Jump to content

Allah'a verdiği nimetler için neden şükür etmiyorsunuz?

Recommended Posts

On 08.11.2019 at 17:41, Buzul yazdı:

Evet. Var ederek yoksunluk veren ve sonra da verdiği nimetlerle yoksunluğunuzu gideren, size bu güzelliği yapan yüce Allah'a neden şükür etmiyorsunuz? Onu neden övüp, yüceltmiyorsunuz?

Varlık mutlak iyilik yokluk mutlak kötülüktür. Yok  iken  var  eden  bir  yaratıcı  olmasaydı  siz  bu  soruyu  bile  soramazdiniz  ki  yok  olmuş  olurdunuz  zaten 

Sitelerde Paylaş
On 08.11.2019 at 17:41, Buzul yazdı:

Evet. Var ederek yoksunluk veren ve sonra da verdiği nimetlerle yoksunluğunuzu gideren, size bu güzelliği yapan yüce Allah'a neden şükür etmiyorsunuz? Onu neden övüp, yüceltmiyorsunuz?

Verdiği kötülükler iyilikleri yok ettiği için.:)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Varlık mutlak iyilik yokluk mutlak kötülüktür. Yok  iken  var  eden  bir  yaratıcı  olmasaydı  siz  bu  soruyu  bile  soramazdiniz  ki  yok  olmuş  olurdunuz  zaten 

Yokluk da acı olamaz, yoksunluk olamaz. Yokluk kötülük de olamaz. Ben yokken soru soramamaktan dolayı sıkıntı çekmiyordum. Var olamamaktan dolayı bir sıkıntı çekmiyordum. Yeme, içme sıkıntısı yaşamıyordum. Yoksunluk da çekmiyordum. Çünkü yoktum. Ama işte var olan yaşam bunlara neden olmuştur. Varlık mutlak iyiliktir diyip saçmalayan ve yaşamı yarattı dediğin bu allaha tapınan biri olarak şimdi bu görüntülere bakıp mutlak iyilik mi görüyorsun sen şimdi? Rabbinin şefkatini ve merhametini, iyiliğini mi görüyorsun? Diyorum ya sizin allahınız yaşam, siz yaşama tapınıyorsunuz. Yaşamı eleştirdiğin an müslüman olarak kalamazsın. İşte allah bu yaşam kutsayıcısı zihnin bir ürünü, mitolojideki bir yansıması.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mirasyedi yazdı:

Verdiği kötülükler iyilikleri yok ettiği için.:)

Ne yani ilk önce seni var ederek sana yoksunluk veren, sonra da verdikleri ile yoksunluklarını gideren annene, babana ve allaha şükür etmiyor musun sen nankör? Sana yaptıkları şu güzelliğe bak. Yoksunluk verip, verdikleri yoksunlukları gideriyorlar.?

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Buzul yazdı:

Yokluk da acı olamaz, yoksunluk olamaz. Yokluk kötülük de olamaz. Ben yokken soru soramamaktan dolayı sıkıntı çekmiyordum. Var olamamaktan dolayı bir sıkıntı çekmiyordum. Yeme, içme sıkıntısı yaşamıyordum. Yoksunluk da çekmiyordum. Çünkü yoktum. Ama işte var olan yaşam bunlara neden olmuştur. Varlık mutlak iyiliktir diyip saçmalayan ve yaşamı yarattı dediğin bu allaha tapınan biri olarak şimdi bu görüntülere bakıp mutlak iyilik mi görüyorsun sen şimdi? Rabbinin şefkatini ve merhametini, iyiliğini mi görüyorsun? Diyorum ya sizin allahınız yaşam, siz yaşama tapınıyorsunuz. Yaşamı eleştirdiğin an müslüman olarak kalamazsın. İşte allah bu yaşam kutsayıcısı zihnin bir ürünü, mitolojideki bir yansıması.

Sana  nimetler  veriyor  beden  veriyor  bu  hayatı  tattırıyor  bunlar  iyilik  ve  lutuftur  

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sana  nimetler  veriyor  beden  veriyor  bu  hayatı  tattırıyor  bunlar  iyilik  ve  lutuftur  

ALLAH  akıl dağıtırken seni unutmuş. :)

Düşünme özürlüsü empati yeteneğinden yoksun bir varlıksın.

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Yoksunluk verip, sonra yoksunluğunu gideriyorum bak demek pişkinliktir, iyilik ve güzellik değildir. Ben sanki yeme, içme sorunu yaşıyordum yokken. Seni var edip, sonra da seni yedirdik, içirdik diyen anne, baba gibi aynı. Ulan sanki bir güzellik yapmışlar. Üstelik yoksunluklarını gideremedikleri için açlıktan, susuzluktan acı çeke çeke ölen canlılar da var. Her zaman yoksunluk da gideremiyor kendileri. Birde üstüne üstlük canlıları birbirlerine parçalatıyor, hani rabbin yaşamı yaratmış ya sana göre. Düşün. Sırtlanı bu şekilde, etçil bir şekilde tasarlamış, yoksunluk vermiş ve şuna neden olmuş, şu acımasızlığa. Sırtlan burada yaşamı yani zebranın etini tadıyor sana göre, bu güzelliği tadıyor. Sırtlan çok şükür rabbim, yoksunluk verip bana bu güzelliği tattırdığın, beni buna zorladığın için, zebrayı acı çektire çektire katlettirdiğin için de diyordur mutlaka. Peki bu görüntülerde acı çeken zebra neyi tadıyor? Bize bir söyle. Şu görüntülerde mutlak iyilik, merhamet mi görüyorsun? Zebra şu görüntülerde rabbinin güzelliğini, iyiliğini mi tadıyor? Ne oluyor. Bize bir anlat. Ama rabbin yaşamı nasıl eleştireceksin ki, yoksa islamdan çıkarsın. İşte bunu anlayınca, islamı anlamış oluyorsun.  

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çoğu kişide şöyle bir algı var. Yaşam övülüp, yüceltilmesi gereken bir şeydir. Sonra bu yaşamı tanrılarına sahiplendirmeye çalışıyorlar. Yaşamı yaratan tanrılarımızı övün, yüceltin diyorlar. Yaşamın övülüp, yüceltilmesi gereken bir şey olduğu sonucuna nasıl vardın peki. Birçok acıya, kedere neden olmuş ve olacak olan yaşam yok olması gereken bir zehirdir. Adam gelmiş yaşam yaratan rabbini pazarlıyor. Ulan biz yaşam övücülüğü yapmıyoruz ki, sizin o tanrılarınızı övelim. İşte müslüman olmanın koşullarından biri de bu. Yaşamı övüp, yüceltmek. Bakın adamlar rableri yaşama tek toz konduruyorlar mı? 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, mirasyedi yazdı:

ALLAH  akıl dağıtırken seni unutmuş. :)

Düşünme özürlüsü empati yeteneğinden yoksun bir varlıksın.

Bu şuursuz atomun fazla üzerine gitme...piyasadaki tüm başıboş, içiboş atomlar bunu bulmuş gibi.

Bizim sivrizekalı şu çakma(!) ateist, gönüllü olarak teist rolüne girip ateistlerin diyarında ateist argümanları öğrendikten sonra teistlere karşı kullanacakmış...mış...

Şimdi sıkı dur; 1 seneden fazla bir süreden beri de ateistmiş..miş...

Ben onun yalancısıyım...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, kavak yazdı:

Bu şuursuz atomun fazla üzerine gitme...piyasadaki tüm başıboş, içiboş atomlar bunu bulmuş gibi.

Bizim sivrizekalı şu çakma(!) ateist, gönüllü olarak teist rolüne girip ateistlerin diyarında ateist argümanları öğrendikten sonra teistlere karşı kullanacakmış...mış...

Şimdi sıkı dur; 1 seneden fazla bir süreden beri de ateistmiş..miş...

Ben onun yalancısıyım...

doğru  napayim  şimdi baktım  deistlikte  bir  yerden  sonra  saçma 

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, sağduyu yazdı:

Neden?

Evrenin  bilinmez ligi  içinde  bir  tanrı  fikri  zihinsel  rahatlik  sağlıyor  ama  artık  bu  tanrı  belirsiz  neden  yarattı  ne  yapacak  fiziksel  mi  değil  mi  amacı  ne  gibi  sorular  tırt  sorular  haline  geldiği için saçma  geliyor. Inansak  nolcak  böyle  bir  tanrı ya  tanrı  var  demek  için  tanrı  var  demek  gibi  bir şey bu  kendini  rahatlatmak  .

Sitelerde Paylaş

ateist olsan ne olacak bu kafayla dinlerin verdiği manayı felsefi görüşlerde mi arıyorsun.  bunlara bulaşmadan önce mistik manayı kenara koyup diğer görüşleri aklın vicdanın ile incelemen daha sağlıklı olur.  hiçbir varlık felsefesi akımının dinler gibi insanı mana anlamında tatmin etmek gibi bir gayesi yok. deizm saçma geldi de ateizm aydınlatma mı yaşattı.  hayata dair sorulara cevap verme konusunda ateizm daha mı tatmin edici? 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, ck789 yazdı:

ateist olsan ne olacak bu kafayla dinlerin verdiği manayı felsefi görüşlerde mi arıyorsun.  bunlara bulaşmadan önce mistik manayı kenara koyup diğer görüşleri aklın vicdanın ile incelemen daha sağlıklı olur.  hiçbir varlık felsefesi akımının dinler gibi insanı mana anlamında tatmin etmek gibi bir gayesi yok. deizm saçma geldi de ateizm aydınlatma mı yaşattı.  hayata dair sorulara cevap verme konusunda ateizm daha mı tatmin edici? 

hayata  dair  soru  aramamız  gerektiğini  nerden  çıkardınız?

Sitelerde Paylaş

apateist ler dışında her görüş bir yerde bunu tartışmıyor mu? bunu aramıyorsak bu forumda ne yapıyoruz. ahlak, varlık,  bilgi hepsi bir yerde anlam ile ilgili.  sizin dediğiniz mutlak nihilisme kadar gider ateizmin de deizmin de diğer ontolojik görüşlerinde böyle bir yaklaşımla doğrudan bir ilgisi yok  

tarihinde ck789 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, ck789 yazdı:

apateist ler dışında her görüş bir yerde bunu tartışmıyor mu? bunu aramıyorsak bu forumda ne yapıyoruz. ahlak, varlık,  bilgi hepsi bir yerde anlam ile ilgili.  sizin dediğiniz mutlak nihilisme kadar gider ateizmin de deizmin de diğer ontolojik görüşlerinde böyle bir yaklaşımla doğrudan bir ilgisi yok  

Ateizm  bir anlam  koymuyor  hayatıma  bir  anlamda  ifade  etmiyor. Ateist  olunca  bir şey  de  olmadı.

Sitelerde Paylaş

İşin ilginç yanlarından biri de şu. İslama göre yaşamı yaratan allah, yaşamı eleştirmek de allahı eleştirmek, ona karşı çıkmak anlamına gelir. Şu yukarıdaki görüntüleri desteklemediğiniz için kafir oluyorsunuz. Düşününsene bunları desteklemediğiniz için sizi sonsuza dek yakmak isteyen bir tanrı profili var ortada. İslamın ne kadar akıl dışı, mantıksız bir şey olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Buzul yazdı:

İşin ilginç yanlarından biri de şu. İslama göre yaşamı yaratan allah, yaşamı eleştirmek de allahı eleştirmek, ona karşı çıkmak anlamına gelir. Şu yukarıdaki görüntüleri desteklemediğiniz için kafir oluyorsunuz. Düşününsene bunları desteklemediğiniz için sizi sonsuza dek yakmak isteyen bir tanrı profili var ortada. İslamın ne kadar akıl dışı, mantıksız bir şey olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz.

Böyle vahşi bir doğa yaratan tanrı/allah saygıyı hiç bir zaman hak etmiyor. Acı varsa saygı yok. 

Görüntülerdeki durumu ve daha nicelerini yaratan tanrının o zebranın kuyruğundaki kıl kadar değeri var mı yok mu bu da ayrı bir tartışma konusu olabilir.

Sitelerde Paylaş
On 09.11.2019 at 23:28, Buzul yazdı:

doğayı temizleyen  görevli  memur  sırtlanlari  görüyorum  

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...