Jump to content

cennet özgür irade

Recommended Posts

• İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 10.11.2019 at 15:20, EbûTürâb yazdı:

Merhaba dostum, öncelikle insanlar ve genel olarak çoğu müslümanda şöyle bir düşünce var; ''Biz oraya gideceğiz sabah akşam seks yapıp, dilediğimizi yiyeceğiz.'' 

Hayır dostum, İslamın ilk dönemlerinde düşünce bu şekilde değildi! Sahabe döneminde cennete gitmek istenilmesinin asıl sebebi, orada Müminlerin Rablerine kavuşacak olmalarıydı.

Sonradan bu düşünce evrildi ve zina diye bahsettiğimiz olayın yayılması, insanların şehvet duygularının üst tabakalara ulaşması ile birlikte yukarıda yazdığım şekilde anlatılmaya başlandı.

Öncelikle Kuranda yukarıda saydığın huri vb şeyler tümüyle aslında bunların yanında bir çerez gibidir. Orada asıl maksat, Müslüman olarak Allah'a ulaşmak, Sevdiklerin ile, kimisi için Peygamber ile, diğer Salih kullar ile birlikte olma yeridir. 

Duygular konusuna gelirsem, orada en önemli tek bir duygu vardır, oda İman konusu. Bu sebepten, namaz orada bile devam edilir. Lakin bu demek değildir ki, oraya sevgiyi, saygıyı, merhameti taşımayacaksın. Bunların hepsinin kısaltılmış halini ve bu şekilde en doğru halini şöyle söyleyeyim; Orası öncelik ile Allah'a, daha sonra ise sevdiğin insanlara kavuşma yeridir. Bu tarz yerlerde ise seks vb şeyler, fıtrat meselesi sebebi ile gayet doğrudur. Ha sen dersen neden doğru, bunu bilemem. İnsanları yaratan ben değilim Allah. 

Lakin Cennet düşüncesinin altında yatan temel, evvela Allah'a sonra ise sevdiklerine kavuşacağın yer temelidir.

Sorularına gelirsem, bu soruları sormanın temel sebebi aslında bu dünya ile Cennet diye adlandırdığımız yeri denk görme sorunudur. Bizler bir melek değiliz, bu dünyada yaptıklarımızın sonucu sebebi ile Cennet yahut Cehenneme gideceğiz. Duyguların verilme sebebi işte bu ''Cennet'' ''Cehennem'' temelindedir. 

Kötü sonuçlar doğuran duygu ve düşünceler insanda bulunmasaydı, buraya dünya değil ''Cennet'' derdik. Bize verilen kötü duygu ve düşünceler, bizler için bir seçim kapısıdır. 

''Cennet'' ''Cehennem'' 

''İman'' ''İmansızlık'' 

yada en doğru şekli ile; ''Dünya'' ''Ahiret'' 

Bu sebepten dolayı, sen şimdide dersen bana ey Ebû Türâb ,  

''O zaman Allah, hepimize iyi duygular ve iman nasip etseydi de, bizler Cennete gitseydik.'' O zaman bende bunun cevabını Hesap gününde öğrenip, bana da söylemeni dilerdim :) 

İyi günler diliyorum...

Merhabalar,

Aklını rehin vermiş teslimiyetçi dincilere “aklımız ermediği için bize mantıksız gelebilir” tarzı cevaplar verebilirsiniz ama sorgulayan, aklını kullanan insanlar için bu tarz cevapların herhangi kıymeti harbiyesi bulunmuyor. 

Üzgünüm ama islam 7. yy uçkur düşkünlerinin dinidir, bunu kurandan, hadisten, siyerden yani islamın kendisinin aktardığı öz tarihinden net şekilde görüyoruz.

Sizin sufi inanışla islamı harmanlamanız hatalıdır. İslam için iyilik, güzellik, kul hakkı vs. bunlar hava civa işlerdir. Önemli olan peygamber ne dediyse sorgusuz sualsiz imandır.

Aksi durumda dünyanın en iyi, en faydalı insanı olsun, milyonlarca kişiyi kurtarsın vs. en ufak bir kıymeti yoktur. Yani 7. Yy arap çöllerinde yaşayıp yaşamadığı bile ağır şüpheli pedofil, gaddar, köleci arap bedevilerinin öğretisine inanmadıysa bu insan sonsuza kadar sadist işkencelere layık görülür. Tanrıları da kendileri gibi psikopat ve sapıktır. Kitapta yapacağı bağırsak deşmeli vb. türlü işkenceleri ayrıntılı olarak anlatır. Anlıyorum samimi olarak inanıyorsunuz, inancınız sonucu pozitif kazanımlar elde edeceğinizi düşünüyorsunuz ama maalesef islam size bu aradıklarınızı vermez. İslama bu payeyi biçmeniz tamamen bir yanılsamadan kaynaklanıyor. Siz laik düzendeki islama bakıp  şer-i düzendeki islamı değerlendiriyorsunuz, hata buradan kaynaklanıyor. İslam laik sistemlerde iyilik yap iyilik bul, kim olursan ol yine gel, vb. sloganlardan ibaret ki bu islam’ın takiyyeci yüzüdür. Gücü ele geçirir geçirmez vahşi, ilkel ve miğde bulandırıcı yüzünü göstermeye başlar. İslamdan uzak günler dileğiyle.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Merhabalar,

Aklını rehin vermiş teslimiyetçi dincilere “aklımız ermediği için bize mantıksız gelebilir” tarzı cevaplar verebilirsiniz ama sorgulayan, aklını kullanan insanlar için bu tarz cevapların herhangi kıymeti harbiyesi bulunmuyor. 

Üzgünüm ama islam 7. yy uçkur düşkünlerinin dinidir, bunu kurandan, hadisten, siyerden yani islamın kendisinin aktardığı öz tarihinden net şekilde görüyoruz.

Sizin sufi inanışla islamı harmanlamanız hatalıdır. İslam için iyilik, güzellik, kul hakkı vs. bunlar hava civa işlerdir. Önemli olan peygamber ne dediyse sorgusuz sualsiz imandır.

Aksi durumda dünyanın en iyi, en faydalı insanı olsun, milyonlarca kişiyi kurtarsın vs. en ufak bir kıymeti yoktur. Yani 7. Yy arap çöllerinde yaşayıp yaşamadığı bile ağır şüpheli pedofil, gaddar, köleci arap bedevilerinin öğretisine inanmadıysa bu insan sonsuza kadar sadist işkencelere layık görülür. Tanrıları da kendileri gibi psikopat ve sapıktır. Kitapta yapacağı bağırsak deşmeli vb. türlü işkenceleri ayrıntılı olarak anlatır. Anlıyorum samimi olarak inanıyorsunuz, inancınız sonucu pozitif kazanımlar elde edeceğinizi düşünüyorsunuz ama maalesef islam size bu aradıklarınızı vermez. İslama bu payeyi biçmeniz tamamen bir yanılsamadan kaynaklanıyor. Siz laik düzendeki islama bakıp  şer-i düzendeki islamı değerlendiriyorsunuz, hata buradan kaynaklanıyor. İslam laik sistemlerde iyilik yap iyilik bul, kim olursan ol yine gel, vb. sloganlardan ibaret ki bu islam’ın takiyyeci yüzüdür. Gücü ele geçirir geçirmez vahşi, ilkel ve miğde bulandırıcı yüzünü göstermeye başlar. İslamdan uzak günler dileğiyle.

Merhaba dostum, öncelikle şunu söyleyerek başlamak isterim, bahsetmek istediğin konulara tam anlamı ile hakimim. Öncelikle, İslam tarihinde bugün bile bazı şeyler vardır ki, bizler bunlara vahşilik diyebiliriz.(Kurandan bahsetmiyorum) Daha önceden bende İslamdan çıkıp, yeniden Müslüman olan birisi olarak şunları söylemek istiyorum; 

İslamda güç ele geçtiğinde, temel olarak günlük hayatı kontrol eden hükümler öne sürülmektedir. Dört Halife dediğimiz dönemde bunun bir delilidir. İslami Kurallar(günlük hayatta yapılan) fetihler ile öne çıkmış, sadece din temelli emirler değil, günlük hayat konusunda da hüküm almıştır.(Peygamber döneminde de bulunmakta tabi ki) Şeriat düzeninde ki İslam, bugün ki mevcut dünya kanunları ile çakışmaktadır. Buna kadın şahitliği konusu da örnek olarak gösterilebilir. Bu konuda kime uyulup, uyulmayacağı inanç meselesine bağlıdır. ( Tabi ki, kanunlar ile çakışmayan bir çok şeyde bulunmakta.) 

Bizler, eskiden İslam içerisinde olan olayları, sanki bir İslam Kuralı gibi almakta olduğumuzdan(Bizlerden kasıt, genel manada çoğu insan) bugün, tam anlamı ile doğru olan İslamı anlayamıyoruz. Ben sizin demek istediğinizi anlıyorum ancak şahsım adına söylüyorum ki bir eksiklik görmekteyim. Bu eksiklik, Peygamberin belirtmek istediği temel düşünceyi almayıp, zaruri durumların temel alınmasındandır. Elbette İslam, sadece bireylerin kendilerine değil aynı zamanda devletlere de hitap etmekte. Bugün İslamın bir çok fırkaya bölünüp, insanların kendi yorumlarını katmaları da bunun açık bir örneğidir. Ayetler, insanların anlamak isteyeceği yerden anlatır.(Hepsi değil) Lakin, Allah'ın o ayetler ile bizlere anlatmak istediği konular vardır. Lakin, bu konuları daha önceden başka arkadaşlara da bahsettiğim gibi, aynı sonucu verecek şekilde bir çok yere de uygulayabiliriz. Kuranda ve Sünnette yazılı bulamazsak, bizler bunu Re'y adı kapsamında yapmaktayız. 

İnançsızlık sonucunda gelen azap konusunda ise, ben insanlar için bunun alternatifi olacağını düşünmüyorum. Elbette her yapılanın sonucu bulunmakta, bu sebepten zaten bir ayette, '' Benim dinim bana, sizin dininiz size'' denilmiyor mu? Ayrıca tüm yazdıklarınıza saygı duymak ile beraber, Laik sistem konusunda yaptığınız yoruma katılmamaktayım. 

Bunun kanıtı ise, Ayetlerde belirtilen uygulamalar, Peygamberin uygulamaları ve bunlara uyan gerçek Müslümanların uygulamalarıdır. Bu insanların, bugün ki insanlar tarafından ''vahşi'' olarak nitelendirilebilecek olayları olmuş mudur? Olmuş olabilir. Bu yinede, onların yaptığı bir çok iyilik ve örnek gösteren davranışlarını görmeyi engellemez. Düşüncelerim bunlardır.

İyi günler dilerim, saygılarla...

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, sağduyu yazdı:

Neden çıktın, neden girdin?

O zamanlar şuan ki halimden kat kat ilim sahibiydim, bir çok konuda biliyor ve kendim açısından tahlillerini yapıyordum. Tek bir kusurum vardı çocuktum. 

Sadece İslam ile değil, mitolojiler ile de bilgiliydim. İslamda derinleştikçe bir çok duyguyu, hissi, halleri tattım. Yetmedi bana bunlar insanoğlunun hep yaptığı gibi.

Daha sonra mitoloji konusunda da bilgili olmam sebebi ile beni o hikayeler etkilemişti, çocuk olduğum için yakın çevremde de, sürekli bu hikayeleri anlatır ve dinlerdim.(Mitolojiden bahsediyorum) Bu hikayelerin verdiği etkililik o zaman benim için İslamdan daha fazlaydı. Kendim açısından İslam konusunun ne kadar önemli olduğunu bir kendime anlatamamışım. İnsanlara anlatmam bir yana kendim o zamanlar sorgulamalarda çok fazla ileri gitmiştim, mitolojilerin verdiği hikayelerde beni kendi içerisine çektiği için dinden uzaklaşma eğilimi gösterdim. Daha sonra Pagan dinine gönül verdim, bir zaman geçtikten sonra ise İslamda hissettiklerimi onda his edemediğimi anladım. Hemde hiç bir şekilde, aynı şekilde gönlümde büyük huzursuzluk vardı. Bunun sonrasında tövbe ederek İslam dinine geri döndüm lakin derinleştiğim zamanki hislerimi hala bir kez bile yaşamadım :) 

Şuanda da durum aynı. Kısa ve öz, çocukluk ve kaldıramayışım asıl etken. 

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, EbûTürâb said:

O zamanlar şuan ki halimden kat kat ilim sahibiydim, bir çok konuda biliyor ve kendim açısından tahlillerini yapıyordum. Tek bir kusurum vardı çocuktum. 

Sadece İslam ile değil, mitolojiler ile de bilgiliydim. İslamda derinleştikçe bir çok duyguyu, hissi, halleri tattım. Yetmedi bana bunlar insanoğlunun hep yaptığı gibi.

Daha sonra mitoloji konusunda da bilgili olmam sebebi ile beni o hikayeler etkilemişti, çocuk olduğum için yakın çevremde de, sürekli bu hikayeleri anlatır ve dinlerdim.(Mitolojiden bahsediyorum) Bu hikayelerin verdiği etkililik o zaman benim için İslamdan daha fazlaydı. Kendim açısından İslam konusunun ne kadar önemli olduğunu bir kendime anlatamamışım. İnsanlara anlatmam bir yana kendim o zamanlar sorgulamalarda çok fazla ileri gitmiştim, mitolojilerin verdiği hikayelerde beni kendi içerisine çektiği için dinden uzaklaşma eğilimi gösterdim. Daha sonra Pagan dinine gönül verdim, bir zaman geçtikten sonra ise İslamda hissettiklerimi onda his edemediğimi anladım. Hemde hiç bir şekilde, aynı şekilde gönlümde büyük huzursuzluk vardı. Bunun sonrasında tövbe ederek İslam dinine geri döndüm lakin derinleştiğim zamanki hislerimi hala bir kez bile yaşamadım :) 

Şuanda da durum aynı. Kısa ve öz, çocukluk ve kaldıramayışım asıl etken. 

Yani, dinden çıkmanda akılcı ve mantıklı bir neden, adalet ve vicdan gibi kaygılar yok, tamamen çocukluk özentisi. Hiç şaşmamalı tekrar müslüman olmana. Akılını ve mantığını düzgün ve sağlıklı kullanabilen, adalet ve vicdan duygularına sahip birisi asla ve asla dine hele İslam gibi aşağılık, rezil, pislik bir dine dönmez. Gerçi sen dinden hiç çıkmamışsın, bir uyuşturucu yerine başka bir uyuşturuya bağımlı olmuşsun sadece.  Sorgulama dediğin şey de acaba hangi uyuşturucuyu alsam beni daha hissettirir arayışından başka bir şey değil.

Bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasını söyleyen bir düşünceye inanmak seni nasıl bir insan yapıyor, bunu hiç düşündün mü? Böyle bir düşüncenin neresinde akıl, mantık, adalet ve vicdan var?

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, sağduyu yazdı:

Yani, dinden çıkmanda akılcı ve mantıklı bir neden, adalet ve vicdan gibi kaygılar yok, tamamen çocukluk özentisi. Hiç şaşmamalı tekrar müslüman olmana. Akılını ve mantığını düzgün ve sağlıklı kullanabilen, adalet ve vicdan duygularına sahip birisi asla ve asla dine hele İslam gibi aşağılık, rezil, pislik bir dine dönmez. Gerçi sen dinden hiç çıkmamışsın, bir uyuşturucu yerine başka bir uyuşturuya bağımlı olmuşsun sadece.  Sorgulama dediğin şey de acaba hangi uyuşturucuyu alsam beni daha hissettirir arayışından başka bir şey değil.

Bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasını söyleyen bir düşünceye inanmak seni nasıl bir insan yapıyor, bunu hiç düşündün mü? Böyle bir düşüncenin neresinde akıl, mantık, adalet ve vicdan var?

Sevgili dostum, akılcı ve mantıklı bir neden olmadığı doğrudur. Bu yinede yaşanmışlıkları bir kenara atıp sana yargılama hakkı vermez diye düşünüyorum. Ben sana koskoca yılların küçücük bir özetini çıkardım. Yaşanmışlıkları buraya dökmedim ne de olsa? İslam'a aşağılık diyorsun lakin o din öyle yüce bir dindir ki, Allah ise öyle yüce ve merhametli bir ilahtır ki, beni işlediğim o şirk günahından sonra affetti de tekrardan bana bir çok güzellikler ihsan etti. 

İnan bana, sana ben burada ne anlatsam inanmayacaksın bunu çok iyi biliyorum ve sende bir şeyi çok iyi biliyorsun ki, senin detaylarını bilmediğin konuyu kendin yaşayamadığın için yargılayıp, çirkin bir yüz ortaya koyman yalnızca seni alçaltıyor. 

Son yazdığın konusunda ise artık o tarz soruların bile sorulup, konuşulması çok saçmadır. Dileyen dilediğini yapmakta özgürdür, Allah öyle bir iddia da bulunur ki, bugüne kadar hiç bir kafir çıkıp aynı iddiayı kendi şahsı adına söyleyemez. Bu iddiaların doğru olup olmadığını açıkça göreceğiz. O gün bizler bu vaadin doğru olması sevincinde olacağız. Saygılar, sevgiler...

Sitelerde Paylaş

@EbûTürâb

Yok olmak, sevdiklerini bir daha görememek, ölümün soğukluğu vb. kaygılarla islam masalının doğru olmasını ümit ediyorsun ve maalesef uydurma olduğunu gösteren kanıtlara da kendini kapatmış durumdasın! Burada yazan ateistlerin çoğu ex muslim ve islam masalını derinlemesine araştırıp irdelemiş, bariz saçmalıkları gördükleri için islamı terketmiş insanlar. Objektif gözle bakabilen insan için islam’ın ortaçağ dönemi cahil araplar tarafından pagan/ibrahimi dinler/putperest inançların karması olarak derlendiği çok net.

İlla kendini kandırmak istiyorsan etrafa zarar veren toksik bir din olan islam yerine deizmi tavsiye ederim. İnan gerçek bir tanrı olsaydı, islamı kendine en büyük hakaret ve aşağılama olarak algılardı. Senin öyle olmadığını düşünmen, islam’ın 1400 yıldır yaşanan ve günümüzde yaşanmaya devam eden, inanırlarına cehalet, sefalet, ilkellik ve vahşetten başka hiç birşey sunmadığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. İslamın egemen olduğu topraklarda doğmuş olmasan aynı düşünceleri atıyorum hristiyanlık için, hinduizm, zerdüşlük, vb. dinler için de (islam öznesini değiştirip) dile getirecektin bunu da unutma.

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

@EbûTürâb

Yok olmak, sevdiklerini bir daha görememek, ölümün soğukluğu vb. kaygılarla islam masalının doğru olmasını ümit ediyorsun ve maalesef uydurma olduğunu gösteren kanıtlara da kendini kapatmış durumdasın! Burada yazan ateistlerin çoğu ex muslim ve islam masalını derinlemesine araştırıp irdelemiş, bariz saçmalıkları gördükleri için islamı terketmiş insanlar. Objektif gözle bakabilen insan için islam’ın ortaçağ dönemi cahil araplar tarafından pagan/ibrahimi dinler/putperest inançların karması olarak derlendiği çok net.

İlla kendini kandırmak istiyorsan etrafa zarar veren toksik bir din olan islam yerine deizmi tavsiye ederim. İnan gerçek bir tanrı olsaydı, islamı kendine en büyük hakaret ve aşağılama olarak algılardı. Senin öyle olmadığını düşünmen, islam’ın 1400 yıldır yaşanan ve günümüzde yaşanmaya devam eden, inanırlarına cehalet, sefalet, ilkellik ve vahşetten başka hiç birşey sunmadığı gerçeğini ortadan kaldırmıyor. İslamın egemen olduğu topraklarda doğmuş olmasan aynı düşünceleri atıyorum hristiyanlık için, hinduizm, zerdüşlük, vb. dinler için de (islam öznesini değiştirip) dile getirecektin bunu da unutma.

Merhabalar, ilk olarak son yazdığına değinmek istiyorum. Bu artık klasikleşmiş bir sözdür. Unutma ki, bugün bu yüzyılda, farklı bir dine mensup olarak da doğmuş olsam, diğer dinleri de araştırmış birisi olarak yine seçeceğim İslam olurdu. Ki ben bunu da tecrübe etmiş bir insanım. Şimdi diğer yazdıkların ile devam edelim. Bir gram ölüm korkum var ise Allah hemen şimdi canımı alır İnşallah. Uydurma olduğunu gösteren kanıtlar diyorsun, asıl kendini kapatan sensin! İnsanoğlu her zamanki gibi, bir türlü doğruyu anlayıp göremeyişi, ilimsel konularda ciddi manada araştırmayan(ki derinlemesine diyorsun, emin ol burada kaç kişi İlk İslam dönemi Müslümanları tarafından açıklanan ayetleri okudu desem, emin ol 10 kişiden fazla sayı çıkmayacaktır. Onlarda ayetten ayete okuyanlar.) Saçmalık gözüyle baktığınız şeyler nelermiş, çok da merak ediyorum açıkçası? Bana saçma diye bahsettiğin şeyleri söyle ki, bende anlatayım o saçma dediğiniz şeylerin asıl işlevleri nelermiş! 

Kendimi kandırmaya da asla ve asla ihtiyacım yoktur. Ben burada sizlere bu irşadı yapmak ile hiç bir şey kazanmayacağım. Sizlerde bu şekilde İslama hakaret ederek ancak ve ancak benim dinime olan bağlılığımı sağlam ediyorsunuz. Müslümanların çoğunluğu cehalet ve sefalet içerisinde olduğu doğrudur. Bunun sebebi koskoca bir Din değildir! Burada temel etken insanlardır! 

Bunu kaç kere söyledim ancak sizlerin derdi İslam ile olduğu için şahıslara değil dine bağlamaktasınız. Halbuki, Muhammedin ölümünden sonraki yıllar, sorunun İslamda değil açıkça İnsanlarda olduğunu kanıtlamakta! Ama tabi suç yine İslam da dimi :)

Daha fazla konuşmama gerek yok, bu konudaki sohbetimi böylece sonlandırmış bulunuyorum. Gerçek İslamı öğrenmek istersen şuanda da olduğu gibi, o günde size saygı ile yaklaşıp, size sunulan o saçmalıkları ortadan kaldıracağıma yemin edebilirim. Gerçek İslamı böylece görebilirsiniz. İyi günler diliyorum.

tarihinde EbûTürâb tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 hours ago, EbûTürâb said:

Sevgili dostum, akılcı ve mantıklı bir neden olmadığı doğrudur. Bu yinede yaşanmışlıkları bir kenara atıp sana yargılama hakkı vermez diye düşünüyorum. Ben sana koskoca yılların küçücük bir özetini çıkardım. Yaşanmışlıkları buraya dökmedim ne de olsa? İslam'a aşağılık diyorsun lakin o din öyle yüce bir dindir ki, Allah ise öyle yüce ve merhametli bir ilahtır ki, beni işlediğim o şirk günahından sonra affetti de tekrardan bana bir çok güzellikler ihsan etti. 

İnan bana, sana ben burada ne anlatsam inanmayacaksın bunu çok iyi biliyorum ve sende bir şeyi çok iyi biliyorsun ki, senin detaylarını bilmediğin konuyu kendin yaşayamadığın için yargılayıp, çirkin bir yüz ortaya koyman yalnızca seni alçaltıyor. 

Son yazdığın konusunda ise artık o tarz soruların bile sorulup, konuşulması çok saçmadır. Dileyen dilediğini yapmakta özgürdür, Allah öyle bir iddia da bulunur ki, bugüne kadar hiç bir kafir çıkıp aynı iddiayı kendi şahsı adına söyleyemez. Bu iddiaların doğru olup olmadığını açıkça göreceğiz. O gün bizler bu vaadin doğru olması sevincinde olacağız. Saygılar, sevgiler...

Tabii tabii, yağmacı, kırkından sonra azmış bir arap bedevisinin kuyruğuna takıldığınız için hurilerle sonsuza kadar alem yapacaksınız. Uyuşturucu iyi kafa yapıyormuş.

Çirkinlik senin dininde ve sende, bunu dile getirmek nasıl çirkinlik oluyor?

Allah öyle yüce merhametli bir ilah ki, sapığın biri küçük çocuğa tecavüz edip sonra öldürürken oturup ağzının suyu akarak bu sahneyi seyrediyor, kendi kendine tatmin oluyor. Nasıl bir yücelik ve merhamet anlayışın varsa artık.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, EbûTürâb yazdı:

Merhabalar, ilk olarak son yazdığına değinmek istiyorum. Bu artık klasikleşmiş bir sözdür. Unutma ki, bugün bu yüzyılda, farklı bir dine mensup olarak da doğmuş olsam, diğer dinleri de araştırmış birisi olarak yine seçeceğim İslam olurdu. Ki ben bunu da tecrübe etmiş bir insanım. Şimdi diğer yazdıkların ile devam edelim. Bir gram ölüm korkum var ise Allah hemen şimdi canımı alır İnşallah. Uydurma olduğunu gösteren kanıtlar diyorsun, asıl kendini kapatan sensin! İnsanoğlu her zamanki gibi, bir türlü doğruyu anlayıp göremeyişi, ilimsel konularda ciddi manada araştırmayan(ki derinlemesine diyorsun, emin ol burada kaç kişi İlk İslam dönemi Müslümanları tarafından açıklanan ayetleri okudu desem, emin ol 10 kişiden fazla sayı çıkmayacaktır. Onlarda ayetten ayete okuyanlar.) Saçmalık gözüyle baktığınız şeyler nelermiş, çok da merak ediyorum açıkçası? Bana saçma diye bahsettiğin şeyleri söyle ki, bende anlatayım o saçma dediğiniz şeylerin asıl işlevleri nelermiş! 

Kendimi kandırmaya da asla ve asla ihtiyacım yoktur. Ben burada sizlere bu irşadı yapmak ile hiç bir şey kazanmayacağım. Sizlerde bu şekilde İslama hakaret ederek ancak ve ancak benim dinime olan bağlılığımı sağlam ediyorsunuz. Müslümanların çoğunluğu cehalet ve sefalet içerisinde olduğu doğrudur. Bunun sebebi koskoca bir Din değildir! Burada temel etken insanlardır! 

Bunu kaç kere söyledim ancak sizlerin derdi İslam ile olduğu için şahıslara değil dine bağlamaktasınız. Halbuki, Muhammedin ölümünden sonraki yıllar, sorunun İslamda değil açıkça İnsanlarda olduğunu kanıtlamakta! Ama tabi suç yine İslam da dimi :)

Daha fazla konuşmama gerek yok, bu konudaki sohbetimi böylece sonlandırmış bulunuyorum. Gerçek İslamı öğrenmek istersen şuanda da olduğu gibi, o günde size saygı ile yaklaşıp, size sunulan o saçmalıkları ortadan kaldıracağıma yemin edebilirim. Gerçek İslamı böylece görebilirsiniz. İyi günler diliyorum.

Muhterem

Ağır konuşmak istemiyorum ancak şu yazdıklarınızın hiçbir kaale alınacak tarafı ve ehemmiyeti yok, çünkü dürüst değilsiniz bence!

Buranın sakinlerini böyle ucuz laflarla etkileyemezsiniz, efendim!

Gerçek İslam bu değil!

Gerçek İslam bu değil!

Gerçek İslam bu değil!

Gerçek İslam bu değil!

Bir sizler akıllısınız, kendinizden olmayanların tümü kesin geri zekalıdır!

Sevsinler...sizlerin bu garip insanlık anlayışını.

Hasılı ben de Size iyi günler dilerim!

Ancak böyle fazla kibar(!) görünmeye çalışmakla birşey değişmiyor...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Tabii tabii, yağmacı, kırkından sonra azmış bir arap bedevisinin kuyruğuna takıldığınız için hurilerle sonsuza kadar alem yapacaksınız. Uyuşturucu iyi kafa yapıyormuş.

Çirkinlik senin dininde ve sende, bunu dile getirmek nasıl çirkinlik oluyor?

Allah öyle yüce merhametli bir ilah ki, sapığın biri küçük çocuğa tecavüz edip sonra öldürürken oturup ağzının suyu akarak bu sahneyi seyrediyor, kendi kendine tatmin oluyor. Nasıl bir yücelik ve merhamet anlayışın varsa artık.

Sana söyleyeceğim her şeyi belirttim sevgili sağduyu, bundan sonrasını şu ayet ile dile getiriyor ve sohbetimi bitiriyorum. 

Küfürde yarışanlar seni üzmesin. Şüphesiz ki onlar, Allah’a hiçbir zarar veremeyeceklerdir. Allah, onların ahirette (güzel) bir paylarının olmasını istememektedir. Ve onlara büyük bir azap vardır. (3/Âl-i İmran 176)

44 dakika önce, kavak yazdı:

Muhterem

Ağır konuşmak istemiyorum ancak şu yazdıklarınızın hiçbir kaale alınacak tarafı ve ehemmiyeti yok, çünkü dürüst değilsiniz bence!

Buranın sakinlerini böyle ucuz laflarla etkileyemezsiniz, efendim!

Gerçek İslam bu değil!

Gerçek İslam bu değil!

Gerçek İslam bu değil!

Gerçek İslam bu değil!

Bir sizler akıllısınız, kendinizden olmayanların tümü kesin geri zekalıdır!

Sevsinler...sizlerin bu garip insanlık anlayışını.

Hasılı ben de Size iyi günler dilerim!

Ancak böyle fazla kibar(!) görünmeye çalışmakla birşey değişmiyor...

Merhaba, dürüstlüğümü burada sizlere kanıtlamak zorunda değilim kusura bakmayın.

Bugüne kadar karşınıza nasıl Müslümanlar çıktı bilmiyorum, belli ki sizi dini görüşünüz bir yana, sırf insanlığınız için saygı duyan birisi karşınıza çıkmamış. Ben bunun için ilk olduğumu hissediyorum. Umarım yanılmam. Ucuz laflarım yoktur, ben laf satmam. Kuranda yazılan Hakkı konuşurum, dürüstlüğüm kesindir. Burada yazdıklarımda yalanım yoktur. 

Ki olsa bile sizleri İslama kazandırmam, benim için bir gelir olmayacaktır. Yalnızca sizlerin ahiretlerini etkileyecektir. 

Kibarım doğrudur, yeri geldiğinde kızgınlığımda olur. Ancak bu benim, Allah'ın emirlerine itaatsizlik edeceğim anlamına gelmez. Ben kendim için şu ayeti örnek almayı dilerim; 

1,2. Kendisine o âmâ geldi diye Peygamber yüzünü ekşitti ve öteye döndü.

3. (Ey Muhammed!) Ne bilirsin, belki de o arınacak,

4. Yahut öğüt alacak da bu öğüt kendisine fayda verecek.

5. Kendini muhtaç hissetmeyene gelince;

6. Sen, ona yöneliyorsun.

7. (İstemiyorsa) onun arınmamasından sana ne!

8,9,10. Allah'a karşı derin bir saygıyla korku içinde koşarak sana geleni ise bırakıp, ona aldırmıyorsun.

11. Hayır, böyle yapma! Çünkü bu (Kur'an) bir öğüttür.

12. Dileyen ondan öğüt alır.

Abese Suresi

Bu konuda ki sohbetimi sonlandırdığımı söylemiştim, bunları yazmadan geçemeyeceğim. Bu sefer gerçekten sonlandırdım. Herkese esenlikler diliyorum.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, EbûTürâb yazdı:

Sana söyleyeceğim her şeyi belirttim sevgili sağduyu, bundan sonrasını şu ayet ile dile getiriyor ve sohbetimi bitiriyorum. 

Küfürde yarışanlar seni üzmesin. Şüphesiz ki onlar, Allah’a hiçbir zarar veremeyeceklerdir. Allah, onların ahirette (güzel) bir paylarının olmasını istememektedir. Ve onlara büyük bir azap vardır. (3/Âl-i İmran 176)

Merhaba, dürüstlüğümü burada sizlere kanıtlamak zorunda değilim kusura bakmayın.

Bugüne kadar karşınıza nasıl Müslümanlar çıktı bilmiyorum, belli ki sizi dini görüşünüz bir yana, sırf insanlığınız için saygı duyan birisi karşınıza çıkmamış. Ben bunun için ilk olduğumu hissediyorum. Umarım yanılmam. Ucuz laflarım yoktur, ben laf satmam. Kuranda yazılan Hakkı konuşurum, dürüstlüğüm kesindir. Burada yazdıklarımda yalanım yoktur. 

Ki olsa bile sizleri İslama kazandırmam, benim için bir gelir olmayacaktır. Yalnızca sizlerin ahiretlerini etkileyecektir. 

Kibarım doğrudur, yeri geldiğinde kızgınlığımda olur. Ancak bu benim, Allah'ın emirlerine itaatsizlik edeceğim anlamına gelmez. Ben kendim için şu ayeti örnek almayı dilerim; 

1,2. Kendisine o âmâ geldi diye Peygamber yüzünü ekşitti ve öteye döndü.

3. (Ey Muhammed!) Ne bilirsin, belki de o arınacak,

4. Yahut öğüt alacak da bu öğüt kendisine fayda verecek.

5. Kendini muhtaç hissetmeyene gelince;

6. Sen, ona yöneliyorsun.

7. (İstemiyorsa) onun arınmamasından sana ne!

8,9,10. Allah'a karşı derin bir saygıyla korku içinde koşarak sana geleni ise bırakıp, ona aldırmıyorsun.

11. Hayır, böyle yapma! Çünkü bu (Kur'an) bir öğüttür.

12. Dileyen ondan öğüt alır.

Abese Suresi

Bu konuda ki sohbetimi sonlandırdığımı söylemiştim, bunları yazmadan geçemeyeceğim. Bu sefer gerçekten sonlandırdım. Herkese esenlikler diliyorum.

Sonlayıp sonlamadığını bırazdan göreceğiz...

Baştan sona zırvalamışsın!

Evet; aynen böyle, çünkü sen Afrikalı Maassai kabilesinin bireyi olarak doğsaydın ve o ortamda büyüseydin, İslam´ın İ´sine inanmayacaktın. Ve buralara kadar gelip bu menem Arap dininin güzellemesini ve misyonerliğini yapmayacaktın!

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, EbûTürâb yazdı:

bugün bu yüzyılda, farklı bir dine mensup olarak da doğmuş olsam, diğer dinleri de araştırmış birisi olarak yine seçeceğim İslam olurdu.

Diğer 4200 tane dini araştırdın ve en mantıklısı islam olduğu için onu seçtim diyorsun?  Yani  anan, baban, akrabaların ve etrafındaki insanların müslüman olmasıyla hiç bir alakası yok?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_religions_and_spiritual_traditions

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, kavak yazdı:

Sonlayıp sonlamadığını bırazdan göreceğiz...

Baştan sona zırvalamışsın!

Evet; aynen böyle, çünkü sen Afrikalı Maassai kabilesinin bireyi olarak doğsaydın ve o ortamda büyüseydin, İslam´ın İ´sine inanmayacaktın. Ve buralara kadar gelip bu menem Arap dininin güzellemesini ve misyonerliğini yapmayacaktın!

Haklısın, sonlandırma ihtimali yok gibi görünüyor. :) 

Doğrudur dostum, ne diyeyim. Afrikalı olsaydım oranın dininde olacakmışım. O zaman beni Müslüman olarak dünyada yaşattıran Allah'a hamd olsun. 

5 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Diğer 4200 tane dini araştırdın ve en mantıklısı islam olduğu için onu seçtim diyorsun?  Yani  anan, baban, akrabaların ve etrafındaki insanların müslüman olmasıyla hiç bir alakası yok?

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_religions_and_spiritual_traditions

4200 tane dini araştırmadım, araştırmayacağım da. Bugüne kadar ne ailemden, ne akrabalarımdan dini telakki görmedim. Temel bilgiler dışında, Namaz, Oruç vb.

İnsanın bilgilenmesi kendi araştırmalarına bağlı olduğu gibi ben Kurandan daha yüce bir dine denk gelmedim şuana kadar. Bunun için kıyıda ki, köşede ki 300 kişilik dinlere bakmama gerek yok. Niye Hristiyanlık, Yahudilik,  Budizm vb dinler aynı İslam gibi öne atılmış? Demek ki, o günlerde insanlar tarafından elle tutulur yanları olmuş. Lakin ilginçtir ki, bugün din olarak Hristiyanlık ve İslam yarış içerisinde. Diğer dinler geriden gelmekte. Benim içinde İslam hepsinden yücedir. Benim seçimim İslam üzeredir, bir başkası farklı düşünüp, farklı yaşayabilir.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

Haklısın, sonlandırma ihtimali yok gibi görünüyor. :) 

Doğrudur dostum, ne diyeyim. Afrikalı olsaydım oranın dininde olacakmışım. O zaman beni Müslüman olarak dünyada yaşattıran Allah'a hamd olsun. 

Neden ona şükranlarını sunuyorsun?

Anlamıyorum; Afrikalı kabile bireylerinin senden ne eksiği var ki?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

4200 tane dini araştırmadım, araştırmayacağım da.

O zaman diğer dinleri araştırdım gibi bir yalan söylemeyeceksin.

Alıntı
17 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

Bunun için kıyıda ki, köşede ki 300 kişilik dinlere bakmama gerek yok. 

Yani senin için yüksek sayı önemli o zaman neden hristiyan olmuyorsun? 

Sırf cevap vermiş olmak için cevap yazma biraz mantıklı ve tutarlı şeyler yaz , aniden çok karar değiştiriyorsun. Baştan sorgulamadan iman etmişsin bir de gelip yalan söylüyorsun ''yok ben sonradan müslüman oldum'' diye...

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, kavak yazdı:

Neden ona şükranlarını sunuyorsun?

Anlamıyorum; Afrikalı kabile bireylerinin senden ne eksiği var ki?

Aslında bunu şahsıma saklamayı düşünüyordum, yazmaya karar verdim. Benden ne eksiği vardır bilemem, ben beni yarattığına kendimce emin olduğum, bana bir çok nimeti veren ve gerçekten de sizlerin, delilik yada tesadüf diye adlandıracağınız şeyleri yaşadığım için, kalbimin bu konuda hükmünün kesin oluşundan dolayı Müslümanım. Senin sorunun cevabını bilmiyorum. İlgimi de çekmiyor aslında. 

1 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

O zaman diğer dinleri araştırdım gibi bir yalan söylemeyeceksin.

Yani senin için yüksek sayı önemli o zaman eden hristiyan olmuyorsun? Ya da dinsizlerin grubuna gir bugün sayısı en yüksek onlar.

Sırf cevap vermiş olmak için cevap yazma biraz mantıklı ve tutarlı şeyler yaz , aniden çok karar değiştiriyorsun. Baştan sorgulamadan iman etmişsin bir de gelip yalan söylüyorsun ''yok ben sonradan müslüman oldum'' diye...

Belkide benim detaylı yazmayışımdan dolayı böyle bir anlam ortaya çıktı kusura bakma. Diğer dinlerden kastım, hepsi değil elbette. 

Sayı sadece bir örnek, ben sana kendim için değil insanlar için örnekledim. Karar değiştirmiyorum, kararlarım sabittir. Sonradan Müslüman oldum derken, kasıtım dinden çıkıp, başka bir dine geçmiş lakin tekrardan Müslümanlığa geri dönüşümden bahsettim. Yukarıda ki mesajlarda bu yazdığım bulunmakta. Yalan söylemişliğim yoktur. 

Kelimelerin yanlış anlamlandırılması olmuş galiba. Kusura bakma hata bende ise.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

Belkide benim detaylı yazmayışımdan dolayı böyle bir anlam ortaya çıktı kusura bakma. Diğer dinlerden kastım, hepsi değil elbette. 

Sayı sadece bir örnek, ben sana kendim için değil insanlar için örnekledim. Karar değiştirmiyorum, kararlarım sabittir. Sonradan Müslüman oldum derken, kasıtım dinden çıkıp, başka bir dine geçmiş lakin tekrardan Müslümanlığa geri dönüşümden bahsettim. Yukarıda ki mesajlarda bu yazdığım bulunmakta. Yalan söylemişliğim yoktur. 

Kelimelerin yanlış anlamlandırılması olmuş galiba. Kusura bakma hata bende ise.

Kusur hepimizde. İnsanlar anlamlandıramadığı ve cevabını bilmediği şeylere hikayeler uydurur. Bence sen biraz daha araştır , özellikle islam öncesini, kelimelerin nerden türediğini , kitaplardaki masalların hangi medeniyetlerden alınıp değiştirildiğini, tanrıların nasıl peygamber isimlerini aldıklarını, insanların neden put isimlerine sahip olduklarını ve kendine peygamberim diyenlerin neden onlarca yıl putlara taptıklarını...

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, EbûTürâb yazdı:

Aslında bunu şahsıma saklamayı düşünüyordum, yazmaya karar verdim. Benden ne eksiği vardır bilemem, ben beni yarattığına kendimce emin olduğum, bana bir çok nimeti veren ve gerçekten de sizlerin, delilik yada tesadüf diye adlandıracağınız şeyleri yaşadığım için, kalbimin bu konuda hükmünün kesin oluşundan dolayı Müslümanım. Senin sorunun cevabını bilmiyorum. İlgimi de çekmiyor aslında. 

Sen bilirsin ancak bence ilgini çekmeli!

Ona bakarsan senin o beğenmediğin ve ilgini çekmeyen(!) dinlerin peşinden gidenler de kendilerinden gayet eminler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...