Jump to content

Allah'a verdiği nimetler için neden şükür etmiyorsunuz?

Recommended Posts

8 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Ölen  hayvanlardan  bahsetmiştim

Eee? Sırtlanlar, hayvanları canlı canlı yer, nadir bulurlar beleşe ölü hayvan. Sadece aslanlar, leoparlar falan yemeden önce öldürür hayvanı. Neyin sayıklaması bu? 

Orada güzel güzel otlayan hayvanı yakalayıp, öldürüp yemek mi temizlik?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, anibal yazdı:

Eee? Sırtlanlar, hayvanları canlı canlı yer, nadir bulurlar beleşe ölü hayvan. Sadece aslanlar, leoparlar falan yemeden önce öldürür hayvanı. Neyin sayıklaması bu? 

Orada güzel güzel otlayan hayvanı yakalayıp, öldürüp yemek mi temizlik?

başka  nasıl  olacaktı. Hayvan  kendi  kendine  ölecek  sonra  ortadan  kaybolacak  mıydı? Yahut  başka  türlü  besin  zinciri  nasıl  dönecekti?

Sitelerde Paylaş

başka  nasıl  olacaktı. Hayvan  kendi  kendine  ölecek  sonra  ortadan  kaybolacak  mıydı? Yahut  başka  türlü  besin  zinciri  nasıl  dönecekti?

Hayvan kendi kendine ölmüyor ki. Öteki hayvan gelip onu yiyor. Şanslıysa, yiyen hayvan öldürür de, pek acı çekmez. Yenen hayvanlar pislik mi oluyor yani?

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, anibal yazdı:

Hayvan kendi kendine ölmüyor ki. Öteki hayvan gelip onu yiyor. Şanslıysa, yiyen hayvan öldürür de, pek acı çekmez. Yenen hayvanlar pislik mi oluyor yani?

başka  nasıl  olacaktı  diyorum  canlılar  birbirini  yemediğinde ecelleriyle  ölecekti sonra  ölenler  uzun  süre  yeryüzünde  kalacaktı. Yahut  Allah  onları  hemen  yok  etti  diyelim  (ecelleriyle  öldüğünde) bu da  sürekli  mucize  anlamına  gelirdi olmazdı. Peki  sizce  nasıl  olmalıydı?

Sitelerde Paylaş

başka  nasıl  olacaktı  diyorum  canlılar  birbirini  yemediğinde ecelleriyle  ölecekti sonra  ölenler  uzun  süre  yeryüzünde  kalacaktı. Yahut  Allah  onları  hemen  yok  etti  diyelim  (ecelleriyle  öldüğünde) bu da  sürekli  mucize  anlamına  gelirdi olmazdı. Peki  sizce  nasıl  olmalıydı?

Ölenler uzun süre neden yeryüzünde kalsın ki? Kendi eceliyle ölenler de süratle çevrime karışır gider zaten. Hatta, çok zaman çok daha hızlı şekilde. 

Doğada kütle olarak en çok olan tür insan. O halde insanları da canlı iken öldürelim de, pislik olmasın ha? Hemen senden başlayalım, bir bidon benzin döküp yak kendini madem, pislik olma ölüpte. Zaten yaşarkende oksijen israfından başka bir şey olmadığın malum.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

doğayı temizleyen  görevli  memur  sırtlanlari  görüyorum  

Ataların tarafından yaşam yarattığı için övgü bekleyen allaha inanmaya programlanırsan, atalarının inanç ve öğretilerine, iman putuna tutsak edilerek, islamda yanlış, tutarsızlık bulma, islamı eleştirme hakkın elinde alınırsa, yaşamı eleştirmek de islamdan çıkmak anlamına gelirse bunu görmek zorunda kalırsın ve böyle pişkin pişkin konuşursun tabi. Sizin allahınız yaşam.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Merhametli, şefkatli bir tanrı bu kötülüğe, acımasızlığa neden olur mu diye sorup, bunun üzerine düşüneceğine, eğer biri buna neden olmuşsa o bunu yaparak kötülük, merhametsizlik yapmıştır sonucuna varacağın yerde, başka nasıl olacaktı diye soruyorsun. Ama tabi islamdan çıkmak istemediğin için de bunu yapmıyorsun. Sen iman putuna tutsak edilmiş, islam paketi içinde ne yazıyorsa katılmak zorunda bırakılmış birisin ve gerçekten büyük bir kafirsin. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, illusion_ yazdı:

Böyle vahşi bir doğa yaratan tanrı/allah saygıyı hiç bir zaman hak etmiyor. Acı varsa saygı yok. 

Görüntülerdeki durumu ve daha nicelerini yaratan tanrının o zebranın kuyruğundaki kıl kadar değeri var mı yok mu bu da ayrı bir tartışma konusu olabilir.

Buna neden olan tanrı için merhametli, şefkatli denilemez. Bu yanlış bir söylemdir. Buna neden olan biri olmuş olsaydı, onun için kötülük yapmıştır denilebilirdi ancak. Ama müslümanlar şuna neden oldu dedikleri allahın merhametli, şefkatli olduğunu, kötülük yapmayacağını söylemeye devam ediyorlar. Çünkü ataları beyinlerini bu yanlış söyleme göre yapılandırmışlar. Dinden çıkmak istemeyen müslümanlar da bunu eleştiremiyorlar. Eleştirdikleri an zaten allahın uyduruk, islamın yalan yanlış olduğunu kabul etmiş olurlar ve islamdan çıkarlar. Bak adamlar rableri yaşama tek söz ediyorlar mı? İslamın koşullarından biri de budur. Yaşamı övüp, yüceltmek.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bazı canlılar bir kaç gün yaşar bazıları 200+ yıl yaşar bazılarıda sonsuza kadar (Turritopsis dohrnii ve Platyhelminthes) Uzun süre yaşamada sıkıntı falan olmaz. Eğer oluyorsa 5-10 tane yavru doğurmayacak sekilde yaratırsın olur biter veya 10 yıl değil 5 yıl ömür verirsin. Ya da alırsın bu canlıların bazılarını başka gezegene koyarsın. En az 1024   tane gezegen var evrende öyle boş boş duruyor.

Ben tanrı olsaydım , bütün canlıları  sadece güneş enerjisinden beslenen varlıklar olarak yaratırdım. Böylece bokla sidiklede uğraşmak zorunda kalmazdı bu gezegen. Veya canlıları  içerisinde bütün mineraller olan suyla beslenecek şekilde yaratırdım. Hatta bitkileride  ekleyebilirsin buna ama gerek yok sonsuz gücün varsa her türlü yaratma imkanın olmalı. İstersen hayvanı yarat içine belli miktar enerjiyi sen koy  dışardan almasına bile gerek yok. 

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 09.11.2019 at 22:00, akılsızşuursuzatom said:

Varlık mutlak iyilik yokluk mutlak kötülüktür. Yok  iken  var  eden  bir  yaratıcı  olmasaydı  siz  bu  soruyu  bile  soramazdiniz  ki  yok  olmuş  olurdunuz  zaten 

Doğmadan, bilincin gelişmeden önce mutlak kötülük içinde miydin? Zihnin gelişmeden ve günümüzdeki haline gelmeden önce herhangi bir hal ve durumun olamayacağı için, olsa da sana yabancı olacağı için kötülük ya da iyilikten bahsedilemezdi. 

Kötülüğü sadece insanlar kendi zaman çerçevelerinde bilebilir. Kendileri başlarına gelebilecek en kötü şeyi hayal ederler. Sonra da bunu başkaları için isterler. Yakılıp derinin değiştirilmesi gibi. Ya da kafana topuzla vurulması gibi. Gördüğün gibi bu zamana da bağlı. İnsanlar kötülüğü sadece kendi zaman dilimleri için bilebilir. Topuzun artık kullanılmadığı, acı çektirmek için insanların birbirine elektrik verdikleri zamanı bilemezler. 

Nurcuların sürekli ızdırap içinde olmasına rağmen var olduğu için müteşekkir olması gereken insan modeli yukarıdaki tanımın tutarsızlığı sebebiyle mümkün değil. 

Sitelerde Paylaş
On 08.11.2019 at 17:41, Buzul yazdı:

Evet. Var ederek yoksunluk veren ve sonra da verdiği nimetlerle yoksunluğunuzu gideren, size bu güzelliği yapan yüce Allah'a neden şükür etmiyorsunuz? Onu neden övüp, yüceltmiyorsunuz?

Ben mesela, "madem yarattın e o zaman s.ke s.ke verecen bu nimetleri diyorum.

Nimet vermese nasıl yaşacağım amk.

O zaman niye yarattın y.rrağam 

Bu sebeple şükretmiyorum,

Haksız mıyım?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...