Jump to content

Haydi Bir Benzerini Yazında Görelim?

Recommended Posts

Kur'an'ın konuları ele alma tarzı çok basittir. Etraftaki insanların hepsi bir yaratıcıya açtır. O insanların pozitif değerlerini, kendisi dışındaki olayları anlatırsın olur biter.

El-Tuvalet

1-Sıçtıkları boka bakmıyorlar mı, nasıl rahatlatıyor?

2-Alllah isterse sıçtırmazdı, öyle kalakalırdınız.

3-İşedikleri sidiklere bakmıyorlar mı, nasıl ferahlatıyor?

4-Allah isteseydi işetmezdi, sidik torbaları patlardı.

5-Allah uludur, yücedir,büyüktür.

6-Hiçbir kimse o'nun sanatı ile kıyaslanamaz.

El- Avrat

1-Becerdikleri kadınları görmüyorlar mı?

2-O kadınlara arkalı-önlü birer ikişer delik verdik,

3-Müminler girip çıksınlar diye, haz alsınlar diye.

4-İşte o girip çıktıkları vakit,

5-Sihirli sular kanala girdiği vakit,

6-Allah'ın düzenlediği sanat devreye girer.

7-Dokuz ay sonra bakarsınız ki, çocuk çıkıverir.

8-İşte, inanan kullarımız için ayetlerimizi böyle açıklarız.

Devam edecek...

Zecal.

bence kuran meallerine fazlasıyla benziyor.

önüme sure diye koysalar

ve kuranın tamamını okumamış olsam

bu ayet mekki mi medeni mi diye soracağım. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 361
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sexyhuri,

Yaptığın konuyu sabote etmekten başka birşey değil,Kuran'ın benzerini yazmak zaten zor değil..Bence tarzında bir değişiklik yapsan iyi olur...

Hacı seni uyarmıştı ama ben de uyarmak zorundayım artık..

Sanane adamın tarzından,forumun kuralları ve adminleri var değilmi ? Ben forum kuralları içinde sokratesin hoşuna gidecek tarzda yazılması gerekir diye bir bir şey görmedim. Eğer kurallara aykırı bir şey varsa onlar yapılması gerekeni yaparlar.Ne o öyle kendi kendine adminlik havalarına giriyorsun ki.

Uyarıyormuş,hangi yetki ile uyarıyorsun? Senin bu yaptığına ukalalık denir. Daha dini bırakalı ( gerçi oda şüpheli) iki gün oldu milletin başına diktatör kesilmeye başladın.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Saç Mâ Sûresi

1. Yemîn olsun modlara, müslümana, hıristiyana, ateiste, deiste ki ben bu forumda saçmalıyorum.

2. De ki, müslümanlara ne kadar âyet göstersen beğenmezler.

3. Onlar neden beğenmediklerini de bilmezler.

4. Şüphesiz ki bu, kesin gerçektir.

5. Çelişki vardır. Bunları akıl sahibi bilir ve apaçık gösterir.

6. Ama siz ondan yüz çeviriyorsunuz.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Daha dini bırakalı ( gerçi oda şüpheli) iki gün oldu milletin başına diktatör kesilmeye başladın.

Sen yobazlıkla karşımda 5 vakit namazı savunurken ben hala bu noktadaydım..Ve ben hiçbir zaman bir din mensubu olmadım..

Benim metodum senin gibi yobazları dininden etmeye yetiyor..

Sen ve senin gibiler provoke ederek kişileri soğutuyor ve insanları din bataklığına daha çok bağlanmaya itiyor..

Öğretici olmayı denemelisin..Ben diktatörlük hiçbir zaman yapmam yeterki karşımdaki yobazlığından ve provakasyondan uzak dursun..

Sen bataklığa itiyorsun bende seviyeye göre bataklıktan kurtarmak istiyorum..

Karşında afyonu aşırı derece yutmuş beyinlerini kenara itmiş bir tayfa var ve bunu görmeden provoke ediyorsun..

Selam..

Sitelerde Paylaş
crossfox

ben bir nur talebesinden risale-i nurun dünyanın sayılı ünversitelerinden birinde ders olarak okutulduğunu duydum.bizzat şahit olmadım.araştırabilirsin.yalan söylemiş olmiyim.ama bir çok kişidende duydum.

mısırdaki Mısır el Ezher İslam Üniversitesi sanırım.aynı üniversite coca cola ve pepsi haram diye fetva vermiş bir üniversitedir.bu üniversiten mezun olan hiç kimse avrupa ülkelerinde iş bulamaz ama yinede buraya islam ülkelerinden talep çok yüksektir..rektör yerine bir imam tarafından yönetilir.

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
crossfox

ben bir nur talebesinden risale-i nurun dünyanın sayılı ünversitelerinden birinde ders olarak okutulduğunu duydum.bizzat şahit olmadım.araştırabilirsin.yalan söylemiş olmiyim.ama bir çok kişidende duydum.

o iletinde bizim dinimizin kitabı demiştin ben de kurandan bahsediyorsun sanmıştım, ne bileyim senin dininin kitabının bediüzzaman said nursi (as, oç, aq) efendimiz hazretlerinin risale-i nur külliyatı olduğunu. ben senin müslüman olduğunu düşünerek yazmıştım onu, özür dilerim. yoksa jadının yazdığı gibi birşeyi bende duymuştum fakat o üniversite dünyanın sayılı üniversitelerinden mi bilemeyeceğim şimdi, ne bileyim kola haram diye fetva vermişlerse, sen de bir düşün derim ben ;) ha belki sırf bu özelliği yüzünden sayılıdır, başka üniversiteler bu kadar sapıtmamıştır henüz.

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

-Ateist arkadaşlar Yüce Allah'a "Hayvan" dediğini gördünüz , ben kötü söz söyleyince kabahatli oluyorum bide.Xislam arkadaşım senin gideceğin yer cehennemin dibidir , bu kadar şerefsizliği Allah kabul etmez , bundan sonra sana tövbe kapısı bile kapanmıştır yani.

Ben allahtan bahsetmedimki.

Ben muhammed gibi insanları kandıran hayvanlardan bahsettim kuşkusuz allah varlığı olsa islam gibi diğer dinler allahın varlığını kirletmek için var.

Sitelerde Paylaş

zaten ben duyduğumu söyledim.emin olduğum birşey diildi.ama neden olmasın.islamdan başka din varmı?ayrıca sizin o bahsettiğiniz jadı,kolanın haram olması diil.coco colanın islama yönelik dalgacı vede saygısız yaklaşımından dolayı coca colayı yasaklamışlardır.pepsiyi diil.bir kaç sene öncede zaten reklam filmiyle dünyayı salladı bu coca cola.müslümanları ayağa kaldırdı.kolanın haram olması tabi saçma.ama coca cola yı kullanmayabilirler.çünkü islama yönelik hiçbir saldırıda kendi adıma kayıtsız kalmam.coca colanın sahibide aptal bir yahudi biliyorsunuz zaten..

Sitelerde Paylaş
Zaten Kosovalının ve diğerinin yazdıkları duygusal mantıkla ortaya çıkmaktadır..

Benim tam olarak ne dediğimi bile anlayabilmiş değil...

Seci nin ne olduğunu bile bilmiyor..

Kuran hangi yönden taklit edilemez diye sordum?

Cevap YOK..

Bu taklit edilemezliği edebi yönden derler..

Ama hem cahiliye dönemi uyak ve seci bakımından, hem de günümüzde yazılan True Furkan Kuranın bu edebi özelliğini 2 ye katlar..

İçerik yönünden :

Kuran zaten içerin yönünden Tevratı taklit etmiştir..

Kurandan Tevrattan alınan bölümleri çıkartırsanız geriye:

Allahın lanetleri, yeminleri, cennette Huri peşkeşleri, cehennem korkutmaları, ganimet paylaşımı, Muhammed in karılarıyla olan ilişkilerinin düzeni, Müslümanların savaşması için dolduruluşa getirilişi gibi bölümler kalır..

Kosovalı bak başlıkta ne deniyor?

Taklit edilemez deniliyor..

Adam taklit ediyor hemde edebi olarak daha iyisini yazıyor..

Sende kalkıp bu taklittir diyorsun..

İddia ne taklit edilemez.. Yani hadi taklit ette görelim demek bu...

Gerçekleşen ne ?

Taklit edilirliği.

İtirazın ne?

Ama bu taklit!!!

Güldürme insanları..

Ben araştırdım.Taklit demiyor.Buyrun meydan okumanın aslı aşağıda;

"Eğer kulumuza indirdiğimiz (Kur'an)’den şüphedeyseniz, bu durumda, siz de bunun benzeri bir sûre getirin. Ve eğer doğru sözlüyseniz, Allah'tan başka şahitlerinizi (kendilerine güvendiğiniz yardımcılarınızı) çağırın."

" Ayetlerimiz onlara okunduğu zaman; "İşittik" dediler. "İstesek, biz de bunun bir benzerini söyleyebiliriz. Bu, eskilerin efsanelerinden başkası değildir."

"Yoksa: "Bunu kendisi yalan olarak uydurdu" mu diyorlar? De ki: "Bunun benzeri olan bir sûre getirin ve eğer gerçekten doğru sözlüyseniz Allah'tan başka çağırabildiklerinizi çağırın."

Yoksa: "Onu kendisi uydurdu" mu diyorlar? De ki: "Haydi siz, yalan üzere uydurulmuş olarak onun benzeri on sûre getirin ve eğer doğru sözlüyseniz, Allah'tan başka çağırabildiklerinizi çağırın."

" Eğer buna rağmen size cevab vermezlerse, artık biliniz ki, o, gerçekten Allah'ın ilmiyle indirilmiştir ve O'ndan başka ilah yoktur. Öyleyse artık, siz müslüman mısınız?

"De ki: "Eğer bütün ins ve cin (toplulukları), bu Kur'an'ın bir benzerini getirmek üzere toplansa, -onların bir kısmı bir kısmına destekçi olsa bile- onun bir benzerini getiremezler."

Benzeri diyor ve benzer demek takliti demek değildir.İkiz gibi düşünün.Ama ikizler ne kadar benzese de birbirlerinden farklı bireylerdir.Zorluk burada beyler.Yoksa taklit deseydi kolaydı. :(

Benzeri derken sadece şekil olarakta düşünmeyin.İçeriği hep unutuyoruz.Gözümüzle göremediğimiz varlıklar da yardıma çağırmamız isteniyor.Niye acaba...Sadece şekil değil.daha önce bilmediklerinden, varoluştan... kısacası bahsettiği her şeyden benzerlerini getirmemizi istiyor.Buyrun burdan yanın özür yakın. :rolleyes:

İlk önceden başlıyalım;Evrenin başlangıcı;Atmayın sakın :lol:

tarihinde garibim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evrenin oluşumu yönünden Kuranın benzeri ondan zaten 3500 yıl önce yazılıydı..

Muhammed in bundan haberi yoktu sanırım..

Otur Enuma Elişi oku istersen..

Ayrıca bilim adamları masal değil gerçeği anlatıyorlar..

Onuda Kuranda bulamazsın..

Sitelerde Paylaş

bu akıllılar kuranı kerimin nasıl benzerini yapıp diyipde saçmalıyolar.hayır herşeyi geçtim ateistliğin mantığı ne dedim düşündüm.ne buldum.bu dünyada 6milyar insan yaşıyor vede neredeyse 6milyara yakını bir inanç içinde.bu ateistlerde Allah yok diyip duruyolar.bir düşünün peki.inananlar size göre aptalsa eğerki müslümanları tenzih ederim.bu dünyadaki nerdeyse herkes aptal.bu dünya sizin zekanızlamı dönüyor.bukadar aptalı içinde barındıran bir dünya nasıl oluyorda bukadar güzel işliyor..?

Sitelerde Paylaş
bu akıllılar kuranı kerimin nasıl benzerini yapıp diyipde saçmalıyolar.hayır herşeyi geçtim ateistliğin mantığı ne dedim düşündüm.ne buldum.bu dünyada 6milyar insan yaşıyor vede neredeyse 6milyara yakını bir inanç içinde.bu ateistlerde Allah yok diyip duruyolar.bir düşünün peki.inananlar size göre aptalsa eğerki müslümanları tenzih ederim.bu dünyadaki nerdeyse herkes aptal.bu dünya sizin zekanızlamı dönüyor.bukadar aptalı içinde barındıran bir dünya nasıl oluyorda bukadar güzel işliyor..?

Dünya aptal omasaydı, dünyada bu kadar kan dökülür müydü? Bu kadar haksızlık, rezalet, kıyım, sümürü, açlık varsa dünya aptaldır..

Sitelerde Paylaş

Bu teistler hangi akılla benzeri yapılamaz diyorlar anlamak gerçekten zor..

Evet dünya üzerinde bu kadar insanın ölümüne sebep olacak bir kitabın benzeri yapılamaz..

Dünya üzerinde bu kadar insanı köle cariye yapacak bir kitabın taklit edilmezi zor..

Akrabana bile acıma diyecek bir kitap yazmak zor..

İnsanın insanlık onurunu yerlere alacak, milyarlarca insanı salak yerine koyacak bir kitabın taklidi yapılamaz..

Dünya üzerinde bu kadar yalanın içinde bulunduğu kitabı taklit etmek çok zor..

Zira insanlar 21 yy da bu kadar acımasız değiller..

Sitelerde Paylaş

Sorun inanan olup olmaması..

1. Edebi yönden Kuranın benzeri yazılmıştır ki asıl iddianız budur..

Edebi yönden benzeri suratınıza çarpılınca bu sefer ağız değiştirip komedi gibi ona kim inanır diyorsunuz..

İyide konu Kuranın benzerinin edebi olarak yazılamamasıydı.. Ve yazıldı..

2. İçerik olarak Kuran % 60 Tevratın kopyasıdır..

3. Aynı şekilde Cahiliye dönemi Kuranda yazılan ayetler hem seci+uyak yönünden hem de içerik olarak benzerdir.

Demek ki Kuran cahiliye dönemi kahin ve şairlerin yazdıklarının taklididir..

Sitelerde Paylaş

mohammed

anlattığın kadar kötü bir kitap 1500sene boyunca kitleleri peşinden koşturmuş.ramazan ayında tvlerde sadece dini konular var.herşeyi es geçtimde bütün bunlar olurken siz neyi düşünüyorsunuz.dikkatimi çekiyor hep.kuranı başka bir kitaba benzetiyosun.bikere senin yazdıkların kuranın neresinde var.sıkıysa ispatla.

Sitelerde Paylaş
Bu teistler hangi akılla benzeri yapılamaz diyorlar anlamak gerçekten zor..

Evet dünya üzerinde bu kadar insanın ölümüne sebep olacak bir kitabın benzeri yapılamaz..

Dünya üzerinde bu kadar insanı köle cariye yapacak bir kitabın taklit edilmezi zor..

Akrabana bile acıma diyecek bir kitap yazmak zor..

İnsanın insanlık onurunu yerlere alacak, milyarlarca insanı salak yerine koyacak bir kitabın taklidi yapılamaz..

Dünya üzerinde bu kadar yalanın içinde bulunduğu kitabı taklit etmek çok zor..

Zira insanlar 21 yy da bu kadar acımasız değiller..

Yiğidi öldür ama hakkını ver demişler; :rolleyes:

Dediklerine bakalım.

İnsan hayatı ne kadar kıymetliymiş.

"Allah'ın haram kıldığı cana haksız yere kıymazlar. Zina etmezler. Bunları yapan günaha girmiş olur. "

"42. İnsanlara zulmedenlere, yeryüzünde haksız yere taşkınlık edenlere karşı durulmalıdır. "

" Kim bir nefsi, bir başka nefse ya da yeryüzündeki bir fesada karşılık olmaksızın (haksız yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de onu (öldürülmesine engel olarak) diriltirse, bütün insanları diriltmiş gibi olur. "

Köle cariye meselesi

"Müşrik kadınları, iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir cariye, -hoşunuza gitse de- müşrik bir kadından daha hayırlıdır. Müşrik erkekleri de iman edinceye kadar nikahlamayın; iman eden bir köle, -hoşunuza gitse de- müşrik bir erkekten daha hayırlıdır. Onlar, ateşe çağırırlar, Allah ise kendi izniyle cennete ve mağfirete çağırır. O, insanlara ayetlerini açıklar. Umulur ki öğüt alıp-düşünürler. (Bakara Suresi, 221)"

Savaş esirleriyle öyle beleşten-nikahsız olmuyormuş. ve köleye özgürlüğün teşviki...

Karılarını zihar yoluyla boşamak isteyip, sonra sözlerinden dönenlerin, ailesiyle temas etmeden bir köle azad etmeleri gerekir. Size bu hususta böylece öğüt verilmektedir. Allah, işlediklerinizden haberdardır.

Devamı gelecek...

Ya tamam inanmıyoruz ama niye araştırmıyoruz.Bu bizim bilimselliğimize aykırı arkadaşlar... :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...