Jump to content

Kuran,İncil,Tevrat adlı kitaplar günlük hayatınızda ne işe yarıyor?

Recommended Posts

Kuran,İncil,Tevrat adlı kitaplar günlük  hayatınızda ne işe yarıyor?

Hangi sorunlarınızın çözümü için ona başvuruyorsunuz?

Benim günlük hayatımda hiçbir sorunumu çözmüyor.

Örneğin Doğru bilgiye nasıl ulaşılır?Bunu bile anlatmıyor. :)

tarihinde mirasyedi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

forumda takılan 3-4 dindar insan var yarısından fazlası da nurcu gibi duruyor dindarları ne kadar temsil ediyor şüpheli. bunlar bir şey yazmıyorsa hiçbir işe yaramaz mı oluyor :D . burası bu sorunun muhataplarının olduğu bir yer değil. buradan genelleme yapmamak gerek.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mirasyedi yazdı:

Dini kitaplar günlük hayatınızda  hiçbir işinize yaramıyorsa neden foruma atıp  reklamını yapıyorsunuz? :)

Bak reklam dedin de, bir de ne göreyim...

Bizim şu safkan İslam misyoneri olan Emre Karaköse, Turan Dursun sitesine transfer olmuş, iyi mi?!

Oraya damlar damlamaz, ayağının tozuyla forumu çöpe çevirmiş!

Huylu huyundan vazgeçmez derler ya...harbiden doğru bir söz imiş.

Ayrıca James Bond hayranı olduğu muhakkak, çünkü mahlası 007.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşağılık insan virüslerinin ölüm karşısındaki acziyetini, cehaletini, yalanlarını, gereksizliklerini ve ne kadar saçmalayabileceklerini görüyorum bu dini masal kitapları sayesinde. Din kadar saçma ve cahilce bir şey görmedim. Ancak din kadar da haklı bir düşünce görmedim çünkü ebedi hayat, ilahi adalet ve varlık üzerine manevi anlam vaadinde bulunuyorlardı. Keşke gerçek olsalardı, gerçek olmadıklarını anladığımda epey bir olumsuz ve kötü düşünceye kapılmıştım. Çünkü varlıkta bir adalet olmadığını, anlamsızlığını ölümün yok oluş olduğu gerçeğini de anlamak zorunda kalmıştım. O yüzden ya hiçbir şey var olmamalıydı ve her şey yok olmalıydı veya dinler aciz ve aşağılık insanlara bir teselli sağlamalıydı ve bu aşağılık varlığa manevi bir anlam katmalıydı. Din, bu yüzden aşağılık insanların doğa ve ölüm karşısındaki acziyetlerinden doğan afyonudur. Ancak ölüm yok oluştur ve var olan herkes bu aşağılık varlıkta bir köledir ve ölünce yok olup gideceklerdir.

tarihinde Filozofça tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...