Jump to content

Neden hiç bir keşifte allah yok?

Recommended Posts

11 dakika önce, mirasyedi yazdı:

albert einstein santrifuj makinasına atmak lazım.

bir kaç tur sonra  hayali kuvvet olup olmadığını anlar. :)

adam sonuçta "kuvvet" diyor.hayali demesi yoktur demek değil.yani kisaca diyor ki: göremediğimiz,bilmediğimiz bir güç yapiyor.

ayrıca oraya atmana gerek yok.o çoktan bu kuvveti gördü bile.sende yakinda görürsün.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 127
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şimdi, DeepBlue yazdı:

adam sonuçta "kuvvet" diyor.hayali demesi yoktur demek değil.yani kisaca diyor ki: göremediğimiz,bilmediğimiz bir güç yapiyor.

ayrıca oraya atmana gerek yok.o çoktan bu kuvveti gördü bile.sende yakinda görürsün.

Benim öyle inancım yok.

Ölçüyorsam bir kuvveti vardır.Hayalide değildir. :)

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, DeepBlue said:

moruk, yazı orda.anlamiyorsan senin sorunun.albert reis bunlara hayali kuvvet demiş mi demiş.hala daha ne sayıklıyorsan.boş yapıyorsun.

Boş yapmak o değil, yazıda tırnak arasına yazmışlar ama einstein'ın bu lafına ciddi ciddi kaynak bulamıyorum. İngilizce google'da arıyorum, einstein centrifugal force imaginary, einstein gravity imaginary, tek bir kaynak bulamıyorum. Bak kuvvet budur aksi kuvvet budur ikisi de vardır diyince einstein hayal demiş o halde allah vardır diyorsun. Yazıyla senin dediğinin alakası yok. Boş yapmak işte bu. 

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, bayşapka yazdı:

Boş yapmak o değil, yazıda tırnak arasına yazmışlar ama einstein'ın bu lafına ciddi ciddi kaynak bulamıyorum. İngilizce google'da arıyorum, einstein centrifugal force imaginary, einstein gravity imaginary, tek bir kaynak bulamıyorum. Bak kuvvet budur aksi kuvvet budur ikisi de vardır diyince einstein hayal demiş o halde allah vardır diyorsun. Yazıyla senin dediğinin alakası yok. Boş yapmak işte bu. 

onu evrim ağacına sor.onların yalancısıyım dedim.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Benim öyle inancım yok.

Ölçüyorsam bir kuvveti vardır.Hayalide değildir. :)

e ölçü aletin olmasaydi neyle ölçektin.esğin z.ki ile mi? xD

mağara devrinde yaşasaydın bu kuvvetleri ölçemiyorsun diye yok olmayacaklardı.şimdi ki durumunda ayni.önce, mağaradan çıkman lazım.yani böyle birşeyi düşünmen bile saçma.böyle birşey düşünülemez ve hatta düşünülmesi kabul dahi edilemez.insan zekasına hakarettir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, DeepBlue yazdı:

e ölçü aletin olmasaydi neyle ölçektin.esğin z.ki ile mi? xD

mağara devrinde yaşasaydın bu kuvvetleri ölçemiyorsun diye yok olmayacaklardı.şimdi ki durumunda ayni.önce, mağaradan çıkman lazım.yani böyle birşeyi düşünmen bile saçma.böyle birşey düşünülemez ve hatta düşünülmesi kabul dahi edilemez.insan zekasına hakarettir.

ölçü aletine gerek yok.

kendim ölçü aletiyim zaten.ölçülendirme cizgilerim yok sadece.:)

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, DeepBlue yazdı:

sen nasıl ölçü aleti oluyorsun?10 kiloluk elmayı/kuvveti nasıl ölçecen?elinle mi?veya eseğin zik.yle mi ölçüm yapacan.

Boştaki eline 10 kilo elmayı alınca  bu  boştaki eline göre ağır demiyormusun?

Ağır diyorsan yerçekimi kuvveti hayal diyemezsin. :)

Kuvvetin hayal olup olmadığını anlamak için Kilogram cinsinden belirtmen gerekmiyor.

Einsteine göre bu  adamları cin çarpmış herhalde ? :)

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Boştaki eline 10 kilo elmayı alınca  bu  boştaki eline göre ağır demiyormusun?

güzel soru fakat ihmal ettiğin çok şey var.sana uzunca bir süre versem iki elinde yere düşecektir.o zaman ağır olan neydi?

anlamadın.yani, şöyle düşün;

iki elinide uzatmıssın havada tutuyorsun.birinde 10 kilo elma var diğeri boş.bir müddet sonra o 10 kilo elma olacak 500 kilo diğer boş elin olacak 100 kilo.

elma tuttuğun elin düşecek 500 kiloda sonra diğer elin o raddeye gelince o da kırılıp düşecek.peki burda gerçekte ağır olan neydi? ikiside ağırlasınca düştü sadece biri geç olarak.

buyur burdan yak.senin ağırlık dediğin şey nedir gülüm.yerçekimi mi? xD

uzayda denesen fifty fifty.hatta belki elinde elma olan elin uzayda daha geç yorulacak.

einstein farkı işte.

s-cc0ea1167b17624397a3200bcf081b38622c5d7c.jpg.c965d47f4919b56c3908de0418175bae.jpg

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, DeepBlue yazdı:

güzel soru fakat ihmal ettiğin çok şey var.sana uzunca bir süre versem iki elinde yere düşecektir.o zaman ağır olan neydi?

anlamadın.yani, şöyle düşün;

iki elinide uzatmıssın havada tutuyorsun.birinde 10 kilo elma var diğeri boş.bir müddet sonra o 10 kilo elma olacak 500 kilo diğer boş elin olacak 100 kilo.

elma tuttuğun elin düşecek 500 kiloda sonra diğer elin o raddeye gelince o da kırılıp düşecek.peki burda gerçekte ağır olan neydi? ikiside ağırlasınca düştü sadece biri geç olarak.

buyur burdan yak.senin ağırlık dediğin şey nedir gülüm.yerçekimi mi? xD

uzayda denesen fifty fifty.hatta belki elinde elma olan elin uzayda daha geç yorulacak.

einstein farkı işte.

s-cc0ea1167b17624397a3200bcf081b38622c5d7c.jpg.c965d47f4919b56c3908de0418175bae.jpg

uzayda yerçekimi  dünyadaki gibi değil ki?

Einstein umurumda değil.Bir bok bulduğuda yok.

Kullandığı formüller lorentzin formülleri.Bn buldum diye hava atıyor.Seyyar tayyar gibi. :)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bayşapka yazdı:

Zamanı ve mekanı olmayan birşeyi nereden bilebiliyorsun?

Ve bunu hangi bilimsel makalede okudun?

esrar  kullanınca herşeyi görür o. :)

kullanmadan görüyorsa şizofrendir.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, mirasyedi yazdı:

uzayda yerçekimi  dünyadaki gibi değil ki?

Einstein umurumda değil.Bir bok bulduğuda yok.

Kullandığı formüller lorentzin formülleri.Bn buldum diye hava atıyor.Seyyar tayyar gibi. :)

zaten adam yerçekimi kuvveti yoktur demiyor.vardır ama kütle çekimi dalgaları halindedir görünmez diyor.parçacık değil.

işte tanrının eli bu. yoksa sen tanrının bu 7 kudret elinden birini inkar mi ediyorsun.tanrının eli üstünde hala tanrıyı ölçemiyorum diyor.o kütle çekimi dediğin şey tanrının eli/etkisi.hala tanrı nerde diyor.gözün önünde ki varlığı göremiyorsun.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, DeepBlue yazdı:

zaten adam yerçekimi kuvveti yoktur demiyor.vardır ama kütle çekimi dalgaları halindedir görünmez diyor.parçacık değil.

işte tanrının eli bu. yoksa sen tanrının bu 7 kudret elinden birini inkar mi ediyorsun.tanrının eli üstünde hala tanrıyı ölçemiyorum diyor.o kütle çekimi dediğin şey tanrının eli/etkisi.hala tanrı nerde diyor.gözün önünde ki varlığı göremiyorsun.

saysana bu 7 kudret elinin ne olduklarını?

nasıl ölçüldüklerinide yaz.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, bayşapka yazdı:

Zamanı ve mekanı olmayan birşeyi nereden bilebiliyorsun?

Ve bunu hangi bilimsel makalede okudun?

zaten o şeyin evrenin içindesin.nerde olduğu sanıyorsun ki.atom altına indikçe zaman mı kalıyor?mekan mı kalıyor.birşeyi zaten sonsuza kadar ikiye bölemezsin.hologram bir evren kısaca.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...