Jump to content

Recommended Posts

7:80-Hani Lut da halkına şöyle demişti: "Ey halkım! Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı bir fahişeliği mi yapıyorsunuz?"

Yukarıdaki ayet eksik çeviridir. Geleneksel olarak böyle çevriliyor. Ayette geçen ifade olan "fahişe" kelimesini hemen "fuhuş" diye çevirerek hata yapıyorlar. Eğer "fuhuş/fahişe" diye çevirirsen o zaman Kur'an'da hata olmuş oluyor. Çünkü çeviride geçen ifade olan "Sizden önce alemlerden hiç kimsenin yapmadığı bir fahişeliği mi yapıyorsunuz?" ifadesinde hata vardır. Çünkü Lut Kavmin'den önce kavimlerde eşcinsellik vardır. Bu çeviriye göre Lut Kavmin'den önce hiçbir halk/millet yapmamış oluyor. Ateist kardeşlerimde bu ayeti kullanarak "Kur'an'da hata var" diyerek "Kur'an'ın insan sözü" olduğunu söylemektedirler. Türkçe dilimize eksik geçen bir ifadedir.

Çünkü Arapça'da "fahişe" kelimesi aynı zamanda "aşırı" anlamına da geliyor.(El Müfredat page 782-Hans Wehr 4th ed., page 817-Dict. of Quran by M.G. Farid, page 641) Kur'an müteşabih bir kitap olduğu için bir kelimenin birçok anlamı olur ve en uygun anlamı vermemiz gerekir. Bana göre ve tarihsel olarak en uygun anlam "aşırı" anlamıdır.

Benim çevirim; ve Lut'u da gönderdik. Halkına dedi ki: 'Sizden önce Evren'de hiç kimsenin aşırıya gitmediği bir işi mi yapıyorsunuz?

tarihinde KuranMumini2698 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, KuranMumini2698 yazdı:

Geçmiş kavimler Lut Kavmi kadar eş cinsellikte aşırıya gitmemişler. Lut'un 7:80 ayetinde dediği de bu.

Sağol  hocam  ya  bende  bu  lut  kavmi  ne  kadar  aşırıya  gitmiş  ne  derece  erkek  erkeğe  takılmış  hep  buny  merak  ediyordum.Simdikilere  soyleyelim  rekor  lut  kavminde  diye  onlarda  artık  müsabaka  yaparlar  

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sağol  hocam  ya  bende  bu  lut  kavmi  ne  kadar  aşırıya  gitmiş  ne  derece  erkek  erkeğe  takılmış  hep  buny  merak  ediyordum.Simdikilere  soyleyelim  rekor  lut  kavminde  diye  onlarda  artık  müsabaka  yaparlar  

Ben hoca değilim. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, dursun yazdı:

Şuan kendi ülkemizde ve dünya üzerinde çok çok daha aşırıları yaşanmaktadır. Herhangi bir müdahale de olmamaktadır. Bilginize.

Peygamber  göndermedikce  azap  etmeyip  ayetini  söyler  şimdi  bu  arkadaş  vay  arkadaş  her  soruya  kılıf  olarak  bu  ayet  mi  gelir  geliyor  işte 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Lut Kavminden daha aşırı olduklarını nereden biliyorsun ?

İnternet alemi arkadan vuruşanlarla dolu. Milyonlarca insan bunu yapıyor. Lut kavminin hepi topu kaç kişilikti ki zaten? Sana milyonlarda bahsediyorum... 

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, dursun yazdı:

İnternet alemi arkadan vuruşanlarla dolu. Milyonlarca insan bunu yapıyor. Lut kavminin hepi topu kaç kişilikti ki zaten? Sana milyonlarda bahsediyorum... 

Bunların iki tane kriter var ; eşcinsellik ve iyi insanları sevmiyorlar. Lut kavmi kriteri bunlar. Senin bahsettiğin kişiler Lut Kavmi kriterine sahipler mi ?

Sitelerde Paylaş
On 30.10.2019 at 17:32, KuranMumini2698 yazdı:

Geçmiş kavimler Lut Kavmi kadar eş cinsellikte aşırıya gitmemişler. Lut'un 7:80 ayetinde dediği de bu.

Aga eşcinsellikte aşırıya gitmek ne demek?

Bir birlerini sikiyorlar normalde, aşırıya gidince ne yapıyorlar?

Bu arada harbiden soruyorum, anlamadım

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Cilehane yazdı:

Aga eşcinsellikte aşırıya gitmek ne demek?

Bir birlerini sikiyorlar normalde, aşırıya gidince ne yapıyorlar?

Bu arada harbiden soruyorum, anlamadım

Aşırıya gitmek Halk çoğuyla sapıtmış olacak. Halkın çoğu eş cinsel olacak ve halkın çoğu temiz insanları kovacak. Lut kavmi yok olma sebebi bu. Şu an bu kriterlere sahip bir kavim yoktur. Şu an "müslüman halklar" akıllarını kullanmadıkları için Allah, "müslüman halklara" pislik/rezilliğe mahkum ediyor.(10:100)

Sitelerde Paylaş

Son yüz yılda ve günümüzde...
masum hayvanları sikenler var,
masum küçük çocukları sikenler var,
grup sex var,
eş cinsellik var,
ensest ilişkiler var,
masum insanları yurtlarından sürme var,
masum insanları gaz odalarında yok etme var,
sahtekărlık var,
yalancılık diz boyu,
din misyonerliği almış başını gidiyor,
..
..
..
var oğlu var!

Artı; günümüzde heeç aklınıza gelmeyecek o kadar eylem var ki, duyduğunuzda dudaklarınız uçuklar.
Bunları sayıya vurduğunuzda, gelmiş geçmiş tüm toplulukların iyi kötü tüm eylemlerini bine katlar.

Efendim; Lut kavmi şöyle imiş, böyle imiş...miş..miiş...
Salla gitsin; nasılsa sanal ortamlarda boş beleş sallamak kolay.

Hasılı Lut kavminin eylemleri yok edilmek için bir ölçü olacaksa, bir yerlerde bir bit yeniğinin olduğu muhakkak!:D

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Bunların iki tane kriter var ; eşcinsellik ve iyi insanları sevmiyorlar. Lut kavmi kriteri bunlar. Senin bahsettiğin kişiler Lut Kavmi kriterine sahipler mi ?

İyi insanları sevdiği sürece eşcinsellik tüm dünyayı sarsa da, bu ayet çaresiz kalacak diyosunuz yani. Kriterleri doldurmadıkları sürece helak olmaları imkansız mı diyorsunuz? Eşcinsellik başını alıp gitse de Allah ikinci kriteri bekliycek diyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş

Adamcağız misafirlerin dötünü kurtarmak ve kalabalığı dağıtmak için de kızlarını feda etmiş:

Hud 78: Kavmi, koşa koşa onun yanına geldi, onlar, önceden de kötülükler yapar dururlardı. Lut, ey kavmim dedi, işte kızlarım, onlar, sizin için daha temiz, artık Allah'tan çekinin de beni, konuklarımdan utandırmayın. İçinizde, aklı başında bir adam da mı yok?

Hicr

67: Şehir halkı (erkek misafirlerin şehre geldiğini birbirlerine müjdeleyerek) sevinç içinde geldiler. 68: Dedi ki: “Bunlar benim misafirlerimdir. Beni utandırıp dillerine düşürmeyin. 69: "Allah’tan korkun ve beni rezil etmeyin.” 70: "Biz seni toplumun işine karışmaktan alıkoymamış mıydık?” demişlerdi. 71: Dedi ki: “İllaki bir şey yapacaksanız işte benim kızlarım!”

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, dursun yazdı:

İyi insanları sevdiği sürece eşcinsellik tüm dünyayı sarsa da, bu ayet çaresiz kalacak diyosunuz yani. Kriterleri doldurmadıkları sürece helak olmaları imkansız mı diyorsunuz? Eşcinsellik başını alıp gitse de Allah ikinci kriteri bekliycek diyorsunuz? 

Çünkü Lut Kavmi yok olmasında iki tane kriter vardır. Allah adaletle davranır ve hiç kimseye zalimlik etmez. 

12 saat önce, dursun yazdı:

Adamcağız misafirlerin dötünü kurtarmak ve kalabalığı dağıtmak için de kızlarını feda etmiş:

Hud 78: Kavmi, koşa koşa onun yanına geldi, onlar, önceden de kötülükler yapar dururlardı. Lut, ey kavmim dedi, işte kızlarım, onlar, sizin için daha temiz, artık Allah'tan çekinin de beni, konuklarımdan utandırmayın. İçinizde, aklı başında bir adam da mı yok?

Hicr

67: Şehir halkı (erkek misafirlerin şehre geldiğini birbirlerine müjdeleyerek) sevinç içinde geldiler. 68: Dedi ki: “Bunlar benim misafirlerimdir. Beni utandırıp dillerine düşürmeyin. 69: "Allah’tan korkun ve beni rezil etmeyin.” 70: "Biz seni toplumun işine karışmaktan alıkoymamış mıydık?” demişlerdi. 71: Dedi ki: “İllaki bir şey yapacaksanız işte benim kızlarım!”

Bu ayette Lut peygamberin evine melekler insan şeklinde geliyor. 11:78 ayette halkın kızlarını kastetmediğini nereden biliyorsun ? Melekler, insan şeklinde geliyorlar ve Lut Kavmindeki eş cinseller o melekten insana dönüşen kişilere tecavüz etmeye çalışıyor. 

"Kızlarım" sözcüğü ile kast edilen şey, Lut'un kendi öz kızları değil, o beldenin kızlarıdır. ‘Haulai benati' açık benzetme türünden bir ifade olup, "kavmimin kızları/kadınları benim kızlarım mesabesindedir." anlamına gelmektedir." Dolayısı ile bu ifade "Lut'un öz kızlarına değil, kavminin kızlarına işaret etmektedir." 

Sitelerde Paylaş

Safkan müslümanlar okuyacak ama habire görmezden gelecekler:

16 saat önce, kavak yazdı:

Son yüz yılda ve günümüzde...
masum hayvanları sikenler var,
masum küçük çocukları sikenler var,
grup sex var,
eş cinsellik var,
ensest ilişkiler var,
masum insanları yurtlarından sürme var,
masum insanları gaz odalarında yok etme var,
sahtekărlık var,
yalancılık diz boyu,
din misyonerliği almış başını gidiyor,
..
..
..
var oğlu var!

Artı; günümüzde heeç aklınıza gelmeyecek o kadar eylem var ki, duyduğunuzda dudaklarınız uçuklar.
Bunları sayıya vurduğunuzda, gelmiş geçmiş tüm toplulukların iyi kötü tüm eylemlerini bine katlar.

Efendim; Lut kavmi şöyle imiş, böyle imiş...miş..miiş...
Salla gitsin; nasılsa sanal ortamlarda boş beleş sallamak kolay.

Hasılı Lut kavminin eylemleri yok edilmek için bir ölçü olacaksa, bir yerlerde bir bit yeniğinin olduğu muhakkak!:D

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Çünkü Lut Kavmi yok olmasında iki tane kriter vardır. Allah adaletle davranır ve hiç kimseye zalimlik etmez.

Pekala, kavmin tamamı mı eşcinseldi? Yok olan kavimdeki kadınların, kızların ve çocukların suçu var mıydı sizce?

13 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Bu ayette Lut peygamberin evine melekler insan şeklinde geliyor. 11:78 ayette halkın kızlarını kastetmediğini nereden biliyorsun ? Melekler, insan şeklinde geliyorlar ve Lut Kavmindeki eş cinseller o melekten insana dönüşen kişilere tecavüz etmeye çalışıyor. 

"Kızlarım" sözcüğü ile kast edilen şey, Lut'un kendi öz kızları değil, o beldenin kızlarıdır. ‘Haulai benati' açık benzetme türünden bir ifade olup, "kavmimin kızları/kadınları benim kızlarım mesabesindedir." anlamına gelmektedir." Dolayısı ile bu ifade "Lut'un öz kızlarına değil, kavminin kızlarına işaret etmektedir." 

"Haulai benati" demek "bunlar kızlarım" demek değil mi? "Kasdetmiş" ile, öyle "düşünmüş" ile, "şunu demek istemiş" ile oluyor mu bu işler sizce? Benim okuduğum ve anladığım apaçık adam kızlarını sunmuş işte! Adamlar zaten kendileri bilmiyorlar mı kavmin kadınları ile ilişkiye girmeyi de, Lut onları diğer kızlara yönlendirmeye çalışıyor? Bal gibi de kendi kızlarını sunmuştur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...