Jump to content

İnsan neslinin sonu teorisi...

Recommended Posts

robert malthus(1766-1834) Nüfus Prensibi Üzerine (An Essay on The Principle of Population) addlı eserinde insan nüfusunun var olan gıda kaynaklarına göre çok hızlı arttığını, gıda kaynaklarının aritmetik tarzda artmasına karşılık nüfusun geometrik olarak çoğaldığını söylemiştir..yani ona göre nüfus artışı,gıda üretimi artışından daha fazladır..bu durum gelecekte muhtemelen büyük bir kıtlığa sebebiyet verecek ve Mevcut gıda kaynaklarının yetersizliği; fakir, beceriksiz ve güçsüz olanların, bu kaynaklara diğerleri kadar başarılı bir şekilde erişememelerine ve böylece ölerek elenmelerine sebebiyet verecektir.

konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir??gerçekten de gelecekte insanoğlu böyle bir tehlike ile karşı karşıya kalabilir mi??

Sitelerde Paylaş

Görülmektedir ki, bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ve vatandaşlarının bilgisi ile o ülkenin nüfus artış oranı ters oranlıdır. 

Yani Suriyeliler tavşan gibi çoğalıyor diye herkes aynı şeyi yapmıyor. 

insan neslinin sonu bir yana, nüfus kaynaklı büyük bir sorunun dünyayı vuracağını sanmıyorum. 

en son Japonya da bu oran negatifti diye hatırlıyorum mesela. 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Sütlü Kase yazdı:

Görülmektedir ki, bir ülkenin gelişmişlik düzeyi ve vatandaşlarının bilgisi ile o ülkenin nüfus artış oranı ters oranlıdır. 

Yani Suriyeliler tavşan gibi çoğalıyor diye herkes aynı şeyi yapmıyor. 

insan neslinin sonu bir yana, nüfus kaynaklı büyük bir sorunun dünyayı vuracağını sanmıyorum. 

en son Japonya da bu oran negatifti diye hatırlıyorum mesela. 

Son 100 yıl içinde dünya nüfüsü, 8 kat artmış, bu konuda ne düşünüyor sunuz?  1912 yılında 1.2 milyarlık nüfüs,

şimdi 8.3 milyar olmuş, bu denklem sizce robert malthu'su haklı çıkarmıyor mu? gıda artışı aritmetik, nüfüs artışı geometrik..

Sitelerde Paylaş
On 27.10.2019 at 04:18, Doğuştan işşiz said:

robert malthus(1766-1834) Nüfus Prensibi Üzerine (An Essay on The Principle of Population) addlı eserinde insan nüfusunun var olan gıda kaynaklarına göre çok hızlı arttığını, gıda kaynaklarının aritmetik tarzda artmasına karşılık nüfusun geometrik olarak çoğaldığını söylemiştir..yani ona göre nüfus artışı,gıda üretimi artışından daha fazladır..bu durum gelecekte muhtemelen büyük bir kıtlığa sebebiyet verecek ve Mevcut gıda kaynaklarının yetersizliği; fakir, beceriksiz ve güçsüz olanların, bu kaynaklara diğerleri kadar başarılı bir şekilde erişememelerine ve böylece ölerek elenmelerine sebebiyet verecektir.

konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir??gerçekten de gelecekte insanoğlu böyle bir tehlike ile karşı karşıya kalabilir mi??

Zaten olmadı mı, olmuyor mu bu? Şu suriye mevzusu falan neden oldu sanıyorsunuz?

Her şeye ameriganın, emberyalizlerin oyunu kafası ile bakmaz, gerçeklere bakarsanız, bu durumun insanlık tarihi boyunca sık sık yaşandığını görürsünüz. 

Şu ana kadar... Önce bitecek olan gübre idi. 1800'lerde nüfus o kadar artmıştı ki, insanlara yetecek gıda üretmek için çokca gübre harcamak gerekiyordu. Bu da doğal kaynaklardan elde ediliyordu. Velakin bitmeye başladı ve birinci dünya savaşı öncesi almanyanın, rusyanın falan birileriyle dalaşıp durmasının asıl sebebidir. Bu taaa, rus ve fransız ihtilallerine kadar uzanan sürece yol açar. 

Velakin insanlar bir çözüm bulur, suni gübre. Dönem için bakıldığında, suni gübreyi bulan adamla, kimyasal silah olarak gazı keşfeden aynı adamdır ve acı bir ironi olarak, gübre sayesinde açlıktan kurtulandan çok insan, savaşta gazla ölmüştür. Ki savaşın sebebi de gene açlıktır.

Bugün, gübre gdo falan derken bu süreçleri biraz geciktiriyoruz. Ama bu durumun ortaya çıkması muhakkak. Açlıktan kurtulabilenler, mesela denizde besin üretebilenler olacak. Onlarda afrikalılar, araplar falan olmayacak. Bunun neticesi, ilk önce besin olarak insanların kullanılması olacaktır. Tahminim, müslümanları güzelce kızartıp yerler, çünkü, bugün dünya üzerinde en insandan uzak mahluk olarak müslümanlar görülüyor, ilkel, amsatan, cahil, vahşi vs. bir mahluk bu müslümanlar ki, vahşi hayvanları insanlar binlerce yıldır güzelce ve afiyetle yiyorlar zaten.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Doğuştan işşiz yazdı:

Son 100 yıl içinde dünya nüfüsü, 8 kat artmış, bu konuda ne düşünüyor sunuz?  1912 yılında 1.2 milyarlık nüfüs,

şimdi 8.3 milyar olmuş, bu denklem sizce robert malthu'su haklı çıkarmıyor mu? gıda artışı aritmetik, nüfüs artışı geometrik..

Doğru, antibiyotiğin keşfi ile dünya nüfusunda aşırı bir artma gerçekleşti. Bunun sebebi tabi ki ölüm oranlarındaki azalış. 

Ancak bu demek değildir ki sürekli aynı ivmeyle aratacak.

Geçmişte ortalama 1 milyarlık bir dengeye oturmuş. 

20. yüzyıldan itibaren bu değer aniden yükselmiş ve yakında yeni dengesine gelecektir.  

►Kıtlık oluşması için var olan kaynakları kaybetmeniz gerek. Nüfus artışı ile kıtlık oluşmaz çünkü zaten en başından o nüfus oluşamaz. 

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
On 28.10.2019 at 17:55, Sütlü Kase yazdı:

Doğru, antibiyotiğin keşfi ile dünya nüfusunda aşırı bir artma gerçekleşti. Bunun sebebi tabi ki ölüm oranlarındaki azalış. 

Ancak bu demek değildir ki sürekli aynı ivmeyle aratacak.

Geçmişte ortalama 1 milyarlık bir dengeye oturmuş. 

20. yüzyıldan itibaren bu değer aniden yükselmiş ve yakında yeni dengesine gelecektir.  

►Kıtlık oluşması için var olan kaynakları kaybetmeniz gerek. Nüfus artışı ile kıtlık oluşmaz çünkü zaten en başından o nüfus oluşamaz. 

Birçok canlı türü yok oldu ,nufuslarıda azaldı.
İnsan dışındaki canlıların kaynak alanları ile nufus artışı sağlanırsa geçici olarak nufus artışı olur.
Denge her zaman olumlu değil.
Fosil enerj kaynaklarıda tamamen  tükenince sert bir düşüş olacak zaten.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Filozofça yazdı:

Dünyanın sonunun gelmesi ile birlikte aşağılık insan virüsleri de yok olup gidecek. Her şey hiçtir. Hiçlikten geldi ve hiçliğe dönecek.

all must die.jpg

Ölünce hiç olmuyorsun.
Maddenin bir halinden başka bir hale dönüşüyorsun.
Hiççiliği savunanları hiç  anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Ölünce hiç olmuyorsun.
Maddenin bir halinden başka bir hale dönüşüyorsun.
Hiççiliği savunanları hiç  anlamıyorum.

Doğmadan önce yoktun öldükten sonra da yok oluyorsun. Yani hiç oluyorsun. Vücudunun doğaya karışması senin bir kişi olarak yok olduğun, hiç olduğun gerçeğini değiştirmiyor.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Filozofça yazdı:

Doğmadan önce yoktun öldükten sonra da yok oluyorsun. Yani hiç oluyorsun. Vücudunun doğaya karışması senin bir kişi olarak yok olduğun, hiç olduğun gerçeğini değiştirmiyor.

Hiççilik sadece insanın yok olmasını mı savunuyor?

Yoksa varlığın yok olmasını mı? :)

Ayrıca ölünce hiç olmuyorum.Sadece dönüşüyorum.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Hiççilik sadece insanın yok olmasını mı savunuyor?

Yoksa varlığın yok olmasını mı? :)

Varlığın yok olmasını. Bilimsel olarak vakum bozunması ile de bu mümkündür. Bilinen tüm evren geri dönüşü olmayan bir şekilde bozunmaya uğrayıp tüm fizik kurallarını, kimyayı ve var olan her şeyi yok ederek vakum balonunun içinde tıpkı kara deliğin içi gibi ne idüğü belirsiz bir şeye çevirerek yok edebiliyor. Bilimsel temelleri de var yani, evren geri dönüşü olmayacak bir şekilde bozunmaya uğrayıp yok olabilir.

https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/bilim-insanlari-uyardi-evren-aniden-yok-olabilir,V_ARArN9PEiEGL3HJGFvSA

tarihinde Filozofça tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Filozofça yazdı:

Varlığın yok olmasını. Bilimsel olarak vakum bozunması ile de bu mümkündür. Bilinen tüm evren geri dönüşü olmayan bir şekilde bozunmaya uğrayıp tüm fizik kurallarını, kimyayı ve var olan her şeyi yok ederek vakum balonunun içinde tıpkı kara deliğin içi gibi ne idüğü belirsiz bir şeye çevirerek yok edebiliyor. Bilimsel temelleri de var yani, evren geri dönüşü olmayacak bir şekilde bozunmaya uğrayıp yok olabilir.

Varlığın yok olması mümkün olsaydı evren hiçbir zaman var olmazdı.
Hem yoktan var olunmaz vardan yok olunmaz diyorsun hemde hiççiliği savunuyorsun.

Bu çelişki değil mi? :)

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Varlığın yok olması mümkün olsaydı evren hiçbir zaman var olmazdı.
Hem yoktan var olunmaz vardan yok olunmaz diyorsun hemde hiççiliği savunuyorsun.

Bu çelişki değil mi? :)

Şu yok oluş ile yokluk terimleri arasındaki farkı bir idrak edemediniz. Ölüm ölen kişi için yok oluştur diyorum, hiçbir şey varken yok olmaz diyorsunuz. Ama ölen kişi yok oluyor işte. Evren vakum bozunması ile geri dönüşü olmayacak şekilde bozunmaya uğrar, vakum balonun içinde oluşan şey ise artık evren değildir, evren yok olup gitmiştir diyorum yine idrak edemiyorsunuz. Bunu türlerin yok oluşu, kitlesel yok oluşlar gibi anlamanız gerekiyor ki bu da bilimsel literatürde geçen terimlerdir. Şu başlığı incele istersen;

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Filozofça yazdı:

Şu yok oluş ile yokluk terimleri arasındaki farkı bir idrak edemediniz. Ölüm ölen kişi için yok oluştur diyorum, hiçbir şey varken yok olmaz diyorsunuz. Ama ölen kişi yok oluyor işte. Evren vakum bozunması ile geri dönüşü olmayacak şekilde bozunmaya uğrar, vakum balonun içinde oluşan şey ise artık evren değildir, evren yok olup gitmiştir diyorum yine idrak edemiyorsunuz. Bunu türlerin yok oluşu, kitlesel yok oluşlar gibi anlamanız gerekiyor ki bu da bilimsel literatürde geçen terimlerdir. Şu başlığı incele istersen;

Ölen kişinin varolması ile varlığın yok olması aynı şey değil.

Ölünce yok olmuyorum.Sadece dönüşüyorum.
Bozunma  hiçlik değildir.Çünkü hala  evreni yeniden var etme potansiyeli var.

Evreni var etme potansiyeli olmasaydı şu an yaşadığımız evren hiçbir zaman var olmazdı.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Ölen kişinin varolması ile varlığın yok olması aynı şey değil.

Ölünce yok olmuyorum.Sadece dönüşüyorum.
Bozunma  hiçlik değildir.Çünkü hala  evreni yeniden var etme potansiyeli var.

Evreni var etme potansiyeli olmasaydı şu an yaşadığımız evren hiçbir zaman var olmazdı.

Yok. Yazıyı okursan evrene dair bütün fiziği, kimyayı sonsuza dek yok edebilir diyor. Ve var olan her şeyi bozunmaya uğratarak da geri dönüşü olmayan bir şekilde yok ediyor. Vakum balonun içinde oluşan şey de artık evren değildir. Bak yukarıda link vermiştim, bilim adamları evren aniden yok olabilir diyordu. Önce orada yazılan yazıyı bir oku, anla. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Filozofça yazdı:

Yok. Yazıyı okursan evrene dair bütün fiziği, kimyayı sonsuza dek yok edebilir diyor. Ve var olan her şeyi bozunmaya uğratarak da geri dönüşü olmayan bir şekilde yok ediyor. Vakum balonun içinde oluşan şey de artık evren değildir. Bak yukarıda link vermiştim, bilim adamları evren aniden yok olabilir diyordu. Önce orada yazılan yazıyı bir oku, anla. 

Evren yok olmuyor dönüşüyor.

Hiçliğin olduğu yerde dalgalanmada olmaz. :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mirasyedi yazdı:

Evren yok olmuyor dönüşüyor.

Hiçliğin olduğu yerde dalgalanmada olmaz. :)

İnsan virüsü yok olmuyor, dönüşüyor demekle aynı şey. İnsan virüsü yok oluyor, dönüşen şey artık insan değil. Maddi evren de vakum bozunması ile böyle yok oluyor, ortada evren diye bir şey kalmıyor. Tabii bu yeni bir keşif olduğu için yeterince idrak edemiyorsunuz. Yok oluş terimiyle yokluğu karıştırmayacaksınız. Eğer bu aşağılık dünya aniden şu şekilde patlasaydı dünya yok olmadı diyebilir miydin? Dünya yok oluyor, dönüşen şey artık dünya değil. Vakum bozunması ile evrenin yok oluşunu da bu şekilde anlamanız gerekiyor. Evren yok oluyor, dönüşen şey artık evren değil.

Sitelerde Paylaş

EYVAHHH BU ARKADAŞ,  NİHİLİST GALİBA NİHİLİSTLERİN SOYUNUN TÜKENDİĞİNİ SANMIŞTIM, ,KIRMIZI ALARM WARNİNG! UYARI.. RED ALERT! DİKAT DİKKAT! FORUMDA BİR NİHİLİST VAR,  HERKES GARDINI  ALSIN ADAM KENDİNİ  YOK SANIYOR,   DİKKATLİ OLUN BİR HİÇLE TARTIŞICAZ.. :0_80cbc_37a71a73_L:?

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Filozofça yazdı:

Dünyanın sonunun gelmesi ile birlikte aşağılık insan virüsleri de yok olup gidecek. Her şey hiçtir. Hiçlikten geldi ve hiçliğe dönecek.

İnsanlara neden bu kadar düşmansın?

İnsanları aşağılık olarak tanımlıyorsan, ki bu durumda ucu bana da dokunuyor, o zaman sende aşağılığın önde gidenisin.

Artı; dünyanın sonunun gelmesini göreceğini de pek zannetmiyorum.

Yok olmaya, hiçliğe bu kadar hevesli isen...

Neyse...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Doğuştan işşiz yazdı:

EYVAHHH BU ARKADAŞ,  NİHİLİST GALİBA NİHİLİSTLERİN SOYUNUN TÜKENDİĞİNİ SANMIŞTIM, ,KIRMIZI ALARM WARNİNG! UYARI.. RED ALERT! DİKAT DİKKAT! FORUMDA BİR NİHİLİST VAR,  HERKES GARDINI  ALSIN ADAM KENDİNİ  YOK SANIYOR,   DİKKATLİ OLUN BİR HİÇLE TARTIŞICAZ.. :0_80cbc_37a71a73_L:?

Avatarındaki yıldızıda ters koymuş.Satanistlikte var. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...