Jump to content

Neden hiç bir keşifte allah yok?

Recommended Posts

kıvırmakta serbestsin tabi.

sanki evrenin canlı olduğu ispatlanmışta.sen bunu git bilim camiasında de deli muamelesi görürsün la.

salak, bir bilim insanının demesi bilim dünyasında neye yarar.ne sanıyorsun? her bilim adamı aynı şeyimi düşünecek hemen.kusura bakma da şeye sürülecek akıl yok sende.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 minutes ago, DeepBlue said:

kıvırmakta serbestsin tabi.

sanki evrenin canlı olduğu ispatlanmışta.sen bunu git bilim camiasında de deli muamelesi görürsün la.

salak, bir bilim insanının demesi bilim dünyasında neye yarar.ne sanıyorsun? her bilim adamı aynı şeyimi düşünecek hemen.kusura bakma da şeye sürülecek akıl yok sende.

Bilim dünyasının allah'ı keşfetmesine rağmen sakladığı iddian çok güzelmiş. 

Eğer ispatlayamayacağın başka komplo teorilerin yoksa o konuyu kapatabiliriz.

Beyni azıcık çalışan bir dinciyle yer değiştirir misin artık?

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, DeepBlue said:

ulan, haci ; evren canli dedi diye bi zikmediğiniz kalmiş bana mı anlatıyorsun.

kuran'da da evrenin canlı olduğunu vs. okuyan bilir.

Tamam evren canlı olsun, kuran haklıydı 1500 yıl önce bunu bildirdi bak işte ayette yazıyor

işkembe suresi 41: evren canlıdır, hacı da öyle demişti, hâlâ inanmaz mısınız?

Kuran'da evren canlıdır diyemez, çünkü evren fikri bilinmiyordu. Kuran'daki yaratılış masallarında bilinen evren "gökler" ve "yer" olarak geçer. 

Kuran'daki bilimsel mucizelereden birinde de allah'ın yıldızları şeytanları taşlamak için kullandığı yazar. 

Müslümanlar kuran okumaz, kuran'ı küçücük minicik kitapçıklar haline getirip avizeye asarlar ya da dolap tepelerine saklarlar. Tefsirler bazen okunur, ama tefsirleri bitiren de görmedim. Sen de yazdığın olağanüstü şiirsel eserler ve uzun ve anlamlı, düşünce dolu yazılardan anlaşıldığı kadarıyla aynen böyle yaptın. 

Kuran'ı baştan sona okumuş dinci tanımıyorum. Kulaktan dolma mucize iddialarıyla gelip senin gibi saçmalayan çok oldu ama.

Evrenin canlı olması ilginç ve araştırılması gereken bir konu. Çünkü canlılığın tanımını genişletip düşündürücü bir konu.

Ve konu senin tekelinde değil. Herkes konuşabilir. Emin ol konuşuyor da.  

Ve malesef dünyada tek bir bilim insanı çıkıp bilimsel yayınında şunu da allah yapmıştır işte ispatı diye yazamamış. Çünkü:

* hepsi psikolojik rahatsızlıklara sahipler

* yüzbinlerce akademisyen ortak hareket ediyor, hepsi birden korkuyor, ağız birliği yapmışlar 

* dincilerin ağızlarına sakız ettikleri "bilimsel keşif sonucunda yaratıcının keşfedilmesi" çok sıradışı bir konu

ya da

* allah yok ve din yalan

Sitelerde Paylaş

ac kuranı bak.herseyi hazır eline mi verek.

evren canlidir.insanından,molekülünden,atomundan,parçacığına-partiküllerine kadar.bunlar canlidir çünkü; arkasında ki bilinç,güç,bilgi sahibi canlidir.bunlarada hayat vermiş.

zırvaların ise, biliyorsun;zırva tevil götürmez.

ya da'sı,a'sı ma'sı yok;

Allah var din gerçek!

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, DeepBlue said:

ac kuranı bak.herseyi hazır eline mi verek.

evren canlidir.insanından,molekülünden,atomundan,parçacığına-partiküllerine kadar.bunlar canlidir çünkü; arkasında ki bilinç,güç,bilgi sahibi canlidir.bunlarada hayat vermiş.

zırvaların ise, biliyorsun;zırva tevil götürmez.

ya da'sı,a'sı ma'sı yok;

Allah var din gerçek!

Açtım bakıyorum, inanmayanların kalbini mühürledik falan diyor. 

Masal kitabı gibi birşey.

Sen hiç açıp baktın mı? 

Ben gayet aklı başında yazıyorum, sen de "zırva işte" diyorsun. Gören tartışıyoruz sanmasın. 

Sorun değil, derdimi yeterince açık ve net anlattığımı düşünüyorum.

Sen şimdi bilim insanlarının korkudan evrenin yaratıcısını keşfedip bu konuda makale yayınlayamadığını iddia ettin. Ben de bunun komplo teorisi olduğunu söyledim. Sen de evren yaşıyor işte ehüheheüehü zırva zırva eheüheühe dedin. 

Umarım iyileşirsin.

Sitelerde Paylaş

Sıkışınca dinciler İnsanları dolambaçlı yollara sokup başkalarını suçlayıp aradan çekilir.

Aynısını başka başlıkta gidin büyücü bulun benden çıktı diyen cinci arkadaş da yaptı. 

Ben o kitabı kelime kelime çevirisiyle beraber okudum. 

Hatta onun da, incilin latin vulgatının da çeşitli bilgisayarlı yöntemlerle analizini yaptım. 

Forumda şımarıklık yapacağına açıp şu kuran'ı kendin okursan çok sevineceğim. 

Neden hiç bir bilimsel yayında allah vardır yazmadığını gayet güzel anlayacaksın.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bilim sabiteler üzerine inşa edilir

acaba bu sabiteler formüller akıl ilim eseri düzenler bilimin eseri mi

yoksa bilim onları hazır buldu sadece onları kullanıp bazı şeyler mi buldu

arının peteğinin altıgen olmasına  bilim ne tür katkı sundu

yer çekimi  veya enerji sabitleri bilimin eser mi yoksa var olan nizamlı ölçülü sistemi  sadece keşf mi etti

kaldı ki bilim paradigmal olarak materyalist pozitivisttir

nasıl ı inceler neden ve niçine cevap veremez

neden niçin dinlerin felsefelerin alanıdır

misal: neden 9 gezegende sadece dünyada hayat var

neden güneşe uzaklık açısında en uyumlu olan sadece dünyadır

neden ay uydumuz var ve uzaklığı bu kadardır neden daha fazla uydumuz yok malum diğer gezegenlerde bu durum mevcut

neden insanın 2 gözü 5 parmağı var

neden arı altıgen petek örer de 5 gen yapmaz

bu sorulara bilim cevap veremez böyle bir kapasitesi yok.

kalı ki bilimsel denilen bir çok şey var sayım ve ön kabullerden ibaret yani öyle bilim sanki kendi alanını tam çözmüşte diğer alanlara el uzatacak

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bilimin neden allah şunu yapmıştır demediğiyle ilgili gelen yanıtlar genelde şu şekilde:

Bilimin işi bu değil

Bu yanlış bir düşünce. 

Bilimin işi insanlığı gerçekliğe doğru yaklaştırmaktır, bilimin materyalizm diye bir amacı yok. Ve bilim akılla yapılan birşey ise sizin dediğiniz gibi taraf tutamaz. Bilimsel olarak birşeyin allah tarafından yapıldığı kanıtlandıysa, ki her iki lafınızdan biri bilimin allah'ı ispatladığı yönünde, o zaman bilimsel makalelerine formüllerinin altına evet bunu allah'ın yaptığına hiç şüphe yok bu da ispatı diye yazması lazım. Cinleri bulduysa işte cinler burada bu şekilde tespit edilmiştir yazması gerekiyor. Neden her yıl onbinlercesi yayımlanan fizik ve biyoloji makalelerinde bunların hiç biri yazmıyor?

Bilim insanları itibar korkusu içinde

Daha önce yazdığım gibi itibar korkusundaki bir bilim adamı muz ağacıyla ortak atadan geldiğimizi savunmaz. Eğer bunu savunuyorsa keşiflerinde gayet güzel evrenin tek bir yaratıcısı olduğunu ve  keşfinin ardında yatan gücün o olduğunu makalesine yazabilir. Neden yazmıyor?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Natüralist Ateist said:

"Allah varsa bilimsel bir araştırmada Allah'a atfedilen bir şey olurdu." gibi bir şeyi kâbul etmek için bir neden var mı? Allah'ın olduğunu düşünelim: Tam olarak ne tarz bir bilimsel araştırma Allah'a atfedilirdi?

Dincilerin işte allah'ın ispatıdır! dediği herşey. Örneğin hücre bölünmesi allah'ın ispatıdır! Bakın videodaki kuş nasıl büyüyor?! O zaman hücre bölünmesini keşfeden biyoloğun da satır aralarına işte bunu yapan araplara inen kitabın sahibi olan yaratıcı allah'tır yazması gerekirdi. Madem allah keşfedildi, neden yazmıyor?

Kuşların uzun mesafeleri üçgen şeklinde uçması allah'ı ispatlar! o zaman neden hiç bir ornitolojist bunu yayınına dip not olarka düşmüyor? Aha işte allah'ı ispatladım bakın şu uçuşa?! diye?

Sitelerde Paylaş

fizik derslerinde tanrıdan bahsedilmiyor.

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/index.html

kimya derslerinde tanrıdan bahsedilmiyor.

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/Chemical/chemcon.html#c1

jeoloji derslerinde tanrıdan bahsedilmiyor.

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/Geophys/geophys.html#c1

biyoloji derslerinde tanrıdan bahsedilmiyor.

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/Biology/biocon.html#heacon

Tanrı herşeyin sebebi ise neden bilim dallarında adı yer almıyor?

Tanrı sabitesi yada değişkeni diye bir isim yok.

Dört temel kuvvet içindede  tanrı kuvveti yok.

Nerede bu tanrı? :)

"O'nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez." (En'am, 6/59)

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, bayşapka yazdı:

Dincilerin işte allah'ın ispatıdır! dediği herşey. Örneğin hücre bölünmesi allah'ın ispatıdır! Bakın videodaki kuş nasıl büyüyor?! O zaman hücre bölünmesini keşfeden biyoloğun da satır aralarına işte bunu yapan araplara inen kitabın sahibi olan yaratıcı allah'tır yazması gerekirdi. Madem allah keşfedildi, neden yazmıyor?

Kuşların uzun mesafeleri üçgen şeklinde uçması allah'ı ispatlar! o zaman neden hiç bir ornitolojist bunu yayınına dip not olarka düşmüyor? Aha işte allah'ı ispatladım bakın şu uçuşa?! diye?

Oradaki temel konu felsefi olduğundan (gerçi o kadar iyi bir felsefi argüman değil de, felsefe alanına giriyor) olmasın? "Tanrı direkt olarak hücreyi bölüyor." diyen yok, bahsedilen şey böyle bir karmaşıklığın sadece dizayn sonucu olabileceği, ki burada bilimin belirleyebileceği bir şey yok (ne kadar karmaşık olduğu dışında) Bu yüzden Dizayn Argümanı felsefi bir problem ve bilimsel değil.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

"Allah varsa bilimsel bir araştırmada Allah'a atfedilen bir şey olurdu." gibi bir şeyi kâbul etmek için bir neden var mı? Allah'ın olduğunu düşünelim: Tam olarak ne tarz bir bilimsel araştırma Allah'a atfedilirdi?

böyle bir iddia yok.  varlığının bilimsel olarak ispatlandığını ama akademik baskıdan dolayı açıklanamadığını iddia eden teist arkadaş var.  yoksa istediğine inanır insanlar bilimin insanların neye inandığı inanmadığı umrunda değildir. 

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Natüralist Ateist said:

Oradaki temel konu felsefi olduğundan (gerçi o kadar iyi bir felsefi argüman değil de, felsefe alanına giriyor) olmasın? "Tanrı direkt olarak hücreyi bölüyor." diyen yok, bahsedilen şey böyle bir karmaşıklığın sadece dizayn sonucu olabileceği, ki burada bilimin belirleyebileceği bir şey yok (ne kadar karmaşık olduğu dışında) Bu yüzden Dizayn Argümanı felsefi bir problem ve bilimsel değil.

Dizaynı bilimsel olarak tespit edemez misin?

Doğal olarak oluşabilen şeylere bakarsın, sadece yapay olarak oluşan şeylere bakarsın, bu yüksek olasılıkla tasarlanmış dersin. Bilim hücre bölünmesi doğal olarak oluşamaz sonucuna vardıysa neden söylemesin? Felsefeyle ne alakası var bunun?

Sitelerde Paylaş

51. bölgeyi araştırın.bilimin sizden sakladığı çok şey var.tanrı ise bu saklı hakikatlerin en büyüğü.bunu bilim adamları birbirlerine bile dahi söyleyemiyor,anlatamıyorlar, o derece.bazı istisnalar hariç tabi.temel de insan zaafları bilirsiniz işte.kaygı veya bu konulara girip tartışmaktan kaçınma.kaygı ve kaçınma.

tarihinde DeepBlue tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, DeepBlue said:

51. bölgeyi araştırın.bilimin sizden sakladığı çok şey var.tanrı ise bu saklı hakikatlerin en büyüğü.bunu bilim adamları birbirlerine bile dahi söyleyemiyor,anlatamıyorlar, o derece.bazı istisnalar hariç tabi.temel de insan zaafları bilirsiniz işte.kaygı veya bu konulara girip tartışmaktan kaçınma.kaygı ve kaçınma.

Tanrıyı yakalayıp kafese mi kapatmışlar?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...