Jump to content

Haydi Bir Benzerini Yazında Görelim?

Recommended Posts

ne yobazlığı hunter,o adam benim yöneldiğim kabeyi coca cola kutusuyla bir tutmuş.neresi yobazlık aNlatırmısın

O adam dediğin Sokrates, demişse doğru demiştir..

Putun çnünde diz çömüyor mu putperesler, ee sen yapıyorsun, Kabe'ye dönüp diz çökmüyor musun?

Ne farkeder..

Kabe canlıymış, bir de kaç hücreli canlı olduğunu söyle bari....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 361
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o yahudi bozuntusu coca colanın sahibini elime bi geçirsem o coca cola kutularını alıp..neyse..haksızmıyım ya.dalga geçiyor kendi dinine bakmadan.bikere yahudilikten daha saçma bir din varmı

Hemen sığlığın dışa vuruyor, sıkışınca kenar mahalle altbenliğin nasıl da patlıyor..

Coca cola kutularını alıp içeceksin ne yapacaksın?

Sitelerde Paylaş

haddini aşma istersen.kim puta tapıyor.senin bildiğin yanıldığına yetmez.birtek soru bulup soramassın bana.başkalarının arkasından gidiyosun çünkü.sanki başıma sokrates olmuşta ne mübarek bir şahıssın.iletilerinden belli.sen kenar mahalleden geçemessin bile.hiçmi diil benim kendime ait bi düşüncem war.senin gibi özentimiyim

Sitelerde Paylaş
haddini aşma istersen.kim puta tapıyor.senin bildiğin yanıldığına yetmez.birtek soru bulup soramassın bana.başkalarının arkasından gidiyosun çünkü.sanki başıma sokrates olmuşta ne mübarek bir şahıssın.iletilerinden belli.sen kenar mahalleden geçemessin bile.hiçmi diil benim kendime ait bi düşüncem war.senin gibi özentimiyim

Sende düşünce yok. Sadece kendinden bahsediyorsun, ben böyleyim, şöyleyim diyorsun, hep kitap okuduğundan bahsediyorsun, bir fikri anlattığın yok, yazıların libido kokuyor, sadece kendini övüyorsun, bunun sebebi ne biliyor musun: aşağılık komplexi..

Fizikçi olduğunu iddia ediyorsun. Bak ben bir matematikçi olarak Dehri ile elektron başlığında tartıştım, sen bir fizikçi olarak o başlığa uğramadın bile. Niye? Çünkü yok öyle şey... :lol:

Sitelerde Paylaş
Teistler bir şeyler saçmalıyor.Tutup sizde saçmalamayın.Duygularınızla hareket etmeyin.Bilgi önceliklidir.

Köle günümüzdeki anlamı(SAVAŞ ESİRİ)

Bak bakalım günümüzde savaş esirlerine neler yapıyorlar.

Ahzab suresinde savaşı kimin başlattığı görülüyor.Ki Tarih te bunu doğruluyor.

9. Ey inananlar! Allah'ın size olan nimetini anın; üzerinize ordular gelmişti

Masum insanları mı savunacaksın yoksa Başka insanlara her türlü kötülüğü yapanları mı?2.si dersen senin insan olmadığın kesindir;Dünyada her türlü zevki yaşayabilirsin.Ama benden başkası banane dersen...

Ben; beni ve milletimi yurdumdan atacaklar, hatta bu yetmezmiş gibi sonra üzerimize bizi yok etmek için saldıracaklar.Bir de içimizden hain gruplar çıkacak ve sırtımızdan vuracaklar.Biz galip geleceğiz de o hainlerin yaptığının karşılığını vermeyeceğim ha.Bir de bu hainler YAHUDİ olsun.Her gün birini koynuma almazsam şerefsizim. :lol:

Ben olsam böyle AMA kitaba göre farklı BUYUR,

“Mehirlerini verdiğin eşlerini; Allah’ın sana ganimet olarak nasip ettiği cariyeleri; seninle birlikte göç eden amca, hala, dayı, teyze kızlarını; seninle evlenmek istiyorlarsa, salt sana özgü bu durum olarak, hepsini helâl kıldık. Onlar mehirlerini Peygamber’e bağışlayabilirler. Bu konuda güçlük çekmeyesin diye onların da üzerlerine neyi farz kıldığımızı bildirdik; Allah bağışlayandır, acıyandır.”

TEVBE-111 SENİN YAZDIĞIN GİBİ DEĞİL; :P

BUYRUN:111- Hiç şüphesiz Allah, mü'minlerden -karşılığında onlara mutlaka cenneti vermek üzere- canlarını ve mallarını satın almıştır. Onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve öldürülürler; (bu,) Tevrat'ta, İncil'de ve Kur'an'da O'nun üzerine gerçek olan bir vaaddir. Allah'tan daha çok ahdine vefa gösterecek olan kimdir? Şu halde yaptığınız bu alışverişten dolayı sevinip-müjdeleşiniz. İşte 'büyük kurtuluş ve mutluluk' budur.

OBJEKTİF OLUN AKILLI OLUN, AKLINIZI KULLANIN, DUYGULARINIZA GÖRE DEĞİİİİLLL... ;)

Böyle insanlığa karşı bir kitabı elbette taklit etmez içerik olarak 21 yy da kimse..

Edebi yönden Kuran cahiliye döneminde yazılan Arap şiirini taklit etmiştir.. Aynı şekilde True Furkan edebi olarak Kurandan üstündür..

Gaha ne uzatıyorsunuz..

Kabul edin saçma sapan bir kitap..

Ahzab suresinde savaşı onlar başlatmışmı..

Kim başlatırsa başlatsın savaşta köle almak evlide olsa o kadını koynuna almak ne oluyor?

5 yaşındaki çocukların suçu ne?

Onlarda köle olarak alınıp satılıyor?

Bak bak sen kırmızı olarak nereyi işaretlemiş akıllı..

“Mehirlerini verdiğin eşlerini; Allah’ın sana ganimet olarak nasip ettiği cariyeleri; seninle birlikte göç eden amca, hala, dayı, teyze kızlarını; seninle evlenmek istiyorlarsa, salt sana özgü bu durum olarak, hepsini helâl kıldık. Onlar mehirlerini Peygamber’e bağışlayabilirler.

Adilik yapma kendi kitabının sözlerini değiştirme.. Bak orjinali burada..

Birde akıllı ol mantıklı ol Ayşe 9 yaşında neyin kararını verecek?

İşte duygusal mantıkla yazı yazarsan hem günaha girersin hemde REZİL OLURSUN..

Ne demek sadece Muhammede helal kılmak, yada sadece ona bu karıları peşkeş çekmek?

Muhammed in değneğini Allahın gözünde diğerlerinden farklı kılan ne..

50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Bozmayın adamın asabını..

Bu sapıklıkları 21 yy da kim taklit etsin..

İnsan ol, dürüst ol.. Arap dansözlüğü yapma burada..

Çapulcu peygamberinin üzerine gelen yoktur.. Kendisi tüccar kervanlarını soyuyor gasp ediyor sonra da savaşı onlar başlattı diye sende burada masal anlatıyorsun.. Gaspçıyı, hırsını, insanları köle eden bir çapulcuyu aklamak için insan olma onurundan vaz geçiyorsun..

tekrar ediyorum Arap dansözlüğünü bırak.. Karşında bilgi fukarası insanlar yok.. Ayetler konusunda seni 5 e katlar, havaya atar, havada birde rövöşata koyarım sana..

Sitelerde Paylaş
Böyle insanlığa karşı bir kitabı elbette taklit etmez içerik olarak 21 yy da kimse..

Edebi yönden Kuran cahiliye döneminde yazılan Arap şiirini taklit etmiştir.. Aynı şekilde True Furkan edebi olarak Kurandan üstündür..

Gaha ne uzatıyorsunuz..

Kabul edin saçma sapan bir kitap..

Ahzab suresinde savaşı onlar başlatmışmı..

Kim başlatırsa başlatsın savaşta köle almak evlide olsa o kadını koynuna almak ne oluyor?

5 yaşındaki çocukların suçu ne?

Onlarda köle olarak alınıp satılıyor?

Bak bak sen kırmızı olarak nereyi işaretlemiş akıllı..

“Mehirlerini verdiğin eşlerini; Allah’ın sana ganimet olarak nasip ettiği cariyeleri; seninle birlikte göç eden amca, hala, dayı, teyze kızlarını; seninle evlenmek istiyorlarsa, salt sana özgü bu durum olarak, hepsini helâl kıldık. Onlar mehirlerini Peygamber’e bağışlayabilirler.

Adilik yapma kendi kitabının sözlerini değiştirme.. Bak orjinali burada..

Birde akıllı ol mantıklı ol Ayşe 9 yaşında neyin kararını verecek?

İşte duygusal mantıkla yazı yazarsan hem günaha girersin hemde REZİL OLURSUN..

Ne demek sadece Muhammede helal kılmak, yada sadece ona bu karıları peşkeş çekmek?

Muhammed in değneğini Allahın gözünde diğerlerinden farklı kılan ne..

50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Bozmayın adamın asabını..

Bu sapıklıkları 21 yy da kim taklit etsin..

İnsan ol, dürüst ol.. Arap dansözlüğü yapma burada..

Çapulcu peygamberinin üzerine gelen yoktur.. Kendisi tüccar kervanlarını soyuyor gasp ediyor sonra da savaşı onlar başlattı diye sende burada masal anlatıyorsun.. Gaspçıyı, hırsını, insanları köle eden bir çapulcuyu aklamak için insan olma onurundan vaz geçiyorsun..

tekrar ediyorum Arap dansözlüğünü bırak.. Karşında bilgi fukarası insanlar yok.. Ayetler konusunda seni 5 e katlar, havaya atar, havada birde rövöşata koyarım sana..

SEN GALİBA OBJEKTİF BİLGİYE KARŞISIN.TARİH KİTAPLARINI OKU.OKU.OKU...

Bak şimdi oku deyince Kuranın ilk sözü aklıma geldi.Nasıl başlıyor biliyor musun OKU!!!!!

Oku ulen adamı HASTA ETME!!! :P

Sitelerde Paylaş
SEN GALİBA OBJEKTİF BİLGİYE KARŞISIN.TARİH KİTAPLARINI OKU.OKU.OKU...

Bak şimdi oku deyince Kuranın ilk sözü aklıma geldi.Nasıl başlıyor biliyor musun OKU!!!!!

Oku ulen adamı HASTA ETME!!! :P

Bu forumlardaki acı gerçekler karşısında şokun artıyor ve ona buna dalaşıyorsun...

Sitelerde Paylaş
hangi surede yazıyor bu ?

Buyur embriyonic;

RAD SURESİ

2- Allah O'dur ki, gökleri dayanak olmaksızın yükseltti; onları görmektesiniz. Sonra arşa istiva etti ve güneş ile aya boyun eğdirdi, her biri adı konulmuş bir süreye kadar akıp gitmektedirler. Her işi evirip düzenler, ayetleri birer birer açıklar. Umulur ki, Rabbinize kavuşacağınıza kesin bilgiyle inanırsınız.

Enbiya Suresi

33. Geceyi ve gündüzü, güneşi ve ayı yaratan O'dur. Herbiri bir yörüngede yürür.

tarihinde garibim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu forumlardaki acı gerçekler karşısında şokun artıyor ve ona buna dalaşıyorsun...

Dolaşmaktan kastınız neydi Andromeda;

Adamın sadece dansöz lafına karşılıktı.Ona buna dolaşan MOhmt !!!

Beni Teistlerle karıştırmayasınız.Ben bana sunulan bilgiyi tarafsız incelerim.Sen niye bunu yapamıyorsun.Duygularına göre hareket etme.Aklını kullan.Aklını kullan. ;)

Bununla ilgili de sözler var ama bu sefer yazmayacağım...

tarihinde garibim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mohmt e önceki cevabımdan birazını aktarayım.Buyur;

Ben; beni ve milletimi yurdumdan atacaklar, hatta bu yetmezmiş gibi sonra üzerimize bizi yok etmek için saldıracaklar.Bir de içimizden hain gruplar çıkacak ve sırtımızdan vuracaklar.Biz galip geleceğiz de o hainlerin yaptığının karşılığını vermeyeceğim ha.Bir de bu hainler YAHUDİ olsun.Her gün birini koynuma almazsam şerefsizim.

Ben olsam böyle AMA kitaba göre farklı...

Sitelerde Paylaş

8 sayfalık tartışmalara göz atmadım. Ama konu başlığına vereceğim yanıt şu olabilir diye. İnsan hakları evrensel bildirisini kopyalayıp buraya taşıdım.

Ve benzerini bulamayan arkadaşa şunu söylemek isterim.

Her ikisine insanlara yol gösteriyor. Siz hangisinin yolundan gitmek istersiniz.

Sevgiler.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu;

İnsanlık topluluğunun bütün bireyleriyle kuruluşlarının bu Bildirgeyi her zaman göz önünde tutarak eğitim ve öğretim yoluyla bu hak ve özgürlüklere saygıyı geliştirmeye, giderek artan ulusal ve uluslararası önlemlerle gerek üye devletlerin halkları ve gerekse bu devletlerin yönetimi altındaki ülkeler halkları arasında bu hakların dünyaca etkin olarak tanınmasını ve uygulanmasını sağlamaya çaba göstermeleri amacıyla tüm halklar ve uluslar için ortak ideal ölçüleri belirleyen bu

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini ilan eder.

Madde 1- Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler, birbirlerine karşı kardeşlik anlayışıyla davranmalıdırlar.

Madde 2- Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal veya başka bir görüş, ulusal veya sosyal köken, mülkiyet, doğuş veya herhangi başka bir ayrım gözetmeksizin bu Bildirge ile ilan olunan bütün haklardan ve bütün özgürlüklerden yararlanabilir. Ayrıca, ister bağımsız olsun, ister vesayet altında veya özerk olmayan ya da başka bir egemenlik kısıtlamasına bağlı ülke yurttaşı olsun, bir kimse hakkında, uyruğunda bulunduğu devlet veya ülkenin siyasal, hukuksal veya uluslararası statüsü bakımından hiçbir ayrım gözetilmeyecektir.

Madde 3 -Yaşamak, özgürlük ve kişi güvenliği herkesin hakkıdır.

Madde 4- Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz, kölelik ve köle ticareti her türlü biçimde yasaktır.

Madde 5- Hiç kimseye işkence yapılamaz, zalimce, insanlık dışı veya onur kırıcı davranışlarda bulunulamaz ve ceza verilemez.

Madde 6- Herkesin, her nerede olursa olsun, hukuksal kişiliğinin tanınması hakkı vardır.

Madde 7- Herkes yasa önünde eşittir ve ayrım gözetilmeksizin yasanın korunmasından eşit olarak yararlanma hakkına sahiptir. Herkesin bu Bildirgeye aykırı her türlü ayrım gözetici işleme karşı ve böyle işlemler için yapılacak her türlü kışkırtmaya karşı eşit korunma hakkı vardır.

Madde 8- Herkesin anayasa yada yasayla tanınmış temel haklarını çiğneyen eylemlere karşı yetkili ulusal mahkemeler eliyle etkin bir yargı yoluna başvurma hakkı vardır.

Madde 9- Hiç kimse keyfi olarak yakalanamaz, tutuklanamaz ve sürgün edilemez.

Madde 10- Herkesin, hak ve yükümlülükleri belirlenirken ve kendisine bir suç yüklenirken, tam bir şekilde davasının bağımsız ve tarafsız bir mahkeme tarafından hakça ve açık olarak görülmesini istemeye hakkı vardır.

Madde 11

1. Kendisine bir suç yüklenen herkes, savunması için gerekli olan tüm güvencelerin tanındığı açık bir yargılama sonunda, yasaya göre suçlu olduğu saptanmadıkça, suçsuz sayılır.

2. Hiç kimse işlendiği sırada ulusal yada uluslararası hukuka göre bir suç oluşturmayan herhangi bir eylem veya ihmalden dolayı suçlu sayılamaz. Kimseye suçun işlendiği sırada uygulanabilecek olan cezadan daha ağır bir ceza verilemez.

Madde 12- Kimsenin özel yaşamına, ailesine konutuna ya da haberleşmesine keyfi olarak karışılamaz, şeref ve adına saldırılamaz.

Herkesin bu gibi karışma ve saldırılara karşı yasa tarafından korunmaya hakkı vardır.

Madde 13

1. Herkesin bir devletin toprakları üzerinde serbestçe dolaşma ve oturma hakkı vardır.

2. Herkes , kendi ülkesi de dahil olmak üzere, herhangi bir ülkeden ayrılmak ve ülkesine yeniden dönmek hakkına sahiptir.

Madde 14

1. Herkesin zulüm altında başka ülkelere sığınma ve sığınma olanaklarından yararlanma hakkı vardır.

2. Gerçekten siyasal nitelik taşımayan suçlardan veya Birleşmiş Milletlerin amaç ve ülkelerine aykırı eylemlerden doğan kovuşturma durumunda bu haktan yararlanılamaz.

Madde 15

1. Herkesin bir yurttaşlığa hakkı vardır.

2. Hiç kimse keyfi olarak yurttaşlığından veya yurttaşlığını değiştirme hakkından yoksun bırakılamaz.

Madde 16

1. Yetişkin her erkeğin ve kadının, ırk, yurttaşlık veya din bakımlarından herhangi bir kısıtlamaya uğramaksızın evlenme ve aile kurmaya hakkı vardır.

2. Evlenme sözleşmesi, ancak evleneceklerin özgür ve tam iradeleriyle yapılır.

3. Aile, toplumun, doğal ve temel unsurudur, toplum ve devlet tarafından korunur.

Madde 17

1. Herkesin tek başına veya başkalarıyla ortaklaşa mülkiyet hakkı vardır.

2. Hiç kimse keyfi olarak mülkiyetinden yoksun bırakılamaz.

Madde 18- Herkesin düşünce, vicdan ve din özgürlüğüne hakkı vardır.

Bu hak, din veya topluca, açık olarak ya da özel biçimde öğrenim, uygulama, ibadet ve dinsel törenlerle açığa vurma özgürlüğünü içerir.

Madde 19- Herkesin düşünce ve anlatım özgürlüğüne hakkı vardır. Bu hak düşüncelerinden dolayı rahatsız edilmemek, ülke sınırları söz konusu olmaksızın, bilgi ve düşünceleri her yoldan araştırmak, elde etmek ve yaymak hakkını gerekli kılar.

Madde 20

1. Herkesin silahsız ve saldırısız toplanma, dernek kurma ve derneğe katılma özgürlüğü vardır.

2. Hiç kimse bir derneğe girmeye zorlanamaz.

Madde 21

1. Herkes, doğrudan veya serbestçe seçilmiş temsilciler aracılığı ile ülkesinin yönetimine katılma hakkına sahiptir.

2. Herkesin ülkesinin kamu hizmetlerinden eşit olarak yararlanma hakkı vardır.

3. Halkın iradesi hükümet otoritesinin temelidir. Bu irade, gizli veya serbestliği sağlayacak benzeri bir yöntemle genel ve eşit oy verme yoluyla yapılacak ve belirli aralıklarla tekrarlanacak dürüst seçimlerle belirlenir.

Madde 22- Herkesin, toplumun bir üyesi olarak, sosyal güvenliğe hakkı vardır. Ulusal çabalarla ve uluslararası işbirliği yoluyla ve her devletin örgütlenmesine ve kaynaklarına göre, herkes onur ve kişiliğinin serbestçe gelişim için gerekli olan ekonomik, sosyal ve kültürel haklarının gerçekleştirilmesi hakkına sahiptir.

Madde 23

1. Herkesin çalışma, işini serbestçe seçme, adaletli ve elverişli koşullarda çalışma ve işsizliğe karşı korunma hakkı vardır.

2. Herkesin, herhangi bir ayrım gözetmeksizin, eşit iş için eşit ücrete hakkı vardır.+

3. Herkesin kendisi ve ailesi için insan onuruna yaraşır ve gerekirse her türlü sosyal koruma önlemleriyle desteklenmiş bir yaşam sağlayacak adil ve elverişli bir ücrete hakkı vardır.

4. Herkesin çıkarını korumak için sendika kurma veya sendikaya üye olma hakkı vardır.

Madde 24- Herkesin dinlenmeye, eğlenmeye, özellikle çalışma süresinin makul ölçüde sınırlandırılmasına ve belirli dönemlerde ücretli izne çıkmaya hakkı vardır.

Madde 25

1. Herkesin kendisinin ve ailesinin sağlık ve refahı için beslenme, giyim, konut ve tıbbi bakım hakkı vardır. Herkes, işsizlik, hastalık, sakatlık, dulluk, yaşlılık ve kendi iradesi dışındaki koşullardan doğan geçim sıkıntısı durumunda güvenlik hakkına sahiptir.

2. Anaların ve çocukların özel bakım ve yardım görme hakları vardır.

Bütün çocuklar, evlilik içi veya evlilik dışı doğmuş olsunlar, aynı sosyal güvenceden yararlanırlar.

Madde 26

1. Herkes eğitim hakkına sahiptir. Eğitim, en azından ilk ve temel eğitim aşamasında parasızdır. İlköğretim zorunludur. Teknik ve mesleksel eğitim herkese açıktır. Yüksek öğretim, yeteneklerine göre herkese tam bir eşitlikle açık olmalıdır.

2. Eğitim insan kişiliğini tam geliştirmeye ve insan haklarıyla temel özgürlüklere saygıyı güçlendirmeye yönelik olmalıdır. Eğitim, bütün uluslar, ırklar ve dinsel topluluklar arasında anlayış, hoşgörü ve dostluğu özendirmeli ve Birleşmiş Milletlerin barışı koruma yolundaki çalışmalarını geliştirmelidir.

3. Çocuklara verilecek eğitimin türünü seçmek, öncelikle ana ve babanın hakkıdır.

Madde 27

1. Herkes toplumun kültürel yaşamına serbestçe katılma, güzel sanatlardan yararlanma, bilimsel gelişmeye katılma ve bundan yararlanma hakkına sahiptir.

2. Herkesin yaratıcısı olduğu bilim, edebiyat ve sanat ürünlerinden doğan maddi ve manevi çıkarlarının korunmasına hakkı vardır.

Madde 28- Herkesin bu Bildirgede öngörülen hak ve özgürlüklerin gerçekleşeceği bir toplumsal ve uluslararası düzene hakkı vardır.

Madde 29

1. Herkesin, kişiliğinin serbestçe ve tam gelişmesine olanak veren topluma karşı ödevleri vardır.

2. Herkes haklarını kullanırken ve özgürlüklerinden yararlanırken, başkalarının hak ve özgürlüklerinin tanınması ve bunlara saygı gösterilmesinin sağlanması ve demokratik bir toplumda genel ahlak ve kamu düzeniyle genel refahın gereklerinin karşılanması amacıyla yalnız yasayla belirlenmiş sınırlamalara bağlı olur.

3. Bu hak ve özgürlükler hiçbir koşulda Birleşmiş Milletlerin amaç ve ilkelerine aykırı olarak kullanılamaz.

Madde 30- Bu bildirgenin hiçbir kuralı, herhangi bir devlet, topluluk veya kişiye, burada açıklanan hak ve özgürlüklerden herhangi birinin yok edilmesini amaçlayan bir girişimde veya eylemde bulunma hakkını verir biçimde yorumlanamaz.

Sitelerde Paylaş
8 sayfalık tartışmalara göz atmadım. Ama konu başlığına vereceğim yanıt şu olabilir diye. İnsan hakları evrensel bildirisini kopyalayıp buraya taşıdım.

Ve benzerini bulamayan arkadaşa şunu söylemek isterim.

Her ikisine insanlara yol gösteriyor. Siz hangisinin yolundan gitmek istersiniz.

Sevgiler.

Daha guzel bir yanit dusunemiyorum. Tebrikler drekinci.

Sitelerde Paylaş

Ateizmmi ,

Şu an konu ile alakalı olmadığı için detaya inmeyeceğim..

Şunları söyleyeyim,

Eğer birşeye kutsallık atfediyor ve onu bir kurtuluş ve Allah'a yakınlık vesilesi görüyorsunuz o evet bir puttur artık..Siz o kübik yapının etrafında dolanmayı kurtuluşa ermek ve günahları bağışlanmak için yapmıyormusunuz??

Fil süresini efsaneleştirerek kabeyi yıkmaya gelen bir adamın kuşlarca helak olduğuna dair mucize uydurmuyor musunuz?

Sizin kafanızda putu sanırım Allah'tan başka Allah daha var demek sanıyorsunuz..Hayır öyle değil tanrısal kutsal atfettiğiniz ve yakınlık vesilesi gördüğünüz türbeler, evliyalar sizin putlarınız..

ÖSS öncesinde türbe türbe dolaşan evlenmek için türbe türbe dolaşan anlayışın Kabe'nin ne menem birşey olduğunu farkında varması zaten imkansız..

Allah'ın isminin yanına astığınız göklerde Muhammed'in ismi yazılı sözleri sizin putperestliğiniz..

Kabe yapı olarak değil ona yüklediğiniz anlam ve misyon olarak babalar gibi puttur..

Meteorid,Hacerül esvedde vaginal görüntüsüyle bu putun dişil olduğunu ve tanrıça evi olduğunu gösteriyor..

Nil'i ,Ganj'ı kutsal su atfedenler gibi zemzemi kutsal su edindiniz...

Ortada bir şeytan varmış gibi bir dikilitaşa taş atıyorsunuz..

Evet sizin herşeyiniz put...

Ha coca cola kutusuna kutsalık atfetmişsin ha dört duvara fark yoktur..

Selam...

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Olmak yada olmamak,bütün mesele bu.

düşüncemizin katlanmasımı güzel,zalim kaderin sillesine,

yoksa diretip bela denizine;"dur,yeter"mi demeli.

Ölmek uyumaktır,uyumak..

bütün acıları biter yüreğimizin,binlerce ızdıraba tek çözüm budur;uyumak.

Kimbilir ne düşler görür insan o ölüm uykusunda sıyrıldığında yaşamak kaygısından.

Kim ister yaşamın acılarına katlanmayı,

sevgisinin küçük görülmesine,

yasaların yavaş yürümesine,

kötüye kul olmasını iyi insanın.

Kim ister bütün bunlara katlanmayı?

Yaşamın acılarına katlanmak ölümden sonraki "şey"den korkmaktan zormudur.

Gidenler gelmiyor,bu bir muamma,bizi daha fazla ürkütüp çektiklerimize katlanmaya razı eden.."

Şu tiradı yazan William Sheakspear peygamber olduğunu iddia etse anlıycamda, asıl edebi ve derinlik olarak

taklit edilemeyecek olan o iken.Onun birtek sonesinin yanına yaklaşabilecek ayet,hadis yazmamış muhammedin

iddiası ne kadar zavallı.

Sitelerde Paylaş

Ben sonsuzluğu arıyorum.Hak sahiplerinin burda hakkını almadan yok olmasını ve böylece bitmesini kabullenemiyorum.Ve araştırıyorum.Kimse sonsuzluğu vaad etmiyor, sadece kutsal kitaplar bunu VAAD ediyor.Bundan dolayı araştırıyorum.En yakınında bulunduğum ise Kuran adlı kitap, ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.

Bir ekmek ve bir tas su için sabahtan akşama kadar köle gibi çalışanlar böylece yok olup gitmesini ve bir daha bir şekilde var olmamasını bir haksızlık olarak kabul ediyorum.ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.

Benim gibi garibanların hakkını almadan yok olmasını hak yiyenlerin bu yaptıklarının yanına kar kalmasını ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.

IRAK'ta masum bebelerin yok yere yok edilmesini, yok edenlerin ise yaptıklarının yanına kar kalacağını ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.....Ve diğerleri....

Bu durumda içinde bulunduğum toplumda ve var olduğum statüdeki görevimi sorguluyorum.Neden ben fakirim?,Neden bir Villam yok?,Neden son model bir arabam yok?, Neden çok zeki değilim de normalim?, Neden her istediğimi alamıyorum?, Neden dünya güzelliklerinin her çeşittatlarına bakamıyorum?

NEDEN BEN YOK OLUP GİDECEĞİMİ BİLEREK BUNLARA KATLANIYORUM.BEN YOK OLUP GİDECEKSEM VE BİR DAHA VAR OLMAYACAKSAM,,, BANANE DİĞERLERİNDEN, SİZDEN VEYA ÖTEKİLERDEN.SON ANIMA KADAR ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPARIM.HATTA HERKESİ KENDİ ARZULARIM İÇİN, İSTEKLERİMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN KULLANIRIM.

Ama ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM;Bu kuran denilen kitapta şimdiye kadar bir çelişki bulamadım.Sonu ne olur bende bilemiyorum.Hepinize kolay gelsin.BİR GÜN KRARA VARIRSAM BURAYA YAZACAĞIM.hepinize kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Garibim işte Kuran ayetlerini çarpıtmanın sebebi de bu..

Duygusal mantıkla okuyorsun ayetleri.

Aslında ayetlerde ki mantıksızlığın farkındasın fakat gönlün hayır diyor..

Burada inandığın kitaba çok ters bir iş yaptın..

Kuran ayetlerini değiştirdin..

Buna göre sen cehennemliksin..

Irakta ki bebekler, tecavüze uğrayanlar....

Peki Muhammed in savaşta ele geçirdiği cariyeler sence tecavüze uğramadı mı?

Sırf inanmadılar diye aileleri katledilen bebekler öksüz kalmadı mı?

Esir pazarlarında satılığa çıkan kardeşler, anneler, çocuklar birbirinden ayrılmadı mı?

Alın teri ile kazandığı malı mülkü bir baskın sonunda Allah Allah diyenlerce yağmalanmadı mı?

Sitelerde Paylaş

Ya sana anlatmaktan dilimde tüy bitecek.Ben diyorum ki kuranda o dediklerin yok.Aksine bu tür zalimlikleri yapanların azabının sonsuz ve şiddetli olacağı anlatılıyor.Dünya hayatının bir sınav olduğu, o zülme uğrayan sabilerin cennetlik olacağını(inanıyorsa veya çocuksa) ve en önemlisi ADALETİ oluşturma ve geliştirme işini insanlara verdiği anlaşılıyor.

Bu ve her zamanki zengin azgınların, hak yiyenlerin ise şiddetli azaba uğrayacağı kuranda var.

YARDIMLAŞMA, FAKİRE YARDIM, İNSANLARA KÖTÜ LAKAP TAKMAMA, HAK YEMEME, KÖTÜLÜK YAPANLARA KARŞI BİRLİKTE KARŞI KOYMA(Kİ Irak'taki bebeklere veya daha başka yerlerdeki zulüm yapanlara karşı koymayı teşvik ediyor.Ayrıca yardım etmezsek hesapta bunların sorulacağı), YALAN SÖYLEMEME, CİMRİLİK YAPMAMAMIZ, HATTA YOLDA KALMIŞA YARDIM ETMEK, YETİME YARDIM, SADECE BANA İBADET EDİN-SİZE FAYDASI OLMAYACAK ŞEYLERE TAPMAYIN,YAKINLARA YARDIM,....KISACASI iyilik adına ne ararsan var.

Doğrusu bu sözler bana mantıklı gelmeye başladı.Sizin dedikleriniz havanda su dövmek gibi...

Beni daha fazla zorlamayın.Araştırıp bir karara varacağım.Hoşçakalın.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Kim ne derse desin!İsterseniz DÖNEK diyin!İsterseniz başka bir şey....

Artık KALBİM HUZURLA DOLU...

Allah'a inanmak ne güzel bir şeymiş.

Ben sonsuzluğu arıyorum.BULDUM.Hak sahiplerinin burda hakkını almadan yok olmasını ve böylece bitmesini kabullenemiyorum.Ve araştırıyorum.BULDUM.Kimse sonsuzluğu vaad etmiyor, sadece kutsal kitaplar bunu VAAD ediyor.Bundan dolayı araştırıyorum.En yakınında bulunduğum ise Kuran adlı kitap, ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.BULDUM.

Bir ekmek ve bir tas su için sabahtan akşama kadar köle gibi çalışanlar böylece yok olup gitmesini ve bir daha bir şekilde var olmamasını bir haksızlık olarak kabul ediyorum.ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.BULDUM.

Benim gibi garibanların hakkını almadan yok olmasını hak yiyenlerin bu yaptıklarının yanına kar kalmasını ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.BULDUM.

IRAK'ta masum bebelerin yok yere yok edilmesini, yok edenlerin ise yaptıklarının yanına kar kalacağını ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM.....Ve diğerleri....BULDUM.

Bu durumda içinde bulunduğum toplumda ve var olduğum statüdeki görevimi sorguluyorum.Neden ben fakirim?,Neden bir Villam yok?,Neden son model bir arabam yok?, Neden çok zeki değilim de normalim?, Neden her istediğimi alamıyorum?, Neden dünya güzelliklerinin her çeşit tatlarına bakamıyorum?

NEDEN BEN YOK OLUP GİDECEĞİMİ BİLEREK BUNLARA KATLANIYORUM.BEN YOK OLUP GİDECEKSEM VE BİR DAHA VAR OLMAYACAKSAM,,, BANANE DİĞERLERİNDEN, SİZDEN VEYA ÖTEKİLERDEN.SON ANIMA KADAR ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPARIM.HATTA HERKESİ KENDİ ARZULARIM İÇİN, İSTEKLERİMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN KULLANIRIM.

Ama ARAŞTIRIYORUM-İNCELİYORUM;BULDUM.Bu kuran denilen kitapta şimdiye kadar bir çelişki bulamadım.Sonu ne olur bende bilemiyorum.Hepinize kolay gelsin.BİR GÜN KRARA VARIRSAM BURAYA YAZACAĞIM.BULDUM.

Kim ne derse desin!İsterseniz DÖNEK diyin!İsterseniz başka bir şey....

Artık KALBİM HUZURLA DOLU...

Allah'a inanmak ne güzel bir şeymiş.[/color]

Elçiye indirileni dinlediklerinde hakkı tanıdıklarından dolayı gözlerinin yaşlarla dolup taştığını görürsün. Derler ki: "Rabbimiz inandık; öyleyse bizi şahidlerle birlikte yaz." (MAİDE SURESİ / 83)

Elhamdulillah inandık artık.

Allah'tan dileğim/Duam sizlerin de bir gün ölmeden önce hidayete(kurtuluşa) ermenizdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...