Jump to content

cennet özgür irade

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Kusur hepimizde. İnsanlar anlamlandıramadığı ve cevabını bilmediği şeylere hikayeler uydurur. Bence sen biraz daha araştır , özellikle islam öncesini, kelimelerin nerden türediğini , kitaplardaki masalların hangi medeniyetlerden alınıp değiştirildiğini, tanrıların nasıl peygamber isimlerini aldıklarını, insanların neden put isimlerine sahip olduklarını ve kendine peygamberim diyenlerin neden onlarca yıl putlara taptıklarını...

Hepsi konusunda okumuşluğum mevcuttur, bu tarz konularda fikirlerimi başka bir  zaman gerekirse dile getiririm. Kökenler ile tam anlamıyla ilgilenmeme gerek yok, unutmayalım ki Semavi Dinler dediğimiz bir kavram vardır, kökenlerin bunlar aracılığı ile gelmesi çok normaldir. Bugün elimize geçen 2 dinin kelamları bizlerin inancına göre değiştirilmiş haldedir tabi ki :) Bence sizde, İslamda belirtilen Peygamberlerin, tam olarak ne konuda bugüne nasıl işlevleri olduğunu araştırmalısınız. Bu sayede İslam Öncesi size çok açıklayıcı gelecektir.

3 dakika önce, kavak yazdı:

Sen bilirsin ancak bence ilgini çekmeli!

Ona bakarsan senin o beğenmediğin ve ilgini çekmeyen(!) dinlerin peşinden gidenler de kendilerinden gayet eminler.

O zaman o arkadaşlara şu ayeti bırakıyorum.

“Eğer kulumuza indirdiğimiz Kur’an’dan herhangi bir şüpheniz varsa ve iddianızda sadıklar iseniz. Allah’tan başka bütün şahitlerinizi çağırın da haydi onun benzeri bir sure getirin. Eğer bunu yapamazsanız, Kur’an’da ki bir sureye benzer bir sure getiremezseniz ki bunu asla yapamayacaksınız, o halde odunu insanlar ve taşlar olan ateşten sakının. Çünkü o, kafirler için hazırlanmıştır”( Bakara: 23-24)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

O zaman o arkadaşlara şu ayeti bırakıyorum.

“Eğer kulumuza indirdiğimiz Kur’an’dan herhangi bir şüpheniz varsa ve iddianızda sadıklar iseniz. Allah’tan başka bütün şahitlerinizi çağırın da haydi onun benzeri bir sure getirin. Eğer bunu yapamazsanız, Kur’an’da ki bir sureye benzer bir sure getiremezseniz ki bunu asla yapamayacaksınız, o halde odunu insanlar ve taşlar olan ateşten sakının. Çünkü o, kafirler için hazırlanmıştır”( Bakara: 23-24)

Bu mudur yani?

İnsan bir utanır, bre!

Senin şu yaptğını, 3 yaşındaki çocuk yapmaz!

Hadi bil bakalım, neden?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Bu mudur yani?

İnsan bir utanır, bre!

Senin şu yaptğını, 3 yaşındaki çocuk yapmaz!

Hadi bil bakalım, neden?

Sevgili kavak, benim yaptığımı kim yapar, kim yapmaz inan bana bilmiyorum. 

Ben kendi fikirlerimi Allah'ın bizlere söylediği kelamlar ile dile getiriyorum. Kuran diğer dinlere açıkça meydan okur. Bende bu meydan okumanın taraftarıyım.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

Sevgili kavak, benim yaptığımı kim yapar, kim yapmaz inan bana bilmiyorum. 

Ben kendi fikirlerimi Allah'ın bizlere söylediği kelamlar ile dile getiriyorum. Kuran diğer dinlere açıkça meydan okur. Bende bu meydan okumanın taraftarıyım.

Yok yahu?!
 Ben de senin Arap tanrına meydan okuyorum!
Alayınız sittin sene dua etseniz dahi bu menem Arap tanrısının gıkı çıkmayacaktır ve şurdan şuraya adımını atmayacaktır. Ve senin aklına gelen ve gelmeyen bütün küfürleri kendisine iletiyorum ki azıcık kıpırdasın. Bekliyorum kendisini...

Şimdi bana tahtalı köyden falan dem vurmaya çalışma ki yoksa 3 değil 2 yaşında olduğuna emin olacağım.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

Yok yahu?!
 Ben de senin Arap tanrına meydan okuyorum!
Alayınız sittin sene dua etseniz dahi bu menem Arap tanrısının gıkı çıkmayacaktır ve şurdan şuraya adımını atmayacaktır. Ve senin aklına gelen ve gelmeyen bütün küfürleri kendisine iletiyorum ki azıcık kıpırdasın. Bekliyorum kendisini...

Şimdi bana tahtalı köyden falan dem vurmaya çalışma ki yoksa 3 değil 2 yaşında olduğuna emin olacağım.

Hiç şüphesiz haddi aşmada üstüne yok. Seninle olan sohbetimi burada kesiyorum. Senin dinin sana, benim dinim sana. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, EbûTürâb yazdı:

Hiç şüphesiz haddi aşmada üstüne yok.

Hmmm...haddi aşma ha?!
Bu da ne şimdi?

Biliyor musun, özünde hepiniz aynısınız. Bir kaç ay evvel dindar bir kardeşiniz burada bizleri ölümle tehdit etmişti. Geçen gün yine bir safkan müslüman kardeşiniz "Dinden çıkanlar eleştirilmeli" minvalinde birşeyler gevelemişti. Aklınca bize dolaylı olarak abanın altındaki sopayı gösteriyordu.
Ve sizin bu kadar kibar halinizle onlardan pek geri kalır bir tarafınız yok, desem yeridir bence.

Haddi aşma...vay be...yemişim sizlerin şu sevgi(!) pıtırcığı dininizi.

Seninle olan sohbetimi burada kesiyorum. 

Farketmez...
Sohbeti kesip kesmediğini birazdan yine görürüz...

Hele hep son sözü söyleme derdinde isen, ki öyle gözüküyor, bu burada hiç sökmez.

Senin dinin sana, benim dinim sana. 

Bu söylem ise tam evlere şenlik olmuş.
Ve sen bunu dinsiz imansız birine söylüyorsun...gel de gülme!

Daha da önemlisi, "benim dinim bana" diyorsan, o zaman adama sorarlar "Senin ne işin var burada?" diye!

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, EbûTürâb said:

Sana söyleyeceğim her şeyi belirttim sevgili sağduyu, bundan sonrasını şu ayet ile dile getiriyor ve sohbetimi bitiriyorum. 

Küfürde yarışanlar seni üzmesin. Şüphesiz ki onlar, Allah’a hiçbir zarar veremeyeceklerdir. Allah, onların ahirette (güzel) bir paylarının olmasını istememektedir. Ve onlara büyük bir azap vardır. (3/Âl-i İmran 176)

Benim azap görecek olmam hayali seni bayağı neşelendiriyor, mutlu ediyor olmalı, peki böyle bir şey seni nasıl bir insan yapıyor? Nasıl bir insan, bir insanın inanmıyor diye sonsuza kadar yakılmasından haz duyar ki? Nesin sen, sapık bir psikopat mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...