Jump to content

Haydi Bir Benzerini Yazında Görelim?

Recommended Posts

NASIL YANİ..

BU AŞAĞIDAKİ AYETLERİ YAZACAK KADAR AHLAKIMIZ BOZUK MU BİZİM Kİ YAZALIM

Kurandaki sure ve ayetler in birçoğu köle ve kölecilikle ilgilidir.Kuranın Türkçesini alıp görebilirsiniz.Kölelerle ilgili ayetler de Allah Muhammed in söylediğine göre söyle vahiy ediyormuş.

NAHL suresi..75.ayet...Allah şunu misal getirdi: Bir yanda hiçbir şeye gücü yetmeyen bir köle, diğer yanda tarafımızdan güzel bir rızık verdiğimiz, ondan gizli, açık olarak harcayan hür bir insan, bunlar hiç eşit olur mu?

RUM SURESİ-28…size kendinizden bir misal verdi: Hiç size kısmet ettiğimiz şeyde elleriniz altındaki kölelerinizden ortaklarınız bulunur da onlarla siz eşit olur, aranızda birbirinizi saydığınız gibi, onları da sayar mısınız?

Kazanılan savaşta ele geçen kadınlara cariye, erkeklere de köle denir.

Cariyelerin çoğunluğu evli, kocaları öldürülmüştür. Cariyeler Kadın seç köleleridir.

ENFAL-1..Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin

Bu sureyi Allah bana vahiy etti demek Allaha hakaret değimlidir? Muhammed otomatik olarak Savaşta elde edilen köle ve Sexkölesi(cariyelerin) % 20 ini alıyor kalanıda diğerleri tarafından pay ediliyor.

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Günümüzde Müslümanlar kanunlar nedeniyle minik kızlarla sex yapamamaktadırlar.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • İleti 361
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gecsende kendin icin gececeksin. :)

Ama tabi kitle onunde dile getirirsen; insanlasma ve bilimsellesmeye de katkin buyuk olur.

En azindan sadece tanrici degil; maddeci mutlakcilarinda bilimsel olmadigini mutlaklasan bir seyin ancak dogmalasmaya yarayacagini gostermis olursun.

(:

komik desem değilsin evrensel-insan

kitle önünde dile getirirsen <<<< demişsin de, "felsefi söyleşiler" projesi kapsamında dile getirdim en son,

dinleyici sınırı 100 kişiydi, full doldu, tartışmacı sınırı 50 kişiydi, o da full doldu, dışarda kaldı 101. ve 51. kişi yani (:

ayrıca 3 senedir doçentlik peşinde koşuyordum gurbet elllerde, onun da haziranın 2 haftasında sonuçlanmasını bekliyorum (:

Doç.Dr. İzzet Murat Güler olucam artık yani..

zaten ukalanın önde gideniyim, bu da olursa eğer, işte o zaman hepten artiz'e bağlarım (:

sende ok veriyorsun maaadem, daha ne isterim ben şu hayatta :D

not: bu siteden 20 gün gecikmeli bildirim almak da çok acaipmiş (:

alıntılarda anında bildirim isterüüüüük

tarihinde murat-tlv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...