Jump to content
gokselbakkal

Türkiye'de asgari ücret neden düşük? Neden ateistforum sakinleri konuyu tartışma ihtiyacı duymuyor?

Recommended Posts

TÜRK-İŞ, dört kişilik bir ailenin açlık sınırını 2.065 TL, yoksulluk sınırını ise 6.725 TL olarak açıkladı. Bir çalışanın aylık yaşam maliyeti ise 2.536 TL'ye yükseldi. Bir başka ifadeyle 2020 liralık asgari ücret, tek bir kişinin geçimine bile yetmiyor. Üç asgari ücret bile yoksulluktan kurtulmaya yetmiyor. Ücretler ve gelirler analiz edildiğinde Türk halkının yüzde 90'ı yoksul kategorisine giriyor. Emekli milletvekili maaşı 9.978 tl.
İşçiye zam yapılırken %3, vekil maaşlarına gelince bu oran %9 - %10 lara kadar çıkıyor. Neden en çok işi yapan en az maaşı alıyor? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neye getireceksin konuyu? Ateistlerin duyarsız, bencil olduklarına mı? 

Asgari ücretle çalışanların çoğu islamcı malum partiye oy veriyor ve hallerinden memnunlar. Biz de bu memnuniyeti bozmak istemiyoruz. 

Ben çoğu kez bu asgari ücretlileri ikna etmeye çalıştım ama bundan daha iyisi yok dediler, ben de haliyle yıldım. Sırf namaz kılıyor, içki içmiyor diye seçim yapan bir güruhun entellektüel düzeyine artık inemem, kusura bakma. Bu insanları eğitmek imkansız.

O asgari ücreti politikacılar belirlemiyor, halkın ta kendisi belirliyor. Müstehaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, gokselbakkal yazdı:

TÜRK-İŞ, dört kişilik bir ailenin açlık sınırını 2.065 TL, yoksulluk sınırını ise 6.725 TL olarak açıkladı. Bir çalışanın aylık yaşam maliyeti ise 2.536 TL'ye yükseldi. Bir başka ifadeyle 2020 liralık asgari ücret, tek bir kişinin geçimine bile yetmiyor. Üç asgari ücret bile yoksulluktan kurtulmaya yetmiyor. Ücretler ve gelirler analiz edildiğinde Türk halkının yüzde 90'ı yoksul kategorisine giriyor. Emekli milletvekili maaşı 9.978 tl.
İşçiye zam yapılırken %3, vekil maaşlarına gelince bu oran %9 - %10 lara kadar çıkıyor. Neden en çok işi yapan en az maaşı alıyor? 

Forumdaki ateistlerin çoğunluğu  liberal kapitalizmi diğer bir kısmıda Atatürk gibi devletçi kapitalizmi savundukları için konuşulmuyor.

Ülke yöneticileride islamcı kesim.
İslam dinide devletçi kapitalizmi icat eden din zaten.

islamın şartları gelir dengesizliği üstüne kurulu.

yağma,haraç,zekat üretim yok.

hacca gidenlerde çocuklarının geleceklerine  harcayacaklarına  çöpe atıyorlar.

Borç yiğidin kamçısıdır diyen yöneticilerimiz ona oy veren halkımız var.

Birde bu kapitalistlerin öğretilerine  göre yabancı sermaye ülkeye girebilmesi için asgari ücret düşürülmeli. :)

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda bulunan üst tabaka halkın sorunlarına duyarsız. Forumda sürekli dine hakaret var. Dini savunanlara hakaret ediliyor. İnanç, düşünce özgürlüğünden ve saygıdan eser yok. Şeytan'ın ve Masonluğun taşeronluğunu yapan sözde aydın kesimin forumu yönettiğini düşünüyorum. Memleketin ana meselelerine neden sahip çık mıyorsunuz? 

tarihinde gokselbakkal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence asgari ücret çok yüksek, kişi başı 400 tl yeter, ayrıca, siyasetçilere verilen zam çok az, % 1000 alsınlar her yıl, bu zammı hakediyorlar., neden mi?

1: halkı çok iyi kandırıyorlar.

2: halkta çok iyi inanıyor.

3: oldukça kaliteli yalanlar söyleniyor.

4: siyasetçi olmak zor zanaat'tir.  alın teriyle, oturuyorlar..

5. herşey onların elinde olduguna göre,  ve bu halkta, saf olduguna göre, ben siyasetçilerin iyi niyetli oldugunu düşünüyorum. 

5. böylesine tarihin gelmiş geçmiş en keriz ve en saf halka ben lider olsam, hitler gibi yapardım,tıpkı allah gibi bana 

inanmıyanları kazıga oturtur, diğerlerini sürgüne gönderir, ülkeyi böler , parçalar, eyalet sistemine geçer,padişahlımı ilan ederdim..

6: son olarakta  türkiye adın değiştirir, tatyıbistan arap imparatorlugu kurardım, yakışırdı bana :))

7. ama bu beni kesmezdi, hızımı alıştım bir kere, sürekli herşeye zam yaptırır, türkleri açlıktan kırdırır.

iç savaş çıkartırdım.. :)))

8: baktım olmuyor, dış güçlerden yardım isterdim, tabi bu arada, israil vatandaşı olurdum, neme lazım, iç savaş çıkarsa  kaçmak kolay olsun diye. :)))

9: dünya beşten büyüktür deyip, 6. büyük ben olur, ülkeyi, satar, sattıktan sonra, görevi bırakır, bıraktıktansonra

satın aldıgım adalara kaçar, orda krallar gibi yaşamaya devam ederdim, tabi bu arada olan yine 

her zaman oldugu gibi, bu doğuştan saf ve keriz halka olurdu herşey bana  oy verenleride satmış olurdum böylece..

bunları neden yapıyorum? çünkü ben,

BOP EŞBAŞKANIYIM, BİR AMACIM VAR, BU AMACI GERÇEKLEŞTİRMEDEN GÖREVİ BIRAKAMAZDIM, BU HİÇ ETİK BİR DAVRANIŞ OLMAZDI, ÜST AKILLAR SONRA BANA NE DERDİ? BİR DÜŞÜNÜN..😉

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu mevcut hükümet, neredeyse son 20 seneden beri dindar kesim sayesinde piyasada har vurup harman savuruyor. Görünen o ki, bir 20 sene daha seçilecekler. Demek ki seçmenler(!) halinden memnun. Konu sahibi de safkan dindar.
Sıkıntı nerede?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

Forumda bulunan üst tabaka halkın sorunlarına duyarsız. Forumda sürekli dine hakaret var. Dini savunanlara hakaret ediliyor. İnanç, düşünce özgürlüğünden ve saygıdan eser yok. Şeytan'ın ve Masonluğun taşeronluğunu yapan sözde aydın kesimin forumu yönettiğini düşünüyorum. Memleketin ana meselelerine neden sahip çık mıyorsunuz? 

tabi hakaret edecekler.

hac için çocuklarının geleceğini  çöpe atanlara az bile.

Bütün gününü çalışmadan ibadet ederek geçirenlere az bile.

tarikatlar,dernekler,vakıflar,din adı altında sömürülmeye izin verdikleri için az bile.

şeytana uşaklık yapan islamın kendisi.
Şeytan burada kötülüğü  temsil için kullanılmıştır.

Şeytan  diye bri varlığı savunduğumdan değil.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, gokselbakkal said:

Çünkü bu millet amsatan. Amsatanlığı dikte eden aşşağılık bir bedevi dininden başka bir şey bilmiyorlar. Böyle olunca aslında onu bile haketmiyorlar. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de aynı konuyu anlatıyorum. Meselenin partilerle ile alakası yok. Tıpkı bu forumda olduğu gibi. Yobazların hatalarını dini karalamak için kullanmayın. Sürekli hakaret ederek bir yere varamazsınız. Bu forumdaki züppe kesim kimin taşeronluğunu yapıyor? Siz halkın içinde yaşayan kişiler değilsiniz. Konunun amacını saptırmak istiyorsunuz. Din başka, yobazlık başka. Dinin içinde siyaset olmaz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, gokselbakkal said:

Ben de aynı konuyu anlatıyorum. Meselenin partilerle ile alakası yok. Tıpkı bu forumda olduğu gibi. Yobazların hatalarını dini karalamak için kullanmayın. Sürekli hakaret ederek bir yere varamazsınız. Bu forumdaki züppe kesim kimin taşeronluğunu yapıyor? Siz halkın içinde yaşayan kişiler değilsiniz. Konunun amacını saptırmak istiyorsunuz. Din başka, yobazlık başka. Dinin içinde siyaset olmaz. 

Hiç kendini yobazlardan ayırıp başka yere koymaya çalışma, yobazın kaynağı sen ve inandığın din.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

Yobazların hatalarını dini karalamak için kullanmayın. Sürekli hakaret ederek bir yere varamazsınız. Bu forumdaki züppe kesim kimin taşeronluğunu yapıyor?

Sıkmaya başladın artık, kimin taşeronluğunu yapacağız be! İslamın insanları aşağılık bir köpek gibi gördüğünü görüyoruz ve bunu söylüyoruz. Afganistan’da, Bangladeş’te islamı gör. Ne kadar sefil ve ahlaksız insan yetiştirdiğini anla. Atatürk’ün laik cumhuriyetinde yaşadığın islamı islam sanma. Dinler hastalık ve cehalettir, her türlü küfrü de hak ederler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Siz halkı aşağılık bir köpek gibi görüyorsunuz. Haberiniz yok adam asgari ücretle nasıl geçiniyor.. İlluminati, ülkelerin ekonomilerini zor durumda bırakma ve  darbe yapma gayesinde.  Ulu önderimiz Atatürk'ün kurduğu devleti isyan ve kaos ile yıkmak istiyor. Amacı Dünya'da tek imparatorluk kurmak ve gezegeni tekeline almak . Tayyip de onların adamı, Kılıçdaroğlu da onların adamı, Bahçeli de onların adamı, Demirtaş da onların adamı. Ateistforum daki burjuvalar da  onların adamı. Konunun özeti..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

Şu anki hükümet Kişi başına gelir asgari ücretin üçte birinin üstünde olan kişileri fakir yoksul kabul etmiyor.

işsizim GSS primi ödüyorum.
züppe varsa şu an ülkeyi yönetenler züppe.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, gokselbakkal yazdı:

Siz halkı aşağılık bir köpek gibi görüyorsunuz. Haberiniz yok adam asgari ücretle nasıl geçiniyor.. İlluminati, ülkelerin ekonomilerini zor durumda bırakma ve  darbe yapma gayesinde.  Ulu önderimiz Atatürk'ün kurduğu devleti isyan ve kaos ile yıkmak istiyor. Amacı Dünya'da tek imparatorluk kurmak ve gezegeni tekeline almak . Tayyip de onların adamı, Kılıçdaroğlu da onların adamı, Bahçeli de onların adamı, Demirtaş da onların adamı. Ateistforum daki burjuvalar da  onların adamı. Konunun özeti..

Halk niye bunları seçiyor?

Onlarda mı burjuva,mason illuminati uşağı ? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Siz halkı aşağılık bir köpek gibi görüyorsunuz.

Kuru iftira!

Haberiniz yok adam asgari ücretle nasıl geçiniyor..

Boş beleş sallıyorsun!

İlluminati, ülkelerin ekonomilerini zor durumda bırakma ve  darbe yapma gayesinde.  Ulu önderimiz Atatürk'ün kurduğu devleti isyan ve kaos ile yıkmak istiyor. Amacı Dünya'da tek imparatorluk kurmak ve gezegeni tekeline almak .

Tamamen zırva!

Tayyip de onların adamı, Kılıçdaroğlu da onların adamı, Bahçeli de onların adamı, Demirtaş da onların adamı.

Bunlar da zırva!

Ateistforum daki burjuvalar da  onların adamı.

Hele bu zırvalıkların zirvesi olmuş resmen!

Ne demiştik daha evvel, yoksa okuma özürlümüsün?

20 seneden beri alan memnun veren memnun ve bu durumun bizzat sorumluları elbette mevcut hükümeti seçen halktır.

Ve bunların çoğunluğu da senin dindar kankalarındır, sitem edeceksen git onlara derdini anlat!

Bu menem din o kadar iliklerinize kadar işlemiş ki, hayatınız kendinizden olmayanları karalamakla geçiyor!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu şirin fıkra kişner severlere gelsin:

Atları ile gurur duyan iki at sahibi, koyu bir muhabbete koyulurlar. Muhabbet esnasında beriki şöyle der: "Övünmek gibi olmasın ama benim at çok akıllı. Gazeteleri bile okuyabiliyor!". Diğeri ise hiç istifini bozmadan cevap verir: "Biliyorum, çünkü benim at bana anlatmıştı. Ayrıca benimkisi koyu dindar; hergün kellesini yere koyup kıçını havaya kaldırmasını mutlaka görmelisin!"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, gokselbakkal yazdı:

Neden en çok işi yapan en az maaşı alıyor?

Bunu senin dindarcıklara 50 yıldır anlatıyoruz ama açlıktan, yoksulluktan mutlularsa ne yapabiliriz, kıçlarına nişadır sürecek halimiz yok.

Tayyip ülkenin taşınmazlarını sattı dediğimizde "bizden olsun da varsın satsın" diyorlar.

Asgari ücret aç uyutan dediğimizde "Tayyip başta olsun da varsın az olsun" diyorlar.

Bu ülke hıyar kuyruğuna girecek kadar hıyarlaştı dediğimizde "Hıyar kuyruğu zenginliktir" diyorlar.

Bunlar için mi asgari ücreti tartışacağız, bence bunlar asgari ücreti bile hak etmiyorlar, tayyibin yerinde olsam bunlara makarnadan başka bir şey vermem, nasıl olsa makarnaya da amin diyecekler, zaten diyorlar da.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...