Jump to content

Akp savaş baltasını neden tekrar çıkardı?

Recommended Posts

Akp denen mafyatik oluşum ve 18 yıldır yaptığı işler ortada, parti adı altındaki bu hırsızlık ve yağma çetesinin halkın ve ülkenin çıkarına icraat yaptıkları görülmüş şey değil. Bunların ciğerini bilen Abdüllatif Şener dahi bu gerçeği “işin ucunda rüşvet olmasın şu kazmayı alıp bir defa yere vurmazlar” demişti. Zır cahil, zeka özürlü taraftarlarınca dile getirilen yol yabdı, göbrü yabdı vb. işlerin arkasını biraz araştırdığınızda, rüşvet, adam kayırma, ihale sahtekarlığı, bir birimlik işi 5 birime getirme, vb. her türlü pislik ortaya çıkıyor. Akp nin halka hizmet adında kakalamaya çalıştığı hemen her şeyin ardında vatana ihanet suçu var.

Hal böyleyken suriye operasyonu ne amaçla yapılıyor diye sormadan geçmek mümkün değil.. Ülkenin yararına olmadığı kesin ama akp denen suç örgütü ve malum lideri bu işten ne çıkar elde edecek? Sonuçta bir takım politik kazanımlar elde edilebilse dahi operasyona Abd ve Ab den tepkiler geliyor, her an ağır yaptırımlara uğranması olası, yüksek riskli bir kumar oynanıyor. Benim aklıma gelen ihtimaller; ekonominin hali hazırda içine eden tayyip, sonunda politik kazanımlar elde edebileceği için yüksek riski (ölmüş eşek kurttan korkmaz hesabı) almakta behis görmemiş olabilir. Öso denen el kaide ve işid kaçkınlarından oluşan güruha suriyenin kuzeyini vermeyi ve bu sayede suriyenin kuzeyini kendine bağlı sünni eyalet haline getirmeyi düşünüyor olabilir. Oluşturulacak güvenli bölgede yandaş iş adamlarına inşaat yaptırıp devletin kasasından milyarlarca doları (reyize atacakları sakal karşılığı elbet) bu yandaş kodamanlara sıvamayı düşünüyor olabilir. Veya hepsi birden.. Sizin düşünceleriniz nedir?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Akp denen mafyatik oluşum ve 18 yıldır yaptığı işler ortada, parti adı altındaki bu hırsızlık ve yağma çetesinin halkın ve ülkenin çıkarına icraat yaptıkları görülmüş şey değil. Bunların ciğerini bilen Abdüllatif Şener dahi bu gerçeği “işin ucunda rüşvet olmasın şu kazmayı alıp bir defa yere vurmazlar” demişti. Zır cahil, zeka özürlü taraftarlarınca dile getirilen yol yabdı, göbrü yabdı vb. işlerin arkasını biraz araştırdığınızda, rüşvet, adam kayırma, ihale sahtekarlığı, bir birimlik işi 5 birime getirme, vb. her türlü pislik ortaya çıkıyor. Akp nin halka hizmet adında kakalamaya çalıştığı hemen her şeyin ardında vatana ihanet suçu var.

Hal böyleyken suriye operasyonu ne amaçla yapılıyor diye sormadan geçmek mümkün değil.. Ülkenin yararına olmadığı kesin ama akp denen suç örgütü ve malum lideri bu işten ne çıkar elde edecek? Sonuçta bir takım politik kazanımlar elde edilebilse dahi operasyona Abd ve Ab den tepkiler geliyor, her an ağır yaptırımlara uğranması olası, yüksek riskli bir kumar oynanıyor. Benim aklıma gelen ihtimaller; ekonominin hali hazırda içine eden tayyip, sonunda politik kazanımlar elde edebileceği için yüksek riski (ölmüş eşek kurttan korkmaz hesabı) almakta behis görmemiş olabilir. Öso denen el kaide ve işid kaçkınlarından oluşan güruha suriyenin kuzeyini vermeyi ve bu sayede suriyenin kuzeyini kendine bağlı sünni eyalet haline getirmeyi düşünüyor olabilir. Oluşturulacak güvenli bölgede yandaş iş adamlarına inşaat yaptırıp devletin kasasından milyarlarca doları (reyize atacakları sakal karşılığı elbet) bu yandaş kodamanlara sıvamayı düşünüyor olabilir. Veya hepsi birden.. Sizin düşünceleriniz nedir?

ABD ve AB Tayyip'i gözden çıkaralı çok oldu. Yeniden göze girmesi mümkün değil, çünkü güvenilmez bir pislik olduğunu tamamen anladılar. O yüzden de Tayyip içeriye oynamak zorunda. Ekonomi o kadar kötü ve oyları o kadar düştü ve düşmeye devam ediyor ki, bu operasyonla oy kazanmayı planlıyor herhalde.

ABD ve AB'nin ekonomik yaptırım uygulaması, ekonomideki sıkıntıları onlara havale edebilmesi için çok büyük fırsat. Ayrıca dediğin gibi, güvenli bölge yandaşlar için ışıl ışıl inşaat ve ticaret alanı demek. Şimdiden paylaşmışlardır.

AKP, özelde Tayyip ülke için kılını kıpırdatmaz. Ülkenin tapusunu başta Katarlar olmak üzere Arapların üstüne yapmış, tarımı hayvancılığı, sanayiyi, her şeyi bitirmiş adam bu. Sınırdaki temizlik vatanseverliğinden değil elbette.

Biz bunlara bakmıyoruz artık. O temizlik gelecek için zaten çok önemli. Kendileri batırdı, Kürt terörünü de İslam terörünü de kendileri ilk elden besledi, bedeli biz, daha da önemlisi şu anda asker ödüyor.

Tayyip'in suçu yok. O zaten başından beri böyleydi, kim olduğu da amacı da yaptıkları da açıktı.

Ona oy verenleri Allah bildiği gibi yapsın. 

Ancak ben, bu işin sonunda ABD vs ekonomik krizi büyütüp tamamen dibe vurmamıza yardımcı hamleler yaptığında, Tayyip'in bundan faydalanabileceğini hiç düşünmüyorum açıkçası. Ters tepecek. İnsanlar duvarları kemirmeye başladığında ki başlıyor yavaş yavaş, hamasete bakmaz, taraftarları kendi elleriyle boğar onu.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Türk Ateist said:

ABD ve AB Tayyip'i gözden çıkaralı çok oldu. Yeniden göze girmesi mümkün değil, çünkü güvenilmez bir pislik olduğunu tamamen anladılar. O yüzden de Tayyip içeriye oynamak zorunda. Ekonomi o kadar kötü ve oyları o kadar düştü ve düşmeye devam ediyor ki, bu operasyonla oy kazanmayı planlıyor herhalde.

ABD ve AB'nin ekonomik yaptırım uygulaması, ekonomideki sıkıntıları onlara havale edebilmesi için çok büyük fırsat. Ayrıca dediğin gibi, güvenli bölge yandaşlar için ışıl ışıl inşaat ve ticaret alanı demek. Şimdiden paylaşmışlardır.

AKP, özelde Tayyip ülke için kılını kıpırdatmaz. Ülkenin tapusunu başta Katarlar olmak üzere Arapların üstüne yapmış, tarımı hayvancılığı, sanayiyi, her şeyi bitirmiş adam bu. Sınırdaki temizlik vatanseverliğinden değil elbette.

Biz bunlara bakmıyoruz artık. O temizlik gelecek için zaten çok önemli. Kendileri batırdı, Kürt terörünü de İslam terörünü de kendileri ilk elden besledi, bedeli biz, daha da önemlisi şu anda asker ödüyor.

Tayyip'in suçu yok. O zaten başından beri böyleydi, kim olduğu da amacı da yaptıkları da açıktı.

Ona oy verenleri Allah bildiği gibi yapsın. 

Ancak ben, bu işin sonunda ABD vs ekonomik krizi büyütüp tamamen dibe vurmamıza yardımcı hamleler yaptığında, Tayyip'in bundan faydalanabileceğini hiç düşünmüyorum açıkçası. Ters tepecek. İnsanlar duvarları kemirmeye başladığında ki başlıyor yavaş yavaş, hamasete bakmaz, taraftarları kendi elleriyle boğar onu.

Öncelikle, bu operasyon Türkiye için faydalı olur mu? Olma potansiyeli çok yüksek. Fakat, bunlar hangi işi becerdiler ki, bu işi becersinler, o başka bir soru.

Eğer, bahsedildiği gibi bir güvenli bölge oluşturulabilir ve bir takım grupların, ki bunlar hepsi, orada at oynatması engellenirse, suriyelilerin oraya geri yollanması falan gibi bir fayda olabilecektir.

Ama PKK mevzusunda... Bu olup bitenler, PKK'yı güçlendirecektir, bu da işin daha acı tarafı.

Peki bu operasyonu niçin yapıyor tayyip? Büyük ihtimal, oradaki kürt otoritesini ortadan kaldırıp, kendi sünni isyancılarına alan kazandırmak için. Fakat, o sünnilerin alan kazanmaları, bir halt işleyebilecekleri anlamına gelmiyor. Tayyibin en çok gözden kaçırdığı şey, ABD oradan çıkınca, meydanın önemli ölçüde Ruslar ve Esada kaldığı. 

ABD bu mevzuda, ne haliniz varsa görün diyecektir. Kürt tarafı tahminen, Türklerin gelip bebekleri kızartıp yiyeceğini falan söylüyordu. Eğer, o tür bir sivil kırımına girmezsek, ABD oturur seyreder. 

Ama Rusya, Avrupa, Fransa falan seyreder mi? işte bunu hiç sanmıyorum. Peki nereye kadar giderler? Onu da bilemiyorum ama ucu açık. 

Harekatın başarılı olacağının falanda pek bir garantisi yok. Umarım, başarılı olur, can kaybımız yaşanmaz. 

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ekonomi o kadar kötü ve oyları o kadar düştü ve düşmeye devam ediyor ki, bu operasyonla oy kazanmayı planlıyor herhalde.

Reyiz meyveleri toplamaya çıkmış bile.

Alıntı

Milletimizin her bir ferdini AK Parti kadrolarında görev almak üzere partimiz safına katılmaya davet ediyorum.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-haberi-cumhurbaskani-erdoganab-bu-harekata-isgal-derse-biz-de-k%2cNJM_hn90uEKqFZKqMTn6Rw

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, anibal yazdı:

Öncelikle, bu operasyon Türkiye için faydalı olur mu? Olma potansiyeli çok yüksek. Fakat, bunlar hangi işi becerdiler ki, bu işi becersinler, o başka bir soru.

Eğer, bahsedildiği gibi bir güvenli bölge oluşturulabilir ve bir takım grupların, ki bunlar hepsi, orada at oynatması engellenirse, suriyelilerin oraya geri yollanması falan gibi bir fayda olabilecektir.

Ama PKK mevzusunda... Bu olup bitenler, PKK'yı güçlendirecektir, bu da işin daha acı tarafı.

Peki bu operasyonu niçin yapıyor tayyip? Büyük ihtimal, oradaki kürt otoritesini ortadan kaldırıp, kendi sünni isyancılarına alan kazandırmak için. Fakat, o sünnilerin alan kazanmaları, bir halt işleyebilecekleri anlamına gelmiyor. Tayyibin en çok gözden kaçırdığı şey, ABD oradan çıkınca, meydanın önemli ölçüde Ruslar ve Esada kaldığı. 

ABD bu mevzuda, ne haliniz varsa görün diyecektir. Kürt tarafı tahminen, Türklerin gelip bebekleri kızartıp yiyeceğini falan söylüyordu. Eğer, o tür bir sivil kırımına girmezsek, ABD oturur seyreder. 

Ama Rusya, Avrupa, Fransa falan seyreder mi? işte bunu hiç sanmıyorum. Peki nereye kadar giderler? Onu da bilemiyorum ama ucu açık. 

Harekatın başarılı olacağının falanda pek bir garantisi yok. Umarım, başarılı olur, can kaybımız yaşanmaz. 

Ben de, hepimiz harekatın başarılı olmasını istiyor ve can kaybı yaşanmamasını diliyoruz. 

Bu operasyon Rusya için sorun olmaz, en azından şimdilik öyle görünüyor ama Fransa, genel olarak Avrupa seyirci kalacak gibi durmuyor. Tepkilerini ilk günden gösterdiler zaten.

Ama esas önemlisi, AKP'nin bu işi ne kadar kotarıp kotaramayacağı ki bu konuda güvenmemekte dibine dek haklıyız. Bir sürü saçmalık var, yine de umarım iyi olur diyor ve bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Hiç vakit kaybeder mi? Aldığı nefesi pazarlayan adam bu. İlk günden operasyonu bir masadan izledi ve kendine yine "Başkomutan" falan dedirtti. Yakında gazi ünvanı da ister...

Hangi partiye oy verdiği farketmesizin, hatta Tayyip nefretine rağmen Türk halkı bu operasyonu destekliyor. Tayyip'i değil. Halk bunu da gösterir ona.

Biraz sevinsin şimdilik. Kriz o kadar büyük ki, savaş falan da kurtaramaz onu artık. 

Sitelerde Paylaş

Bu savaşı destekleyecek kadar nasıl akıl tutulması yaşar insanlar anlamıyorum. TSK ve milletini düşünen kimsenin bunu destekleme hakkı yoktur. Türkiye, Rusya ve Amerika gibi emperyalist ülkelere özenip başka bir ülkenin topraklarını işgale kalkışmıştır. Kuruluşu emperyalizme karşı olan bir ülke emperyalist olmaya adım atmıştır. 

Ayrıca ülkenin başında, ülkenin celladı islami düşünce var. Ve artık Erdoğanın şahsi çıkarlarının verdiği zarar ülke içinden ülke dışına da sıçradı. Artık türk milletinin karşısında 3 güç olacak, islami düşünce, etnik kökenli(kürt) hainlikler ve bu Suriye savaşının oluşturacağı Türkiye düşmanı devletler. 

Sitelerde Paylaş

Ilımlı vatan hainliğinden farkı yoktur savaş karşıtı olmak.  

Evet tayyip ve avanesi Suriye'nin iç işlerine karışarak ve 5 milyon arabı bu topraklara getirerek ülkeye büyük kötülük yapmıştır. Ama bu arapları geri gönderebilmemiz için oradaki terörü bitirmemiz lazım. Mülteci sorunumuz olmasa dahi sınırımızda terör devleti kurulamaz.  Bırakın kendi pisliklerini temizlesinler,bunun için savaş gerekiyorsa olacak başka yolu yok. O topraklar güvenilir hale gelmeden ne mülteciler gider ne terör biter.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, SatanistDeğilim. said:

Ilımlı vatan hainliğinden farkı yoktur savaş karşıtı olmak.  

Evet tayyip ve avanesi Suriye'nin iç işlerine karışarak ve 5 milyon arabı bu topraklara getirerek ülkeye büyük kötülük yapmıştır. Ama bu arapları geri gönderebilmemiz için oradaki terörü bitirmemiz lazım. Mülteci sorunumuz olmasa dahi sınırımızda terör devleti kurulamaz.  Bırakın kendi pisliklerini temizlesinler,bunun için savaş gerekiyorsa olacak başka yolu yok. O topraklar güvenilir hale gelmeden ne mülteciler gider ne terör biter.

Oradaki asıl terör, IŞİD terörü. O terörü bitirirsen, o zaman bir hayra yarar. Ve onları iyi kötü temizlemesi istenen, beklenen ve iddiaya göre temizleyen de, terör dediğin kürtler oldu. 

Ha bu iddia gerçekten iddia edildiği gibi hallolmuş mudur? Hiç sanmıyorum. Ama bu durumdan her durumda, kürtler karlı çıktı.

Şimdi ne olacak, ne olur? Öncelikle büyük resme bakman lazım. Türkiye de bir şekilde siyaset yoluyla kürtçülük yapmaya gidenleri tutup içeri attın. HDP'yi yasal bir oluşum olmasına rağman, terörist diye yaftaladın. Bu noktada Türkiye, kürt sorununa siyasi yönden, demokratik bir çözüm falan istemiyor demek. Bu apaçık ortada. Öteki tarafta, bir şekilde YPG bünyesinde kalan eli silahlı, aç ve işsiz falan bir sürü kürt var. Bu harekat, onları yerinde tutan organizasyonu bozacaktır, mümkün. Bu durumda, o kürtlerin gidecek bir yeri olacak: PKK. Ve PKK'nın mücadelesi, şu siyasi yolu kapıyor olmamız dangalaklığı yüzünden meşru olacaktır. Al işte başına bela. 

Eğer, bunun olmasına fırsat vermemek üzere, oradaki IŞİD ve kürtçü oluşumlar yok edilebilirse, yani PKK kadroları, organizasyonu falan, işte o zaman belki biz biraz rahat ederiz. 

Sitelerde Paylaş

Savaş karşıtı olmak, vatan hainligi imiş!

Yok ya...

Birisi şehidlikten dem vurur, diğeri ise vatan hainliğinden. İkisinde de aynı ilkel düşünce var.

Ben savaşın her türlüsüne karşıyım, ki bu tutum beni hiçbir zaman vatan haini yapmaz.

Savaş öldürür, başka bir işe yaradığını da ben görmedim bugüne kadar.

Umarım bu harekat beni utandırır ancak uluslararası arenada, bir ülke tek başına, askeri harekatla hiçbir terör harekatını yok edemez.

Türkiye, terör sorununu bu eylemle sonlandırırsa, ben burada alenen özür dileyeceğim.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.10.2019 at 13:33, Ebu Kafir yazdı:

1- RTE “ben diktatörüm. Meclis iradesini ve ortak aklı tanımam” diyor. 2- Muhalefet bilinmeyen sebeplerle, isteyerek veya istemeden dolaylı olarak diktatörü destekliyor. 3- Basın ve ifade özgürlüğü yok. 4- Adalet yok ve hukuk devleti değiliz, kanun devleti bile değiliz. Anayasa ayaklar altında, tüm mahkemeler baskı altında. 5- RTE ülkenin kötülüğü için her şeyi göstere göstere yapıyor. ABD, RUSYA, AVRUPA ve İSRAİLİN tüm istekleri yerine getiriliyor. RTE nin içteki ve dıştaki suçları zafiyet olarak diğer ülkelerce kullanılıyor. Yani uluslar arası teröre destek, ambargo delme, kara para, hırsızlık ve yolsuzluk dosyaları ve kayıtları tüm güçlü ülkelerin elinde. 6- 15 Temmuzun bir istihbarat operasyonu olduğu çok açık. Sonuçları itibarıyla bu eylemi de RTE nin ve ulusalcı ortaklarının planlayıp uyguladığı rahatça görülüyor. ÜLKE 1.DÜNYA SAVAŞI SONUNDAKİ ACİZ DURUMUNDAN DAHA KÖTÜ BİR DURUMDA. Hepimize geçmiş olsun.

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, kavak yazdı:

Yok ya...

Birisi şehidlikten dem vurur, diğeri ise vatan hainliğinden. İkisinde de aynı ilkel düşünce var.

Ben savaşın her türlüsüne karşıyım, ki bu tutum beni hiçbir zaman vatan haini yapmaz.

Umarım bu harekat beni utandırır ancak uluslararası arenada, bir ülke tek başına, askeri harekatla hiçbir terör harekatını yok edemez.

Türkiye, terör sorununu bu eylemle sonlandırırsa, ben burada alenen özür dileyeceğim.

Kürt Teröristlere,Cihatçı işid militanlarına git bunları anlat. Devletler kendi güvenliğinden sorumludur. Bunun için gerekirse savaşacaktır da.  Ben diyorum ki bu operasyon kesinlikle doğru ama akpli oligarklar kendi çıkarları için kullanırsa orası ayrı mesele. ayrı değerlendiririz.  Hükümette kim olursa olsun teröre karşı top yekün silahlı mücadele yapmak ZORUNDADIR. akpsi mkpsi yok bu işin. 

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, SatanistDeğilim. yazdı:

Kürt Teröristlere,Cihatçı işid militanlarına git bunları anlat. Devletler kendi güvenliğinden sorumludur. Bunun için gerekirse savaşacaktır da.  Ben diyorum ki bu operasyon kesinlikle doğru ama akpli oligarklar kendi çıkarları için kullanırsa orası ayrı mesele. ayrı değerlendiririz.  Hükümette kim olursa olsun teröre karşı top yekün silahlı mücadele yapmak ZORUNDADIR. akpsi mkpsi yok bu işin. 

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun?
Şu yazdıkların tamamen alakasız olmuş.

İnsanları, savaş eylemlerine karşı oldukları için vatan haini olarak lanse edemezsiniz. Buna kimsenin hakkı yok, çünkü o insanlar kimbilir belki de sizden daha faydalı vatanseverdir. Ayrıca yıllardır askeri hareketlerle çözülemeyen teror sorunu, bu eylemle de çözülmeyecektir. Sebebini de yukarıda yazmıştım, tekrarlamaya hiç niyetim yok.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 11.10.2019 at 19:00, kavak yazdı:

Yok ya...

Savaş karşıtı olmak elbette vatan hainliği değil. Sadece... ne bileyim... fazlaca romantik olmak...

Biz bir savaş içinde değiliz zaten, bu sadece sınırımızı korumak için terörist dağıtma, kovma operasyonu. Ülkelerin sınırlarını koruma hakkı ve hatta sorumluluğu vardır.

On 12.10.2019 at 14:04, kavak yazdı:

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun?
Şu yazdıkların tamamen alakasız olmuş.

İnsanları, savaş eylemlerine karşı oldukları için vatan haini olarak lanse edemezsiniz. Buna kimsenin hakkı yok, çünkü o insanlar kimbilir belki de sizden daha faydalı vatanseverdir. Ayrıca yıllardır askeri hareketlerle çözülemeyen teror sorunu, bu eylemle de çözülmeyecektir. Sebebini de yukarıda yazmıştım, tekrarlamaya hiç niyetim yok.

Kimse terörü bitireceğiz iddiası içinde değil, bu da terör bitirme operasyonu değil. Sınırımızdaki teröristleri temizleyeceğiz, eğer becerebilirsek. Ülke içindeki PKK terörü elbette devam edecek, hatta belki artarak... Ona da sonra bakarız artık.

AKP bütün bu işleri doğru düzgün yapabilir mi emin değiliz sadece. Sınırda Kürdistan kurulması bizim için çok çok büyük bir tehdit. Bu arada IŞİD'li teröristler ABD tarafında, Kürt işbirliğiyle temizlendi, kalan artıklar varsa onları da temizleyip alanı Suriyelilere bırakmak, sonrasında oraları yapılandırıp ülkedeki Suriyeli sığınmacıları göndermek hedefimiz.

Yani Türkiye gayet iyi ve hatta elzem bir şeyi yapıyor. Biz epeydir oralara bir harekat yapılması gerektiğini söyleyip duruyoruz zaten.

Teröristler gerektiğinde devletlerin silahlı kuvvetleri tarafından öldürülür kavak. İşgalci olan o koridordaki Kürtlerdir. IŞİD'i kovdukları her yere çöreklendi, bölgedeki Ezidi, Türkmen, Süryani, Arap... ...kim varsa kovdu, sürdü, öldürdüler. Biz burada bunları da hep konuştuk, bağırdık ama kimse ses etmedi. IŞİD'in ele geçirdiği petrol kuyularına kadar her şeyi ele geçirdi ve üstüne kondular. Suriye devleti de bu yapılanmayı asla istemiyor, ülke bütünlüğünü korumak istiyor. 

Bu arada biz, Suriye'nin sınır bütünlüğünü korumasına bu harekatla ne kadar katkıda bulunabiliriz, o da şüpheli. Biz sınırımızdan kovacağız ama Suriye'nin güneyine inmeyecekleri hiç de kesin değil, hatta bence oraya inecekler. Ancak o kısım bizi bağlamaz. Biz en fazla 30 km içeri girip teröristi temizleyecek ve tekrar ülkemize döneceğiz.

Özetle, ortada bir savaş yok. İşgal hele, hiç yok. Dünya medyası bu böyleymiş gibi yazıp çiziyor, ancak asla böyle bir şey yok. 

Bu operasyon Türkiye için çok çok önemlidir, elzemdir. Dilerim Türk askeri için en az zaiyatla, can kaybıyla sonlanır.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Savaş karşıtı olmak elbette vatan hainliği değil. Sadece... ne bileyim... fazlaca romantik olmak...

Biz bir savaş içinde değiliz zaten, bu sadece sınırımızı korumak için terörist dağıtma, kovma operasyonu. Ülkelerin sınırlarını koruma hakkı ve hatta sorumluluğu vardır.

Kimse terörü bitireceğiz iddiası içinde değil, bu da terör bitirme operasyonu değil. Sınırımızdaki teröristleri temizleyeceğiz, eğer becerebilirsek. Ülke içindeki PKK terörü elbette devam edecek, hatta belki artarak... Ona da sonra bakarız artık.

AKP bütün bu işleri doğru düzgün yapabilir mi emin değiliz sadece. Sınırda Kürdistan kurulması bizim için çok çok büyük bir tehdit. Bu arada IŞİD'li teröristler ABD tarafında, Kürt işbirliğiyle temizlendi, kalan artıklar varsa onları da temizleyip alanı Suriyelilere bırakmak, sonrasında oraları yapılandırıp ülkedeki Suriyeli sığınmacıları göndermek hedefimiz.

Yani Türkiye gayet iyi ve hatta elzem bir şeyi yapıyor. Biz epeydir oralara bir harekat yapılması gerektiğini söyleyip duruyoruz zaten.

Teröristler gerektiğinde devletlerin silahlı kuvvetleri tarafından öldürülür kavak. İşgalci olan o koridordaki Kürtlerdir. IŞİD'i kovdukları her yere çöreklendi, bölgedeki Ezidi, Türkmen, Süryani, Arap... ...kim varsa kovdu, sürdü, öldürdüler. Biz burada bunları da hep konuştuk, bağırdık ama kimse ses etmedi. IŞİD'in ele geçirdiği petrol kuyularına kadar her şeyi ele geçirdi ve üstüne kondular. Suriye devleti de bu yapılanmayı asla istemiyor, ülke bütünlüğünü korumak istiyor. 

Bu arada biz, Suriye'nin sınır bütünlüğünü korumasına bu harekatla ne kadar katkıda bulunabiliriz, o da şüpheli. Biz sınırımızdan kovacağız ama Suriye'nin güneyine inmeyecekleri hiç de kesin değil, hatta bence oraya inecekler. Ancak o kısım bizi bağlamaz. Biz en fazla 30 km içeri girip teröristi temizleyecek ve tekrar ülkemize döneceğiz.

Özetle, ortada bir savaş yok. İşgal hele, hiç yok. Dünya medyası bu böyleymiş gibi yazıp çiziyor, ancak asla böyle bir şey yok. 

Bu operasyon Türkiye için çok çok önemlidir, elzemdir. Dilerim Türk askeri için en az zaiyatla, can kaybıyla sonlanır.

Asıl romantiklik, insanlar binlerce neden saymasına rağmen, bu nedenlere gözünü kapatıp, “terör bitirme” sevdasıyla hurrraaaa dalalım yaklaşımıdır. Oraya girmememiz gerekliliğinin nedeni “savaşa hayır” değildir. Vatan savunması söz konusu olduğunda herkes savaşır, ordudaki askerden, tango dansçısı Berke’ye, en hümanistimiz bile savaşmak zorundadır. Ama orası vatan toprağı değildir.

Ayrıca işgal olduğunu belki hissedersin diye yazıyorum: Herhangi bir devletin ordusu Türkiye’ye havadan, karadan askerleriyle girse, bunun işgal olduğunu düşünür müsün düşünmez misin? Düşünürsün. Çünkü bu nedeninden  bağımsız olarak apaçık işgaldir.

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, medyumasker said:

Asıl romantiklik, insanlar binlerce neden saymasına rağmen, bu nedenlere gözünü kapatıp, “terör bitirme” sevdasıyla hurrraaaa dalalım yaklaşımıdır. Oraya girmememiz gerekliliğinin nedeni “savaşa hayır” değildir. Vatan savunması söz konusu olduğunda herkes savaşır, ordudaki askerden, tango dansçısı Berke’ye, en hümanistimiz bile savaşmak zorundadır. Ama orası vatan toprağı değildir.

Ayrıca işgal olduğunu belki hissedersin diye yazıyorum: Herhangi bir devletin ordusu Türkiye’ye havadan, karadan askerleriyle girse, bunun işgal olduğunu düşünür müsün düşünmez misin? Düşünürsün. Çünkü bu nedeninden  bağımsız olarak apaçık işgaldir.

Suriye için bu tam doğru değil. Apo tutuklanmadan önce kuzey Suriye'de PKK kol geziyordu. 88-98 tarihlerinde binlerce insanımız bu terör örgütünden öldü. 

98 - 2011 iç savaş başlayana kadar Suriye ile anlaşma yaptık. Bu bağlamda Apo bu şekilde tutuklanmasına yol açtı. Ve ciddi ölçüde PKK yı Suriye'de bitirdik. Anlaşma halen devam etmekte. Ve biz Suriye ye PKK (ve uzantıları. Uzantıları kısmı önemli çünkü anlaşma bunu da içeriyor). Biz terör sebebi ile Suriye topraklarında, Suriye resmi hükümetine bilgi verip operasyon yapabiliyoruz. 

Not. Tam bağımlı amerikancı fetö, Türk siyesetini ve türk bürokrasisini ele geçirdiğinde, biz kendi ellerimizle ypg askerlerini suriyeye taşıdık. Burada amaç işid ile savaşmalarıydı. 15 temmuzdan sonra eski ayarlarımıza geri döndük. 

Şimdi Esad, ypg ile anlaşır ve onlara kol kanat gererse bu anlaşmayı çiğner. Bu durumda Türk askeri geri çekilmez. Buda Suriye - Türkiye savaşı ve Türkiyenin işgali demek olur. Bu sebeple aklı başında olan herkez Suriye resmi hukümeti ile diyalog halinde bu operasyonu yapın diyor. 

Hurra da girilmedi 1 yıldan fazla planlanıyor. Ben küçüklüğümden beri PKK saldırıları ile büyüdüm. PKK ve uzantıları çoluk çocuk demeden öğretmen doktor demeden şehirde kırsalda adam öldüren caniler. Burada bir faz geçişi var. Bir tarafta yumos sevimli siyasi hdpliler, bir tarafta da geçmişi insan katleden caniler. 

Sitelerde Paylaş

Tayyip nasıl Fetö yalanları ile varlığına yasallık kazandırdı ise, askeri bir hareketle kendisine itibar ve ölümsüzlük kazandırma peşinde. Hepiniz onun sapkınlıktan başka bir şey olmayan dümen suyunda ilerleyen aptallarsınız. Türkiye'nin her hangi bir kazancı olabilmesi için önce Tayyip itinden kurtulması gerektiğini hala anlamadınız. Zavallılar...

Sitelerde Paylaş

Tayyip itinin durdurmaya çalıştığı terörizm nedir?

Politik çıkar sağlamak için halklara, hükümetlere veya kişilerer karşı yönelik, sistematik, ani, umulmadık ve beklenmedik korkutma ve sindirme amacı güden her türlü insansal etkinliktir.

Terörizm, çeşitli politik organizasyonlar, milliyetçi ve etnik örgütler, devrimci gruplar, hükümetlere, gizli polis ve ordular tarafından yaygın bir şekilde uygulanan bir yaklaşımdır.

Terörizmin ilk tanımını eski Yunanlı bir tarihçi olan ve MÖ 430-349 yılları arasında yaşayan Xenophon yapmıştır. Xenophon’a göre terörizm, düşmana karşı çok etkili bir psikolojik savaştır. Bazı Roma imparatorları kendilerine karşı gelmeyi önlemek için terörü kullanmışlardır. İspanyo engizisyonu, Hristiyanlığa karşı yapıldığı iddia edilen hayali ayaklanmalara teşebbüs edenleri işkence ve idamla cezalandırmıştır. Fransız devriminde bile terör bir değer olarak kabul edilmiş ve yaygın bir şekilde pratik uygulamaya konulmuştur. Devrimin ünlü savunucularından Robespierre terörü devrim adına kullanmış ve 1793-1794 yılları arasında bir terör devrinin (terör saltanatının) yaşanmasına katkıda bulunmuştur.

Amerika iç harbini (1861-1865)  izleyen dönemde, Güney eyaletlerinde siyahlara, Yahudi ve Müslüman’lara, hatta Türk’lere karşı, KKK(Ku Klax Klan) denen terörist bir örgüt kurulmuştur.

19’nucu yüzyılın sonlarına doğru terörizm, Batı Avrupa’da, Rusya’da ve Amerika’da anarşizme inananlar arasında kabul görmüştür. Bu anarşistler, liderlere karşı suikastler düzenleyerek, sosyal ve politik arenada hızla değişiklik yapmanın mümkün olduğuna inanıyorlardı. Nitekim, 1865-1905 yılları arasında, krallar, başkanlar, başkan yardımcıları ve diğer üst kademe hükümet ilgilileri anarşistler tarafından asasine edilmişlerdir.

Terörizm 20’nci yüzyılda zamana uyarak değişmiş ve bir tür çağdaşlaşmıştır. Teknolojik gelişmelere paralel şekilde gelişen terörizm, yeni ve ileri taktikler uygulamaya ve bunlar giderek daha öldürücü olmaya başlamışlardır. Aşırı sağdan, aşırı sola geniş bir spektrum oluşturan politik görüşler terörizme baş vurmuşlardır.  Bu gerçeklere rağman terörizm, kişilerin ve küçük grup ve örgütlerin baş vurduğu bir etkinliktir. Amaç coğu kere mevcut politik rejimleri, kurumları, destabilize etmek ve düşürmektir. Yine de terörist örgütlerin büyük çoğunluğu politik amaçlarına ulaşamazlar. Terörizme baş vuran ülkelerin hemen tümünde rejim zamanla değişmiştir. Bu gözlemlerden açıkca görüldüğü üzere terörizm, başarıya götüren bir yaklaşım değildir. Buna rağmen terörizmi yok etmede, durdurmada, hatta yavaşlatmakta başarılı olunamamaktadır.

Sitelerde Paylaş

Günümüzde Batı'nın hemen hiç tolere etmediği askeri hareket, nedeni ne olursa olsun, bir ülkenin diğer bir ülkeyi işgal etmesidir.

Türkiye'nin bunu yapabilmesi için savını çok iyi savunması ve çoğunluğun kendisini desteklemesi gerekir. Türkiye ne savını savunmasını bilmiştir, ne de birkaç istisnası dışında diğer ülkeler tarafından desteklenmiştir. Askeri hareketlerle ilgili durumlarda haklı haksız, doğru yanlış aranmaz. Türkiye'nin haklı olması hemen hiçbirşey ifade etmez. Savaş veya askeri bir hareket başlar başlamaz onun ne kadar iğrenç ve vahşi bir insansal davranış olduğu anlaşılır. Ama artık geri dönmek mümkün değildir.  Önemli olan o hareketi başlatmamaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...