Jump to content

Hac için para harcayan anne ve babalar ayyaş anne ve babadan farksızdır.

Recommended Posts

29 dakika önce, Hasan Akçay yazdı:

İSLAM misyonerliği... Özgürce düşünüp özgürce görüş açıklamaya

ateist forumda yapıştırılan yafta bu;

islamcı forumda ise ATEiZM misyonerliği

yani aslında ikisi de aynı; al dindarı vur ateiste.

Onları hoşnut edecek tek şey

ille onlar gibi düşünüp onlar gibi konuşacaksın;

kısacası ikisi de özgürlüğe karşı, ikisi de faşist.

N´oldu, öbür yazdıklarımı görmezden gelmişsiniz.

Sizler burada görüş falan belirtmiyorsunuz ki bunu hiçbir zaman da yapmadınız, çünkü dininiz imanınız İslam güzellemesi.

Ben bugüne kadar herhangi bir İslam forumunda boy göstermedim, dolayısıyla gidersin o siteye orada kim ateizmin reklamını yapıyorsa ona söylersin.

Ama sen senin gibiler, buraya damlayıp Arap tanrısının reklamını yapıyorsun!

Bu nedenle bana burada ahkăm kesmeyi bırak.

Kabe'ye gelince,

o taş yapı ve onun bir köşesindeki hacerul esved 

ateist için kuru bir taştır,

islamcı için ise cennetten gelmiş.

Ellerini Kabe'ye doğru kaldırmış 

yakaran bir hacı gördüm 

"Allah mıdır Kabe?" dedim.

-Yoo.

"Nedir?"

-Resul.

Evet, kuru bir taş; var mı ötesi?

Kabe'nin Kuran'a göre ne olduğundan

cahil ateist te habersiz, cahil dindar da. 

Anlatayım mı; değer mi?

Cahil, senin gibilere denir, çünkü insan ürünü bir kitaptan medet uman sizlersiniz.

Bu kadar net!

"Anlatayım, değer mi?" minvalinde kasmayı da bıraksanız iyi olur.

Ayrıca ısrarla görmezden gelinen bir durum tespiti daha yapalım:
Günümüzde icra edilen umre ve hac ziyaretleri, Suudi Arabistanın gözünde sadece milyarlık bir turizm kaynağıdır. Bu ülkenin yöneticilerinin aptal olmadıkları aşıkar, çünkü uzun vadede petrol kaynaklarının geleceği pek parlak değil. Dolayısıyla son 10 senedir hac bölgelerine önemli yatırımlar yapmaktadırlar ve bunun için "Vision 2030" projesini hayata geçirmişler. Bu projenin hedefi mevcun hacı adaylarının sayısinı iki katına çıkarmak.

Evet; dünyanın herbir tarafından gelen hacıların bu ülkeye ödediği her kuruş, bu özgürlüksüzler diyarının ömrünün uzamasına vesile olur.

Eğer bu insanlık dışı düzenin devam etmesini istiyorsanız, aman durmayın koşun oraya. Sizleri tutan yok.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konumuz, İslamın ritüellerinden birisi olan hac ritüeli için lüzumsuz yere harcanan paralar. Hani deseniz ki bu milyarlık gelir oradaki halkın aydınlanmasına, bireysel özgürlüklerin artmasına, Suudi henedanının ortadan kalkmasına ve ülkenin demokratikleşmesine yardımı olacak,  o zaman kimsenin buna pek bir itirazı olmazdı. Ancak kazın bacağı hiç de öyle değil, çünkü bu Suudi hanedanının ülkedeki halkını düşündügü falan yok. Hanedan sadece kendi hükumdarlığının ve ailesinin geleceğini güvence altına almakla meşgul.

Yıl olmuş 2019; çok olmadı, daha geçenlerde kadınların kendi başlarına araba kullanmasına istemeye istemeye izin verdiler orada. Keza sadece kendilerine kalsa umurlarında bile olmazdı ancak globalleşen dünyada artık eskisi gibi kendi halkını dört duvar arasına hapsetmek ve insan haklarından mahrum bırakmak, pek kolay değil artık. Eninde sonunda bu gericilik abidesi hanedanın da sonu gelecek, fakat hac ritüellerinde ısrar etmek bu ülkenin ömrünü uzattığı için, bu eylem oranın halkına yapılacak en büyük kötülüktür bence.

Hasılı safkan müslümanları sağduyuya davet ediyorum ve kendilerine bu hac ritüelini boykot etmelerini tavsiye ediyorum. Merak etmesinler; bu ritüel icra edilmeyince taptıkları Arap tanrısı onları hemencecik bir kalemde silmez. Bakarsınız bu Arap tanrısı bu Suudi hanedanını da pek sevmiyordur ve sizlerden somut bir reaksiyon bekliyordur. Olaya bir de buradan bakın! :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 11.11.2019 at 21:46, Abdülmalik yazdı:

Alkolik ebeveynin çocukları alkolik olur diye genelleme yapılamaz  ama hacca gidecek kadar dindar olanların çocuğu hacca gidecek kadar dindar olur, bu genelleme doğru olacaktır.

:0_80cbc_37a71a73_L:  gerçekten komik olmuş bu, ateist arkadaşlardan yorum bekliyorum bu sözle ilgili. 

tarihinde acizlerdenbiri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...