Jump to content

Neden hiç bir keşifte allah yok?

Recommended Posts

2 dakika önce, mirasyedi yazdı:

saysana bu 7 kudret elinin ne olduklarını?

nasıl ölçüldüklerinide yaz.

biri o dediğin kütle çekimi işte.

kendin ölçümünü yaptığın şeyi bile inkar edemezsin heralde.uzayda o yedi kudret elinden biri olan bu elini çekiyor.dünyada da öyle. Süresi var.ömür diyoruz.metal yorgunluğu neden oluyor sanıyorsun ki?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, DeepBlue yazdı:

biri o dediğin kütle çekimi işte.

kendin ölçümünü yaptığın şeyi bile inkar edemezsin heralde.uzayda o yedi kudret elinden biri olan bu elini çekiyor.dünyada da öyle. Süresi var.ömür diyoruz.metal yorgunluğu neden oluyor sanıyorsun ki?

müslüman isen bu dediğin ihlas süresi ile uyumlu mu? :)

değilsen kütle tanrı mı?Kütle  artışı olmadan  kütle çekimi artabilir mi?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mirasyedi yazdı:

müslüman isen bu dediğin ihlas süresi ile uyumlu mu? :)

değilsen kütle tanrı mı?Kütle  artışı olmadan  kütle çekimi artabilir mi?

iyde zatı değil, enerjisi.zatı başka.

sen nasıl tüm azalarını kontrol ediyorsun O da böyle bu 7 kudret elini kontrol eder.eli derken kuvvet kastediyoruz. ne adamsın.

artar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, DeepBlue yazdı:

e sen hergece uyurken ne görüyorsun?gerçeği mi?

esrar çekip uyumuyorsun heralde rüya görmek için.

ben pek rüya görmüyorum.

gördüğüm rüyalarda hiç gerçekçi değil zaten. :)

karalanmış kağıttan resim çıkarma gibi beynin oyunu bunlar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mirasyedi yazdı:

Benim hayal kurma yeteneğim bile  yok.
olsaydı ilk işim kendimi hpnoz etmek olurdu. :)

vardır.sadece pek kullanmadığın için körelmiştir xD küçükken biri hayallerini baltalamıs olabilir.sende vazgeçmişsindir. öğrenilmiş çaresizlik.psikolojiktir.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, DeepBlue yazdı:

vardır.sadece pek kullanmadığın için körelmiştir xD küçükken biri hayallerini baltalamıs olabilir.sende vazgeçmişsindir. öğrenilmiş çaresizlik.psikolojiktir.

yok dedim mi yoktur.

zihnimden makine  çizsem   bile kafamda bir  görüntü oluşmuyor. :)

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, DeepBlue said:

zaten o şeyin evrenin içindesin.nerde olduğu sanıyorsun ki.atom altına indikçe zaman mı kalıyor?mekan mı kalıyor.birşeyi zaten sonsuza kadar ikiye bölemezsin.hologram bir evren kısaca.

En basitinden osilasyon içeren herhangi bir kuantum eşitliği zamana bağlıdır. Dalga boyu olan herşey de mekana bağlıdır. 

Zaman ve mekan dışında başka birşeye bağlı olan birşey bilinmiyor. 

Bu bilgi yokken tekrar soruyorum.

Zamanı ve mekanı olmayan birşeyi (evrenin yaratıcısı bu arada, kuantum parçacığı değil, yanlış anlaşılmasın) nereden bilebiliyorsun, ve hangi bilimsel makalede okudun?

Unutma ki bilim insanları böyle birşey olsaydı bize söylerdi.

Sitelerde Paylaş

Her şeyi Cenab-ı Rabbül alemin yaratmıştır, o Halik-i Mutlak'tır, onun her şeye gücü yeter ve Kadir-i Mutlak'tır. Ancak altında çalışanların, özellikle peygamberlerin çoğu beceriksiz. Mesela Çin'in, Moğol'un, Japon'un peygamberini merak ediyorum, ya insan bu kadar mı beceriksiz olur, bir Allah'ın(cc) kulunu imana getiremez mi insan. Melekler de aynı. Getirdikleri kozmolojik-anatomik bilgilerin çoğu yalan çıktı. Bence Allah-u Teala meleklerin işine derhal son vermeli.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, saygsayg said:

Her şeyi Cenab-ı Rabbül alemin yaratmıştır, o Halik-i Mutlak'tır, onun her şeye gücü yeter ve Kadir-i Mutlak'tır. Ancak altında çalışanların, özellikle peygamberlerin çoğu beceriksiz. Mesela Çin'in, Moğol'un, Japon'un peygamberini merak ediyorum, ya insan bu kadar mı beceriksiz olur, bir Allah'ın(cc) kulunu imana getiremez mi insan. Melekler de aynı. Getirdikleri kozmolojik-anatomik bilgilerin çoğu yalan çıktı. Bence Allah-u Teala meleklerin işine derhal son vermeli.

Aynen, orta asya ve uzak doğu antropolojisinde nerede allah'ın adı geçiyor, namaz zekat hac nerede arkadaşım? Cinler nerede? Ne biçin peygambersiniz siz? Çinli peygamberleri kınıyoruz. 

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 saat önce, bayşapka yazdı:

En basitinden osilasyon içeren herhangi bir kuantum eşitliği zamana bağlıdır. Dalga boyu olan herşey de mekana bağlıdır. 

Zaman ve mekan dışında başka birşeye bağlı olan birşey bilinmiyor. 

Bu bilgi yokken tekrar soruyorum.

Zamanı ve mekanı olmayan birşeyi (evrenin yaratıcısı bu arada, kuantum parçacığı değil, yanlış anlaşılmasın) nereden bilebiliyorsun, ve hangi bilimsel makalede okudun?

Unutma ki bilim insanları böyle birşey olsaydı bize söylerdi.

Buyur açıkla o zaman şunları:

Dolanık iki parçacık nasıl oluyorda sonsuz uzaklıkta bile aynı anda birbirinden haberdar oluyorlar?(zaman)

buyur açikla.zaman zaman deyip duruyorsun. ulan daha zamanın ne olduğu herkesçe yanlış biliniyor.sen mi çözeceksin.gelmiş burda benle sidik yarıştırıyorsun.buyur açıkla o zaman.

al bu da ikincisi;

fotonun durağan halde neden kütlesi yok?kütlesiz halden birden hareket halinde nasıl kütle kazanıp madde ile etkileşime girebiliyor?(mekan)

al açikla hadi.

Sitelerde Paylaş
On 03.11.2019 at 14:03, DeepBlue said:

Buyur açıkla o zaman şunları:

Dolanık iki parçacık nasıl oluyorda sonsuz uzaklıkta bile aynı anda birbirinden haberdar oluyorlar?(zaman)

buyur açikla.zaman zaman deyip duruyorsun. ulan daha zamanın ne olduğu herkesçe yanlış biliniyor.sen mi çözeceksin.gelmiş burda benle sidik yarıştırıyorsun.buyur açıkla o zaman.

al bu da ikincisi;

fotonun durağan halde neden kütlesi yok?kütlesiz halden birden hareket halinde nasıl kütle kazanıp madde ile etkileşime girebiliyor?(mekan)

al açikla hadi

Öncelikle şimdiye kadar gösterdiğin saçmalama ve şımarıklık potansiyelini daha da aştığın için seni tebrik ediyorum.

Kuantum dolanıklığı ya da uzaktan etkisi neden ışık hızından hızlı gerçekleşemiyor? 

İşin içinde hız varsa zaman da vardır, mekan da. 

Fotonlar enerji dönüşümü sırasında oluşuyor (yoktan var olmuyor) yani durağan halleri yok. Saçma sapan konuşma. 

Lise fiziğiyle *senin* anlatman gereken konuları "al açıkla hadi" diyip alakasız bir forumdan konuyla alakasız birinden dinliyorsun. 

Şimdi sorumu tekrar edeyim ki buraya kadar senin iki satırlık çöplüklerinin arasında kaybolanlar konuya geri dönsün.

---------------------

Bilim neden "bu işi de allah yaptı" demiyor? 

Mesela üst taraftaki komiklik yapmayı seven arkadaşın kuantum dolanıklığını keşfeden bilim adamları neden "hah işte bunu allah yapıyor" demiyor? Allah'ı keşfedip sonra da toplumdan mı saklıyorlar bu keşifleri?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, bayşapka yazdı:

Öncelikle şimdiye kadar gösterdiğin saçmalama ve şımarıklık potansiyelini daha da aştığın için seni tebrik ediyorum.

Kuantum dolanıklığı ya da uzaktan etkisi neden ışık hızından hızlı gerçekleşemiyor? 

İşin içinde hız varsa zaman da vardır, mekan da. 

Fotonlar enerji dönüşümü sırasında oluşuyor (yoktan var olmuyor) yani durağan halleri yok. Saçma sapan konuşma. 

Lise fiziğiyle *senin* anlatman gereken konuları "al açıkla hadi" diyip alakasız bir forumdan konuyla alakasız birinden dinliyorsun. 

Şimdi sorumu tekrar edeyim ki buraya kadar senin iki satırlık çöplüklerinin arasında kaybolanlar konuya geri dönsün.

---------------------

Bilim neden "bu işi de allah yaptı" demiyor? 

Mesela üst taraftaki komiklik yapmayı seven arkadaşın kuantum dolanıklığını keşfeden bilim adamları neden "hah işte bunu allah yapıyor" demiyor? Allah'ı keşfedip sonra da toplumdan mı saklıyorlar bu keşifleri?

dis-guzellige-onem-vermeyen-erkek-699.jpg.cb79c6f71916143e133750b6a2b6c73e.jpg

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, DeepBlue said:

dolanıklık ışık hızından hızlı gerçekleşiyor bu tartışmaya açık bir konu deil moruk.çinliler uydusunu bile yapmiş.

foton hakkinda söylediklerin keza facia.git biraz daha araştır.sora gel.hadi ukakalık yapma.

Hadi diyelim ki bilim yanıldı, kuantum uzaktan etkisi ışık hızından hızlı, fotonlar da enerji dönüşümünden oluşmuyor, yoktan şak diye yaratılıyor.

Ve her şey işkembeden uydurduğun gibi.

Ve bu sana göre allah'ın varlığının doğrudan kesin kanıtı. 

Neden hala bu allah'ın varlığından, cinlerden, meleklerden bilimsel yayınlarda bahsedilmiyor?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...