Jump to content
mirasyedi

Defne yaprağı kansere iyi gelir mi?

Recommended Posts

Doktor değilim, ama kanserin ne olduğunu düşündüğüm zaman herhangi bir şeyin '' İyi '' gelebileceğini ben mantıklı bulamıyorum. Kanserden korunmaya çalışabilirsin ama var olan kansere yapacak bir şeyin pek yok. 

Tıptaki tedavi süreçlerinin çoğu, vücudun hastalığı kendisi yenmesi üzerine kuruludur. Zira hedefe güdümlü bir tedavi şeklimiz yok. Hala ilkeliz. (antibiyotiği bir kenara koyarsak) 

Haliyle kaba bir çıkarımla bağışıklık sistemini destekleyici her şey kanseri yenmeye yardımcı olacaktır. Yinede bu kadar basit olsaydı zaten korkulan bir hastalık yerine sıradan bir hastalık olurdu. Demek ki desteklemek pek işe yaramıyor. 

Bu yüzden sizi zehirleyip önce kimin öleceği üzerine kumar oynanıyor. Önce siz ölürseniz yenilmiş, kanser ölürse yenmiş oluyorsunuz. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

https://youtu.be/rewf0MMhGg8

Açlıkla ilgili deneyler şuana kadar kanserliler üzerinde pek çalışılmamış diye hatırlıyorum, ama videodaki adam, açlıktan kanser hücrelerinin çok daha hızlı etkilendiğinden falan bahsetmiş. 

Burdan aç kalmak gerektiğini söylemiyorum, zaten kanser hastası olan bir birey, tedavi süreciyle de birlikte daha da kilo kaybı yaşayacak. 

Ama ileride olur da uygulanabilirliği kanıtlanırsa, tekrar bu yazılanları okuruz. 

Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 07.11.2019 at 22:52, Sütlü Kase yazdı:

Doktor değilim, ama kanserin ne olduğunu düşündüğüm zaman herhangi bir şeyin '' İyi '' gelebileceğini ben mantıklı bulamıyorum. Kanserden korunmaya çalışabilirsin ama var olan kansere yapacak bir şeyin pek yok. 

Tıptaki tedavi süreçlerinin çoğu, vücudun hastalığı kendisi yenmesi üzerine kuruludur. Zira hedefe güdümlü bir tedavi şeklimiz yok. Hala ilkeliz. (antibiyotiği bir kenara koyarsak) 

Haliyle kaba bir çıkarımla bağışıklık sistemini destekleyici her şey kanseri yenmeye yardımcı olacaktır. Yinede bu kadar basit olsaydı zaten korkulan bir hastalık yerine sıradan bir hastalık olurdu. Demek ki desteklemek pek işe yaramıyor. 

Bu yüzden sizi zehirleyip önce kimin öleceği üzerine kumar oynanıyor. Önce siz ölürseniz yenilmiş, kanser ölürse yenmiş oluyorsunuz. 

İngilizce bilmediğim için burada sormaya karar verdim.
Bilsem gidip pubmed sayfasında aslı varmı diye bakardım.

Neyse önemli değil konu bilimsel değilmiş.

Ateistler bilgi paylaşımı konusunda hiç yardımsever değiller. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zakkum kansere iyi geliyor diye bir şerefsiz yüzlerce kanser hastasını sövüşlemişti (Ziya Özel).  Sövüşlediği hastalardan biri de benim yakın arkadaşımdır. Bilimsel olarak onaylanmadıkça bu tür sahtekarlara aldanmamak gerekir.  Defne yaprağı da aynı durumda...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...