Jump to content
Emre Karaköse

BBC MERYEM OĞLUNUN ADININ JESUS DEĞİL İSA OLDUĞUNU VE ÇARMIHA GERİLMEDİĞİNİ AÇIKLADI

Recommended Posts

Yani hristiyanlar da, müslümanlar da bu budist rahibi yüzyıllardır tanrı, peygamber kabul edip kutsamışlar, ha?

Asıl merak edilmesi gereken şey, sen neden bu habere hemen sarıldın? Bu haber iki dinin de palavradan ibaret olduğunu söylüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 minutes ago, Emre Karaköse said:

Tam tersi

Ne tam tersi? Hristiyanlar bu budist rahibi tanrı olarak kabul ediyor, müslümanlar da peygamber, oysa ki herif budist bir rahipmiş habere göre. "The Man From Earth" adlı filmde de filmin kahramanı olan 35.000 yaşındaki Cro-Magnon, Buda ile tanışıyor, sonra Akdeniz kıyılarında Roma egemenliği altındaki yerlerde Buda'nın öğretilerini anlatıyor. Demek ki filmi yapanlar da bu iddiadan esinlenmiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnsanoğlunun ne kadar şizofren bir yaratık olduğu İsa meselesinden anlaşılıyor. Yüzyıllardır tartışılan konulara bak.

İsa öldürülmemiş, öldürülse ne olur du?

İsa Tanrı’nın oğlu değilmiş, olsa ne olur du?

Bunları sadece tartışmamışlar bunun için bir de  birbirini katletmişler. Tam bir şizofreni! İşin ilginç tarafı İsa denen birinin yaşadığına dair de hiçbir delil yok. Uydurma bir mit olduğu ortada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Budist ismi geçtiği gibi anlayacaksın ki, o yazılanlar okumaya değer değil. 

İsa ve Musa peygamberler hakkında Muhammed Peygamberde olduğu kadar bilgi sahibi değiliz. Bu konuda ki kaynaklar sınırlı. Dini kitaplar bir yana, onların hayatları ile örtüşen pek fazla yazı yok. Buda onlardan birisi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Herşey Kuran'ı doğrulamaya devam ediyor. Adı gerçekten de İsa idi ve çarmıha gerilmedi. Yabancı forumlarda "Kuran yine haklı çıktı" ifadelerini görüyorum batılıların.

Ve  Kuran'ın verdiği şu bilgi de doğrulanacaktır;  İsa Peygamber Musa ve Harun Peygamberlerin yeğeniydi:

http://emre1974tr.blogspot.com/2018/03/isa-peygamber-musa-ve-harun.html

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, EbûTürâb yazdı:

Budist ismi geçtiği gibi anlayacaksın ki, o yazılanlar okumaya değer değil. 

İsa ve Musa peygamberler hakkında Muhammed Peygamberde olduğu kadar bilgi sahibi değiliz. Bu konuda ki kaynaklar sınırlı. Dini kitaplar bir yana, onların hayatları ile örtüşen pek fazla yazı yok. Buda onlardan birisi.

Muhterem

Ne demiştik, daha evvel?

Kendi aranızda anlaşamadan, hepiniz buralarda çok bilmişlik yopıyorsunuz.

Biriniz A derken, diğeriniz B demekte hiçbir sakınca görmüyor.

@Emre Karaköse´de senin gibi safkan müslümandır. Bunu da bir kenara not  et!

Hasılı ikinizde habire böyük böyük konuşacağınıza , önce böyükçe sıçmasını öğreniverin.

Şimdi yine "Abooo, hakaret ediyorlar.." minvalinda zırvalarla gelmeyin karşıma!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, kavak yazdı:

Muhterem

Ne demiştik, daha evvel?

Kendi aranızda anlaşamadan, hepiniz buralarda çok bilmişlik yopıyorsunuz.

Biriniz A derken, diğeriniz B demekte hiçbir sakınca görmüyor.

@Emre Karaköse´de senin gibi safkan müslümandır. Bunu da bir kenara not  et!

Hasılı ikinizde habire böyük böyük konuşacağınıza , önce böyükçe sıçmasını öğreniverin.

Şimdi yine "Abooo, hakaret ediyorlar.." minvalinda zırvalarla gelmeyin karşıma!

Kendi fikrimi belirttim, sana laf düşmez. 

Ben sadece şahsi fikrimi söyledim ve Budist lafı geçtiği için okunmaya değer olmadığını dile getirdim.

Lafı evirip çevirmemeni rica ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, EbûTürâb yazdı:

Kendi fikrimi belirttim, sana laf düşmez. 

Ben sadece şahsi fikrimi söyledim ve Budist lafı geçtiği için okunmaya değer olmadığını dile getirdim.

Lafı evirip çevirmemeni rica ederim.

Elbette bizlere dibine kadar laf düşer, çünkü sizlerin buraya damlamanızın tek amacı ălenen İslam misyonerliği/güzellemesi yapmaktır. Kankan @Emre Karaköse
bunu çok güzel bilir.

İyi bak, safkan dindar kardeşin seni resmen görmezden gelmiş ve kendi bildigini okumuş!

Hadi biz dinsiz imansızlar neyse, halbuki sen onun kankası sayılırsın.
Bu ne iş?!

Dinsiz imansız birinden bol sevgiler, çünkü bugün yine kibarlığım(!) üstümde galiba.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Jesus=isa=jesus,  isa ingilizce jesus'tur zaten. 🤣

İsa

Jesus

Hazreti İsa

Lamb, the Redeemer, the Master, Prince of Peace, God's only begotten son, Lamb of God

İsa peygamber

Jesus, Jesus Christ, Messiah, the son, son of god

tarihinde Doğuştan işşiz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, kavak yazdı:

Elbette bizlere dibine kadar laf düşer, çünkü sizlerin buraya damlamanızın tek amacı ălenen İslam misyonerliği/güzellemesi yapmaktır. Kankan @Emre Karaköse
bunu çok güzel bilir.

İyi bak, safkan dindar kardeşin seni resmen görmezden gelmiş ve kendi bildigini okumuş!

Hadi biz dinsiz imansızlar neyse, halbuki sen onun kankası sayılırsın.
Bu ne iş?!

Dinsiz imansız birinden bol sevgiler, çünkü bugün yine kibarlığım(!) üstümde galiba.

Senin sorununu açıkça ben dile getireyim. Sana daha önce belli ki, saygı ile, edep ile yaklaşan bir Müslüman olmamış. Ben sana bu şekilde  yaklaştığımda, belli ki yine senin için bir ilk olmuş.

Benimde şöyle bir huyum vardır ki, sohbet derinleştiğinde saygı duyulmaz ise bende saygı duymam.

Dindar kardeşin, seni görmezden gelmiş demişsin. Bir konuda kesin ki, Kuranda yazılı olan kurallar dışında, dilediği gibi benden ayrı bir tarafta yer alabilir. Müslüman ise Kuranda yazılı olan emirlere ortak bir şekilde riayet edilmesi gerekir. Etmiyorsa da Müslüman değildir zaten.

Kuran dışında hiç bir Müslümanın, diğer din kardeşinin de fikirlerini, görüşlerini destekleme zorunluluğu yoktur. 

Arada ki tek fark, düşmanlık beslememe noktasındadır. Bunu zaten gayet iyi bildiğini ikimizde biliyoruz ama beni nereden sıkıştırırsan senin için kârdır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

EbuTurab selam;

Kavak ve diğerleri ateist rolü yapan Hıristiyan misyonerlerdir(bu başlıkta şimdiye kadar sözde ateist rolüyle yazanlar).

İslam'a ve Türklüğe/ülkemize karşı sinsi hesapları olan ikiyüzlü zalimler. 

Saçma sapan sataşmalarına hiç cevap vermeyi bırak okuma bile...

Selam

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Emre Karaköse said:

EbuTurab selam;

Kavak ve diğerleri ateist rolü yapan Hıristiyan misyonerlerdir(bu başlıkta şimdiye kadar sözde ateist rolüyle yazanlar).

İslam'a ve Türklüğe/ülkemize karşı sinsi hesapları olan ikiyüzlü zalimler. 

Saçma sapan sataşmalarına hiç cevap vermeyi bırak okuma bile...

Selam

Senin gibilerinin sorunu da bu, aman bizim sürüden birisi karşı sürüye katılmasın ki, rahatça bizim sürüdeki koyunları sömürelim, kendimizi adam yerine koydurup itibar kazanalım derdindesin. Sen de bal gibi biliyorsun ki, sürün ne kadar az olursa seni adam yerine koyup sayacak kişi o kadar azalacak, senin palavra siten hepten yalan olacak. Palavralarını satacak enayi sayısında azalma olacak.

Hristiyanla sen temelde aynı bokun farklı rengisiniz sadece, hristiyana bakınca aslında kendini görürsün, kendini tanımak istiyorsan hristiyanı iyi incele, o aslında sensin. Sadece peşine takıldığınız çoban farklı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 19.11.2019 at 23:31, Emre Karaköse said:

Allah nezdinde İsa'nın durumu, Âdem'in durumu gibidir. Allah onu topraktan yarattı. Sonra ona «Ol!» dedi ve oluverdi.

Al İmran 59

Okuduysan..... Yazılan tam Kuranla uyuşuyor!

Kuran yine haklı çıktı.

Hahahaha :-))))

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 20.11.2019 at 10:08, Emre Karaköse said:

Herşey Kuran'ı doğrulamaya devam ediyor. Adı gerçekten de İsa idi ve çarmıha gerilmedi....

Allah onu kendisine yüceltti ve Allah, üstündür, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nisa 158

BBCnin yazısından Allahın Himalayada yaşadığını da öğrenmiş oluyoruz.

Kuran bir kere daha haklı çıktı :-))))

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 hours ago, EbûTürâb said:

Senin sorununu açıkça ben dile getireyim. Sana daha önce belli ki, saygı ile, edep ile yaklaşan bir Müslüman olmamış. Ben sana bu şekilde  yaklaştığımda, belli ki yine senin için bir ilk olmuş.

Benimde şöyle bir huyum vardır ki, sohbet derinleştiğinde saygı duyulmaz ise bende saygı duymam.

Dindar kardeşin, seni görmezden gelmiş demişsin. Bir konuda kesin ki, Kuranda yazılı olan kurallar dışında, dilediği gibi benden ayrı bir tarafta yer alabilir. Müslüman ise Kuranda yazılı olan emirlere ortak bir şekilde riayet edilmesi gerekir. Etmiyorsa da Müslüman değildir zaten.

Kuran dışında hiç bir Müslümanın, diğer din kardeşinin de fikirlerini, görüşlerini destekleme zorunluluğu yoktur. 

Arada ki tek fark, düşmanlık beslememe noktasındadır. Bunu zaten gayet iyi bildiğini ikimizde biliyoruz ama beni nereden sıkıştırırsan senin için kârdır. 

İşte bu salaklar, onu demiyor. Onlar, amanda kuranda yanlış yazıyor, aslında öyle değil, böyle olacak diyor. 

Evet, dinin emirlerine riayet etmiyorsan, müslüman değilsin. Mesela bu emirlerden biri de, amsatan olmaktır. Yani, amsatan olmadan müslüman olamazsın. 

Bu emre gibi zibidiler, işte böyle apaçık gerçekleri alamadıkları için, yan geliverip, kıvırtıp, islam dini diye bişeyler kakalamaya çalışıyor siz amsatanlara.

,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...