Jump to content

TSK,leri Menderes ve arkadaslarini niyemi asdi?YAZIYI okuyunda ögrenin

Recommended Posts

iste böyleee.
TSK Menderesi ve arkadaslarini neden astigini yaziyi okursaniz ögrenirsiniz.

News Fee

Image may contain: one or more people
Güler Karslı

BİR İBRET VESİKASI!
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Celal Bayar
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Adnan Menderes

Tarih, 29 Ağustos 1958..
Cumhuriyetin kuruluşundan sadece 35 yıl sonra..
İstanbul Karaköy limanına bir Amerikan şilebi yanaşıyor..
Güvertede üzeri Türk ve Amerikan bayraklarıyla süslenmiş büyük bir pankart..
"3.000.000'NCU TON AMERİKAN BUĞDAYI"
Sahilde coşkulu bir kalabalık...
Bando, mızıka..
Davul, trompet..
Bazen de Celal İnce'den "Yaşa Amerika" dostluk şarkısı...
“Amerika Amerika...
Türkler dünya durdukça...
Beraberdir seninle...
Hürriyet savaşında..
Bu bir dostluk şarkısıdır...
Kardeşliğin yankısıdır...
Kore’de olduk kan kardeşi..
Sönmez bu dostluğun ateşi"
* * *
Amerikan elçilik yetkilileri ile Türk diplomatlar konuşma üzerine konuşma yapıyor.
Dost Amerika...
Kardeş Amerika..
Yaşa Amerika..
*. *. *
Halk sevinç içinde..
Neye seviniyorsa!..
Gemide sadece buğday yok..
Ambarı arpa, mısır, konserve sığır eti, peynir, süt tozu, pamuk tohumu, soya fasulyesi yağı ile dolu..
Adı, Amerikan Yardımı..
Ama Türk halkının cebinden çıkan para yaklaşık 20 milyon dolar.
*. *. *
İş bununla da bitmiyor..
İki ülke arasında 12 Kasım 1956 tarihinde imzalanan sözleşmede Amerikan hükümeti emrediyor.
-Benim belirlediğim kapasiteden fazla buğday ekmeyeceksin..
-Emredersiniz ekselansları..
-Sadece benim verdiğim tohumu kullanacaksın..
-Hiç bir ülkeye buğday ihraç etmeyeceksin.
-Emredersiniz ekselansları.
*. *. *
Bugün Türkiye buğday ithal etmek zorundaysa, bu fotoğrafa iyi bakmalı..
Bu fotoğraf, Türk tarımına, köylüsüne ve çiftcisine ihanetin belgesidir..

BU FOTOĞRAF BİR ÜLKENİN NASIL SATILDIĞINI GÖSTEREN BİR İBRET VESİKASIDIR!
BAKIP GÖRENE,SORGULAYIP ANLAYANA...
Alin Alin           

Tolonbeg:Gördünüz dimi?Simdi desemki MÜSLÜMANLARIN % 85 AB...……..DIR.Yalanmi söylemis olurum?Fellah AFYONU afyonlarin en keskinidir.Öyle olmasa gavurlar bizzi KALDIRIP  DiKiPDE böyleee cok kolay,YATIRIP si......……….ermi?Gagurlarrin Islam ülkelerine hep yaptiklari KALDIRIP  DiKME  YATIRIP  bagirtarak SI...…………………….kme.

dedeniz

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, tolonbey yazdı:

iste böyleee.
TSK Menderesi ve arkadaslarini neden astigini yaziyi okursaniz ögrenirsiniz.

News Fee

Image may contain: one or more people
Güler Karslı

BİR İBRET VESİKASI!
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Celal Bayar
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Adnan Menderes

Tarih, 29 Ağustos 1958..
Cumhuriyetin kuruluşundan sadece 35 yıl sonra..
İstanbul Karaköy limanına bir Amerikan şilebi yanaşıyor..
Güvertede üzeri Türk ve Amerikan bayraklarıyla süslenmiş büyük bir pankart..
"3.000.000'NCU TON AMERİKAN BUĞDAYI"
Sahilde coşkulu bir kalabalık...
Bando, mızıka..
Davul, trompet..
Bazen de Celal İnce'den "Yaşa Amerika" dostluk şarkısı...
“Amerika Amerika...
Türkler dünya durdukça...
Beraberdir seninle...
Hürriyet savaşında..
Bu bir dostluk şarkısıdır...
Kardeşliğin yankısıdır...
Kore’de olduk kan kardeşi..
Sönmez bu dostluğun ateşi"
* * *
Amerikan elçilik yetkilileri ile Türk diplomatlar konuşma üzerine konuşma yapıyor.
Dost Amerika...
Kardeş Amerika..
Yaşa Amerika..
*. *. *
Halk sevinç içinde..
Neye seviniyorsa!..
Gemide sadece buğday yok..
Ambarı arpa, mısır, konserve sığır eti, peynir, süt tozu, pamuk tohumu, soya fasulyesi yağı ile dolu..
Adı, Amerikan Yardımı..
Ama Türk halkının cebinden çıkan para yaklaşık 20 milyon dolar.
*. *. *
İş bununla da bitmiyor..
İki ülke arasında 12 Kasım 1956 tarihinde imzalanan sözleşmede Amerikan hükümeti emrediyor.
-Benim belirlediğim kapasiteden fazla buğday ekmeyeceksin..
-Sadece benim verdiğim tohumu kullanacaksın..
-Hiç bir ülkeye buğday ihraç etmeyeceksin.
-Emredersiniz ekselansları.
*. *. *
Bugün Türkiye buğday ithal etmek zorundaysa, bu fotoğrafa iyi bakmalı..
Bu fotoğraf, Türk tarımına, köylüsüne ve çiftcisine ihanetin belgesidir..

BU FOTOĞRAF BİR ÜLKENİN NASIL SATILDIĞINI GÖSTEREN BİR İBRET VESİKASIDIR!
BAKIP GÖRENE,SORGULAYIP ANLAYANA...
Alin Alin           

Tolonbeg:Gördünüz dimi?Simdi desemki MÜSLÜMANLARIN % 85 AB...……..DIR.Yalanmi söylemis olurum?Fellah AFYONU afyonlarin en keskinidir.Öyle olmasa gavurlar bizzi KALDIRIP  DiKiPDE böyleee cok kolay,YATIRIP si......……….ermi?Gagurlarrin Islam ülkelerine hep yaptiklari KALDIRIP  DiKME  YATIRIP  bagirtarak SI...…………………….kme.

dedeniz

Bu yazıda   asılmaya sebep olacak bir suç görmüyorum.

Amerikan malı almak idama sebep ise herkesi asalım gitsin. :)

Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Demek sen bu yazida asilmaya neden olacak birsey göremedin.Bir ülkeyi baskabir ülkenin buyruklari altina sokulmasini BÜYYÜK  SUC  OLARAK  GÖRMÜYÜRSÜN?Demekki sizde akp gibi osmanli torunlarindansiniz.Osmanlida herseyi disardan alirdi.Peki suan Türkiye samana varana Kadar disardan(firansadan)aliyor.Acaba bizim DiKiS ignesinden SiKiS hapina Kadar her gereksinlerimizi bu ülkelerden aliyoruz,acabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  ONLAR  BiZDEN  NE  ALIIYOR?Söylermisiniz.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

Demek sen bu yazida asilmaya neden olacak birsey göremedin.Bir ülkeyi baskabir ülkenin buyruklari altina sokulmasini BÜYYÜK  SUC  OLARAK  GÖRMÜYÜRSÜN?Demekki sizde akp gibi osmanli torunlarindansiniz.Osmanlida herseyi disardan alirdi.Peki suan Türkiye samana varana Kadar disardan(firansadan)aliyor.Acaba bizim DiKiS ignesinden SiKiS hapina Kadar her gereksinlerimizi bu ülkelerden aliyoruz,acabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa  ONLAR  BiZDEN  NE  ALIIYOR?Söylermisiniz.

Dedeniz

tolon bey size birşey sormak istiyorum, menderesçiler, ve menderes bop projesinin bir ayagı olabilir mi? 

veya bop projesinin başlatan, fetö ve tayo gibilerin, lideri olabilir mi? 

Mantıklı olarak  irdelersek, aynı zihniyet aynı mantık ,ve malum partinin devamı yine malum siyonist parti ..

18 yıldır ,ülkeyi yok etmek için büyük  çaba sarfedenler bu idamın, intikamını alıyor olabilir mi???

Ayrıca yorumlarınız takip ediyorum, nokta atışı yapıyorsunuz,  çok önemli noktalara temas ediyorsunuz.. 

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Benmi seni anliyamiyorsun yoksa senmi  beni?

AKP  Fetonun BELi ve SAH damariydi,sanirim halada öyle.AKP dedigin gibi YAHUDiLERIN kurdugu bir parti ve TESKiLLATTIR.Batililara  Erdoganin MAVAL okumasi sucunu Türk halkina KAMOFLE etmek icindir.

Allah ne diyor ayatta,siz müslüman oldunuz ama Iman etmediniz.Namaz kilmaniz,Oruc tutmaniz,hacca gitmeniz sizin iman ettiginizi göstermez.Bunlarda yani AKP bu ayatta yaazilanlarin taaa kendileri.Bunlar dini TÜRK halkini kandirmak icin kullanmaktadirlar.Gözümüzü sekiz acip TETIKTE olmaliyiz.Seni yeterince taniyamamisim.Haydi tekrar görüsmek üzere.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, tolonbey yazdı:

Iste böyleee,

Benmi seni anliyamiyorsun yoksa senmi  beni?

AKP  Fetonun BELi ve SAH damariydi,sanirim halada öyle.AKP dedigin gibi YAHUDiLERIN kurdugu bir parti ve TESKiLLATTIR.Batililara  Erdoganin MAVAL okumasi sucunu Türk halkina KAMOFLE etmek icindir.

Allah ne diyor ayatta,siz müslüman oldunuz ama Iman etmediniz.Namaz kilmaniz,Oruc tutmaniz,hacca gitmeniz sizin iman ettiginizi göstermez.Bunlarda yani AKP bu ayatta yaazilanlarin taaa kendileri.Bunlar dini TÜRK halkini kandirmak icin kullanmaktadirlar.Gözümüzü sekiz acip TETIKTE olmaliyiz.Seni yeterince taniyamamisim.Haydi tekrar görüsmek üzere.

Dedeniz

Tolon bey, müsadenizle birşey sormak istiyorum, 1937, yani 82 yaşında olduğunuz gerçekten doğru mu? 

Sitelerde Paylaş
On 09.10.2019 at 09:05, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

Dedeniz

Özel sermaye sahibi olan Türk vatandaşları birşey üretmiyor.
Devlet fabrikaları hem kalitesiz hemde gelişen teknolojiye uygun mal üretemedikleri  için kapatıldı.

Sosyalist devletlerin zaten paralarının yurt dışında karşılığı yok.

Menderes asılınca kurtulduk mu?

Menderesi asanlar neden   dışa bağımlılığa devam ettiler?

osmanlıda üretim yapmıyordu zaten.

Atatürk 'ün yaptığı fabrikalarda dışa bağımlı.yedek parça gelmeyince  çalışmıyor fabrikalar.

Koçun ford fabrikasıda aynı şekilde yurt dışından parça gelmeyince  üretim duruyor. :)

Yurt dışından parça alıp içerde monte etmek dışa bağımlılığı ortadan kaldırmıyor.

Topraklarımız miras yolu ile  üretim yapılamayacak kadar küçük alanlara bölündü.

Toprak alanımız aynı olduğu halde nufusumuz  24 milyon   ile 80 milyona çıktı.

O zamanlar üretilen buğday  yetiyordu şimdi yetmiyor.

Zaten  buğday üretimi karsız bir iş.

10 dönüm alandan 2-3 ton buğday çıkar.Buğdayın kilosu 1 lira.:)
3000 liraya geçinebilir misin bir sene boyunca.

Biçerdöver zaten yarısını alır bu paranın.:)

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, tolonbey yazdı:

Iste böyleee,.                     Benmi seni anliyamiyorum yoksa senmi  beni?

A............P  Fetonun BELi ve SAH damariydi,sanirim halada öyle.A......….P dedigin gibi YAHUDiLERIN kurdugu bir parti ve TESKiLLATTIR.Batililara  Gecdoganin MAVAL okumasi sucunu Türk halkina KAMOFLE etmek icindir.

Allah ne diyor ayatta,siz müslüman oldunuz ama Iman etmediniz.Namaz kilmaniz,Oruc tutmaniz,hacca gitmeniz sizin iman ettiginizi göstermez.Bunlarda yani A...…….P bu ayatta yaazilanlarin taaa kendileri.Bunlar dini TÜRK halkini kandirmak icin kullanmaktadirlar.Gözümüzü sekiz acip TETIKTE olmaliyiz.Seni yeterince taniyamamisim.Haydi tekrar görüsmek üzere.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

istye böyleee,

Mendereslerin idamini yaptiran aslinda Amarikanin yaptigi su teklifi Kabul  etmelerindendir.Amerikan dis isleri bakani Menderese söyle der.Amerika sizin SERiAT  yönetimine gecmenizi istiyor.Siz müslümansiniz.Size demokrasi tersdir.Menderes bu teklifi Kabul Edip konya millet vekiline derki bir gurup kur ve SERiATA  gecmek icin neler yaapmamiz gerektigini tesbit edin.Bunu duyan ordu Demokrat partinin defterini dürer dibinede sürer.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pekiiiiiii,Amarika neden SERIATI müslüman ülkeler icin istiyor.Seriatta ülkeyi TEK kisi yönetir.Tek kisiyide KAFESE ALMAK Amarika icin hem cok ucuzdur hemide kolaydir.Mendereslerin IDAMINI ortaya cikaran SERiiATTIR.Tabiki bunun yaninda herseyi amarika yönetimine birakmakta Idamlarda söz hakkina nedendir.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1957 yilinda CANKIRI askeri ATIS  okulunda egitim gördüm.Bu okula Islam ülkelerinden bircok subay ve assubaylar gelip egitim aliyorlardi.Bu okulun komutani bir TÜM generaldi.Bu komutanin bir amarikali albay DANISMANI vardi,--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Bir gün bir binbasi komutasinda roketlerle tanklara ates egitimi ediyorduk.Atis egitimi yapiyorduk hakiki mermilerle.Derken Amarikali Albayin cipi geldi.Icinden Amerikali Albay ve tercumani cikti.Biz bunlarla ilgilinmeyip atislari sürdürdük.Amarikali albay buna cok kizdi ve kimden izin aldinizda bu egitimi yapiyorsunuz dedi.Binbasi tercumana dediki söyle ona burdan siktirip gitsin cinlerim basima toplanmadan.Daha bu sözleri tercuman albaya anlatmadan amerikali Albay tercumana hadi gidelim dedi.Albay atlayip jipe okula gitti.30 dakika sonra okul komutani geldi.Binbasiya sordu neden amerikali Albayi kovdun?Binbasi bu okulun komutani o degil sizzsiniz.OO gelip Burda bana kulhanbeylik yapamaz.Bana akil veremez.Ben bu isi 15 yildan butarafa yapmaktayim deyince,komutanda egitiminize bildiginiz gibi devam edin dedi atlayip jipe okula Döndü.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Menderes ve onun arkadaslari Türk ordusunu bile amerikalilara baglamisti.Bir amerikali onbasi TÜRK genel kurmayini teftise geldi desem inanmazsiniz dimi.Bu olay Menderes zamaninda gerceklesmistir.Gerci Ismet inönüde milliegitiminin yönetimini Amarikali 5 kisiye birakmisti.Bunlar tarihi gerceklerdir.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Türk halki söyle demisti

Geldi ismet

Kesildi Kismet.

Söyle düsünelim:Atatürkün yönetimini düsünün.

ismetinkini düsünün.

Menderesinkini düsünün.

Atatürkten sonra ülkenin basina gelenler ülkeyi gagurlara PESKES cekmislerdir. ede cekiyorlar.Isreil Türk gemisini basip 10 kisiyide öldürdüler,gemimizide alip isreile götürdüler.Gemiyi 2 yilda vermediler.Türkiyenin BASKOMUTANI isreilin bir TAVUGUNA bile KiS deyemedi.Bizleri buhala getiren FELLAHIN AFYONUDUR.Isreil 8 milyon TTÜRKiYEYSE 80 milyon.Isreilin basinda isreilli NETENYAHU , TÜRKIYENIN BASINDAYSA kendi deyimiyle dedigi MUSANIN torunu.

Ingilterede hic hain yokmus, bir TÜRK ajani bildirmisti.Türkiyede  suan en az 2 milyon vatan haini vardir.Ve bunlari secenlerde müslümanlar.Belediyelerde ortaya cikan REZALETLERI görüyürsünüz.Bu millet su hala getirilmistir.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Süleyman Demirel dediydiki,FÖTÜRÜMÜ su duvarin üstüne koysam bu MILLET onu BASBAKAN  secer.Yaniiiiiii bu millet bukadar abtallastirilmistir.Bu milleti böyle abtallastiran nedir FALLAHIN kültürüdür.Cünkü onlar bizden cokta abtallasmislardir.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, tolonbey yazdı:

istye böyleee,

Mendereslerin idamini yaptiran aslinda Amarikanin yaptigi su teklifi Kabul  etmelerindendir.Amerikan dis isleri bakani Menderese söyle der.Amerika sizin SERiAT  yönetimine gecmenizi istiyor.Siz müslümansiniz.Size demokrasi tersdir.Menderes bu teklifi Kabul Edip konya millet vekiline derki bir gurup kur ve SERiATA  gecmek icin neler yaapmamiz gerektigini tesbit edin.Bunu duyan ordu Demokrat partinin defterini dürer dibinede sürer.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pekiiiiiii,Amarika neden SERIATI müslüman ülkeler icin istiyor.Seriatta ülkeyi TEK kisi yönetir.Tek kisiyide KAFESE ALMAK Amarika icin hem cok ucuzdur hemide kolaydir.Mendereslerin IDAMINI ortaya cikaran SERiiATTIR.Tabiki bunun yaninda herseyi amarika yönetimine birakmakta Idamlarda söz hakkina nedendir.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1957 yilinda CANKIRI askeri ATIS  okulunda egitim gördüm.Bu okula Islam ülkelerinden bircok subay ve assubaylar gelip egitim aliyorlardi.Bu okulun komutani bir TÜM generaldi.Bu komutanin bir amarikali albay DANISMANI vardi,--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Bir gün bir binbasi komutasinda roketlerle tanklara ates egitimi ediyorduk.Atis egitimi yapiyorduk hakiki mermilerle.Derken Amarikali Albayin cipi geldi.Icinden Amerikali Albay ve tercumani cikti.Biz bunlarla ilgilinmeyip atislari sürdürdük.Amarikali albay buna cok kizdi ve kimden izin aldinizda bu egitimi yapiyorsunuz dedi.Binbasi tercumana dediki söyle ona burdan siktirip gitsin cinlerim basima toplanmadan.Daha bu sözleri tercuman albaya anlatmadan amerikali Albay tercumana hadi gidelim dedi.Albay atlayip jipe okula gitti.30 dakika sonra okul komutani geldi.Binbasiya sordu neden amerikali Albayi kovdun?Binbasi bu okulun komutani o degil sizzsiniz.OO gelip Burda bana kulhanbeylik yapamaz.Bana akil veremez.Ben bu isi 15 yildan butarafa yapmaktayim deyince,komutanda egitiminize bildiginiz gibi devam edin dedi atlayip jipe okula Döndü.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Menderes ve onun arkadaslari Türk ordusunu bile amerikalilara baglamisti.Bir amerikali onbasi TÜRK genel kurmayini teftise geldi desem inanmazsiniz dimi.Bu olay Menderes zamaninda gerceklesmistir.Gerci Ismet inönüde milliegitiminin yönetimini Amarikali 5 kisiye birakmisti.Bunlar tarihi gerceklerdir.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Türk halki söyle demisti

Geldi ismet

Kesildi Kismet.

Söyle düsünelim:Atatürkün yönetimini düsünün.

ismetinkini düsünün.

Menderesinkini düsünün.

Atatürkten sonra ülkenin basina gelenler ülkeyi gagurlara PESKES cekmislerdir. ede cekiyorlar.Isreil Türk gemisini basip 10 kisiyide öldürdüler,gemimizide alip isreile götürdüler.Gemiyi 2 yilda vermediler.Türkiyenin BASKOMUTANI isreilin bir TAVUGUNA bile KiS deyemedi.Bizleri buhala getiren FELLAHIN AFYONUDUR.Isreil 8 milyon TTÜRKiYEYSE 80 milyon.Isreilin basinda isreilli NETENYAHU , TÜRKIYENIN BASINDAYSA kendi deyimiyle dedigi MUSANIN torunu.

Ingilterede hic hain yokmus, bir TÜRK ajani bildirmisti.Türkiyede  suan en az 2 milyon vatan haini vardir.Ve bunlari secenlerde müslümanlar.Belediyelerde ortaya cikan REZALETLERI görüyürsünüz.Bu millet su hala getirilmistir.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Süleyman Demirel dediydiki,FÖTÜRÜMÜ su duvarin üstüne koysam bu MILLET onu BASBAKAN  secer.Yaniiiiiii bu millet bukadar abtallastirilmistir.Bu milleti böyle abtallastiran nedir FALLAHIN kültürüdür.Cünkü onlar bizden cok daha abtallasmislardir.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, tolonbey yazdı:

Hahahaha anladım, siz gerçekten, 82 yaşındasınız, genç olsaydınIz, kulaklarınıZ duyar  gözleriniz görürdü,  size bir soru sordum, 

diğerleride; sana cevap vermiş, ama sen görmemişsin, yani bunamışsın, bunu eleştirmek için, değil ihtiyar oldugun için söylüyorum, yorumların değerlidir. ?:0_80cbc_37a71a73_L:?

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

iste böyleee,

Sayin isci Gardas,Sen benim yazilarimi beyeniyonmu yohsa beyenmiyonmu.?Yohsa hem beyoniyon Hemde beyenmiyonmu.Islamci olmadigini yazilarindan anlasiliyor ama cok yerdede islamcinin DiKALLAHI oldugun yazilarinda görülüyor.

Vallaaaaaaaa ,senin ne oldugunu anladimsa arap olem :-)))))

Yas 3.1937 diye yazar nufus kagidim.Ama 1-2-3 yil gibi gec nufusa bas vurulmus olalabilirler.Hadi deyelimki ben yasliliktan BUNADIM sende GENCLiKTENMi bunadin :-)))))Ama haklisin,TTÜRKIYEDE  BUNAMAYAN  galdimiki.

Dedenüz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...