Jump to content

İslam hariç hiçbir dinin cinlerden bahsetmemesi

Recommended Posts

6 minutes ago, gokselbakkal said:

Din ahlak ve doğru bilgileri öğretir. Dini istemeyen ve kulları yoldan çıkarmaya çalışan Şeytan. Şeytan ile uğraşmak varken git din ile uğraş. Ben diyorum ki ateist forum Şeytan'ın..?

Ahlak bilgilerini din değil, devlet öğretir. Din öğretseydi her şey çok farklı olurdu.

Bir sonraki dinci de gelip siz allah'ın işini yapıyorsunuz diye tam tersini söyleyecek. Yani dini inançlar boştur.

Akıl işi değildir. Ortak bir sonuca varılamıyor. 

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 106
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cinlere inanmayanların kafir olması da ilginç değil mi?

Yani allah vardır ama cinlere inanmıyorum diyemiyorsunuz.

Cinlere inanmazsanız islamı reddetmiş oluyorsunuz. İslamın kırmızı çizgisi cinler.

Sofistike deist tanrı iddialarınızı, telelojik tanrıları, kalam argümanlarını tartışırken aynı zamanda bu başka hiç bir dinde inanılmayan, hiçbir felsefede tartışamayacağınız cin inançlarınızı ta taşımak zor olmuyor mu?

Sitelerde Paylaş

Kur’an-ı Kerim’de çok önem verilen konulardan birisi de aile ahlakıdır. Toplumun temelini oluşturan aile kavramı dinimizin önemsediği ve önemini vurguladığı bir bütünlüktür. Ayrıca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) da aile kavramına ve aile ahlakına çok önem vermiştir.

Aile Ahlakı Nedir?

Aile, toplumun temelini oluşturan çekirdektir. Sevgi, saygı ve birliktelik üzerine kurulan aile, toplumdaki en temel ve dolayısıyla da fazlasıyla önemli bir birimdir. Bir toplulukta bulunan ailelerin ahlakı güzelse, ailelerde yetişen çocuklar da güzel ahlakla yetişiyorsa o toplum ve devlet de huzur ve refah içerisinde olur. İslam dini aileye ve aile ahlakına çok büyük önem gösterir.

Eğer ki aile bireyleri İslam ahlakına sahip kişilerse, bu o ailede huzur ve güven ortamı olduğunu gösterir.

İslamiyet barış, merhamet, doğruluk ve dürüstlük dini olduğu kadar güzel ahlak dinidir. Bu değerleri önemseyen ve koruyan ailelerde insan gerçek sevgiyi, merhameti, samimiyeti, şükrü ve tefekkürü bulur. Aile ahlakını İslam ahlakı çerçevesinde oluşturan aileler, şüphesiz toplum için yararlı aileler olacaktır.

Bir insan hayatının her alanında dinin gerektirdiği gibi yaşayabilir ve buna gayret ederse, İslam o kişiye güzel ahlak da kazandırır. İslam ahlakının önemsendiği ve gözetildiği evlerde, Allah’ın (c.c.) Kur’an-ı Kerim’de de buyurduğu üzere ana babaya “öf” dahi demeyen vicdan ve merhamet sahibi çocuklar yetişir.

Aile ahlakını önemseyen ailelerdeki anne ve babalar, çocuklarının Allah (c.c.) korkusu olan hayırlı insanlar olmaları için çaba sarf ederler. İslam anlayışındaki aile ahlakının yaşandığı evlerdeki kişiler birbirlerine sevgi ve saygı gösteren, örnek davranışlı insanlardır.

Hadis-i Şerifler ile Aile Ahlakı

Efendimiz’in (s.a.v.) buyurmuştur ki;

“İmanca mü’minlerin en olgunu, ahlakı en güzel olup, aile bireylerine karşı en yumuşak ve lütufkar davranandır.” (Tirmizî)

Hadis-i şeriften de anlaşılacağı gibi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) Müslüman ailelerin evlerinde güzel ahlakın ilk ve öncelikli sırada olması gerektiğini belirtmiş.

Müslüman eşlerin hem birbirlerine hem de aile fertlerine karşı davranışlarının temeline anlayışı ve hoş görüyü oturtmaları gerekir. Böylece aile fertleri birbirlerini incitmeyen, çabuk öfkelenmeyen, öfkesine hakim olan bir ahlakı benimserler.

Ebu Davud’un (r.a.) rivayet ettiğine göre Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v);

“Ben, haklı olduğu hâlde bile tartışmayı ve çekişmeyi bırakan kimse için cennetin avlusunda bir köşk, şaka da olsa, yalan söylemekten kaçınan kimse için cennetin ortasında bir köşk ve ahlakı güzel olan kimse için de cennetin en yüksek yerinde bir köşk verileceğine kefilim.” (Ebû Davûd) buyurmuştur.

Hadis gereği, İslam ahlakıyla ahlaklanmış eşler, birbirleriyle tartışmaktan ve laf yarıştırmaktan uzak dururlar. Her iki eş de eğer bir tartışma başlarsa, o zaman birbirlerini kırmamak için tartışmadan ilk önce vazgeçen taraf olmak isterler.

İslama göre güzel ahlaklı ailelerde küs kalmak yoktur, anaya babaya ve evlatlara saygısızlık yoktur. Aile ahlakına önem veren aileler Allah’ın (c.c.)  buyruklarını önemseyen, hamd ile şükrü hayatından eksik etmeyen, terbiyeli ve aklını kullanmayı bilen evlatlar yetiştirirler.

Ayetler ile Aile Ahlakı

“Kadınlara mehirlerini gönül rızası ile (cömertçe) verin; eğer gönül hoşluğu ile o mehrin bir kısmını size bağışlarlarsa onu da afiyetle yeyin.”

Nisâ Suresi 4. Ayet

“İçinizden faziletli ve servet sahibi kimseler akrabaya, yoksullara, Allah yolunda göç edenlere (mallarından) vermeyeceklerine yemin etmesinler; bağışlasınlar; feragat göstersinler. Allah’ın sizi bağışlamasını arzulamaz mısınız? Allah çok bağışlayandır, çok merhametlidir.”

Nûr Suresi 22. Ayet

“Eğer bir kadın kocasının geçimsizliğinden yahut kendisinden yüz çevirmesinden endişe ederse, aralarında bir sulh yapmalarında onlara günah yoktur. Sulh (daima) hayırlıdır. Zaten nefisler kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi geçinir ve Allah’tan korkarsanız şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.”

Nisâ Suresi 128. Ayet

“Üzerine düşüp uğraşsanız da kadınlar arasında âdil davranmaya güç yetiremezsiniz; bâri birisine tamamen kapılıp da diğerini askıya alınmış gibi bırakmayın. Eğer arayı düzeltir, günahtan sakınırsanız Allah şüphesiz çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.”

Nisâ Suresi 129. Ayet

“Onlara (Peygamber’in hanımlarına) babaları, oğulları, kardeşleri, kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kadınları (mümin kadınlar) ve ellerinin altında bulunan câriyelerinden dolayı bir günah yoktur. (Ey Peygamber hanımları!) Allah’tan korkun; şüphesiz Allah, her şeye şahittir.”

Ahzâb Suresi 55. Ayet

“Kaynaşmanız için size kendi (cinsi)nizden eşler yaratıp aranızda sevgi ve merhamet peydâ etmesi de O’nun (varlığının) delillerindendir. Doğrusu bunda, iyi düşünen bir kavim için ibretler vardır.”

Rûm Suresi 21. Ayet

“Ey inananlar! Kendinizi ve ailenizi, yakıtı insanlar ve taşlar olan ateşten koruyun. Onun başında, acımasız, güçlü, Allah’ın kendilerine buyurduğuna karşı gelmeyen ve emredildiklerini yapan melekler vardır.”

Tahrîm Suresi 6. Ayet

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, gokselbakkal said:

Kur’an-ı Kerim’de çok önem verilen konulardan birisi de aile ahlakıdır. Toplumun temelini oluşturan aile kavramı dinimizin önemsediği ve önemini vurguladığı bir bütünlüktür. Ayrıca Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) da aile kavramına ve aile ahlakına çok önem vermiştir.

Evlatlığının karısını yatağa atmak için kırk takla atan bedevinin ne kadar ahlakı olursa...

Arada Nisa 3, 34, Müminun 6 gibi ayetlerini unutmuşsun(!)

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, gokselbakkal said:

O ayetlerin de manidar olan çevirileri var. Araştırırsan bulursun..

Tabii tabii vardır, müslümanda kıvırma asla bitmez. Asıl merak ettiğim sapıklığı ahlak olarak benimsemiş bir dinin mensubu olarak hangi cüretle ahlakı sahiplenebiliyorsun?

Hali hazırda 9 yaşındaki bir çocuk da dahil olmak üzere 6-7 karısı varken bir de evlatlığının karısına göz koyan, kendisine muhalif olanları suikastle öldürten bir arap bedevisinin nasıl bir ahlak anlayışı olabilir?

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Tabii tabii vardır, müslümanda kıvırma asla bitmez. Asıl merak ettiğim sapıklığı ahlak olarak benimsemiş bir dinin mensubu olarak hangi cüretle ahlakı sahiplenebiliyorsun?

Hali hazırda 9 yaşındaki bir çocuk da dahil olmak üzere 6-7 karısı varken bir de evlatlığının karısına göz koyan, kendisine muhalif olanları suikastle öldürten bir arap bedevisinin nasıl bir ahlak anlayışı olabilir?

images (1).jpeg

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sağduyu yazdı:

33 dakika önce, sağduyu yazdı:

Vesikalık fotoğrafın mı?

Çüşş..

tarihinde gokselbakkal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 hours ago, gokselbakkal said:

“Üzerine düşüp uğraşsanız da kadınlar arasında âdil davranmaya güç yetiremezsiniz; bâri birisine tamamen kapılıp da diğerini askıya alınmış gibi bırakmayın. Eğer arayı düzeltir, günahtan sakınırsanız Allah şüphesiz çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.”

Lütfen şu sapkın çok eşlilik ayetlerinizi buraya getirmeyin.  

Çok eşlilik gitti, yasal değil, bir daha da gelmez. Güle güle.

Ayrıca konu cinler, senin sapık ayetlerin değil.

Cin olmadan allah neden var olamıyor? Cinleri reddedince neden islamın tümünü reddetmiş oluyoruz?

Cinlere inanmayan şu an müslüman sayılır mı?

Sitelerde Paylaş

Sizi hiç cin çarpmamış diye cinlerin olmadığını söyleyemezsiniz. Yıldız kayması olarak bildiğimiz şey cinlerin kafasına atılan taştır (Cin, 72/8-9)  Eski insanları cin çarpıyordu ama kilowatt/saat cinsinden değildi bu, zaten kontrol kalemleri de yoktu. Cinler, tıpkı alevli yıldız gibi lamba ışığı gördüklerinde de ölürler, Ampülün icadı ile cinlerin çoğu ölmüşlerdir, kalanlar ise ampül ışığından dolayı insanlardan korkarlar. Mesela ben "cin" diyorum hatta sataşıyorum, hakaret ediyorum ama gelmiyorlar, çünkü ışıktan korkuyorlar

Sitelerde Paylaş
On 01.11.2019 at 02:44, sağduyu yazdı:

Kimin geri zekalı olduğu belli oluyor, büyü ne lan? Büyü dediğin zımbırtı senin gibi cahilleri, aptalları kokutmak için uydurulmuş bir paçavra. Ancak senin gibi zırcahil ahmaklar büyü denen palavradan korkar. Büyüymüş!!!

O değerli makatın yemediği için deneyemiyorsun ancak böyle havlıyorsun işte gerizekalı.Çünkü denersen gerçek olmasından korkuyorsun.Denemezsem gerçek olduğunu bilmezsem gerçek olmaz sanıyorsun.Ancak avucunu yalarsın.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, saygsayg yazdı:

Sizi hiç cin çarpmamış diye cinlerin olmadığını söyleyemezsiniz. Yıldız kayması olarak bildiğimiz şey cinlerin kafasına atılan taştır (Cin, 72/8-9)  Eski insanları cin çarpıyordu ama kilowatt/saat cinsinden değildi bu, zaten kontrol kalemleri de yoktu. Cinler, tıpkı alevli yıldız gibi lamba ışığı gördüklerinde de ölürler, Ampülün icadı ile cinlerin çoğu ölmüşlerdir, kalanlar ise ampül ışığından dolayı insanlardan korkarlar. Mesela ben "cin" diyorum hatta sataşıyorum, hakaret ediyorum ama gelmiyorlar, çünkü ışıktan korkuyorlar

Cahil sen sokağa çıksan desen ki ''insan insan gel bana sataş seni tehdit ediyorum'' desen kimse sana dönüp bakmaz.Çünkü insan genel bir addır.Kim bilir kime söylüyorsun diye düşünürler.Ama mesela desen ''Ali bilmemneoğlu gel bana sataş seni tehdit ediyorum' o kişi senin ağzını burnunu kırar.İşte bu iş böyledir.Sen ''cinler cinler bana sataşın sizi tehdit ediyorum'' desen hiçbiri seni tınlamaz bile ama bir cine ismiyle seslenirsen elbette belanı bulursun.Sana tavsiyem internet bile büyücü dolu.Bir cin ifrit vs ismi öğren ve ona sataş.O zaman görürsün dünya kaç bucak.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Basri yazdı:

Cahil sen sokağa çıksan desen ki ''insan insan gel bana sataş seni tehdit ediyorum'' desen kimse sana dönüp bakmaz.Çünkü insan genel bir addır.Kim bilir kime söylüyorsun diye düşünürler.Ama mesela desen ''Ali bilmemneoğlu gel bana sataş seni tehdit ediyorum' o kişi senin ağzını burnunu kırar.İşte bu iş böyledir.Sen ''cinler cinler bana sataşın sizi tehdit ediyorum'' desen hiçbiri seni tınlamaz bile ama bir cine ismiyle seslenirsen elbette belanı bulursun.Sana tavsiyem internet bile büyücü dolu.Bir cin ifrit vs ismi öğren ve ona sataş.O zaman görürsün dünya kaç bucak.

Bu cin(!) meselesinin uzmanına benziyorsunuz.

Şuraya birkaç cin ismini yazın lütfen, çünkü ben şimdi oradan buradan birkaç cin ismi bulsam ve onlara sataşmama rağmen hiçbir şey olmayacağı kesin.

Hatta bulduğum cin isimlerinin doğru olmadıkları iddialarına bile maruz kalabilirim.

Ben işi garantiye bağlamak isitiyorum.  Cinlere seslenmeden sadece isimlerini yazıverin lütfen.

Bekliyoruz...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Basri said:

Cinlerin hile ve tuzaklarını biliyorumda oradan.

Cinlerin var olduğunu biliyorsun, çünkü antik çağ tanrılarının cinler olduğunu biliyorsun.

Antik çağ tanrılarının cinler olduğunu biliyorsun çünkü cinlerin tuzaklarını biliyorsun.

Bu dairesel bir düşünce değil mi?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, Basri said:

Öncelikle bu yolu gösterdiğin için teşekkür ederim.

Bu deneyi hep beraber tamamlamak istiyorum. 

Fakat internette büyücüyüm diyen herkese inanamayacağımıza göre sizin yardımınıza ihtiyacımız var.

Bize bir cin, ifrit ya da şeytan ismi bulmamızda yardımcı olur musunuz?

Hep beraber ateistforum ateistleri olarak o ifritin yedi sülalesine söveceğiz.

Böylece cinlerin ifritlerin varlığını kesinlikle kanıtlamış olacağız. 

Var mısın?

Örneğin bu sayfadaki uygun mudur?

https://www.wattpad.com/298117805-3-harfliler-7-cin-padisahi-ve-isimleri

Sitelerde Paylaş

cin kelimesi arapçadır ancak  islam öncesi metinlerde aynı kelimeyi karşılayan veya tam karşılamasada andıran kelimeler mevcuttur

cin Kur'an da ins ile beraber kullanılmış bir nevi gece gündüz nur karanlık ölü diri gibi zıt mahiyete sahip olduğu açıktır

zaten karanlık gece bir şeyi bürüyüp gizlediğinde cenne manasına gelen kelime kullanılır

6:76: "فَلَمَّا جَنَّ عَلَيْهِ اللَّيْلُ رَأَىٰ كَوْكَبًا قَالَ هَٰذَا رَبِّي

Üzerini gece kaplayınca bir yıldız gördü: «Bu imiş Rabbim!» dedi.
"

cin arabi kelime olduğu için şeddelidir orjinali c-n-n dir

cenin de anne karnında saklı örtülü karanlıkta olduğu içindir

mecnun aklı örtülmüş cinlenmiş manasında c-n-n den türemiştir

cennet kelimesi de sondaki t yi at cenne dir zaten okumada t atılır

cennet sık ağaçlar uzun otlar ile toprağı gizlenmiş görünmeyen demektir

bir nevi cin örtülü görünmeyen gizli manasında yani orman daki gizlenmiş kurt kaplan gibi

ins yani insanda çölde ortalıkta görünen deve kuşu gibi diyebiliriz:)

cinn kelimesi aslı gizleme örtünme saklanma manasında

ins açıkta olan görünen ve de birbiri ile ünsiyet peyda eden demektir

ünsiyetin zıddı vahşidir

cinde insan göre zıt bir türdü bedensiz mahluktur

insan  gibi ruh beden birlikte olan olduğu gibi

melekler gibi sadece ruhtan ibaret varlıklar vardır

birde bu ikisi arasında hem ruhani hemde bedeni maddi aleme geçiş yapabilen ikisinde d eolabilen şeytan cin vb mahluklar vardır

şeytan melek dünyasında ikin iblisti

ama şeytanın aslının cinni olduğu söylenir

yani nasıl insan dünyasından insan melekleşir ruhanileşir

cin dünyasındanda cinniler melekler katına çıkabilir

yada melek katında iken adem ve iblis gibi maddi aleme inebilir.

cinlerin insana teması çarpması v.s ye gelince

görmediğimiz radyason zararlı ışınlar mağnetik dalgalar görünen bedenimiz aklımız beynimiz üzerindeki etkileri zararları nasıl kati ise

bir nevi kötü enerji dalga denilen zararlı cinlerin insan ruhu bedeni üzerindeki tesirleri elbette inkar edilemez.

zaten bize ne zarar geliyorsa görünmeyenlerden geliyor

görünenden korunmak daha kolay.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Basri said:

O değerli makatın yemediği için deneyemiyorsun ancak böyle havlıyorsun işte gerizekalı.Çünkü denersen gerçek olmasından korkuyorsun.Denemezsem gerçek olduğunu bilmezsem gerçek olmaz sanıyorsun.Ancak avucunu yalarsın.

Büyü denen zırvaya ancak senin gibi enayiler enanır, deli gibi korkar.

9 hours ago, Basri said:

Seni bu işlerin uzmanı(!) olduğuna göre söyle bir kaç cin ve ifrit ismi de sataşalım, taciz edip dalga geçelim, bakalım bu isimler ne bok yiyecek? İsim şart mı? Tüm cin ve ifrit topluluğuna meydan okusak yeterli olmaz mı? Mesela tüm cinleri ve ifritleri üst üste koyup hepsini kazığa oturturum desem bu cin ve ifritler bana sataşmaz mı?  Ne dersin, belki de bütün cin ve ifritler bana bulaçmaktan deli gibi korkuyorlardır, beni gördükleri zaman kaçacak delik arıyorlardır, hepsi korkudan altına ediyordur.

Hala hiç bir şey olmadı, daha nasıl sataşmam lazım bu cinlere ki, gelip bana musallat olsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...