Jump to content

Allah Yok Din Yalan

Recommended Posts

Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Haşa  Allah  merhametli  değilse  neden  aslan  yavru  ceylanı  yemiyor da  yanında  duruyor  öldürmüyor??

O ceylana vücud ve hayat ve göz vermek ve daha sonra dünyadan terhis etmek merhametsizlik değil ki..asıl merhametsizlik, terhisatı soymak ve talan etmek olduğunu zannetmek..

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

O ceylana vücud ve hayat ve göz vermek ve daha sonra dünyadan terhis etmek merhametsizlik değil ki..asıl merhametsizlik, terhisatı soymak ve talan etmek olduğunu zannetmek..

Bende  onu  diyorum zaten  yavru  ceylanı  yemiyor  aslan  bu  merhamet  sahibi  olduğunu  göstermez  mi?

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Vücut  verdi  diye  acı  ve  korku  içinde  yaşatması  ve  canlı  canlı  öldürülmesi  gibi  bir  sistem  yaratması  Allah'ı  merhametsiz  yapmıyorsa  canlılar  aleminde  ne  olsaydı Allah  merhametsiz  derdiniz?

Sitelerde Paylaş

Vücut  verdi  diye  acı  ve  korku  içinde  yaşatması  ve  canlı  canlı  öldürülmesi  gibi  bir  sistem  yaratması  Allah'ı  merhametsiz  yapmıyorsa  canlılar  aleminde  ne  olsaydı Allah  merhametsiz  derdiniz?

Bir kimse ya merhametlidir veya merhametsizdir..Bunun ortası yoktur..Yani, merhametsiz bir zalim olamaz..Madem o ceylana Allah göz, kulak, hayat veriyor ve onu bir nutfeden yaratıyor ve doğduğu anda süt ile besliyor..Öyle ise merhametlidir..Merhametsiz olan niçin yoktan bir hayat ve göz versin ki öyle değil mi? Öyle ise, sorumuz şöyle olmalı:Canlıları yokluktan yaratarak, onlara bir vücut ve kıymetli cihazlar veren ve onların rızıklarını gönderen Allah, niçin onlara musibet ve hastalık da veriyor? Akıllı insan soruyu böyle sorar..

Eğer, ahiret olmasaydı..ve bu canlıların bu vücudu kazanmada hakkı olsaydı o zaman merhametsizlik ve hikmetsizlik olurdu..Yani, hem hayatı tattıracak ve bu kadar kıymetli cihazlar verecek, hem de onları kısa bir zamanda hiçliğe gönderecek..işte bu merhametsizlik olurdu..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Bir kimse ya merhametlidir veya merhametsizdir..Bunun ortası yoktur..Yani, merhametsiz bir zalim olamaz..Madem o ceylana Allah göz, kulak, hayat veriyor ve onu bir nutfeden yaratıyor ve doğduğu anda süt ile besliyor..Öyle ise merhametlidir..Merhametsiz olan niçin yoktan bir hayat ve göz versin ki öyle değil mi? Öyle ise, sorumuz şöyle olmalı:Canlıları yokluktan yaratarak, onlara bir vücut ve kıymetli cihazlar veren ve onların rızıklarını gönderen Allah, niçin onlara musibet ve hastalık da veriyor? Akıllı insan soruyu böyle sorar..

Eğer, ahiret olmasaydı..ve bu canlıların bu vücudu kazanmada hakkı olsaydı o zaman merhametsizlik ve hikmetsizlik olurdu..Yani, hem hayatı tattıracak ve bu kadar kıymetli cihazlar verecek, hem de onları kısa bir zamanda hiçliğe gönderecek..işte bu merhametsizlik olurdu..

Hayvanlar  için  ahiret  yok diye  her  türlü  acı  ve  korku  verebilir  mi  demek  istiyorsunuz?Bir  Köpekle  kediyi  birbirlerini  boğazlasınlar  diye  bir  kafese  koyan  birine  sapık. sadist  dersiniz  ama  bu  şekilde  bir  sistemle durumu  idame  ettirene  (göz. kulak  vermiş  ya  var  etmiş  ya tabiki  merhametli  demeyi)şiar  edinirsiniz. Siz  insan  örneği  sevdiğiniz  için  kafes  örneğini  verdim.

Sitelerde Paylaş

Hayvanlar  için  ahiret  yok diye  her  türlü  acı  ve  korku  verebilir  mi  demek  istiyorsunuz?Bir  Köpekle  kediyi  birbirlerini  boğazlasınlar  diye  bir  kafese  koyan  birine  sapık. sadist  dersiniz  ama  bu  şekilde  bir  sistemle durumu  idame  ettirene  (göz. kulak  vermiş  ya  var  etmiş  ya tabiki  merhametli  demeyi)şiar  edinirsiniz. Siz  insan  örneği  sevdiğiniz  için  kafes  örneğini  verdim.

Öncelikle, senin inandığın vardı sanırım..Şimdi kendi ilahını kötülemeye mi başladın..

İkinci olarak, hayvanlar için ahiret yok demedim..Hayvanlar için de ahiret var ve ölüm onlar için bu dünya hayatından terhistir dedim..ters anlamışsın.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Öncelikle, senin inandığın vardı sanırım..Şimdi kendi ilahını kötülemeye mi başladın..

İkinci olarak, hayvanlar için ahiret yok demedim..Hayvanlar için de ahiret var ve ölüm onlar için bu dünya hayatından terhistir dedim..ters anlamışsın.

hayvanların  ahireti  nasıl  oluyor? Yaptıklarından  sorguya  mı  cekilecekler 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, İLİMCİK yazdı:

Yokluk  mutlak  kötülüktür  diyerek  canlıların  çektiği  acı  ve  ızdırabı  korkuyu güzellemeye  çalışmak  ancak  siz  rnk  cılara  yaraşıyor sanırım . Varlik sahasına  çıkardı  diye  acıyı  reva  gören  bir  sistem  tasarlamak  normal de  size  göre  sadistlikken  (insansi  düşünmeyi  seviyorsunuz  ya) o  insan  sizin  için pespaye  iken  tanrı  bu  sistemi  var edip  böyle  tasarlayinca  "olur mu öyle şey bak  onlar  yoktu  var  oldu  bu  merhamet  değil mi?" gibi  tuhaf  yaklaşımlara neden  oluyor.Bende  diyorum  ki  sizin  Tanrininizin  yarattığı  ve  tasarladığı  canlılar  aleminde  ne  gibi  olaylar  olsaydı  sizin için problem  olurdu?

Sitelerde Paylaş

Yokluk  mutlak  kötülüktür  diyerek  canlıların  çektiği  acı  ve  ızdırabı  korkuyu güzellemeye  çalışmak  ancak  siz  rnk  cılara  yaraşıyor sanırım . Varlik sahasına  çıkardı  diye  acıyı  reva  gören  bir  sistem  tasarlamak  normal de  size  göre  sadistlikken  (insansi  düşünmeyi  seviyorsunuz  ya) o  insan  sizin  için pespaye  iken  tanrı  bu  sistemi  var edip  böyle  tasarlayinca  "olur mu öyle şey bak  onlar  yoktu  var  oldu  bu  merhamet  değil mi?" gibi  tuhaf  yaklaşımlara neden  oluyor.Bende  diyorum  ki  sizin  Tanrininizin  yarattığı  ve  tasarladığı  canlılar  aleminde  ne  gibi  olaylar  olsaydı  sizin için problem  olurdu?

Niçin.. mesela bizi kısa zaman askerliğe alıp, bazı cihazlar veriliyor.. Terhis zamanında da o cihazlar bizden alınıp, hakiki vatanımıza ve sevdiklerimizin yanına gidiyoruz. Şimdi sen "bu askerin elbisesi, silahı alınıp bu askere merhametsizlik ediliyor" dersen herkes sana güler.. Öyle de Allah canlılara yoktan bir vücud verip, bu dünyaya getiriyor.. Sonra da vazifesini bitirip, manasını ifade eden vazifedarları bu dünyadan terhis ediyor ve vazifelerinden paydos ediyor.. Burada nerede merhametsizlik var. 

Bu kainat kitabının manalarını ders veren peygamberleri dinlemediğin için elbette hâdiselerin manalarını bilemezsin. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, İLİMCİK yazdı:

Niçin.. mesela bizi kısa zaman askerliğe alıp, bazı cihazlar veriliyor.. Terhis zamanında da o cihazlar bizden alınıp, hakiki vatanımıza ve sevdiklerimizin yanına gidiyoruz. Şimdi sen "bu askerin elbisesi, silahı alınıp bu askere merhametsizlik ediliyor" dersen herkes sana güler.. Öyle de Allah canlılara yoktan bir vücud verip, bu dünyaya getiriyor.. Sonra da vazifesini bitirip, manasını ifade eden vazifedarları bu dünyadan terhis ediyor ve vazifelerinden paydos ediyor.. Burada nerede merhametsizlik var. 

Bu kainat kitabının manalarını ders veren peygamberleri dinlemediğin için elbette hâdiselerin manalarını bilemezsin. 

Madem  örnek  verdin  seviyorsun  insan  örneğini hatta  örnek  vermeden  tek  bir açıklama  yapmanız  mümkün  değil gibime  gelmeye  başladı. (Şimdi temsiller  akla  yaklaştırmak  için  gibi  zirvalara  girecekseniz  boşverin  dediklerimi) Neyse; askere  cihazat  veriyoruz. Hadi  bakalım  güçlüler  gucsuzleri  kafasına  vurup  öldürebilir  diyoruz. Bu  sisteme  uymama  şansları  yok  çünkü  komutan  emretti.Simdi  bu  komutana  manyak  der  misin  demez  misin? 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, İLİMCİK yazdı:

Neden insan yapınca sadist sapık kötü ruhlu diyorsun da aşağıdaki eylemi Tanrı yapınca ona yaranmak için  sesini çıkarmıyorsun.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, İLİMCİK yazdı:

Hayvanlar için ahiret delilini de bekliyorum. Umarım boynuzlu boynuzsuzdan hakkını alacak gibi bir zırva ile gelmezsiniz buyrun bekliyorum cevabınızı?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

akılsız atom kardeşim

ahiret cehennem için endişelenme:)

hayvanlar için azab yok onlar toprak olur diye biliriz:)

ilimcik kardeş bu akılsız atomu kale alma adam zır cahil

copy paste çi bir takiyyeci sümüklü böcekçi

adam önce inanır numarası çekti

sonra ateist oldu

yarın öbür gün  budist olur

ben dürüst inkarcıya saygı duyarım

ama yalancı münafık karakterli malum yapı gibi yahudi düşünceli  her kalıba uyan bukalemunlara zerre saygı duymam kalede almam.

adamın argümanları ilkokulu terkten bir kaç adım daha geride:)

Sitelerde Paylaş
On 04.12.2019 at 12:46, akılsızşuursuzatom yazdı:

canlı  canlı  öldürülmesi  gibi  bir  sistem  y

robotun şu lafına çok güldüm

ölüm zaten canlı içindir yahu

taşın ölümünden bahseden var mı

evet ölüm şöyle olmalı

önce başka birisi canlıyı öldürmeli

sonra Allah cansız olan o kişiyi öldürmeli:)

acı korku gibi şeyler hayati ve luzumlu duygulardandır

acı acil bir siren gibidir  uyarı ikaz manası taşır 

korku yine öyle.  hayatta tutan bir duygu 

Sitelerde Paylaş

akılsız atoma yazmıyorum 

ama Allah şu şeyler olsa idi merhametsiz derdim

göz yaratır güneş yok

veya güneş ışık var göz yok

hayat için zaruri olan akciğer var oksijen yok

mide var ekmek nimet yok

susama duygusu vermiş su yok

misal: ayaklar öne doğru giderken gözlerim arkada olsa idi bayağı bir zulum olurdu

oysa Allah hikmet sahibidir hikmet her şeyi yerli yerine koymak

adalet de böyle zulum tam tersidir.

cehaletle Allaha merhametsizlik zulum isnadı yanlıştır.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

akılsız atom kardeşim

ahiret cehennem için endişelenme:)

hayvanlar için azab yok onlar toprak olur diye biliriz:)

ilimcik kardeş bu akılsız atomu kale alma adam zır cahil

copy paste çi bir takiyyeci sümüklü böcekçi

adam önce inanır numarası çekti

sonra ateist oldu

yarın öbür gün  budist olur

ben dürüst inkarcıya saygı duyarım

ama yalancı münafık karakterli malum yapı gibi yahudi düşünceli  her kalıba uyan bukalemunlara zerre saygı duymam kalede almam.

adamın argümanları ilkokulu terkten bir kaç adım daha geride:)

Masal uydurup durma, git camide vaaz ver burada senin din iman masallarına inanan veya ciddiye alan yok. Ölünce de yok olup gideceksin işte, burada din ahiret ebedi hayat masalları sıkıp durma.

tarihinde Filozofça tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...