Jump to content

Ne zaman adam oluruz...

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12 saat önce, tolonbey yazdı:

iste böyleee,

Kavak.sen cok degisiklige ugramissin.Cokda iyi etmissin sen yillar yillar önce buralarda islami savunanlardandin sanirsam.Ne ise tam dogruya girmissin.Kolay gele.

Tolon Dede, beni bir başkası ile karıştırmış olmayasın?!

Ben bu foruma dinsiz imansız geldim ve görünen o ki gidişat hălă aynı yönde.

Dindar olmam için gri hücrelerimin sulanması gerek.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili Kavak,özür dilerimDDemek karistirmisim baskasiyla seni.

Demekki dinsiz,imansiz geelmistin buraya.

Aslina bakilirsa dinsiz imansiz olanlar DiNLi,iMANLI gecinnenlerdir.

Tanri söyle diyür,siz NAMAZ kilip,ORUC tutup HACCADA gidiyorsunuz ama IMAN etmiiyorsunuz.Yaniii var olanlarin nasil var  olduglarindan habariniz yok.

Tanri derki beni kimse göremez.Cünkü ben evrenin heryerindeyim.Bana surdadir burdadir diyemezsiniz.Ama muhammet bile kalkip arsa gidiyor Allahla görüsmeye,.Yani enbasdaki Adam daha taniyamamis TANRIYI.Sonra ayatin birinde söyle der,Ben size sah damarinizdan yakinim,yani icinizdeyim.Dincilerse AAllahi göklerde saniyorlar.Hatta pek cogu yere indigine,eli ,ayagi bile olduguna inaniyor,dua ile bile is gördügünü saniyorlar.Yani en büyük dinsizler dinli gecinenlerdir.

Bence ateistler inandiklarini sananlardan cok daha inanclidirlar.

Hatta Allahin bilmem hanki peygambberle gürestigini az kalsin o peygambere yenilecegi sirada Allah peygambere bir celme takiyor ve peygamberi yendigine inaniyorlar.Aslinda enbüyük dinsizler ateistler degill dinliyiz diyenlerdir.Kendi uydurduklari dinlere inanmamaktadirlar bu ne yaptiklarini bilemeyenler.

Tekrar özür dilerim KAVAK.

Aslinda yok yoktur.Yoktanda birsey var olamaz.

Isvicrede kurulan milletler arasi 10km dayre sisteminde evrenleri var edeni aruyorlar ama hala birsey bulabilmis degiller saniyorum.Neyse hadigörüsmek üzere.

Dedeniz

0

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Şimdi, mirasyedi yazdı:

Bu iletini ilk okuduğumda "Okuduğumuz gibi görünmeye çalıştığımız zaman."  olarak okudum. :)

:D

Seni bilmem, ama ben maalesef neredeyse iki seneden beri gözlük kullanıyorum.

Hey gidi günler...eskiden gözlerim kartal gibi keskindi.:D

Sitelerde Paylaş

1. Her bir yanımızın enerjiyle dolu olduğunu anlayabildiğimizde

2. Enerji üretmek için bir şeyleri yakmak, parçalamak zorunda olmadığımızı anladığımızda

3. Evrenin ve dünyanın enerji yoğunluğunun çok daha fazla olduğunu anlayıp havadaki elektriğin sadece bazı FM, TV, Wifi vericilerinden kaynaklı sinyallerden kaynaklı olmadığını, bundan çok daha fazlasının olduğunu anladığımızda (Radyan enerji)

4. Termodinamik yasalarını referans gösterip bildiklerimiz dışında enerji üretmenin mümkün olmadığını söylemeyi bıraktığımızda

5. Bilmediğimiz enerji kaynaklarını öğrenmeye başladığımızda (buna kütleçekimi de dahil)

6. Bildiklerimizin bilmediklerimiz karşısında evren ölçeğinde bir elektron kadar bile olmadığını anladığımızda

7. Sistemleri üretirken başarabildiğimiz verimliliğin çok daha iyisini yapabileceğimizi ve tedavüldekilerden çok daha başarılı şekilde uygulayabileceğimizi yüzyıllar öncesinden anladığımız halde halen neden uygulamaya geçmediğimizi fark ettiğimizde

8. Sistemleri çalıştırmak için nakledilen ya da depolanan bir enerji kaynağına ihtiyacımızın olmadığını anlayabildiğimizde, Çünkü ihtiyaç duyulan enerjinin zaten dünyanın etrafında görünür ışık olarak ya da görünmeyen radyan enerji olarak bulunduğunu gerçekten anlayabildiğimizde

9. Uçmak için araçların aerodinamik prensipleri kullanmak zorunda olmayıp, kütle bazlı propulsiyon ile de bunun yapılabileceğini anladığımızda

10. Nasıl ki korona günlerinde hayatımız için elzem olan konuların farkındalığını her zaman için hatırlayabildiğimizde

Adam olabiliriz.

Not: Arkadaşlar biliyorum, bu konuların çoğu size çok uzak ve anlamsız gelecek ancak sağlıktan sonra bizim için en önemli nedir sorusuna cevap ararsanız yazdıklarım anlam bulabilir. Ayrıca buradaki her madde için ayrı başlıklar oluşturup tüm bilimsel örneklerle gerçekte ne söylemek istediğimi paylaşabilirim. Bunu yapmayı çok arzuluyorum ancak küfürbaz arkadaşlardan forumu temizlerseniz forumu cennete çevirebilirim. Cennet var tanrı yok bu konuda da anlaşabiliriz. Sevgiler. :)

@administrator

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

düzeltme : 

10. Nasıl ki korona günlerinde hayatımız için elzem olan konuların farkındalığını yaşıyorsak, bunu her zaman için hatırlayabildiğimizde

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

1- Bir insana iftira atmamayı ve hakaret etmemeyi öğrendiğimizde...

2- İnsan olmanın ne demek olduğunu anlayabildiğimizde... 

3- Hatalarımızı pişkince savunmadığımızda... 

4- Karakterin ne olduğunu öğrendiğimizde... 

5- İnsana karşı insan olabildiğimizde... 

6- Doğayı sevip doğaya saygı duyduğumuzda...

7- Hayvanları kendimizle eşit görüp onlara yardım ettiğimizde... 

8- Bilimi doğru anlamaya çalıştığımızda... 

9- Düşünebildiğimizde...

10- Kendimize yararlı şeyler kattığımızda...

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...