa gömülü bir dağ halindedir. Taşlar hesaplara göre 1000 e yakın işçi ile 15 - 20 yılda taşındı. Taşınırken de fatihin gemileri gibi altlarına silindirler konularak itildi. 2-3 yıl bir süreç içindede pramidin etrafındaki toprak alındı. Tabi toprakla beraber ölen işçilerinde cesetleride alınmış oldu. Buda inşaatın yapımını bir sır haline getirdi. Çünkü toprağın alınması tüm arkeolojik kanıtları yok ediyor. 

Peygamber: Çok veya Tek tanrılı inançlarda, Tanrının, tanrının kendisini anlatması için belirlediği insandır. Tanımı kısaca bu. Burada Tanrı ansiklopedi  de yazdırabilir şiirde ezberletebilir. İlla bir kitap vb. olacak diye bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
7 saat önce, Rhodium yazdı:

Dostum, mö 1500 yıllık protez "metal" kol dahi var. 50 bin yıllık metal iğne dahi var. Öncelikle taşı taşımaktan çok kesmek sorun. Tarihin inşaat sektörü bizden çok daha fazla tecrübe ile doludur.  Örneğin topraktan tuğla yapmayı 10 bin yıldır denemişlerken biz daha çelik yapıyı 50 yıldır deniyoruz. Tecrübe ile teknoloji aynı şey değildir. Bak bu günlerde 7 küsür depremle İstanbulda neler olacağını tartışıyoruz. Teknolojimiz var: devasa kamyonlarımız, vinçlerimiz, dozerlerimiz, autocad, vs. Vs. Ama aklımız ve tarihin tecrübesi yok ki binlerce insan ölecek. Örneğin Osmanlı'da mimari projeler kağıdın 5 e katlanması ile yapılırdı. Bu şekilde 16 baklavanın sadece birine yapılan çizim katların kopyasına çıkarılarak simetrik bir alan elde edilirdi. 

Şimdi pramitlerin inşasında helezonik şekilde toprakla yol yapıldı. Piramit yükseldikçe etrafındaki toprakta yükseltildi. Piramit bittiğinde toprağa gömülü bir dağ halindedir. Taşlar hesaplara göre 1000 e yakın işçi ile 15 - 20 yılda taşındı. Taşınırken de fatihin gemileri gibi altlarına silindirler konularak itildi. 2-3 yıl bir süreç içindede pramidin etrafındaki toprak alındı. Tabi toprakla beraber ölen işçilerinde cesetleride alınmış oldu. Buda inşaatın yapımını bir sır haline getirdi. Çünkü toprağın alınması tüm arkeolojik kanıtları yok ediyor. 

Peygamber: Çok veya Tek tanrılı inançlarda, Tanrının, tanrının kendisini anlatması için belirlediği insandır. Tanımı kısaca bu. Burada Tanrı ansiklopedi  de yazdırabilir şiirde ezberletebilir. İlla bir kitap vb. olacak diye bir şey yok.

Mesele taşı kesmek veya taşımak değil, o taşı metrelerce yukarı kaldırmak,100.000 yıl önce bile, o taşları

kesebilir, ve taşıyabilirsiniz, benim aradığım cevap gerçekten verilmiyor, o devasa taşlar, hangi cihazla

kaldırıldı? cihaz diyorum, çünkü elle ve insan  gücüyle o taşları  metrelerce yükseğe  kaldırmak imkansızdır. 

12 tonluk bir ağırlıktan bahsediyoruz

,

piramitlerin etrafında toprak yok, kum vardır.torak olsa bile verdiğin örnekleme ,bir işe yaramaz,

topragı veya kumu yükselterek o taşları dizemezsiniz,çünkü piramitler yükseldikçe açılarıda genişliyor, çünkü yükseldikçe küçülüyor.. 12 tonluk taşlar,düzenli biçimde dizilmiş,

6000 yıl önce , bir asansör veya başka  bir araç kullanılmış olmalı. 

ayrıca 7000 yıl önce, 12 tonluk taşları taşımak için, veya kesmek için kullanılan ,araçlarda yok , kaynaklarda,

bu kadar düzenli nasıl kesilmiş? bu kadar düzenli bir biçimde nasıl dizilmiş?

şun anki teknoloji bile, piramit inşaa edemez..

sen iyimisin arkadaşım? ne zırvalıyorsun?

kitapsiz , dinsiz peygamber olmaz!

musa isa muhammed, kitap olmasaydı, peygamber olmazdı, hiç kimse inanmazdı, en cahili bile inanmazdı...

image.jpeg.5044ac3c1a8d71657c85cac13193d0f2.jpeg

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

kitapsiz en fazla buda  olabilirsiniz..buda peygamber değil tanrıda değil sadece insan öğretileri, hala insanlar tarafından

benimseniyor. 

hatta filimleri var, hayatını anlatıyor, izlersen anlarsın..

1: şişman buda, gerçek buda değildir.

2. zayıf olan gerçektir.

şişmanlatılmış buda tanrılaştırılmış bir fügürdür.

buda öğretisindeki aıl amaç  doğaya ibadet ederek, en üst ruha ulaşmaktır, yani nirvanaya.

buda ile ilgili görsel sonucubuda ile ilgili görsel sonucu

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Doğuştan işşiz said:

Mesele taşı kesmek veya taşımak değil, o taşı metrelerce yukarı kaldırmak,100.000 yıl önce bile, o taşları

kesebilir, ve taşıyabilirsiniz, benim aradığım cevap gerçekten verilmiyor, o devasa taşlar, hangi cihazla

kaldırıldı? cihaz diyorum, çünkü elle ve insan  gücüyle o taşları  metrelerce yükseğe  kaldırmak imkansızdır. 

12 tonluk bir ağırlıktan bahsediyoruz

,

piramitlerin etrafında toprak yok, kum vardır.torak olsa bile verdiğin örnekleme ,bir işe yaramaz,

topragı veya kumu yükselterek o taşları dizemezsiniz,çünkü piramitler yükseldikçe açılarıda genişliyor, çünkü yükseldikçe küçülüyor.. 12 tonluk taşlar,düzenli biçimde dizilmiş,

6000 yıl önce , bir asansör veya başka  bir araç kullanılmış olmalı. 

Öyle bir şey kullanılmamış. Kum var diyorsun işte, cevabı bu. Kumdan rampa yapıp çıkarmış adamlar. 

ayrıca 7000 yıl önce, 12 tonluk taşları taşımak için, veya kesmek için kullanılan ,araçlarda yok , kaynaklarda,

bu kadar düzenli nasıl kesilmiş? bu kadar düzenli bir biçimde nasıl dizilmiş?

Bunlar için bornz aletler kullanılmış. Bronz, ya da bakır, kumtaşını rahat keser. Aslında önemli noktada uygulanan şey, patlatma yöntemi denen şey. Bunda, anakayada delikler açılır, buralardan kamalar çakılır. Genişlemeye zorlanan taşta "patlar", yani o deliklerin çizgisinden kopar, patlamış gibi yerinden çıkar. 

Sorun granitleri kesmek aslında. Şu dikilitaş yaptıkları. Ama onu da nasıl yaptıkları biliniyor, kum kullanmışlar, kayayı ısıtıp. 

12 tonluk taşları da nil üzerinden teknelerle taşımışlar. Piramtiler yapıldığı zaman, nil, primatlere çok yakınmış zaten. 

Peki bunları nerden biliyoruz? Çünkü adamlar bunları, taşa, kağıda falan yazmış.

59c8410e61361f11f04d9a8a

Adam baya baya dert yanıyor. Bu ve adamları nilden taş taşıma işi yapıyormuş, ama ona taşları rampadan çıkarttırmışlar falan. Herif günlük tutmuş, adım adım hepsi anlatılıyor. Tek elde olanda bu değil zaten. 

Kimiside iş yapılırken öylece kalan şeylerden öğreniliyor. 

unfinished-obelisk-aswan-egypt-1.jpg

Bu taş bitmemiş, zira yapılırken bir çatlak oluşmuş. 

şun anki teknoloji bile, piramit inşaa edemez..

Eğer şu anki teknoloji olsaydı, bu taş çatlamazdı. Çünkü çatlamasına sebep olan, taşın ısıtılması/soğuması olmuş. Granit ısıtılınca, yumuşuyor ve kolayca kesilebiliyor. Kesme için, kum serpilip, bakır bıçakla kesme hareketi yapılıyormuş. Bakırın kalıntıları taşın yüzeyinde var hala. Bakır, kumu hareket ettiriyor, kumda taşı kesiyormuş. Ama bugünün teknolojisi, bu taşı daha zahmetsiz kesecek elmas zincir testereler falan kullanıyor. Böyle bri teçhizat olsaydı, ki hatta 200 yıl önce olan teçhizat olsaydı, bu taş asla yarım kalmazdı. 

sen iyimisin arkadaşım? ne zırvalıyorsun?

Evet, aynen. İnsan aklını hafife alıyorsunuz. Bugün aya giden teknolojiyi yapan insan, 5000 yıl önceki insanla aynı insan. Bilim, bilgi, gökten gıdım gıdım, tanrının canı çektiğinde bize lutfettiği şeyler değil. İsteyen her zaman gidip, bilgiyi bulmuş, kullanmıştır. Mısırlılarda bunu yapmış, hepsi bu. 

Otur şunu izle, mısırlılar nasıl öğrenmiş piramit yapmayı, baya bir fikir sahibi olursun.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
7 saat önce, anibal yazdı:

Öyle bir şey kullanılmamış. Kum var diyorsun işte, cevabı bu. Kumdan rampa yapıp çıkarmış adamlar. 

Bunlar için bornz aletler kullanılmış. Bronz, ya da bakır, kumtaşını rahat keser. Aslında önemli noktada uygulanan şey, patlatma yöntemi denen şey. Bunda, anakayada delikler açılır, buralardan kamalar çakılır. Genişlemeye zorlanan taşta "patlar", yani o deliklerin çizgisinden kopar, patlamış gibi yerinden çıkar. 

Sorun granitleri kesmek aslında. Şu dikilitaş yaptıkları. Ama onu da nasıl yaptıkları biliniyor, kum kullanmışlar, kayayı ısıtıp. 

12 tonluk taşları da nil üzerinden teknelerle taşımışlar. Piramtiler yapıldığı zaman, nil, primatlere çok yakınmış zaten. 

Peki bunları nerden biliyoruz? Çünkü adamlar bunları, taşa, kağıda falan yazmış.

59c8410e61361f11f04d9a8a

Adam baya baya dert yanıyor. Bu ve adamları nilden taş taşıma işi yapıyormuş, ama ona taşları rampadan çıkarttırmışlar falan. Herif günlük tutmuş, adım adım hepsi anlatılıyor. Tek elde olanda bu değil zaten. 

Kimiside iş yapılırken öylece kalan şeylerden öğreniliyor. 

Bu taş bitmemiş, zira yapılırken bir çatlak oluşmuş. 

Eğer şu anki teknoloji olsaydı, bu taş çatlamazdı. Çünkü çatlamasına sebep olan, taşın ısıtılması/soğuması olmuş. Granit ısıtılınca, yumuşuyor ve kolayca kesilebiliyor. Kesme için, kum serpilip, bakır bıçakla kesme hareketi yapılıyormuş. Bakırın kalıntıları taşın yüzeyinde var hala. Bakır, kumu hareket ettiriyor, kumda taşı kesiyormuş. Ama bugünün teknolojisi, bu taşı daha zahmetsiz kesecek elmas zincir testereler falan kullanıyor. Böyle bri teçhizat olsaydı, ki hatta 200 yıl önce olan teçhizat olsaydı, bu taş asla yarım kalmazdı. 

Evet, aynen. İnsan aklını hafife alıyorsunuz. Bugün aya giden teknolojiyi yapan insan, 5000 yıl önceki insanla aynı insan. Bilim, bilgi, gökten gıdım gıdım, tanrının canı çektiğinde bize lutfettiği şeyler değil. İsteyen her zaman gidip, bilgiyi bulmuş, kullanmıştır. Mısırlılarda bunu yapmış, hepsi bu. 

Otur şunu izle, mısırlılar nasıl öğrenmiş piramit yapmayı, baya bir fikir sahibi olursun.

12 TONLUK TAŞLARIN, KUMA KONULARAK YÜKSELTİDİGİNE, İNANMAK ÇOK GÜÇ, ZİRA  KUMDAN RAMPA YAPMAK, KOLAY FAKAT KUMDAN RAMPA YAPIP , O TAŞLARI YÜKSELDİKÇE AÇILARI GENİŞLİYEN BİR PİRAMİDE YERLEŞTİMEK İMKANSIZDIR. 

AYRICA PİRAMİT GRANİT TAŞ DEĞİL, BİLDİĞİN KİREÇ TAŞINDAN YAPILMIŞTIR.

7000 YIL ÖNCE 12 TONLUK TAŞLARI , KESMEK İÇİN, CİDDİ ANLAMDA, TEKNOLOJI GEREKİYOR.

BAHSETTİĞİNİZ HİYOROGLİFLERDE İSE, PİRAMİDİN, YAPILIŞ AŞAMALARI DEĞİL , İŞÇİLERİN ,GÜNLÜK, YAPTIĞI RÜTÜN İŞLERİN BİR RAPORU ÇİZİLMİŞTİR, MUHASEBE KAYITLARI, VE İŞÇİLERİN NE YEDİKLERİ 

İLE İLGİLİ  GÖRSELLERDİR. 

PİRAMİTLERİN NASIL YAPILDIĞINA DAİR, GÖRSELLER  BİLE GERÇEĞİ İSPATLAMIYOR.BU TEKNİKLE PİRAMİT İNŞAA EDİLMEZ.. İNTERNETTE GÖRDÜĞÜNÜZ HER BİLGİYE İNANMAYIN LÜTFEN.

https://www.cnnturk.com/dunya/piramitlerin-nasil-yapildigi-gizemi-3-bin-yillik-gunlukle-cozuldu?page=5

AYRICA, 7000 YIL ÖNCE YERİN  25 METRE DERİNLİĞİNE İNİCEK KADAR, KAZILMASI, 7000 YIL ÖNCEKİ TEKNOLOJİ İLE SADECE HAYALDİ.

DAHA ÜSTÜN BİR MEDENİYET YARDIM ETMİŞ GİBİ DURUYOR.

ŞU ANKİ GREYDERLER BİLE BU KADAR DERİNLİĞİ 2 GÜNDE KAZABİLİR. 

SON BİRŞEY DAHA SÖYLÜM, İNTERNETTE BU ARAŞTIRMA İLE İLGİLİ CİDDİ KAYNAKLAR VE İSPATLAR 

OLMAMASI BENİM TEORİMİ  GÜÇLENDİRİYOR.. 

GİZE PİRAMİDİNİN YAPILMADAN ÖNCEKİ ÇİZİM PLANI YANİ PROJESİ BİLE,  CİDDİ ANLAMDA, 

TEKNOLOJI GEREKTİRİYOR.

İNSAN GÜCÜYLE OLMASI MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR..

Şekil 7: Giza piramitleri ve planları.

Şekil 2: Mastaba Çizimi.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Doğuştan işşiz yazdı:

bu gösterdiğiniz kesilmiş taş değil, yer altı şehridir.

yeraltı şehri değil.

istanbulda dikilitaş var ya onun kesilmemiş halinin bir benzeri :)

Dikilitaş ilk olarak Mısır firavunu III. Tutmosis tarafından MÖ 15. yüzyılda yaptırılmış ve Karnak tapınağının yedinci pilonunun güneyine dikilmişti. Roma imparatoru II. Constantius MS 357 yılında dikilitaşı tahtta bulunuşunun 20. yılı onuruna Nil ırmağı üzerinden İskenderiye şehrine getirtti. Daha sonra, MS 390 yılında imparator I. Theodosius dikilitaşı gemi ile İstanbul'a getirterek Hipodrom'da şimdiki yerine diktirdi.[1]

Dikilitaş kırmızı Asvan granitinden yapılmıştı ve orijinal yüksekliği 30 m idi. Ama ya nakliye sırasında ya da şimdiki yerine yerleştirilirken alt bölümü tahrip olduğu için bugünkü yüksekliği 18,45 m'dir (kaidesi ile birlikte 24,87 m). Ağırlığı yaklaşık olarak 200 ton'dur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dikilitaş_(Sultanahmet)

Bu 200 ton taşı nasıl dikmişler?:)

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kulakları çınlasın, bir zamanlar Erich von Däniken adında bir sahtekăr vardı.

Gördüğü herşeyi uzaylılara yorumluyordu, kitaplar yazıyordu ve saf insanlar sayesinde köşeyi dönmüştü.

Sonra n´oldu, biliyor musunuz?

Yıllar sonra, tabii bu arada küpünü çoktan doldurmuş idi, yazdıklarının hemen hepsinin bilimsel olmadığını ve çoğu kere zorlama yorumlar yaptığını itiraf etmişti. :D

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Doğuştan işşiz said:

12 TONLUK TAŞLARIN, KUMA KONULARAK YÜKSELTİDİGİNE, İNANMAK ÇOK GÜÇ, ZİRA  KUMDAN RAMPA YAPMAK, KOLAY FAKAT KUMDAN RAMPA YAPIP , O TAŞLARI YÜKSELDİKÇE AÇILARI GENİŞLİYEN BİR PİRAMİDE YERLEŞTİMEK İMKANSIZDIR. 

O senin dar ufkun.

Bir şeyi kaçırıyorsun. Sen bile çıkıp, insan gücüyle imkansız diyorsun. Peki, 4000 yıl önce gören ne derdi? Evet, tanrıların işi derdi. Zaten amaçta buydu, Firavun bir tanrıydı. Tanrılara yakışır şeyler yapması lazımdı ve yaptı.

Ve Kumdan rampa yaparak vs. o taşları yerleştirmek gayet mümkün, hiç merak etme. Piramitlerin bu şekilde yapıldığını biliyoruz, dikilitaşları dikmek için daha başka yollarda var, hangi taş hangi yolla yapıldı, bu pek bilinemiyor haliyle. 

AYRICA PİRAMİT GRANİT TAŞ DEĞİL, BİLDİĞİN KİREÇ TAŞINDAN YAPILMIŞTIR.

Söyledik ya. Kireçtaşını işlemek, taşımak falan graniti işlemekten çok çok daha kolay. 

7000 YIL ÖNCE 12 TONLUK TAŞLARI , KESMEK İÇİN, CİDDİ ANLAMDA, TEKNOLOJI GEREKİYOR.

Mısırlıların bu teknolojisi olduğunu gayet iyi biliyoruz. Gösterdik işte sana, nasıl yapılmış diye. Ve söylüyoruz, onların yaptığı şekilde, granit gayet güzel kesilip biçiliyor. Tek gereken zaman ve işçiler ki, o devir insanında en bol olan şeyler bunlardı.

BAHSETTİĞİNİZ HİYOROGLİFLERDE İSE, PİRAMİDİN, YAPILIŞ AŞAMALARI DEĞİL , İŞÇİLERİN ,GÜNLÜK, YAPTIĞI RÜTÜN İŞLERİN BİR RAPORU ÇİZİLMİŞTİR, MUHASEBE KAYITLARI, VE İŞÇİLERİN NE YEDİKLERİ 

Okuduğunu nerenle okuyorsun, pek anlaşılmıyor. O hiyerogliflerde, adamın nil nehrinden taşları nasıl taşıdığı, kum rampadan nasıl çıkarıldığı falan gayet açık açık anlatılıyor. Kaç defa söylememiz lazım?

İLE İLGİLİ  GÖRSELLERDİR. 

PİRAMİTLERİN NASIL YAPILDIĞINA DAİR, GÖRSELLER  BİLE GERÇEĞİ İSPATLAMIYOR.BU TEKNİKLE PİRAMİT İNŞAA EDİLMEZ.. İNTERNETTE GÖRDÜĞÜNÜZ HER BİLGİYE İNANMAYIN LÜTFEN.

https://www.cnnturk.com/dunya/piramitlerin-nasil-yapildigi-gizemi-3-bin-yillik-gunlukle-cozuldu?page=5

O teknikle piramit işlenir, işlenmişte, işte orada duruyorlar. Emeğe saygı. Eski mısırda insanlar emek vermiş, o muazzam şeyleri yapmış işte. İnternette gördüğüm hiç bir bilgiye inanmam ama, görünen o ki, sağda solda duyduğu herşeye inanan sensin. 

AYRICA, 7000 YIL ÖNCE YERİN  25 METRE DERİNLİĞİNE İNİCEK KADAR, KAZILMASI, 7000 YIL ÖNCEKİ TEKNOLOJİ İLE SADECE HAYALDİ.

Hayal mayal değil, kazman varsa, kazarsın, hiç sorun olmaz. Ki, mısırlılarda yeterince kazması olan, zengin bir milletti.

DAHA ÜSTÜN BİR MEDENİYET YARDIM ETMİŞ GİBİ DURUYOR.

ŞU ANKİ GREYDERLER BİLE BU KADAR DERİNLİĞİ 2 GÜNDE KAZABİLİR. 

SON BİRŞEY DAHA SÖYLÜM, İNTERNETTE BU ARAŞTIRMA İLE İLGİLİ CİDDİ KAYNAKLAR VE İSPATLAR 

OLMAMASI BENİM TEORİMİ  GÜÇLENDİRİYOR.. 

GİZE PİRAMİDİNİN YAPILMADAN ÖNCEKİ ÇİZİM PLANI YANİ PROJESİ BİLE,  CİDDİ ANLAMDA, 

TEKNOLOJI GEREKTİRİYOR.

İNSAN GÜCÜYLE OLMASI MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR..

Yapılışına bakınca, baya baya bronza çağı medeniyetinden fazlası görünmüyor. Daha önce de söyledim, eğer bugünün, hatta 200 yıl öncenin teknolojisi dahi olsaydı, o piramitler şimdi olduklarından çok çok daha mükemmel olurlardı. Daha hatta, 3500 değilde, 2500 yıl öncenin teknolojisi kullanılsaydı, gene çok daha iyi netice alınırdı. Ne değişti dersen, o piramitler bronz çağı teknolojisiydi, 2500 yıl önce ise demir çağındaydık ki, demirin bu gibi işlerde katkısı çok çok dramatiktir. 

Sitelerde Paylaş

bu gösterdiğiniz kesilmiş taş değil, yer altı şehridir.

Son ziyaretimde, hiç şehe filan benzemiyoru, bildiğin kayayı oymuş adamlar, dikilitaş olmuş, yarıda bırakmışlar. 

Yani, şu an, duning-krueger sendromuna kapıldın gidiyorsun. Bir şeyleri yanlış biliyor olduğunu kabullenmek yerine, daha kötü yanlış bilmeye, yanlışını savunmak için kendini aldatmaya başlıyorsun. 

Sitelerde Paylaş
On 01.10.2019 at 21:45, Doğuştan işşiz yazdı:

1: 4 peygamber dışında, 124.000 peygamberin geliş amaçları nedir?(kitapları yok, )

2: piramitler 6000 yıl önce hangi teknolojı ile 10 tonluk taşlar nasıl dizildi?

3: farklı galaksilerde bilinçli yaşam varmı?

4: 7000 yıl önce piramitlerdeki wireless elektrik

sistemi nasıl çalışıyordu?

5: ay milyarlarca yıl önce nerdeydi?

6: bilim adamları, piramitte kimyasal tepkimeye kalarak, neden zehirlenerek öldü?

7: piramitler neden inşa edilmiş ilk modern yapılardır?

Piramitlerde wireless elektrik olduğu/kullanıldığı palavra.

(Turist çekmek ve mısır piramitlerini gizemli göstermek için kasıtlı olarak mısır yönetimi tarafından da

bir şekilde dolaylı desteklenen tuzak, keşke stargate kafasıyla bir durum olsaydı. Mısır yönetimi piramitlerin gizemli-mistik havası bozulmasın diye bazı bilimsel çabaları da engelliyor. Onun dışında 3 büyük piramitin içinde ne var ne yok zaten belli, öyle yok gizemli oda, yok sütü koyuyorsun kola, buzu atıyorsun muz alıyorsun gibi bir durum yok.) 

kandırmaca...

İnternette dolaşan her türlü bilgiye itimat etmeyin.

--Piramitlerin öyle yok uzaylı-dini, gizemli bir tarafı yok. 

--Eski  devasa mezar anıtlar 

--O yüzyılda yapılabilecek en yüksek ve en mantıklı yapıların piramit vari olması normal. (bina statiği olarak), bu da garip değil.

--Gökyüzündeki yıldız hareketleri ve pozisyonlarına göre piramitlerin konumlarında da bir gariplik yok. sabah akşam gökyüzünü izleyen bir kitle.

-- Piramitlerin içinde bulunmuş ve mumya filmlerine ilham vermiş herkesi zehirleyen ve lanetleyen bir firavun-mumya yok, hiç olmadı. çünkü çok eski zamanlardan beri mezar yağmacılarından dolayı zaten halihazırda modern çağa kadar piramitlerin içi tahrip edilmiş durumda. (Napolyon bile mısır fethinde piramite girip geziyor)

--Bu efsanenin yayılma sebebi, kolpacı gazeteciler ve holywood etkisi... 20y başında mısır yeni krallıktaki krallar vadisinde, bütün diğer firavun mezarları yağmalanmış ancak çocuk kral tutankamunun mezarının tahrip edilmemiş olmadan bulunması üzerine, pompalanan bir palavra. (Burdaki kişilerin birer birer lanetin etkisiyle çok geçmeden ölmesi vs yalan).

Eski ve kadim mimari ve teknikle insan eliyle nasıl yapıldığı gün geçtikçe ortaya çıkıyor.

İnşaatında görev alan çalışanların kullandıklar aletler, inşaat projesine ilişkin eski mimarların papirüsleri arkeolojik delilleriyle ortaya konmaktadır.

Kabaca bügün kullanılmayan, bilinmeyen ama antik çağda efektif bir şekilde dev kireç taşlarının nasıl düzgün bir şekilde kesilip taşınması

faaliyetinin nasıl ortaya çıkarıldığı gibi ilginç mühendislik-mimarlık belgeselleri de var. (Mısırlarının bu dev taşları nasıl düzgün bir şekilde kolaylıkla eski tekniklerle kestiklerinin ortaya çıkarılması gibi)

Bugün bazı inşaat teknik ince detayları bilinmese de, 

mısır piramitlerinin yapımında bir gizem yok. Taşların nerden getirildiğinden, nasıl taşındığına, hangi hesap hataları yapıldığına kadar...

Düşün mısır piramitlerinin hiç gizemi yok, çok eski taş mezar demek mi kulağa hoş geliyor, mısır piramitlerinin gizemi çözülemedi, süper teknoloji palavraları mı ?  o kadar süper teknolojik olsa, üzerinden Amerika, israil, ingiltere gibi ülkeler olurdu.... saksıyı çalıştırın.

tarihinde F€llix tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)
8 saat önce, F€llix yazdı:

Piramitlerde wireless elektrik olduğu/kullanıldığı palavra.

(Turist çekmek ve mısır piramitlerini gizemli göstermek için kasıtlı olarak mısır yönetimi tarafından da

bir şekilde dolaylı desteklenen tuzak, keşke stargate kafasıyla bir durum olsaydı. Mısır yönetimi piramitlerin gizemli-mistik havası bozulmasın diye bazı bilimsel çabaları da engelliyor. Onun dışında 3 büyük piramitin içinde ne var ne yok zaten belli, öyle yok gizemli oda, yok sütü koyuyorsun kola, buzu atıyorsun muz alıyorsun gibi bir durum yok.) 

kandırmaca...

İnternette dolaşan her türlü bilgiye itimat etmeyin.

--Piramitlerin öyle yok uzaylı-dini, gizemli bir tarafı yok. 

--Eski  devasa mezar anıtlar 

--O yüzyılda yapılabilecek en yüksek ve en mantıklı yapıların piramit vari olması normal. (bina statiği olarak), bu da garip değil.

--Gökyüzündeki yıldız hareketleri ve pozisyonlarına göre piramitlerin konumlarında da bir gariplik yok. sabah akşam gökyüzünü izleyen bir kitle.

-- Piramitlerin içinde bulunmuş ve mumya filmlerine ilham vermiş herkesi zehirleyen ve lanetleyen bir firavun-mumya yok, hiç olmadı. çünkü çok eski zamanlardan beri mezar yağmacılarından dolayı zaten halihazırda modern çağa kadar piramitlerin içi tahrip edilmiş durumda. (Napolyon bile mısır fethinde piramite girip geziyor)

--Bu efsanenin yayılma sebebi, kolpacı gazeteciler ve holywood etkisi... 20y başında mısır yeni krallıktaki krallar vadisinde, bütün diğer firavun mezarları yağmalanmış ancak çocuk kral tutankamunun mezarının tahrip edilmemiş olmadan bulunması üzerine, pompalanan bir palavra. (Burdaki kişilerin birer birer lanetin etkisiyle çok geçmeden ölmesi vs yalan).

Eski ve kadim mimari ve teknikle insan eliyle nasıl yapıldığı gün geçtikçe ortaya çıkıyor.

İnşaatında görev alan çalışanların kullandıklar aletler, inşaat projesine ilişkin eski mimarların papirüsleri arkeolojik delilleriyle ortaya konmaktadır.

Kabaca bügün kullanılmayan, bilinmeyen ama antik çağda efektif bir şekilde dev kireç taşlarının nasıl düzgün bir şekilde kesilip taşınması

faaliyetinin nasıl ortaya çıkarıldığı gibi ilginç mühendislik-mimarlık belgeselleri de var. (Mısırlarının bu dev taşları nasıl düzgün bir şekilde kolaylıkla eski tekniklerle kestiklerinin ortaya çıkarılması gibi)

Bugün bazı inşaat teknik ince detayları bilinmese de, 

mısır piramitlerinin yapımında bir gizem yok. Taşların nerden getirildiğinden, nasıl taşındığına, hangi hesap hataları yapıldığına kadar...

Düşün mısır piramitlerinin hiç gizemi yok, çok eski taş mezar demek mi kulağa hoş geliyor, mısır piramitlerinin gizemi çözülemedi, süper teknoloji palavraları mı ?  o kadar süper teknolojik olsa, üzerinden Amerika, israil, ingiltere gibi ülkeler olurdu.... saksıyı çalıştırın.

Bunlar kandırmaca değildir, teori falanda değil, hepsi gerçekten  denenmiş ve sonuç alınmıştır. 

Bir arkadaşım 2004 yılında mısıra turist olarak gittiğinde ,bazı deneyleri bizzat deneyerek , gerçekleştiğini gözleriyle  görmüştür.

1. Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, doğduğu ve tahta çıktığı günler olmak üzere yılda sadece 2 kez güneş girmektedir.

2. Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

yıl 1933..

3. Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit’in içine bırakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

4. Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

5. Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

6. Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit’in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir..

7. Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

8. Gize’deki üç piramit aralarında bir Pisagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre orani 3: 4 :5′dir.

9. Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır.

10. Bitkiler Piramit’in içinde daha hızlı büyürler.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Doğuştan işşiz said:

Bunlar kandırmaca değildir, teori falanda değil, hepsi gerçekten  denenmiş ve sonuç alınmıştır. 

Bir arkadaşım 2004 yılında mısıra turist olarak gittiğinde ,bazı deneyleri bizzat deneyerek , gerçekleştiğini gözleriyle  görmüştür.

1. Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, doğduğu ve tahta çıktığı günler olmak üzere yılda sadece 2 kez güneş girmektedir.

Piramitte zaten güneş gören tek bir oda var. Bu odaya da güneş sadece iki gün girecek elbette, bunun acayip olan kısmı ne? Eğer güneşin ışığı yeterince ince ve uzun bir yerden geliyorsa, bunun olması zaten kaçınılmazdır, öyle çoook uçuk hesap kitap gerekmez.

Şu bir arkadaş tırıvırısı da bitmez, ne kullanışlı şeydir? Kimdir bu bir arkadaş: her şeyin altından çıkan, muhtemelen 10 mehmet ali erbil fırlamalığında ve 10 cem yılmaz komikliğinde olan macera adamı.. bir olayı başkasına anlatırken keni başımızdan geçse bile "bir arkadaş"lı kurduğumuzda tüm külfeti üzerimizden atacağımız süper misyoner..

2. Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

yıl 1933..

Mumyalar, hala müzelerde falan durmaktadır ve radyoaktif madde falanda içermemektedir. Mumyalama teknolojisi için radyoaktif madde kullanılıp kullanılmadığını araştıranlar bu konuya baya uğraştılar. Bu arada, o 12 bilim adamı da kanserden falan ölmüş değil. 

3. Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit’in içine bırakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

Buna kanıp, o suyu içmeye çıkarak, başına iş almazsın umarım. Bölgedeki hastalıklar hiç tahmin etmeyeceğin kadar berbattır. Kısaca, aslı yok bu lafın.

4. Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

Bunların hepsi gayet güzel çalışmakta olup, defaten kullanılmışlardır. Senin bu ettiğin lafın orjinal şekli şu. Piramidin inşası berbat olduğundan, bu tür araçlar orada fayda etmemektedir. Çünkü, piramidin içinde taşlar düzgünce döşenmiş değil, kabaca yığılmış haldedir. Karışık özellikte taşlardan oluşan bu yığın, taşlar arasındaki boşlukların da çok olması nedeniyle, bu tür eko cihazları için çok fazla gürültü ortaya çıkarmaktadır. 

Ama sıkıntın buysa, array özellikli, yeni modeller, uygun filtreleme yazılımları ile piramitte gayet güzel kullanılabiliyor. Hatta, 2013'te büyük piramitte yeni bir oda bulmuşlardır, yer radarı ile. 

5. Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

Bir martaval daha. O çölde, 3000 yıl önce ölüp kalmış timsahlar dahi bozulmadan kalıyor. Sebebi çöl, havası çok kuru ve çürümeyi geciktiriyor. Ama eğer yeterince beklersen, o yemeklerin nasıl çürüyüp gittiğini kolayca görürsün, hiç endişen olmasın. Ha, bekleme zamanında 1 - 2 hafta olur en fazla. Eğer yemek çöpünün bozulmayacağı yer istiyorsan, piramidin önündeki kumun içine koy, tahminen 5-10 yıl çürümez, öyle kalır. 

6. Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit’in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir..

Buna dair hiç bir kayıt yok. Deneyen bir kaç kişi, bilhassa piramitte çalışanlar, böyle bir şey olmadığını söylüyor. Ama bunun kontrollü deneyini yapmak zaten pek olası değil.

7. Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

Bununda aslı yok. Piramitte içi bilinmeyen hiç bir oda falan yok. Dahası piramidin içinde kaybolamazsın, dümdüz bir tünel, kaybolacak yeri yok.

8. Gize’deki üç piramit aralarında bir Pisagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre orani 3: 4 :5′dir.

Öyle değil, ama, mısırlılar üçgen ne iştir bilmeyecek kadar salak değildi. 

9. Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır.

Ve oradan o taşları güzelce getirecek bir nil nehri akmaktadır. Temin edilebilecek olayına gerek yok, nerden temin edildiği biliniyor zaten. 

10. Bitkiler Piramit’in içinde daha hızlı büyürler.

Bir yere kadar doğru, zira berbat havalandırma nedeniyle, ortamda fazlaca karbondioksit olacaktır. Bu da bitki için daha faydalı olur elbette. Ama aynısı, evinin tuvaleti içinde geçerli. 

Ama asıl sorun şu, piramidin içinde bitkiler hiç büyüyemez. Zira bitkiler yaşamak için fotosentez yapmak zorundadır, bu yüzden ışığa ihtiyaç duyarlar. Velakin, piramidin içinde ışık yoktur. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...