Jump to content

İslamın şartlarından biri de yaşamı övüp, yüceltmektir

Recommended Posts

İslamın şartlarından biri de budur. Yaşamın varlığını övüp, yüceltmek. İslama göre şunları desteklemeyip, eleştirirseniz, allaha karşı gelmiş oluyorsunuz. Bu da sizi cehennemlik, yakılması gereken biri yapıyor. İslamın ne kadar mantıklı, akla yatkın bir din olduğunu buradan da anlayabilirsiniz.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
43 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

İslam ahiret ahiret diye o kadar çabalıyor? Dünya oyun ve eğlenceden ibaret diyor. Buda çıkmış yaşamı yüceltir diyor. Hangisini.

İlk önce yazılanları bir oku, anla, sonra yorum at. İslama göre şu acımasızlıklara, kötülüklere neden olan, canlıları birbirine parçalatan yaşamın var olmasına neden olan allahtır. O yüzden islamın koşullarından biri de yaşamın varlığını övüp, yüceltmektir. Örnek olarak canlıların birbirini parçalamasını eleştirirsen, islama göre allahı da eleştirmiş oluyorsun. Bu da seni cehennemlik biri yapıyor. 

-Eğer bunlara neden olan bir tanrı varsa, o da islamın allahı ise, o bunlara neden olarak kötülük, merhametsizlik yapmıştır. İslama göre bunları da eleştiremezsiniz, övüp, desteklemeniz gerekir.

Ama islam dünya oyun ve eğlenceden ibarettir diyor. Ahiret ahiret diye çabalıyor.

-Ne alaka ?

Sitelerde Paylaş

Arabın putu bir ayette dünya hayatı  oyun ve eğlence der

Enam, 6/32 Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden  ibarettir.

Sonra o yazdığını unutur ve derki.....

Enbiya, 21/16 Biz yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.

Bir müslümala göre bu kitapta asla çelişki olamaz. Çünkü baştan şartlı inanmıştır. Ona göre bu kitap kesin olarak tanrıdan geldiğine göre bu ayetlerin birinde tanrı öyle demek istememiştir , sonra tanrısının yaptığı hatayı kendisi tanrıcılık oynayarak düzeltir...

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Buzul yazdı:

İlk önce yazılanları bir oku, anla, sonra yorum at. İslama göre şu acımasızlıklara, kötülüklere neden olan, canlıları birbirine parçalatan yaşamın var olmasına neden olan allahtır. O yüzden islamın koşullarından biri de yaşamın varlığını övüp, yüceltmektir. Örnek olarak canlıların birbirini parçalamasını eleştirirsen, islama göre allahı da eleştirmiş oluyorsun. Bu da seni cehennemlik biri yapıyor. 

-Eğer bunlara neden olan bir tanrı varsa, o da islamın allahı ise, o bunlara neden olarak kötülük, merhametsizlik yapmıştır. İslama göre bunları da eleştiremezsiniz, övüp, desteklemeniz gerekir.

Ama islam dünya oyun ve eğlenceden ibarettir diyor. Ahiret ahiret diye çabalıyor.

-Ne alaka ?

Cehenneme girmek o kadar kolay değil, en azından kimse bunu söylemez. Ancak ot olanlar bunu eleştirmez, vahşiliği. Aklı olan herkes cehennemlik değil.

Ne alaka? Şu alaka, önem vermeyin dünya hayatına deyip duruyor. Önemsiz dediğini eleştiriyorsun.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Nuri Kara yazdı:

Cehenneme girmek o kadar kolay değil, en azından kimse bunu söylemez. Ancak ot olanlar bunu eleştirmez, vahşiliği. Aklı olan herkes cehennemlik değil.

Ne alaka? Şu alaka, önem vermeyin dünya hayatına deyip duruyor. Önemsiz dediğini eleştiriyorsun.

Bakın, bu acımasız düzeni yaratan benim, canlıları parçalatıp, onlara acı çektiriyorum, volkanlar patlatıyor onları kavuruyorum, yangınlar çıkarıp onları yakıyorum, hastalıklar verip, onları kıvrandırıyorum, yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan canlılara ölüm süreci ve psikolojisini yaşatıyorum. Ama bu yaşamla ilgili, yani önemsiz olanla ilgili bir durum. Zaten yaşam da oyun ve eğlenceden ibaret. Ne yani şimdi, hani islama göre bu yaşamı yaratan allah ya, allah tarafından yapılan tüm bu acımasızlıklar, kötülükler oyun ve eğlence mi insanlar için? Tüm bunlar oyun ve eğlenceden ibaret olanların içinde mi? Bu yaşamda oyun ve eğlenceden başka bir şey yok mu ayrıca? Acılar, kederler yok mu? Bir müslüman bunları da eleştiremez, eleştirdiği anda da müslüman olarak kalamaz, dinden çıkar. O yüzden müslümanlar sabahtan akşama kadar yaşamı benim rabbim yarattı, bak bu yaşamı ve bütün canlıları benim rabbim yarattı diyip, yaşamın varlığını övülecek bir şey gibi sunup, rablerine övgü bekliyorlar ya zaten.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Buzul yazdı:

Bakın, bu acımasız düzeni yaratan benim, canlıları parçalatıp, onlara acı çektiriyorum, volkanlar patlatıyor onları kavuruyorum, yangınlar çıkarıp onları yakıyorum, hastalıklar verip, onları kıvrandırıyorum, yaşama içgüdüsü olan, ölümden korkan canlılara ölüm süreci ve psikolojisini yaşatıyorum. Ama bu yaşamla ilgili, yani önemsiz olanla ilgili bir durum.

Sonunda anladın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Nuri Kara yazdı:

Sonunda anladın.

Sen ama anlatılmak isteneni anlamadın. Bir müslüman yaşamın varlığını, yaşamı yarattığı için allahı eleştiremez. Müslüman yaşamın varlığını ve yaratılışını övmek, desteklemek zorundadır. İslam müslümana allahı eleştirme, onun dediklerine ve yaptıklarına katılmama hakkı veriyor mu? Sen de canlıları birbirine parçalatan acımasız zalimin tekisin, haksızsın diyip, allaha karşı çıkabilir mi müslüman? Müslüman yanlış yapmışsın hatalısın diyemez, her dediğine ve yaptığına doğru yapmışsın demek zorundadır eğer müslüman olarak kalmak istiyorsa tabi. Allah da yerleri ve göktekileri yoktan var ettim, güneşi, ayı yarattım, sizin için onu yarattım, bunu yarattım, ben yaratıcıyım diye sürekli övünür, yüceltilme bekler yarattıkları için. Durum buyken müslümanın da yaşamın varlığını ve yaşamı yarattı dediği allahı övmekten başka seçeneği olamaz zaten.

O Allah, yaratan, yoktan var eden ve yarattıklarına şekil verendir. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde ki her şey onu yüceltir. O'nun her şeye gücü yeter; hikmet sahibidir. Haşr 24

Tabi şu zebra ve ceylan da ne diye övüp, yüceltiyorlar acaba bu allahı, kendilerine işkence edip, acı çektirdiği için mi? 

Ek olarak enbiya 23te allah yaptıklarından sorumlu değildir diyor. Yani kısaca diyor ki, beni eleştiremezsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...