Jump to content

Nuh Suresinin 950 harften oluşması

Recommended Posts

29:14 Andolsun biz Nuh'u toplumuna gönderdik de onların arasında bin yıldan elli yıl eksik kaldı. Sonunda onları tufan yakaladı. Çünkü zalimlerdi onlar.

Kuran'da Nuh'un yaşının 950 olduğu bu yukarıdaki ayette veriliyor.

Ve Nuh Suresinin harflerinin toplamı da 950:

Ayrıca Nuh Suresi 28 ayet;

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19+20+21+22+23+24+25+26+27+28 = 406

Nuh'un 950 yaşında olduğunu söyleyen ayet 29:14                                                                    29x14 = 406

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi kurana göre o 950 olan. Hafs kuranı mı ? Warsh kuranı mı? Al-Duri kuranı mı? Qalun Kuranı mı?  Yoksa Khalaf kuranı mı? Baştan söleseydin keşke ona göre iman ederdik ?

https://answering-islam.org/Green/seven.htm

Şimdi sen başka bir şeye cevap ver. Ben şimdi bir kitap yazdım. İçinde de ''Soytarı Emre'' diye bir karakter var ve bu gerizekalının zeka yaşı 5 olmasına rağmen normal yaşı 45. Sonra gittim bir tane sure yazdım. Sureyide 45 hafle sınırladım. Sonra bu kitabı okuyan biri baktı ve ne gördü dersin? Emrenin yaşıyla bir tane surenin harf saysını tutuyor. Bu şimdi beni peygamber mi yaptı? Ben şimdi gelecekten mi haber vermiş oldum ? Yoksa kendi kendime yazdığım kitapta 2 şeyi tutturmaya mı çalıştım?

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Emre Karaköse yazdı:
29:14 Andolsun biz Nuh'u toplumuna gönderdik de onların arasında bin yıldan elli yıl eksik kaldı. Sonunda onları tufan yakaladı. Çünkü zalimlerdi onlar.

Kuran'da Nuh'un yaşının 950 olduğu bu yukarıdaki ayette veriliyor.

Ve Nuh Suresinin harflerinin toplamı da 950:

Ayrıca Nuh Suresi 28 ayet;

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10+11+12+13+14+15+16+17+18+19+20+21+22+23+24+25+26+27+28 = 406

Nuh'un 950 yaşında olduğunu söyleyen ayet 29:14                                                                    29x14 = 406

sıçtığın boktada mucize arıyor musun böyle?

Altın oran pi sayısı filan.:)

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mirasyedi yazdı:

Belki bebekler gibi yıl yerine ay  kullanılıyordur.

950 aylık olabilir.:)

Zannımca o dönemde 950 henüz keşfedilmediği için "1000 den 50 eksik" diye tabir kullanılmış. Kur'an'da böyle saçma sapan bir ayet olacağını ummazdım hiç. Beni hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Bu surede 953 harf var, içerik saçma olunca böyle uyduruk mucize uydurursunuz. 

AC0EDFAB-8C01-4E16-918F-63FCD7378D90.jpeg

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nuh_Suresi

Nuh Suresi
سورة نوح
Sınıfı Mekki
İsmin anlamı Nuh
Sayısal bilgiler
Sure numarası 71
Ayet sayısı 28
Kelime sayısı 227
Harf sayısı 947

vikipediye görede 947 harf var.Herkes  farklı sayıyor. :)

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Hydrogen yazdı:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nuh_Suresi

Nuh Suresi
سورة نوح
Sınıfı Mekki
İsmin anlamı Nuh
Sayısal bilgiler
Sure numarası 71
Ayet sayısı 28
Kelime sayısı 227
Harf sayısı 947

vikipediye görede 947 harf var.Herkes  farklı sayıyor. :)

Herkes kafasına göre uyduruyor işte, mucize bulacaklar ya, işlerine ne gelirse.

Sitelerde Paylaş

Dokuzyüzelli yıl halkının arasında kaldı diyor.  953 sayan haklı bile olsaydı Nuh'un dünyada kalış süresi (halkından ayrı 3 yıl ile birlikte) 953 demek olurdu. 

Bu kıvranmalarınız şunu hatırlatıyor;

Hani Kuran'da gün kelimesinin 365 kez geçtiğini size ispatlayınca bu sefer  de "peki 6 saat fazlalıkdan niye bahsetmiyor" diye  bu forumda ağlaştığınız günleri...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Hani Kuran'da gün kelimesinin 365 kez geçtiğini size ispatlayınca bu sefer  de "peki 6 saat fazlalıkdan niye bahsetmiyor" diye  bu forumda ağlaştığınız günleri...

1. Milattan önce bile 365 günlük güneş takvimi kullanılmışken bunu 600'lü yıllarda bir kitabın yazması mucize olamaz. Her isteyen kitabını istediği sayıda kelime ekleyebilir bunda mucize yok. (Bkz: Jülyen takvimi, Antik Mısır takvimi))

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jülyen_takvimi

2. Kuranda gün kelimesi toplamda 475 kere geçiyor. En güzel yerden ek alanları sayıp 365 i tutturmak tamamen keyfidir. 445 kere tekil halde geçiyor.

https://wikiislam.net/wiki/365_days_miracle_in_the_Quran

3. İslam Dünya’sının kullandığı (Ay’ı baz alan) takvimde Hicri Yıl 354 gündür. Muhammed madem güneş takvimine göre mucize uyduracaktı neden kendi kabilesini güneş takvmini kullanmaya yönlendirmemiş? Neden orucu hala hicri takvime göre tutuyorlar?

4. Bir yıl 365.25 gündür yani 365 gün 5 saat 48 dakika 46 saniyedir. Bir iddaanın mucize olabilmesi için tamı tamına doğru sayıyı vermesi gerekir.

5. Gün değişkendir mesela bir kaç milyon yıl önce bir yıl 366 gündü ilerdede 364 gün olacaktır o zaman kurandan 1 gün kelimesini daha mı çıkaracaksınız?

https://spacemath.gsfc.nasa.gov/earth/6Page58.pdf

Hangisini beğenirsen onun üstüne otur SOYTARI 

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hıristiyan wiki bile gün kelimesinin 365 kez geçtiğini kabul eder ama kıvırtmak için "diğer yewmler de dahil edilmeli " diye ağlar ve o zorlamayla 475 gibi ayrıca sayılar çıkartır. Hayır Arapçada sadece yewm tek başına olduğunda gündür.

Zorla ilave etmeye kalktıkları yevmizin gibi kelimeler bambaşka kelimelerdir. Örneğin İngilizcedeki day kelimesi ile doomsday kelimesinin apayrı olması gibi. Doomsday birleşik ve farklı anlamda farklı bir kelimedirve artık day kelimesi değildir. İngilizce bir metindeki day yani gün kelimesileri sayılırken doomsday sayılmaz. Çünkü doomsday içinde day hecesi geçen apayrı bir kelimedir artık, gün kelimesiyle ilgisi yoktuur.

İşte yevm ile yevmizin veya yevmkum gibi kelimeler de böyledir.

Kuran'da gün yani yevm kelimesi tam 365 kez geçer/tekrarlanır. Gün ve diğer kelimelerin tekrarlanma adedi şöyledir:

365 …………………….. yevm, …………………………….. gün
5 …………………….. yevm-kum ……………………… sizingününüz
5 …………………….. yevm-hum ……………………… onların günü
3 …………………….. yevm-ayn ………………………. 2gün( Arapçada ikil çoğul vardır.)
27 …………………….. ayyaam ………………………….. günler ( 3 den fazla çoğul
70 …………………….. yevm-izin ……………………… ( O gün)

Tabii bu forumdaki LawrenceKrauss nikli gibi hain ve sapkın karakterli bozguncular bu gerçeği çarpıtmak için her türlü zalimliği çekinmeden yapmaya devam edeceklerdir. 

Ama gerçek değişmeyecektir :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...