Jump to content

küçük çocuklar imtihansız cennete

Recommended Posts

1 dakika önce, kris123 yazdı:

Arkadaşım dini bu şekilde savunamazsın.Savunma tarzın çok yanlış ve komik.

"Öldürülen çocuklar,tecavüze uğrayan,acı çeken çocuklar çektikleri ile yok olup gidecekler bu büyük evrim nerede neden bir çözüm sunmuyor. Biz evrim ile oluştuysak bütün suç evrim teorisi ve onu savunanlardadır."

Fark ettiysen dini savunmadım. Evrim ile oluştuğumuzu farz edelim diyorum. Ateistler Allah'ın var olduğuna inanmıyorlar zaten. Onun için suçu Allah'a atıyorlar. Madem yok neden bütün olumsuzluklar tanrıya atarlar. Allah yok madem suçlu kim suçluyu bulun bana. Soru bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, kabara yazdı:

Fark ettiysen dini savunmadım. Evrim ile oluştuğumuzu farz edelim diyorum. Ateistler Allah'ın var olduğuna inanmıyorlar zaten. Onun için suçu Allah'a atıyorlar. Madem yok neden bütün olumsuzluklar tanrıya atarlar. Allah yok madem suçlu kim suçluyu bulun bana. Soru bu kadar basit.

Suçlu evrime ve ateistlere göre doğal seçilim.Bu konuda Tanrıya kim suç atmış çok merak ediyorum ateistler suçlunun doğal seçilim olduğunu zaten biliyorlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kris123 yazdı:

Suçlu evrime ve ateistlere göre doğal seçilim.Bu konuda Tanrıya kim suç atmış çok merak ediyorum ateistler suçlunun doğal seçilim olduğunu zaten biliyorlar.

Doğal seçilim = Doğa kafasına göre seçiyor şu çocuk ceza çeksin mi ? Neye göre var olduğu doğal ortama göre mi ? Yoksa evrimin oluşturduğu şeref yoksunu insanların azgınlığından mı ?

O zaman evrim teorisi eksik kalmış kendini tamamlayamamış. Zayıf olan tecavüze uğrasın,öldürülsün,aç kalsın. Nasılsa adaleti de sağlayamıyor insanlar başı boş kendi kendine oluşmuş.

Madem doğal seçilim neden suçlu Allah. Önceki yorumlara ve diğer bütün konulara bakarsan bütün suç Allah'tadır diyorlar. Siz Allah' a inanmıyorsanız. Sizi o var etmediyse nasıl suçu ona atıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, kabara yazdı:

Doğal seçilim = Doğa kafasına göre seçiyor şu çocuk ceza çeksin mi ? Neye göre var olduğu doğal ortama göre mi ? Yoksa evrimin oluşturduğu şeref yoksunu insanların azgınlığından mı ?

O zaman evrim teorisi eksik kalmış kendini tamamlayamamış. Zayıf olan tecavüze uğrasın,öldürülsün,aç kalsın. Nasılsa adaleti de sağlayamıyor insanlar başı boş kendi kendine oluşmuş.

Madem doğal seçilim neden suçlu Allah. Önceki yorumlara ve diğer bütün konulara bakarsan bütün suç Allah'tadır diyorlar. Siz Allah' a inanmıyorsanız. Sizi o var etmediyse nasıl suçu ona atıyorsunuz.

Öncelikle,evrim teorisinin çok eksik bir teori olduğu konusunda çok haklısın.Evrimde aydınlatılmamış bir sürü konu var bunlardan biride hastalıkların nasıl oluştuğu.

Modern tıp ve darwinistler genetik özelliklere bağlıyorlar ama artık hastalıkların genetik olmadığı büyük bir kısmının epigenetik ve çevresel olduğu biliniyor.Yani doğa ana veya Tanrı ne dersen de kafasına göre hareket etmiyor."Ben şu kulumu hastalandırayım kanser olsun gebersin"diyen bir Tanrı veya acımasız bir doğal seçilim yok.

Birde sen evrimi insan gibi tasvir etmişsin ama neyse...

tarihinde kris123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kris123 yazdı:

Yani doğa ana veya Tanrı ne dersen de kafasına göre hareket etmiyor."Ben şu kulumu hastalandırayım kanser olsun gebersin"diyen bir Tanrı veya acımasız bir doğal seçilim yok.

Bu cevap benim için yeterli. Cevaplamanı isteyeceğim başka sorum yok.

Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, kabara yazdı:

Bu cevap benim için yeterli. Cevaplamanı isteyeceğim başka sorum yok.

Bu ayette ne demek istiyor ? Nereden çıkıyormuş?Sizin alimler ayeti iyi büküp değiştirmiş ama neyse.

"Onun için insan neden yaratıldığına bir baksın. Atılan bir sudan yaratıldı. O su, erkeğin sulbü ile kadının göğüs kemikleri arasından çıkar."(Târık, 86/5-7)

Sitelerde Paylaş

Bu ayette ne demek istiyor ? Nereden çıkıyormuş?Sizin alimler ayeti iyi büküp değiştirmiş ama neyse.

"Onun için insan neden yaratıldığına bir baksın. Atılan bir sudan yaratıldı. O su, erkeğin sulbü ile kadının göğüs kemikleri arasından çıkar."(Târık, 86/5-7)

Bakın ben Kuran'ı Kerimi tefsir edecek kadar bilgili değilim. Ancak kendi mantığıma göre cevap verebilirim. İstersem google yazar buraya 50 tane cevabını yapıştırırım. Ama inan ben isem benim için benim ne düşündüğüm önemlidir. Ben bu konuyu araştırdığımda tamamen bilim ile uyuşan bir ayet olduğunu gördüm. Sizinde anlayacağınız gibi su derken meni kast edilmiş. En son yapılan bilimsel açıklamalar menin ilk üretildiği yerin kaburganın alt kısmında oluştuğu daha sonra testislere geldiği söylenmektedir.

Bu soruyu bana sorma gayeni anlayamadım ama neyse. Google dan bakabilirdin.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kabara yazdı:

Bakın ben Kuran'ı Kerimi tefsir edecek kadar bilgili değilim. Ancak kendi mantığıma göre cevap verebilirim. İstersem google yazar buraya 50 tane cevabını yapıştırırım. Ama inan ben isem benim için benim ne düşündüğüm önemlidir. Ben bu konuyu araştırdığımda tamamen bilim ile uyuşan bir ayet olduğunu gördüm. Sizinde anlayacağınız gibi su derken meni kast edilmiş. En son yapılan bilimsel açıklamalar menin ilk üretildiği yerin kaburganın alt kısmında oluştuğu daha sonra testislere geldiği söylenmektedir.

Bu soruyu bana sorma gayeni anlayamadım ama neyse. Google dan bakabilirdin.

Oda peygamber olduğuna Hz.Muhammed kadar emin.kendisine inanan yüzlerce kişi var hatta bir tanesi de doktor.Bunun hakkında başka bir konu açmak lazım.Sen aç tartışalım ?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kris123 yazdı:

Oda peygamber olduğuna Hz.Muhammed kadar emin.kendisine inanan yüzlerce kişi var hatta bir tanesi de doktor.

Bunlar komik şeyler benim için. Gülerim sadece.

Sana bir film tavsiyesi vereyim. Zaten herkes evlerde hapis. Zaman bol Pekaay filmini izle dini sorgulayan bir adamın mükemmel filmidir. 

Aslında ateistlerin ret ettiği tanrıları çok güzel anlatıyor. En sonunda benim inandığım tanrıyı gösteriyor.

tarihinde kabara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu adamın işi çok zor... nasıl iyileşir acaba ? Bir fikrin varmı?

Piskolojik tedavi görebilir ama işe yaracağını düşünmüyorum. Gerçi bu tür insanlar çok bilgiden cozutuyor. Kapasiteyi fazla zorlamamak lazım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Piskolojik tedavi görebilir ama işe yaracağını düşünmüyorum. Gerçi bu tür insanlar çok bilgiden cozutuyor. Kapasiteyi fazla zorlamamak lazım.

Dini inançların kaynağı ile akıl hastalıklarının kaynağı tamamen aynı.Fazla bilgi demişsin de alakası yok şehir efsanesi.Bence tamamen biyolojik kaynağı var genler ve beslenme ile ilgili.Beslenme ile ilişkisini sorarsan psikolojik tedaviden daha etkilisini biliyorum oda "ketojenik diyet"

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, kabara said:

Bunu beynin algılamadığı için ateistsin zaten. Ateist olma nedenin bu değil mi? Senin beynin algılayamamış sa kim sana nasıl anlatsın.

Sen algılamışsan bir anlat bakalım, bir varlık başka bir varlık olmadan var olamıyorsa, Allah nasıl kendi kendine var olabiliyor?

Ayrıca diyelim algılayamıyorum, o kadar kapasitem yok, bu benim sonsuza kadar derim değiştirile değiştirile yakılmamı mı gerektiriyor?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bunu beynin algılamadığı için ateistsin zaten. Ateist olma nedenin bu değil mi? Senin beynin algılayamamış sa kim sana nasıl anlatsın

Dostum , peki ya allahta ateistse ? 
Ya kendini yaratanı inkar edip kibirlilik yapıyorsa ?
Bu ihtimali hiç düşündün mü ?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Sen algılamışsan bir anlat bakalım, bir varlık başka bir varlık olmadan var olamıyorsa, Allah nasıl kendi kendine var olabiliyor?

Ben size din ile ilgili sayfalarca yazı yazsam en ufak bir değişiklik olacak mı inancınızda ? Cevabı hayır. Siz bana evrim teorisi ile ilgili bir yığın bilgi yazsanız benim inancım değişir mi? Cevap hayır. Ben sana anlatsam ne değişecek sadece kendimi yorarım. Sana desem ki tanrıyı tanrı yarattı onu kim yarattı diyeceksin sonsuz döngüyle devam edecek ?

5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ayrıca diyelim algılayamıyorum, o kadar kapasitem yok, bu benim sonsuza kadar derin değiştirile değiştirile yakılmamı mı gerektiriyor?

Sen Allah'a inanmadığına göre zaten yanmayacağını düşünüyorsun.Hele önce müslüman ol da onu da o zaman düşün.

Sitelerde Paylaş

Şimdi, kabara yazdı:

Ben size din ile ilgili sayfalarca yazı yazsam en ufak bir değişiklik olacak mı inancınızda ? Cevabı hayır. Siz bana evrim teorisi ile ilgili bir yığın bilgi yazsanız benim inancım değişir mi? Cevap hayır. Ben sana anlatsam ne değişecek sadece kendimi yorarım. Sana desem ki tanrıyı tanrı yarattı onu kim yarattı diyeceksin sonsuz döngüyle devam edecek ?

Sen Allah'a inanmadığına göre zaten yanmayacağını düşünüyorsun.Hele önce müslüman ol da onu da o zaman düşün.

Sen gerçekten cenneti hak ettiğini düşünüyor musun ? Biz gerçekten yanmak için ne yaptık ? Ne suçumuz var ? Önce bu sorulara cevap ver sen.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kalgok yazdı:

Dostum , peki ya allahta ateistse ? 
Ya kendini yaratanı inkar edip kibirlilik yapıyorsa ?
Bu ihtimali hiç düşündün mü ?

o ihtimali benim düşünme olasılığım yok.Ben o ihtimali elememiş olsam ateist idim zaten şu an. Bu senin düşünebileceğin bir ihtimal.

Tamam diyelim ki ateistim Allah'a inanmıyorum. Bu çocukların hesabını kim soracak. Evrim teorisine göre kimin gücü kime yeterse. Güçlü olan hayatta kalır. Allah yok ise bu çocukların acı çekmesine sebep olan kimdir. Bu sapıklar cezasız mı kalacak.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kabara yazdı:

o ihtimali benim düşünme olasılığım yok.Ben o ihtimali elememiş olsam ateist idim zaten şu an. Bu senin düşünebileceğin bir ihtimal.

Tamam diyelim ki ateistim Allah'a inanmıyorum. Bu çocukların hesabını kim soracak. Evrim teorisine göre kimin gücü kime yeterse. Güçlü olan hayatta kalır. Allah yok ise bu çocukların acı çekmesine sebep olan kimdir. Bu sapıklar cezasız mı kalacak.

«...Allah'ın peygamberini incitmeniz ve kendisinden sonra O'nun eşleriyle evlenmeniz size asla helâl değildir. Böyle bir şey yapmanız Allah yanında çok büyük (bir günah)tır.»

Birde ateistlere  "kibirli" "sapık""bencil" dersiniz dimi ? Bak peygamber dediğin adam ne kadar akıllı.Kibir akıyor her yerinizden kibir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...