Jump to content

Kuran'ın yanlışlarını açıkça bilim ispatlıyor.

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

onun tanrının planı olduğunu nereden biliyorsun..belki insanların kurtarmasını planları..yok eğer dünyanın yok olmasını isterse zaten hiç bir şey engel olamaz..

Asteroid ile yok etmek onun planlarindan biri nasil degil dersin.

Dinazorlari ben mi yok ettim.

Hadi diyelim bir gün milyarlarca insan öldü ama 1000 kisilik bir koloni baska bir gezegene ulasmayi basardi ve orada üreyip cogalmaya basladilar. Oradan da hop baska bir gezegene...

Senin orada ne dinin kaldi ne kitabin. Ne oldu bu kiyamete, nerede kaldi? Neden gecikti?

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

onun tanrının planı olduğunu nereden biliyorsun..belki insanların kurtarmasını planları..yok eğer dünyanın yok olmasını isterse zaten hiç bir şey engel olamaz..

Tanrı var diyelim , dünya'yı yok etmeye veya insanları cezalandırmaya  ne hakkı var ? Bu dünya'yı kendi yaratıp kendi yönettiğine göre (Firavun ve musa hikayesinden anlıyoruz) nasıl insanları yargılayabilir ? 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, deadanddark yazdı:

Hadi diyelim bir gün milyarlarca insan öldü ama 1000 kisilik bir koloni baska bir gezegene ulasmayi basardi ve orada üreyip cogalmaya basladilar. Oradan da hop baska bir gezegene...

Senin orada ne dinin kaldi ne kitabin. Ne oldu bu kiyamete, nerede kaldi? Neden gecikti?

Onların dinine göre göktaşları zaten gerçek değil ki.Kuran a göre dünya düzdür , ben söylemiyorum müslümanlar söylüyor.

Kuran ayetlerine göre dünya düzdür. 

Sitelerde Paylaş

lokman suresi 34 ayettinde geçen 5 gaybi şeyden bahsedilir

ayet sonunda alim ve habir sıfatları geçer

alimler alimi zahir şeyleri bilme

habiri batıni gizli olanı bilen demişlerdir

bu ayet tefsirinde  beşerin  rahimde olanı bilmesi veya yağmurun yağmasını bilmesini delil işaret maddi fiziki özellikler ortaya çıktıktan sonra bilmedir bu gayba girmez derler

gayb kişi  daha doğmadan kimle evlenecek kaç çocuğu olacak cinsiyetleri nedir çocukların ömrü nedir ölümü doğarlar doğduktan sonramı ölürler gibi şeyleri daha alamet işaret iz delil yok iken bilmedir asıl gaybi olan budur.

bulutlar toplandı yağacak dersin  bir saat sonra dağılır gider

zaten hava kesin raporu değil hava tahmin raporudur

doktor adama 3 ay ömrü kaldı der adam 30 sene yaşar işte onun nerede ne zaman hangi yaşta öleceğini delil iz işaret olmadan bilmedir gaybi olan

kaldı ki  bebek cinsiyeti belli teşekülden sonra bilinir pat diye rahime düşer düşmez bilimez cahil beşerde bunu bilemez işte gayb budur

kaldı ki rahime düşer düşmez bilinse bile misal kromozom detayı inceleme olsa buda işaret iz alamet delil üzerinden bilmedir yine.

Kur'anı Kerimde hz zekeriya ya hz yahya Allah tarafından müjdelenir kendisi çok dua eder salih bir evlat için

daha ortalıkta bir şey yok iken yani rahime düşmemiş iken Allah melekler ile hem adını hem cinsiyetini hz zekeriya ya bildirir

gayb budur gayb ultrasonla bilmem mikroskob ile bilme değildir

misal adamda altın dedektörü var bir yerde arama yapar dedektör öter adam bil malumat sahibi olur 

sonra eşer altınları görse bu yakin yani kesin bilgi olur yani alame ilimdir

veya bazılarında hazine gömü haritaları olur gider o işaretlere göre kazar çıkarabilir filan yani iz işaret delil iledir

ancak gayb tüm bunları aşıp vasıtasız bilmedir misal 5 sene sonra şu dağın altında 5 kilo altın oluşur filan yani gaybi istikbale geleceğe daha olmamış olanı izsiz delilsiz bilmedir

veya adamın biri uçakta bomba çıkardı uçuracağım dedi her kes gördü bu zahir olduktan sonra bilmedir

ancak daha zahir olmadan ve uçağa yolcu binmeden bilern olursa gaybi olur

ha istihbarat  adamı dinler izler filan oda belli süre önce bilebilir

ancak yine zahiri fiziki delil var ortada 

kısaca gayb olduktan sonra bilme değil

olmadan önce bilmedir ki zaten bu  olma aşamasınıda olduktan sonra bilmeyide kapsar bir nevi zaman üstü ezeli ebedi ilmi her şeyi kuşatan demektir.

.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Neden peki o ayette şöyle yazıyor diyemiyorsun da ''yüzyıllarca bu ayetler için yapılan yorum şu oldu:''diyorsun.??  O ayette sadece kıyamet vakti için onun bilgisi ancak Allah katındadır denir..ilginç bir nokta da, ayette yağmuru O yağdırır denir..ama yağmurun ne zaman yağacağını Allah tan başkası bilmez e getirmişler konuyu..şimdi anlaşılıyordur aslında kimin kıvırdığı..

arkadaşım sen benim ayet bilgimi mi ölçüyorsun?

benim işim kıçımdan meal-tefsir uydurmak değil.

bi takım ileri zekalılar bu ayetleri güncelleyip duruyor.

kaldı ki en güncel meal/tefsir bile değiştiremez bu gerçekleri.

"yağmuru o yağdırır" cümlesine itiraz etmedim ben.

üstelik yağmur yağdırma da artık teknolojiye bakar.

ha bak  @nogodbutAllah götünden uydurmuş da uydurmuş.

meteorolojinin yaptığı tahminmiş, bilmem neymiş...

sonuçta bu gayb değil mi?

bu sefer, yok efendim o gayb değil bu gayb...

yalanın sonu mu gelir, uydur uydur diz! 

ayetlerin sayısı belli ama sizdeki figürler asena'da yok! 

kıvır allah kıvır!

bilim her yanlışladığında siz ayetleri bükün!

"rahimlerdekini o bilir" ne demek?

başkası bilemez demek değilmişmiş!

kuran'da şöyle bir ayet var mı: insanın bir burnu olduğunu allah bilir!

çok saçma olur değil mi? çünkü herkesin bildiği bir şeyi, allah bilir demek abesle iştigaldir.

o halde allah'ın, insanların bilmediği bir şeyi biliyor olması gerekir.

anne karnından otobüs çıkacak hali yok herhalde!

merak edilen şey bebeğin cinsiyetiydi.

çünkü o zaman ultrason diye bir cihaz yoktu!

tarihinde Geta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

gayb kişi  daha doğmadan kimle evlenecek kaç çocuğu olacak cinsiyetleri nedir çocukların ömrü nedir ölümü doğarlar doğduktan sonramı ölürler gibi şeyleri daha alamet işaret iz delil yok iken bilmedir asıl gaybi olan budur.

Hani bazi seyleri bilmiyordu?

Kiminle evlenecegimi, kac cocuk yapacagi mi, kacinin yasayip kacinin ölecegini bilmesi....

Bunlar zaten beni ben yapacak seyler, kisiligimi, karakterimi , ileride nasil biri olacagimi belirleyecek.  Nerede hür irade?

Daha önce izledigin bir filmi daha kac defa izleyebilirsin. Her defasinda ayni dikkatle ,ilgiyle mi izlersin.

-sonsuz dan +sonsuza bir filmin her karesini görebildigini düsün, neye bakiyor olabilirsin sence? Baktigin sey bir boka benzemezdi.

Sitelerde Paylaş

sayın  T.TAŞPINAR edebli yazıyor kimseye hakaret etmiyor

onun mesajlarını okurum

hakaret edenlerin zaten mesajlarını okumuyorum

önce edeb ile yazmayı öğrenecekler sonra belki okuruz:)

hakaret fikir değildir ki okuyasın

bir tek arapça kelime bilmeden Kur'an hakkında ahkam kesmek

bir kelime ingilizce bilmeden hemde klasik ingilizce  şu Shakespeare ne saçmalamış yazdıkları boş demek gibidir

gerçekten arapçasından Kur'anı bilen biri ile yazışmak isterim

ancak bunu bilen zaten ateist olmaz 

buda bir paradokstur işte:)

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

sayın  T.TAŞPINAR edebli yazıyor kimseye hakaret etmiyor

onun mesajlarını okurum

hakaret edenlerin zaten mesajlarını okumuyorum

önce edeb ile yazmayı öğrenecekler sonra belki okuruz:)

hakaret fikir değildir ki okuyasın

bir tek arapça kelime bilmeden Kur'an hakkında ahkam kesmek

bir kelime ingilizce bilmeden hemde klasik ingilizce  şu Shakespeare ne saçmalamış yazdıkları boş demek gibidir

gerçekten arapçasından Kur'anı bilen biri ile yazışmak isterim

ancak bunu bilen zaten ateist olmaz 

buda bir paradokstur işte:)

oy kurban olurum ben sana.

sinirlenince bana yakışmayan kelimeler çıkıyor ağzımdan.

güzel insan, kabul et sen de güzel kıvırıyorsun.

senin arapça-farsça bilmeni takdir ediyorum. 

fakat insanların shakespeare'i anlaması için benim süper ingilizceme ihtiyaçları yok.

kuran'ı anlaması için de senin süper arapçana.

insanlığın kurtuluşu senin arapçana bağlı değil yani.

çünkü kuran "apaçık" bir kitaptır.

paradoks mu yaptım ne :))

Sitelerde Paylaş

Tarık 7'de bin yıldan uzun bir süredir "Meni, bel ile kaburga kemikleri arasından çıkar" şeklinde anlaşılıyordu. İslami ilimlerin merkezi olan El-Ezher Üniversitesinde ki profesörler bile bu ayeti bu şekilde çevirir ama gel gör ki bin yıldan uzun bir süredir bu şekilde anlaşılan bir ayeti bizim Müslümanlar "hayır efendim bu ayette onu demek istemiyor" diyerek yani İslami tabiriyle söyleyeyim, "TAKİYE" yaparak artık çağ dışı, bilim dışı kalmış ayetleri günümüz şartlarına tekrar uyumlu hale getirmeye çalışıyorlar.

Tarık 7'de enzim, vitamin gibi terimler geçmemesine rağmen ve bu terimlerin 1800'lü ve 1900'lü yılların başlarında ortaya çıkmış olmasına rağmen İslamcı hala inatçı keçi gibi tutturmuş bu konuda ayak diretiyor. 600'lü yılların çöl bedevisi nereden bilecek enzimi, vitamini sadece çöl bedevisi de değil, aynı dönemde yaşamış diğer topluluklar dahi bu terimlerden bir haber. Neymiş efendim enzim ve vitamin varmış, bunlar bel ile kaburga bölgesinde bulunan organlar tarafından üretilirmiş. Hayır İslamcı öyle değil işte, sen şuan Tarık 7'ye takla attırmakla kalmıyorsun aynı zaman da yıllardır bilinen ve tıp dünyası tarafından kabul edilen insan anatomisine de takla attırıyorsun.

Bak İslamcı, Meninin üretilmesinde ve dışarı atılmasında görev alan dört tane organ vardır. Testisler, Seminal veziküller, Prostat ve Cowper bezleri olmak üzere bu dört organ menin üretilmesinde ve dışarı atılmasında görev alır. Senin bu bahsetmiş olduğun Sperm'i besleyen ve Meninin de içerisinde bulunan enzim veya da vitaminlerin üretilmesinde görev alan organlar Seminal veziküller ve Prostattır. Bu iki organ senin penisinin üzerinde ki o kıllı bölgede yani daha geniş tabiri ile söylemek gerekirse Pelvis bölgesinde bulunur. Bu iki organın da ne bel kemiği ile bir alakası ne de kaburga kemiği ile bir alakası vardır. Yani "bel ile kaburga kemikleri arasında" bulunmazlar. Böylelikle senin o taklalar attırdığın Tarık 7'de boşa düşmüş oldu. Kuran'da ki tek bir ayetin dahi boşa düşmesi Kuran'ın da boşa düşmesi anlamına gelir.

https://en.wikipedia.org/wiki/Semen#Human_semen

https://en.wikipedia.org/wiki/Testicle

https://en.wikipedia.org/wiki/Seminal_vesicle

https://en.wikipedia.org/wiki/Prostate

https://en.wikipedia.org/wiki/Bulbourethral_gland

Şimdi İslamcı gelip, kendi kitabını kurtarmak için bu tıp dünyası tarafından kabul gören bilgileri dahi yalanlayacak. Diyecek ki "Hayır efendim o tıp dünyası da kim oluyor, Her şeyin doğrusunu sonsun güç sahibi Allah" bilir diyecek. Ben kendisini yine "insan" yerine koyup bu kadar yazı yazdım ama kendisi gelip, şuraya İslam külliyatı dışında başka bir kaynak göstermeden, iki satır yazı yazarak hem Tıp bilimini, hem insan anatomisini, hem de üroloji bilimini hepsini yalanlayacak, çöpe atacak. Neden? Çünkü Kuran adındaki çağ dışı kitabı savunup, dinini kurtarması lazım. Gerçi sen gelip de kitabını savunsan ne olur ki biz burada senin Allah'ına meydan okuyoruz gelsin o savunsun bu kitabı...

Sitelerde Paylaş

Apaçık olma iddiasındaki kitaptan sürekli olarak mecazi çıkarımlar yapmaya çalışmak ne çeşit bir zavallılıktır?

Kuranda apaçık şekilde spermin bel ve kaburgalar arasından çıktığı söylenir, ayrıca kalbin düşünce organı olduğu iddia edilir, müslümler her ne kadar kıvırtmakta sınır tanımasalar da bu bilgiler nettir. Peki bu bilgiler kuran ve muhammedin kendi çıkarımları mıydı? Hayır asla değil, çağının bilim ve tıp alanında önde gelen isimlerinin yani Aristoteles ve Ayerveda gibi bilim insanlarının antik ve hatalı görüşleri aynen kuran içeriğine alınıp kullanılmıştır. Şimdi müslümlerin değme dansözlere taş çıkartmalarına sebep olan da işte bu içerik hırsızlığından kaynaklanmaktadır. Yani kuran'ın biyoloji ve embriyoloji bilgisi çağının yaygın ve hatalı inanışlarından başka bir şey değildi!

Sonuç olarak kur'an'daki embrolojiye ilişkin ayetler ve kalbin düşünme organı olarak gösterilmesi “Aristoteles ve Ayerveda’nın yedinci yüzyıldaki yankıları”ndan ibarettir.

Sitelerde Paylaş
On 20.05.2020 at 22:44, deadanddark said:

Kuran daki kıyamette sadece Dünya gezegeni yok olmaz..yıldızlar da söner mesela..sadece Dünya ya etki eden bir felaket değildir..en azından galaksi düzeyinde olması gereken bir çöküştür..Asteroid ile dinozorları yok etmiş olabilir..Dünya ve insanlar için ise başka bir son planlamış olabilir..

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Kuran daki kıyamette sadece Dünya gezegeni yok olmaz..yıldızlar da söner mesela..sadece Dünya ya etki eden bir felaket değildir..en azından galaksi düzeyinde olması gereken bir çöküştür..Asteroid ile dinozorları yok etmiş olabilir..Dünya ve insanlar için ise başka bir son planlamış olabilir..

Global isinma bir felaket olmaz mi sence? Buzullarin tamamen cözülmesi.

Günes kaynakli yeryüzü sularinin tamamen buharlasmasi, dünyanin kaynayan tencereye dönmesi. Bak mesela günes kaynakli bir son garanti bu gezegen icin.

Birseyleri biliyoruz, öngörümüz var sonucta. Bunlar gelecegi bilmek degil midir?

300 sene sonra 10 km capinda bir kuyruklu yildizin dünyayi vurmasini engellemenin garantisi de yok bu arada. 300 sene sonra tüm kaynaklarini tüketmis birkac bin kisi kalmis bir gezegende yasiyor olabilir insanlar.

Tanrinin planlarini biz insnlarda ögrenebiliriz. O plani istersek bozabiliriz de.

Senin nasil bir son fantezin var. Benim saydiklarimi bir tanriya yakisir bulmuyor musun yoksa? Daha cafcafli, daha renkli birseyler mi olmali.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, deadanddark said:

Global isinma bir felaket olmaz mi sence? Buzullarin tamamen cözülmesi.

Günes kaynakli yeryüzü sularinin tamamen buharlasmasi, dünyanin kaynayan tencereye dönmesi. Bak mesela günes kaynakli bir son garanti bu gezegen icin.

Birseyleri biliyoruz, öngörümüz var sonucta. Bunlar gelecegi bilmek degil midir?

300 sene sonra 10 km capinda bir kuyruklu yildizin dünyayi vurmasini engellemenin garantisi de yok bu arada. 300 sene sonra tüm kaynaklarini tüketmis birkac bin kisi kalmis bir gezegende yasiyor olabilir insanlar.

Tanrinin planlarini biz insnlarda ögrenebiliriz. O plani istersek bozabiliriz de.

Senin nasil bir son fantezin var. Benim saydiklarimi bir tanriya yakisir bulmuyor musun yoksa? Daha cafcafli, daha renkli birseyler mi olmali.

Benim bir ''son-kıyamet'' fantazim yok..ben sadece Kuran böyle söylüyor diyorum..denizler kaynayacak,dağlar renkli yün gibi atılacak..sürekli şiddetli depremler olacak..yıldızlar sönecek ve dökülecek..bu dökülme yere-yerküreye dökülme değil tabii ki..çok büyük ihtimal ile galaksi merkezindeki dev karadeliğe  (Sagittarius A )düşecekler..Güneş Ay ve Dünya da düşecek..yine büyük olasılıkla dev karadeliğe düşmeden önce Güneşle de yakınlaşacağız..tabii ki Ay da Güneşle yakınlaşacak..yani Kuran'da tasvir edilenler bilimle uyumsuz değil bence..

tarihinde T.TAŞPINAR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Benim bir ''son-kıyamet'' fantazim yok..ben sadece Kuran böyle söylüyor diyorum..denizler kaynayacak,dağlar renkli yün gibi atılacak..sürekli şiddetli depremler olacak..yıldızlar sönecek ve dökülecek..bu dökülme yere-yerküreye dökülme değil tabii ki..çok büyük ihtimal ile galaksi merkezindeki dev karadeliğe  (Sagittarius A )düşecekler..Güneş Ay ve Dünya da düşecek..yine büyük olasılıkla dev karadeliğe düşmeden önce Güneşle de yakınlaşacağız..tabii ki Ay da Güneşle yakınlaşacak..yani Kuran'da tasvir edilenler bilimle uyumsuz değil bence..

Ne gerek var bu kadar samataya.

Projektörün dügmesine basarsin aniden kararir her yer ve film biter.

..

Cok acayip bir son tasarlamissin gercekten.

Yildizlar önce sönüp sonra düsecek , peki nereye, karadelige. Ay gelecek günese, günes dünyaya. oradan ver elini sgtA. ilginc.

Neyse, ben ikna oldum.

Sitelerde Paylaş
On 21.05.2020 at 15:55, Ebu Kafir said:

Apaçık olma iddiasındaki kitaptan sürekli olarak mecazi çıkarımlar yapmaya çalışmak ne çeşit bir zavallılıktır?

Kuranda apaçık şekilde spermin bel ve kaburgalar arasından çıktığı söylenir, ayrıca kalbin düşünce organı olduğu iddia edilir, müslümler her ne kadar kıvırtmakta sınır tanımasalar da bu bilgiler nettir. Peki bu bilgiler kuran ve muhammedin kendi çıkarımları mıydı? Hayır asla değil, çağının bilim ve tıp alanında önde gelen isimlerinin yani Aristoteles ve Ayerveda gibi bilim insanlarının antik ve hatalı görüşleri aynen kuran içeriğine alınıp kullanılmıştır. Şimdi müslümlerin değme dansözlere taş çıkartmalarına sebep olan da işte bu içerik hırsızlığından kaynaklanmaktadır. Yani kuran'ın biyoloji ve embriyoloji bilgisi çağının yaygın ve hatalı inanışlarından başka bir şey değildi!

Sonuç olarak kur'an'daki embrolojiye ilişkin ayetler ve kalbin düşünme organı olarak gösterilmesi “Aristoteles ve Ayerveda’nın yedinci yüzyıldaki yankıları”ndan ibarettir.

Kuran'da bahsi geçen sıvı-su dur..sadece sperm, sıvı-su olamaz..Kuran'da meni den karışımlı bir sıvı diye bahsedilir..

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Kuran'da bahsi geçen sıvı-su dur..sadece sperm, sıvı-su olamaz..Kuran'da meni den karışımlı bir sıvı diye bahsedilir..

peki kuran'a göre insan neyden yaratılmıştır, sudan mı çamurdan mı?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Çamur zaten su içeren toprak değil midir?

çorbada da su var

karpuzda da su var

idrar kesemde de su var

çevrene bir bak bakalım başka nerelerde su var?

sudan ve çamurdan yaratılmak aynıysa

sudan ve karpuzdan yaratılmak da aynı olmalı!

su ve çamur nasıl aynı olabilir?

niye bir ayette sudan, diğer ayette çamurdan yarattık deniyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...