Jump to content

Ölüm Yok Oluştur

Recommended Posts

On 05.12.2019 at 02:54, HATEM yazdı:

Bilinç ölmez.
Bilinç Beyin kaynaklı değildir. Beyin veyâ beden, asıl değildir bir gölgedir.
Bilincin asıl kaynağı Rûhtur.
Rûh, hiçbir zamân ölmez.
Beden, ölür, ya'nî parçalanır, bozulur,, Birliği yok olur.
Rûh ise basîttir, parçalanmaz, ayrışmaz.
Şehîdler ölmez.
Dikkat, Aslında hiç bir insân ölmez.
Ölüm, insânların bedenleri içindir. Bilinçleri sonsuza kadar ölmez.

İnsân için Ölüm, Bir Doğumdur.
İnsânını ölümü, Yılanın derisinden çıkıp, derisini terketmesine benzer.
Yılan yeni derisiyle Dünyâda yaşamına devâm eder. İnsân ise Bedenini bırakıp Yeni bedeniyle Başka âleme göçer.

Şizofrenik din masallarına devam. Bilincin kaynağı beyin değilmiş soyut, hayali, sözde bir ruhmuş. Şu zeka seviyesine hayran olmamak elde değil. Yok olma korkusuyla din, ahiret, tanrı masalları sıkmayı bırakın da ölümün bir yok oluş olduğu gerçeğiyle yüzleşin. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

On 04.12.2019 at 11:36, İLİMCİK yazdı:

Burada koskocaman "hiç" diye bir tablo var..Bilerek ve isteyerek, görerek ve bilerek yazılmış..Deme ki, nasıl ki böyle bir yazı var..ondan daha kesin ve şüphesiz ahiret var...

Ayrıca, soruma cevap alamadım..Bilinç denen şeyi görmüyoruz..Bir kimsede bilinç olduğunu nereden anlıyorsun?

Burada hiç diye bir yazı var o halde kesin ahiret var, hahaha. Kafalar pırıl pırıl, din şarlatanları sizi. Ölümün yok oluş olduğu gerçeğiyle yüzleşmemek için iyice cahilleşiyorsunuz, saçmalıyorsunuz, korkudan din iman masalları uydurup ardına sığınıyorsunuz. Bilinç olduğunu, burada yazdığım yazılardan ve düşünmekten anlıyorum. Çocuk zekası yemin ediyorum bu dincilerin zekası, çocuğa anlatır gibi gibi anlatacağız tek tek şizofrenik din masallarının gerçek olmadığını.

tarihinde Filozofça tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 06.12.2019 at 15:01, Filozofça yazdı:

Ölüm yok oluştur, o halde yok olurken yok etmeliyiz. Ölümü bir intikama çevirmeliyiz, savaşarak ölmeliyiz. Bir köşede çaresizce ölmeyi beklememeliyiz.

ölüm.jpg

ss.jpg

Şimdi senin üçüncü haberlerine konu olan psikopat diye tabir edilenlerden ne farkın var? Bu mesaj nereye çekersen gider ki bildiğin teröre ve şiddete teşvikten bile suçlanabilirsin. Forumu karalama derdinde olan foruma gıcık biri olduğunu bile düşünmedim değil ?‍♂️ 

tarihinde Mantık tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mantık yazdı:

Şimdi senin üçüncü haberlerine konu olan psikopat diye tabir edilenlerden ne farkın var? Bu mesaj nereye çekersen gider ki bildiğin teröre ve şiddete teşvikten suçlanmadan önce!

Ben savaş diyorum yani askerlik, şehitlik, savaş vs. Görüntüler de savaş oyunundan zaten. Ok?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Filozofça yazdı:

Ben savaş diyorum yani askerlik, şehitlik, savaş vs. Görüntüler de savaş oyunundan zaten. Ok?

Hocam mesajım bitmeden yanlışlıkla gönderdim, düzenledim. Mesajın ucu açık ve nereye çekersen gider diyorum ben de!

Savaş= kime neye karşı? 

Askerlik = Günümüzde kim ve ne için askerlik yapıyor gençlerimiz? 

Şehitlik = Gariban avutmak için ortaya atılmış bir ünvan ki bu kelimenin arkasına sığınanlar şehit olabilecek iken ne hikmet ise tonla koruma ile gezer ve en ufak tehlikede korunaklı evlerinden "şehitlik kutsaldır" martavalları atar. 

iyi günler 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Mantık yazdı:

Hocam mesajım bitmeden yanlışlıkla gönderdim, düzenledim. Mesajın ucu açık ve nereye çekersen gider diyorum ben de!

Savaş= kime neye karşı? 

Askerlik = Günümüzde kim ve ne için askerlik yapıyor gençlerimiz? 

Şehitlik = Gariban avutmak için ortaya atılmış bir ünvan ki bu kelimenin arkasına sığınanlar şehit olabilecek iken ne hikmet ise tonla koruma ile gezer ve en ufak tehlikede korunaklı evlerinden "şehitlik kutsaldır" martavalları atar. 

iyi günler 

Ben savaş dedim, savaşarak ölmeyi bir köşede ölmeyi beklemeye yeğlerim dedim. Kimin nereye çektiği önemli değil. Cümlenin ne ifade ettiği önemli. 

Sitelerde Paylaş

beden ölür ruh baki kalır demişler yukarıda

biride ölüm yok diyenlere  çürümüş iskeleti gösteriyor:)

her halde iskelet bedenden sayılmıyor:)

memeliler olarak ne zaman bu kadar omurgasız iskeletsiz olduk:)

bilinç canlılık hayat maddi dünyayı aşan bir durum bu kati ve kesindir.

tüm bunları nörnlarla beyinle bedenle madde ile hücre ile açıklamaya çalışanlar oldu bu teoriler faraziyeler iflas etti

bilinç beyni  akıl kafayı aşan bir şeydir.

yeryüznün büyük kısmı sularla kaplı ama havada da bulutlar var oda su.

bulutu oluşturan enerji güneş denizi suyu okyanusu yeryüzünü aşan bir şey

bir şeye hükmeden her şey kuvvet kudret ilim olarak hükmettiği şeyi ihata etmek ve onun üstünde olması gerekir.

bedendeki canlılık şuur akıl hayat dediğimiz şeyler bulut gibi  bedenden görünür ama bedenin üzerinde onu ihata eden şeyler

bunları o makama çıkaran da aslı toprak olan bedenini aşan şeyler.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

tüm bunları nörnlarla beyinle bedenle madde ile hücre ile açıklamaya çalışanlar oldu bu teoriler faraziyeler iflas etti

bir şeye hükmeden her şey kuvvet kudret ilim olarak hükmettiği şeyi ihata etmek ve onun üstünde olması gerekir.

bedendeki canlılık şuur akıl hayat dediğimiz şeyler bulut gibi  bedenden görünür ama bedenin üzerinde onu ihata eden şeyler

hep  alkol  alıyorsunuz  sanırım kafa  güzel  yazmayın artık 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Ruh diye bir şey yok. Arkanda bırakacağın tek şey o kuru iskelettir. Bu ruh, ebedi hayat, ahiret, bizi tanrı yarattı zırvaları da ölünce yok olacağınız gerçeğiyle yüzleşemediğiniz için uydurduğunuz masallardır.

tanrıyok.jpg

Sitelerde Paylaş

Ölüm kesin olarak yok oluş değildir. Eğer bir şey olması gerekirse ölüm özüne, aslına dönmektir.

Nedir o öz? Ruh mudur o öz?

Yoksa evrende seni çeşitli aşamalardan geçirerek oluşturan  gizemli bir enerji midir o öz?...

Ölüm deyince bunlar aklına gelmiyor mu ey gafil. Seni oluşturan o gizemli enerjiyi kabul etmeyen hain yaratık....

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, haci yazdı:

Ölüm kesin olarak yok oluş değildir. Eğer bir şey olması gerekirse ölüm özüne, aslına dönmektir.

Nedir o öz? Ruh mudur o öz?

Yoksa evrende seni çeşitli aşamalardan geçirerek oluşturan  gizemli bir enerji midir o öz?...

Ölüm deyince bunlar aklına gelmiyor mu ey gafil. Seni oluşturan o gizemli enerjiyi kabul etmeyen hain yaratık....

Ne özüne dönmesi, ne gizemli enerjisi hacı. Ölüme yaklaştıkça hacılığa vuracaksın galiba kendini bari islama gir bir hac ziyareti yap o direk cennet, huri falan vaadediyor sana haha.

Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Filozofça yazdı:

Ne özüne dönmesi, ne gizemli enerjisi hacı. Ölüme yaklaştıkça hacılığa vuracaksın galiba kendini bari islama gir bir hac ziyareti yap o direk cennet, huri falan vaadediyor sana haha.

Bir hainsin sen.

Ölerek  bu inançlarınla bir değer kazanamayacak küstah bir cahilsin  sen...

Aslını inkâr eden bir gafilsin.

Senin gibi kalitesiz çok it gördü bu forum. Geride bir sen kaldın. Şu anda senin de sonunun başlangıcına şahit oluyoruz.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, haci yazdı:

Bir hainsin sen.

Ölerek  bu inançlarınla bir değer kazanamayacak küstah bir cahilsin  sen...

Aslını inkâr eden bir gafilsin.

Senin gibi kalitesiz çok it gördü bu forum. Geride bir sen kaldın. Şu anda senin de sonunun başlangıcına şahit oluyoruz.

Ben hiçim, hacı dede. Nihilistim, hiçbir değer yargım yok, hayatın içinde hayata, varlığın içinde varlığa karşıyım, yani tam da dediğin gibi düpedüz bir hainim ben bu var oluş için. Çünkü ben hiçim. Ve benim için hayat ve içinde bulunduğumuz varlık bu kadar anlamsız ve değersizdir, hiçtir, hiçbir şeydir ve varlığa, varoluşa böyle ihanet edilir;

alina.jpg

Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Filozofça yazdı:

Ben hiçim, hacı dede. Nihilistim, hiçbir değer yargım yok, hayatın içinde hayata, varlığın içinde varlığa karşıyım, yani tam da dediğin gibi düpedüz bir hainim ben bu var oluş için. Çünkü ben hiçim. Ve benim için hayat ve içinde bulunduğumuz varlık bu kadar anlamsız ve değersizdir, hiçtir, hiçbir şeydir ve varlığa, varoluşa böyle ihanet edilir;

alina.jpg

Senin kendini değersiz bir hain olarak kabul etmen olsa olsa evrenin ne kadar cömert bir varlık olduğunu gösteriyor.

Senin gibi hainlere de içinde yer veriyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, haci yazdı:

Senin kendini değersiz bir hain olarak kabul etmen olsa olsa evrenin ne kadar cömert bir varlık olduğunu gösteriyor.

Senin gibi hainlere de içinde yer veriyor.

Evrenin ne kadar aşağılık bir varlık olduğunu gösteriyor. Evren aşağılıktır, hiç var olmaması gerekirdi. Ve var olan her şeyin de yok olması gerekirdi.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Filozofça yazdı:

Evrenin ne kadar aşağılık bir varlık olduğunu gösteriyor. Evren aşağılıktır, hiç var olmaması gerekirdi. Ve var olan her şeyin de yok olması gerekirdi.

Sen evrenin iyi ve güzel taraflarını göremeyen cahilin birisin. Sen aynada kendini görüyorsun. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, haci yazdı:

Sen evrenin iyi ve güzel taraflarını göremeyen cahilin birisin. Sen aynada kendini görüyorsun. 

Evrenin iyi ve güzel tarafı yoktur. Evren kaotiktir, bir adaleti ve anlamı da yoktur. Var oluşun özü kötüdür, adaletsizdir. Ve kötü olan şeylerin de hiç var olmaması hatta yok olması gerekirdi. Ayıca evrende 3 günlüğüne var olmanın sonu da yok olmaktır, hayat anlamsız bir işkencedir. Var olmak kötüdür, varoluş bir hastalıktır. Psikolojik süslemeler ile kendinizi kandırıyorsunuz ancak evren iyi ve güzel sandığınız bütün değer yargılarınızı yıkıp, yok edip geçiyor. Hiçbir değer yargısı tanımıyor ve her şey hiçlikten gelip yine hiçliğe ulaşıyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...