Jump to content

küçük çocuklar imtihansız cennete

Recommended Posts

• İleti 171
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Bre gerizekalı müslümanlar adem havvadan geliyoruz demiyor musunuz.

Siz gerizekalı mahlukar hayvanımsı bir canlıdan geldiğinizi söylemiyormusunuz. Atası hayvan olan birine ne anlatayım.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, kabara yazdı:

Sana bana cevap ver sahtekar adi mahlukat. Dinlere inanmıyorsun tamam. Evrim ile var oldun. Bu çocuklar çektikleri acılar ile yok olup gidecek ne kadar sadist ruhlu bir inanışın var. Bu çocuklar tecavüze uğrasın öldürülsün sonra seni var eden bu benim karmaşa kanunum normaldir desin.

Zırvalamışsın yine! Konuya dağıtma, bir yerde kal.

Tekrar yazıyorum: Mesele evrim mevrim değil.

Mesele senin taptığın tanrının adalet yoksunu olduğu. Ve sen de onu kınamadığın müddetçe, sen de aynı onun gibisin!

Bu kadar net!

Unuttum zannetme: Hani yazmayacaktın. Hălă burada yazıyorsan, demek ki sende bir sakarlık var.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kavak yazdı:

Zırvalamışsın yine! Konuya dağıtma, bir yerde kal.

Tekrar yazıyorum: Mesele evrim mevrim değil.

Mesele senin taptığın tanrının adalet yoksunu olduğu. Ve sen de onu kınamadığın müddetçe, sen de aynı onun gibisin!

Bu kadar net!

Unuttum zannetme: Hani yazmayacaktın. Hălă burada yazıyorsan, demek ki sende bir sakarlık var.

Ben cevap hakkı doğuracak cümleler yazmayın ki bende yazmıyayım. Üyeliğimi sonlandırmak için yazdım admin gelince siler üyeliğimi.

Cevap hakkı doğuracak cevap yazmazsanız yazmam merak etme.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

Siz gerizekalı mahlukar hayvanımsı bir canlıdan geldiğinizi söylemiyormusunuz. Atası hayvan olan birine ne anlatayım.

Sadece sen değil tüm canlılar evriliyor. İnsanlar özel canlılar değiller. Bu dünya bu evren muslumallar için yaratilmadi. Bu kadar egoist ahmak olmayın. Ensest ilişkiyle turemediniz boşuna sevinmen.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Sadece sen değil tüm canlılar evriliyor. İnsanlar özel canlılar değiller. Bu dünya bu evren muslumallar için yaratilmadi. Bu kadar egoist ahmak olmayın. Ensest ilişkiyle turemediniz boşuna sevinmen.

O senin inancın dolayısı ile seni ilgilendirir hayvanımsı bir varlıktan geldiğini düşünüyorsun inanıyorsun her neyse artık. Beni bağlamıyor haliyle. 

Bak bunu kabul ediyorsan o yazdığımda hepinizin tepki verdiği olaylar çıkıyor ortaya. Sizin tabiriniz ile doğa ananın bir kanunu oluyor. Bunu dile getirince neden bu kadar kızdınız hepiniz bir anda.

Bak hakaret olarak falan söylemiyorum bunu. Hayvandan geldiğinizi söylediğiniz için aslında mantıklı sizin açınızdan hayvanlar da doğa kanunlarına göre yaşıyor din diye bir dertleri yok. Ortak bir nokta yakalamış oluyorsunuz dinsizlik.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, kabara yazdı:

O senin inancın dolayısı ile seni ilgilendirir hayvanımsı bir varlıktan geldiğini düşünüyorsun inanıyorsun her neyse artık. Beni bağlamıyor haliyle. 

Bak bunu kabul ediyorsan o yazdığımda hepinizin tepki verdiği olaylar çıkıyor ortaya. Sizin tabiriniz ile doğa ananın bir kanunu oluyor. Bunu dile getirince neden bu kadar kızdınız hepiniz bir anda.

Bak hakaret olarak falan söylemiyorum bunu. Hayvandan geldiğinizi söylediğiniz için aslında mantıklı sizin açınızdan hayvanlar da doğa kanunlarına göre yaşıyor din diye bir dertleri yok. Ortak bir nokta yakalamış oluyorsunuz dinsizlik.

Bu inanç değil bilimsel birşey sana kaç defa dedim ama o kalın kafan almıyor. Sana kizdigimiz nokta evrim hakkında bir b*k bilmeden salak salak cahilce konuşuyorsun. Hayvanlar bile sizden daha akıllılar. Çünkü dinlere inanmak için hiçbir mantıklı sebep yok. Doğada hayvan bitki insan faktörü yok. En dibe gidersek hepimiz aynı noktadan geldik. Evrimde muz ağacı neyse insanda odur. İnsan özel birşey değil. Maymunduk sonra insan olduk diye birşey yok. Maymunla ortak atadan geldik. Orangutan şempanze gibi. Biz homo sapiens turuyuz. Tüm muslumallar kıçını yirtsa evrimi curutemez. 

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, kabara yazdı:

Kime neden acitasyon yapayım. Kime göre akılsız neye göre akılsız iman ediyorum. Sen karşıdan bakınca öyle görüyorsun. Bende burdan bakınca aynı senin için görüyorum. Kolaya kaçarak akılsız bir şekilde beni evren var etti çamur olup gideceğim sorumluluğum da yok. Başı boş yeryüzünde kendi halimle yaşıyorum. Sen kolay olanı bulup seçmişsin buda benim seni görüş açım. 

Bana, argüman olsun diye acıtasyon yapıyorsun. Bu ney: çocuklar cehennem mi gitsin ne olsun istiyorsun.

Şuna göre akılsız İman ediyosun: sana birşey söyleniyor sende inandım diyorsun, akılsız iman olmaz, neyse... İnanç sebeple olur. Çocuklar ölünce cennete gider denildiğinde adil olmadığını bile bile inanıp akıllı imandanmı bahsediyorsun. Beni aynı göremezsin, ne dediğimi anlamadan olmaz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Bu inanç değil bilimsel birşey sana kaç defa dedim ama o kalın kafan almıyor. Sana kizdigimiz nokta evrim hakkında bir b*k bilmeden salak salak cahilce konuşuyorsun. Hayvanlar bile sizden daha akıllılar. Çünkü dinlere inanmak için hiçbir mantıklı sebep yok. Doğada hayvan bitki insan faktörü yok. En dibe gidersek hepimiz aynı noktadan geldik. Evrimde muz ağacı neyse insanda odur. İnsan özel birşey değil. Maymunduk sonra insan olduk diye birşey yok. Maymunla ortak atadan geldik. Orangutan şempanze gibi. Biz homo sapiens turuyuz. Tüm muslumallar kıçını yirtsa evrimi curutemez. 

Senin şu salak kafan bir şuursuzun kıçından uydurup ortaya attığı insanın evrimden var olmaya inanıyor. Sana geriye karmaşa,kaos ve çıkmazlar kalıyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Bana, argüman olsun diye acıtasyon yapıyorsun. Bu ney: çocuklar cehennem mi gitsin ne olsun istiyorsun.

Şuna göre akılsız İman ediyosun: sana birşey söyleniyor sende inandım diyorsun, akılsız iman olmaz, neyse... İnanç sebeple olur. Çocuklar ölünce cennete gider denildiğinde adil olmadığını bile bile inanıp akıllı imandanmı bahsediyorsun. Beni aynı göremezsin, ne dediğimi anlamadan olmaz.

Ben kendi hür irademle sorguladıktan sonra kabul ediyorum. Sen de aynısını yapmıyormusun. Adamın biri çıkmış demiş ki evrimleşerek var olduk. Sende onu hemen kabul etmişsin. Bu adam gitmiş gözü ile görmüş mü.Yok deneyler yapıyorlarmış ta yok fosillere bakıyorlarmış ta hepsi varsayım sadece ispatlanmış bir durum yok ortada. Bilim adamları dahi tam olarak kabul etmiyor. Kısmi olarak çoğunluk kabul ediyor olabilir ama tamamını onaylamıyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Senin şu salak kafan bir şuursuzun kıçından uydurup ortaya attığı insanın evrimden var olmaya inanıyor. Sana geriye karmaşa,kaos ve çıkmazlar kalıyor.

Evrim din mi kafası kırık? Şu kalın kafana sokamiyorum şunu. Evrim bile olmasa senin dinin masal. Uyduruk olan senin dinin. Müslümanlar evrim hakkında çamur atarlar boş konuşurlar. Bilimsel olarak curutun ödül alın. Evrim Amerika'da Avrupa ve bir çok ülkenin üniversitesinde okutuluyor. İnsanların DNA si sempanzeyle %98.5 oraninda aynı. Evrim olmasa bile evrenin kaos olduğu gercegini değiştirmez.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, kabara yazdı:

Ben kendi hür irademle sorguladıktan sonra kabul ediyorum. Sen de aynısını yapmıyormusun. Adamın biri çıkmış demiş ki evrimleşerek var olduk. Sende onu hemen kabul etmişsin. Bu adam gitmiş gözü ile görmüş mü.Yok deneyler yapıyorlarmış ta yok fosillere bakıyorlarmış ta hepsi varsayım sadece ispatlanmış bir durum yok ortada. Bilim adamları dahi tam olarak kabul etmiyor. Kısmi olarak çoğunluk kabul ediyor olabilir ama tamamını onaylamıyorlar.

Sen ayın ikiye ayrıldığını gözünle mi gördü zavallı mahluk. Cehennemi cenneti gördün mü mahluk. Evrim tartismasi 19. yyda bitti. Bir sizin gibiler anlamıyor. Fosiller DNAlar körelmiş organlar en basit kanıtları.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, gezenbocuk45 yazdı:

Sen ayın ikiye ayrıldığını gözünle mi gördü zavallı mahluk. Cehennemi cenneti gördün mü mahluk. Evrim tartismasi 19. yyda bitti. Bir sizin gibiler anlamıyor. Fosiller DNAlar körelmiş organlar en basit kanıtları.

Sen bunları sebep göstererek din yok diyorsun. Bende ironi yapıyorum zaten sana. Nerede bitti salak herif bitmiş olsa senin ateistler tanrılığını ilan ederdi şu an.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kabara yazdı:

Sen bunları sebep göstererek din yok diyorsun. Bende ironi yapıyorum zaten sana. Nerede bitti salak herif bitmiş olsa senin ateistler tanrılığını ilan ederdi şu an.

Cahil diyorum ve demekte haklıyım. Sana azıcık oku diyoruz ama dinin küçücük beynini ele geçirdiği için boşa konuşuyorum. Evrim ateistlerin dayanagi değil ama dininle çelişiyor orası doğru. Madem öyle sizin sahtekarlar niye Kuran'da evrim var diyor söylesene? Ateist olmak icin evrime gerek yok. Kafasını kullanan her insan dinin uyduruk bir masal olduğunu anlar.

Sitelerde Paylaş

arkadaşın biri demiş ve doğru demiş

Allahı adaletsiz zalim gaddar haşa ilan ediyorsunuz

ancak bilim evrim dediğiniz şey daha zalim ve gaddar

zira Allah incancında cennet cehennem var mahşer terazi tartı var iyiliğie sevab ve cennet kötülüğe azab ve cehennem var yani mahkemi kübra denilen mahkeme var boynuzsuz koyun boynuzludan hakkını alacak hakimler hakimi zat mahkemde o hesabı görecek

ancak inkar taifesi mantığına göre bunların hiç biri yok kötülük hırsızlık tecavüz yalan kandırma öldürme her türlü suçu işleyip şu dünya da hiç bir ceza görmeyen hiç bir polise yakalanmayan veya yakalansa bile zenginliği  makamı gücü vb şeyler ile torpil ile paçayı kurtaran suçtan sıyıran yine fakir gariban masumun ceza gördüğü bir durumda ahirette yoksa bunlar yaptıkları yanına kâr kaldı iyilik yapanında iyiliği boşa gitti karşılığı kalmadı adeta iyilik yapan ceza almış gibi kötülük yapan kazançlı gibi oldu

bu mudur adalet bu mudur bilim filim 

az vicdanı ve aklı olan ölse bile bu zalimlerin cezasını bulmasını ister

bu dünyada öcünü alamadığından yakasına yapışamadığından bir şekilde öcünü almak ister

zengin birinin ezdiği köle gibi çalıştırıp hakkını vermediği o fakir o zenginden hakkını alacak

zenginde inançlı ise bunu bilip alınteri kurumadan hakkını verecek

masum çocuklar kadınlar kızlar kandırılıp istismar ediliyor kızlar kötü yola düşürülüyor kadın ve uyuşturucu tacirlerin eline düşüyor

bu masumlar hiç mi hakkını almayacak

nice hırsızlıklar yakalanmıyor 

nice öldürmeler faili meçhul kalıyor zaman aşımına uğruyor

Ama Allah c.c. için zaman aşımı olmaz failde hep malumdur meçhul değil kitaba yazıldı hesabı görülece

beşer adaleti çaresiz ve aciz kalıyor

bir yalancı şahit bul cezadan sıyrıl 

ancak Allah hem şahit hem hakim

dolayısı ile şahide gerekte yok 

dolayısı ile ahiret inancı ölümden sonra dirilme mahşer tartı hesap cehennem mahkemi kübra Allah inancı bu karanlık zalimlerden hesab sorulacağı

hakkını alacağı düşüncesi ile hem o mağdur ve masumun kalbini ferahlatacak acısını dindirecek

hemde izan merhamet ve insaf sahibi kişilerin bunca zalimliklerin karşılıksız kalmayacağını bilmesi ile içleri soğuyacak adalet duyguları sakinleşecek

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 hours ago, kabara said:

Ben size din ile ilgili sayfalarca yazı yazsam en ufak bir değişiklik olacak mı inancınızda ? Cevabı hayır. Siz bana evrim teorisi ile ilgili bir yığın bilgi yazsanız benim inancım değişir mi? Cevap hayır. Ben sana anlatsam ne değişecek sadece kendimi yorarım. Sana desem ki tanrıyı tanrı yarattı onu kim yarattı diyeceksin sonsuz döngüyle devam edecek ?

Sen Allah'a inanmadığına göre zaten yanmayacağını düşünüyorsun.Hele önce müslüman ol da onu da o zaman düşün.

Ortada bir cevap falan göremedim. Bir şeye inanıyorsunuz ama işin içine aklı, mantığı soktuğumuz zaman apışıp kalıyorsunuz, inandığınız şeyi bir akıl, mantık temeline oturtamıyorsunuz. Sana basit bir soru sordum: Bir insanın başka bir insana inanmaması neden ve nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor diye. Tek yapman gereken şundan dolayı diye bir sebep, bir gerekçe söylemendi ama onu bile yapacak düşünme yok sende.

Ayrıca konu Evrim Teorisi değil. Ki, ister kabul et, ister etme, kimse seni Evrim teorisini kabul etmedin o zaman sonsuza kadar yakılacaksın diye korkutmaz.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, nogodbutAllah said:

arkadaşın biri demiş ve doğru demiş

Allahı adaletsiz zalim gaddar haşa ilan ediyorsunuz

ancak bilim evrim dediğiniz şey daha zalim ve gaddar

Karşılaştırmaya gel, bilinçli olduğunu iddia ettiğiniz Allah ile evrim ve bilimi karşılaştırmak nasıl bir salaklıktır?

Sitelerde Paylaş

Kur'an evrim demez tekamül der.

evrim sahibsiz başıboş  tesadüfe bağlı bir takım rastgele aşamalardan bahseder 

akıl ve ilim sahibi tek bir kişi bile mükemmel sistemlerin varlıkların bu kadar boş beleş kör cahil şeylerden doğmasını kabullenemez

adeta dağın başında bir kar kütlesi rüzgarla koptu yuvarlandı büyüdü geldi dağın eteğinde kardan adam oldu desen bu kılığı bozuk şekilsiz cansız kör topal kardan adam için

bile az aklı olan güler 

daha  ki mükkemmel sistemler ve bus sistemlerin birbiri ile mükemmel ilişkisi ve bu insanın yine mükemmel kainat ve dünya sistemi ile mükkemel uyumu olan binler sistemi varlığı canlıyı

tesadüfe sahipsiz evrime kör bataklığa versen sana gülmezler kahkaha atarlar:)

.

tekamül de tesadüf yoktur

ince bir plan şuurlu kader kalemi ile çiziliyor Hayydan ruh üfleniyor bir sanat eseri ortaya çıkıyor aşama aşama ilim irade kudret hikmet merhamet ile 

yoksa dağ başından yuvarlanan kartopundan kardan adam değil ancak kontrolsüz öldücürü çığ felaket olur oda helak eder.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, sağduyu yazdı:

Karşılaştırmaya gel, bilinçli olduğunu iddia ettiğiniz Allah ile evrim ve bilimi karşılaştırmak nasıl bir salaklıktır?

Ne güzel dediniz Tanrı da bilinç  var ama evrimde tabiatta  bilinç yok  zaten maddede bilinç  olmadığını  bilimde söylüyor. Peki bunca  gezegenler canlılar  nasil meydana geliyor? Gerçekten  samimi soruyorum bunu nasıl  aklınız alıyor bu sorunun cevabını sizden bekliyorum artik  lutfen yalvarıyorum. 

Sitelerde Paylaş

Star Wars Rise Of Skywalker izlerken bu videoya  denk geldim.Bilmiyorum arkadaşlar ne düşünür ama bildiğin star wars tipi kıyamet senaryosu.

Ayrı bir konu açmak lazım ateistcafe de.

Palpatine reyizi bilen bilir.Adam resmen kendi kıyametini yaratmış.(Neye gönderme yaptığımı anlayan anladı.)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...