Jump to content

"Kur'an'ı Arapça İndirdik/Yaptık" Çevirisi Doğru Mu?

Recommended Posts

3 saat önce, 322 yazdı:

Hadi lan oradan başlatma şimdi muzicene. Kafa ütülemek dışında başka bir halta yaradığınız yok. Ters köşe olunca başlıyorsunuz yok benim muzicem var, bana vahiy geldi bilmem ne diye zırvalamaya hepiniz aynısınız.

Edip Yüksel'e vahiy geldiğine kanıtım yok. Beni de ilgilendirmez. Ama bana vahiy geldi. Zebralar gibi 19'dan kaçıyorsunuz. 

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Edip Yüksel'e vahiy geldiğine kanıtım yok. Beni de ilgilendirmez. Ama bana vahiy geldi. Zebralar gibi 19'dan kaçıyorsunuz. 

Benim olağanüstü mucizem var.

Ama bana vahiy geldi.

Hadi biraz daha zorlarsan sende peygamberliğini ilan edeceksin az kaldı....

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, 322 yazdı:

Benim olağanüstü mucizem var.

Ama bana vahiy geldi.

Hadi biraz daha zorlarsan sende peygamberliğini ilan edeceksin az kaldı....

74:25-31 ayetlerini vahiy aldım. Peygamberlik Muhammed ile bitiyor. Elçilik, Muhammed ile bitmiyor. Bize en son gelen elçi Reşad Halife idi. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Doktora görünmeni tavsiye ederim. Ortalıkta vahiy aldığını iddia eden tonla Cani dolanıyor iken en azından sen canilik durumuna geleceğin vahiyleri almadan uyarayım. Dinlerin tehlikeli olma nedenlerinin tepesinde olan bir durumdasın (ilerde yeni konu açmayı düşünüyorum bu konu ile ilgili)

Yanlış anlama, Hakaret etme amaçlı yazmadım. 

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Fussilet Suresi 44  Biz Kur'ân'ı Arapça değilde, başka yabancı bir dilde Kur'an olarak indirseydik, elbette o inkâr edenler derlerdi ki: “Ayetleri Arapça olarak açıklansaydı da, anlasaydık olmaz mıydı? Bu ne? Dil yabancı, muhatabı da Arap!” 

arapça ,arap diyor ya,daha ne desin..yav bazen   bu reformistler bizimle kafa mı buluyor diyorum...

Sitelerde Paylaş
On 03.03.2020 at 15:49, fezadabirtürk yazdı:

Fussilet Suresi 44  Biz Kur'ân'ı Arapça değilde, başka yabancı bir dilde Kur'an olarak indirseydik, elbette o inkâr edenler derlerdi ki: “Ayetleri Arapça olarak açıklansaydı da, anlasaydık olmaz mıydı? Bu ne? Dil yabancı, muhatabı da Arap!” 

arapça ,arap diyor ya,daha ne desin..yav bazen   bu reformistler bizimle kafa mı buluyor diyorum...

Bunlar zaten Muhammed'e indirildiği iddaa edilen Kuran'a ve İslam dinine inanmıyorlar ki o yüzden bunları İslamcıymış gibi görüp uzun uzun tartışmaya gerek yok. Gerek bu @KuranMumini2698 arkadaş olsun gerekse de @EdipYuksel olsun her ikisi de Reşad Halife'yi Resul olarak görüyor. Edip biraz daha ileri gidip Reşat Halife'nin İsa gibi göğe yükseldiğini bile söylemişti bir televizyon programında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...